Inzulin-problémák

tímeácska témája a 'Általános kérdések, hozzászólások' fórumban , 2011 Május 4.

  1. tímeácska

    tímeácska Őstag

    Á, dehogy múlnak! Minden inzulin helye ugyan úgy pirosodik, dudorodik, és viszket... :rolleyes::(
     
  2. somcsika

    somcsika Aktív tag

    Meli,
    Szandim is hízott a novorapid-ra állás után, de ő csak 2-3 kg-ot.
    Most a pumpára átáláskor pedig 2 kb-ot fogyott. kb. 160 cm- hez most, 62 kg. Ez soknak számít?
    Ezt csak azért kérdezem tőletek, mert már a családban megjegyezték, hogy nagy a feneke. Amúgy meg tiszta izom, éppen a köldöke körül van egy kb. 2 cm-es "fitty", ami most a pumpa miatt külön jó is.
     
  3. lizzi

    lizzi Őstag

    Somcsika: én is 160 cm vagyok és hát én is voltam 62-64 kg., nekem akkor azt ajánlották ,hogy jó lenne 60 alá menni
    nem vészes szerintem ,de valóban jobb a 60 alatt lenni:) de majd alakul ez meglátod ,főleg pumpával!!!
    szurkolok nektek!!!
     
    somcsika kedveli ezt.
  4. pusimelu

    pusimelu Őstag

    Szia Somcsika!
    Én 175 cm vagyok nem vagyok még csak vastag sem de rövid idő alatt híztam!Nem zavar még örülök is neki de mi lesz ha nem állok meg.(Nem szeretném.)A lányok serdül és taqvaly ilyenkor 34 kg volt most meg 43kg.Meg sem fogjátok ismerni!Kész nő!
    Sokat számít a csontozat meg az izomtömeg is szerintem!
    Jó pumpázást!Meli
     
    somcsika kedveli ezt.
  5. tímeácska

    tímeácska Őstag

    Az aszpart inzulinnal folytatott terápia kockázata

    A testsúlygyarapodás és a hypoglykaemia előfordulása az inzulinkezelés régóta ismert velejárói. Aszpart inzulin mellett is általában nő a testtömeg (az inzulin adása előtti időponthoz viszonyítva). Egyelőre nem igazolt az a várakozás, amely szerint a köztes étkezések (tízórai és uzsonna) elhagyhatósága a testsúly előnyösebb alakulását eredményezné. Ezen a téren a tisztánlátáshoz – néhány kedvező, kisebb megfigyelés (33) ellenére – további szisztematikus adatgyűjtésre és megfelelően tervezett vizsgálatokra van szükség. A hypoglykaemiás epizódok jellege és a kiváltott ellenreguláció tekintetében nincs különbség az aszpart inzulin és a humán reguláris inzulin között. A hypoglykaemiák számát tekintve azonban az aszpart inzulin előnyét több tanulmány igazolta (a humán reguláris inzulinnal szemben). Azonban e téren a vizsgálatok eredménye nem teljesen egybehangzó, a legkonzekvensebb megfigyelésnek talán az éjszakai hypoglykaemiák számának csökkenése tart- ható.
     
  6. tímeácska

    tímeácska Őstag

    Lokális reakció aszpart inzulin mellett is előfordulhat, ezeket a megfigyeléseket ritkaságuk miatt még mindig esetközlésként szokás publikálni. Ugyanakkor van olyan tapasztalat is, amely az aszpart inzulin alkalmazhatóságára hívja fel a figyelmet más inzulinok okozta allergiás reakciók esetén.

    Hát, ez jó! Esetközlésnek még jó lehetek... :rohog:
    Jaaa, hogy pont a NovoRapid jól alkalmazható más inzulinérzékenység/allergia esetén?! Remek... :o :mad:
     
  7. pusimelu

    pusimelu Őstag

    Elég sok inzulint kipróbáltál ahogy visszaolvastam de olyan anyagra vagy érzékeny ami mindegyik inzulinban benne van!
    Ezt ügyesen megállapítottam..A betegtájékoztatók összevetése lehet hogy előbbre lendítheti a dolgot!Tipikus allergiás kiütések azt látom...
     
  8. tímeácska

    tímeácska Őstag

    Igen, eléggé tipikusak... És ugyan olyan tipikusan bírnak viszketni is... Hogyacsudavigyeel! :mad:
    Már összehasonlítottam az összes Magyarországon forgalomban levő inzulint... Szinte mindben ugyan az van, de minimum 6-8 pereméter ugyan az, hát, így nehéz lesz kideríteni, hogy mi az allergiát okozó cucc!
    "Sima egyszerű" allergia vizsgálattal meg az a probléma, hogy ott ritkán vizsgálódnak metakrezol, sósav, cink-klorid, dinátrium-hidrogén-foszfát-dihidrát, fenol vagy cink-acetát irányába... :(
     
  9. hoppika

    hoppika Új tag

    sziasztok én most már insulatardot adok este, reggel éh gyomri értékem 6.4-7.1 között mozog étkezés után felugrik 10 körülire és ezt egész nap tartja!
     
  10. tímeácska

    tímeácska Őstag

    Hát, ezen lehetne még egy kicsit szépíteni... Az egész nap 10 körüli értékek nem a legfényesebbek! Csak ügyesen!
     
  11. Kiss Bálint

    Kiss Bálint Új tag

    Sziasztok!

    2000 óta vagyok cukorbeteg, azóta napi 4 alkalommal inzulinozok.
    4 hónapja állított a doki másik inzulin párosra.
    Egészen a mai napig semmi gond nem is volt.
    Ép most szúrtam be az esti adagomat és pár percre rá arra lettem figyelmes, hogy a kezeim, hasam, rettenetesen viszket.
    Megfigyelve, minden olyan hely, ahova nemrég adtam be az inzulint, feldagadt, piros és viszket.

    Ennyi lenne az allergia kialakulása? Egyik szúrásról a másikra?
    Mert eddig ilyen még nem volt.
     
  12. krisz_2011

    krisz_2011 Aktív tag

    Szia! Hát, bizony az allergia jöhet ilyen hirtelen. Ha jól emlékszem, Te vagy az, akit a doki visszaállított humán inzulinra. Nagyon gyorsan hívd fel és beszélj vele, lehet, hogy készítményt kellene váltanod.
     
  13. Kiss Bálint

    Kiss Bálint Új tag

    Aha, én voltam. Igazából minden rendben az új inzulinokkal.
    Most reggel a nappali inzulinnal nem jelentkezett a tünet.
    Meglátom mi történik majd ma az estivel.

    Pont holnap kell mennem a dokihoz, akkor majd beszámolok neki róla.
     
  14. Kiss Bálint

    Kiss Bálint Új tag

    Ez az Insulatard inzulin nekem mindig valami problémát okoz...
    Mondtam a dokinak az allergiás tünetet. Azt mondta, megesik, és ha újra jelentkezik, akkor menjek vissza.
    Viszont azóta nem jelentkezett, pedig eltelt több mint 1 hónap.

    Ez ugye az éjszakai inzulinom, amiből 15 egységnyit szoktam beadni.
    4 körülire szokta levinni reggelre, ezért újabban csak 12-őt szoktam beadni.
    Így volt ez pár napja is, amikor is éjfélkor arra lettem figyelmes, hogy mint akit fejbe vágtak: szédültem, émelyegtem, pár perc és izzadtam, remegtem, már-már önkívületi állapotban voltam.
    Gyorsan megmértem a cukorszintet: 1.8 volt. - Sosem volt még ilyen alacsony! Hamar befaltam egy kis édességet, ami már helyrehozta.

    Másnap már kicsit tudatosabban adtam be az éjszakait, azaz csak 10 egységet nyomtam be.
    1 óra múlva már éreztem, hogy kezd úl alacsony lenni. Mértem: 2.5 volt - Oké, megint kis cukros dolog..

    Másik napokon már csak 5-öt adtam be. Így nem volt éjszaka gondom, de így reggel 6-7 a cukrom, ami nem olyan jó ugye.

    Szóval ilyet sem tapasztaltam még, hogy egyik napról a másikra a bevált 15-ös inzulin adag, egyszer csak halálos dózis lesz.
    Nem is értem miért, hiszen ez hosszú hatóidejű inzulin, nem gyorsan lepörgő...

    Esett meg már mással is ilyesmi?
     
  15. krisz_2011

    krisz_2011 Aktív tag

    Szia! Hát, sok minden megeshet... néha az ember szervezete érdekes dolgokat produkál. Ettől függetlenül először is nézd meg, hogy a pened pontosan adagol-e. (Nálunk volt meghibásodás még régen.) Gondold át, hogy a vacsora időpontján és mennyiségén nem változtattál-e, ittál-e alkoholt. Ha ennyire furán reagálsz, mérni kellene 1-2 napig éjfélkor és hajnali 3-kor is.
    Már párszor írtam ezt, de kérd vissza a Lantust. Hívd fel a dokidat.
     
  16. amarton

    amarton Új tag

    Sziasztok!

    Ha valakinek van esetleg feleslegesen, keresnék 1-2 ampulla NovoRapidot Budapesten, sajnos az ünnepek alatt egy kicsit szűknek bizonyult a készlet, és igencsak fogytán vagyok :(

    Előre is köszönöm :)
     

Megosztás