Vércukormérők

Zsu77

Új tag
Lehet, banálisnak tűnik a kérdésem...
Lehet az Accu-Chek Aktivból értéket kitörölni? Véletlen Mátém cukimérőjét vittem magammal a laborba, és ugye muszáj volt megmérnem a cukimat (én úgy éreztem, hogy meg kell...:)), és most "belerondítottam" a gyerek eredményeibe egy 9-es értékkel... :) Pedig, Mátém direkt ráragasztott egy kis matricát az enyémre, de anya vaksi... Legalábbis, ezt mondta... :-D:-D:-D

Szió!Bár azóta már biztos felfedezted,de talán mások kedvéért is:
mindig csak a legutolsó értéket,de ez sem tűnik el,hanem a helyén egy nagy nulla lesz!:D
 

Zsu77

Új tag
Cukormérő karóráról!<O:p></O:p>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O:p></O:p>
Tisztelt Vezetőség!<O:p></O:p>
Miért nem kapható Magyarországon? A cukormérő óra segítségével 2-3 hét alatt pontosan be lehet állítani a cukor normális szintjét, pontosan regisztrálható, hogy melyik étel az, amelyiktől fel, illetve le megy a cukor, ez azért is fontos, mert minden ember másként reagál, az ételek által okozott cukor szint emelkedéséhez. TERMÉSZETESEN AZ ALÁBBI CUKORMÉRŐ KARÓRÁN KÍVÜL MÁR MÁS TIPUS IS LÉTEZIK.<O:p></O:p>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O:p></O:p>
Leírom, hogy hogyan működik, mert biztos van olyan cukorbeteg, aki nem ismeri.<O:p></O:p>
G2 Biographer (GLUCOWATCH G2) vonzza, gyűjti és méri a cukorszintet.<O:p></O:p>
Egy igen gyenge elektromos áram a cukrot a bőrön keresztül kivonja.<O:p></O:p>
A cukor összegyűlik 2 gél-korong között az AutóSensorban, ahol egy elektróda méri a cukor mennyiségét.<O:p></O:p>
A Glucowatch megtartja az adatokat. Minden adatot tárol a memória, ezek egy gomb megnyomásával megtekinthetők.<O:p></O:p>
A cukormérő óra RIASZT, ha a cukorszint alacsonyabb vagy magasabb, mint a megengedett normál érték.<O:p></O:p>
Biographer: Méri a cukorszintet. Ezt viseljük az alsó karon.<O:p></O:p>
AutóSensor: Ez egy műanyag rész, ami rákapcsolódik a Biographer-re és ráragad a bőrre. Minden Autósensor biztosítja a 13 órán áttörténő leolvasást, és mindig újra és újra kell cserélni, amikor a Biographert viseljük.
A fentieket azoktól a cukorbetegektől tudom, akik már beszerezték Angliából és használták. Sajnos én még nem használtam.<O:p></O:p>
[FONT=&quot]Figyelem: Cukorbeteg társaim: Már több ember árulja a cukormérő órát. Tilos megvenni attól, aki nem tud legalább 50 vagy 100db AutóSensort (műanyag rész, mely ráragad a bőrre) biztosítani.<O:p></O:p>[/FONT]
MIVEL A CUKORMÉRŐ ÓRA NAGYON DRÁGA! SOKAN, ÉN IS BÉRBE VENNÉNK ARRA A HÁROM HÉTRE, AMIG A CUKOR SZINTET AZ ÉTELEK FÜGVÉNYÉBEN BE NEM ÁLLÍTOTTUK. <O:p></O:p>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O:p></O:p>
Tisztelettel: Kováts Árpád nyugdíjas csontkovács.<O:p></O:p>
Email: sakk@t-online.hu<O:p></O:p>
[FONT=&quot]Tel: 0630-4763784. 8-19óráig.[/FONT]

"Gluco Watch: elsősorban az Egyesült Államokban és az Egyesült Királyságban forgalmazott,de nem elterjedt,még mindig kísérleti jellegű,karóraszerűen viselhető,noninvazív vércukormérő készülék.A mindennapi gyakorlatban nem vált be."Dr.Fövényi József:Diabétesz ABC
Én úgy tudom,hogy olyannyira nem vált be,hogy a vele kapcsolatos kísérleteket,fejlesztéseket le is állították és a süllyedőbe került az egész.
 

Zsu77

Új tag
No ehhez mit szóltok:
"Spórolási tanács cukorbetegeknek:A vércukormérés céljára forgalomba hozott tesztpapírcsíkot ollóval hosszában ketté lehet(?) vágni.Így dupla mérést lehet végezni és kevesebb vért kell felhasználni.A mérés pontossága nem csökken."Nagy Egészségkönyv-a magyar kiadás főszerkesztője:prof.Dr.István Lajos
 

Zsu77

Új tag
Nekem is Accu-Chek Active-om van, és Máténak is. 2 hete az én cukimérőmben lemerült az elem, persze, hogy hétvégén, így nem tudtam, csak 2 nap elteltével elemet cseréltetni benne, Máté cukimérőjébe viszont nem akartam belerondítani... :-D Így elővettem a D-Cont Prsonal-t. Ugye, 2 napig nem volt elem az A.C. A-ban, és elveszítette a memóriáját. Kicsit amnéziás lett... :-D:-D:-D

Ezt annyira nem értem,hogyan fordult veled elő.Az A.C. esetében,amikor először megjelenik a villogó kis fekete elem,még 50 mérést lehet végezni.Egyébként ha sikerül 1 percen belül elvégezni a cserét,akkor nem veszik el a dátum és az óra beállítása.A mérési eredményeket pedig a készülék megőrzi,bármennyi ideig is tart az elem cseréje. Szerintem kérdezd meg a vevőszolgálatot,hogy nincs-e gond a gépeddel.Ennek nem lett volna szabad előfordulnia!1/458-3842,458-3836 v.80/203-818
 

Zsu77

Új tag
Na itt van,megtaláltam.Tudtam,hogy jól emlékeztem:
"noninvazív vércukormérés:a bőr érdemi sérülése nélkül végzett vércukormérési módszerek összefoglaló elnevezése.A gyakorlatban először alkalmazott változata a mikrodialízis elvén működő GlucoWatch.Újabb módszer az impedancia spektroszkópia elvét használó,teljes mértékben noninvezív Pendra készülék lett volna,de a kísérletek nem jártak sikerrel és a gyártó cég is megszűnt."Dr.F.J.:Diabétesz ABC
 

Zsu77

Új tag
Az AccuChek Active nem mér, ha nem elég a vér! Pont ezt írtam, hogy az AccuChek azért megbízható, mert az tényleg csak akkor mér, amikor pontosat tud mérni, a personal meg nem.

Én azt vettem észre,hogy ha túl kevés a vér,akkor hajlamos irreálisan alacsonyat mérni:low,vagy 1,7 és társaik...

Most ne ijesztgessetek...mi a valós?
 

beard

Új tag
nem a témához tartozik de ide szoktam csak irni:)
ezt irja az emberke stb.stb:http://www.szamosmiklos.hu/
Nekem sikerült meggyógyulnom, nyoma sem maradt a cukorbetegségnek. Gyógyulásom titka az epe működését fokozó étrend és táplálék volt, de nem kellett a szokásos diétát elszenvednem. Web-oldalam célja, hogy internetes közösséget teremtsen a hozzám hasonló gondokkal küzdőknek és segítse gyógyulásukat.
vélemény??
 

dg

Őstag
Szia beard!

megnéztem.
Biztos van benne orvosi értelemben valami, ha egyszer a Debreceni Tud. Egy. is érdeklődik iránta.
Az köztudott, hogy a 2. tip. cukorbetegeken a helyes életmód és táplálkozás segít. Konkrétan erről az esetről szerintem nem lehet véleményt nyilvánítani. Én kétkedve fogadom: vagy igaz, vagy részben igaz, vagy...
Az 1-es típusúakat a téma kevéssé érinti szerintem.
 

dg

Őstag
Ja?
"szokásos diéta elszenvedése"
A mai felfogás szerint azért nem kell olyan halálosan szenvedni, nem tudom Szamos úr mit ért ez alatt?
A "nyoma sem maradt a cukorbetegségnek" kijelentéshez meg annyit: kötve hiszem, ha az előző életvitelhez visszatérne, ne jönnének elő a problémák, vagyis van nyoma, csak épp ha tartja a bevált, egészségesebb utat, nem lesznek problémái. A 2. tip. cukorbaj is egy maradandó állapot, az életkor előrehaladtával egyre inkább merülnek ki a béta sejtek. Nyilván, ezt az állapotot lehet gyorsítani, lassítani (stagnáltatni?) is.
 

Zsu77

Új tag
Ja?
"szokásos diéta elszenvedése"
A mai felfogás szerint azért nem kell olyan halálosan szenvedni, nem tudom Szamos úr mit ért ez alatt?
A "nyoma sem maradt a cukorbetegségnek" kijelentéshez meg annyit: kötve hiszem, ha az előző életvitelhez visszatérne, ne jönnének elő a problémák, vagyis van nyoma, csak épp ha tartja a bevált, egészségesebb utat, nem lesznek problémái. A 2. tip. cukorbaj is egy maradandó állapot, az életkor előrehaladtával egyre inkább merülnek ki a béta sejtek. Nyilván, ezt az állapotot lehet gyorsítani, lassítani (stagnáltatni?) is.

Bizonyos fázisig még vissza is lehet fordítani a folyamatot.Én is megnéztem az oldalt,de nyílvánvaló,mégha titkolja is,hogy az illető 2-es diabos volt.De ennek kétségtelen,hogy vannak fázisai.Sajnos azt kell,hogy mondjam,hogy a 2-esek diétája is nagyon szigorú és kemény tud lenni.Náluk nincs néha bűnözés,mert:nincs mivel rákorrigálni...Ráadáss a szövődményeknek sokkal hatékonyabban vannak éppen ezért kitéve.Náluk gyakoribb is.Minthogy az is,hogy már eleve azzal indítanak.Éveken át 10 és valamivel fölötte élni úgy,hogy senki nem tudja...hát álnok egy baj,szó se róla.Bizonyos időben nekik is enni kell,mert vannak nagyon komoly inzulintermelést serkentő tabletták,amik komoly hipokat tudnak náluk is okozni.Szóval bezony ám...
 

dg

Őstag
Teljesen igazad van, Zsu!
A mértékeletesség és rendszeresség mindenféle diab velejárója, de én akkor is túlzásnak tartom az "elszenvedést". Bár ez tényleg egyéni megítélés kérdése.
Ha a diéta nem elég, jön a gyógyszer, meg a legújabb nézetek szerint a minél előbb megkezdett inzulinterápia, mert ez utóbbi egyértelműen kimélően hat a béta sejtek inzulintermelő képességének megőrzésére, míg a gyógyszerek kicsit ellentétesen hatnak (már az a csoport, ami stimulálja a sejtek termelését). Igen, a hipóval ők is szembesülhetnek (szulfanilureák szedése mellett). Én a visszafordíthatóság mellett azt tudom csak érteni, hogy stagnál, és semmi gáz, ha a bevált életvitelt őrzi és folytatja a beteg. Vagy ha visszatér korábbi (a bajt nyilvánvalóan előhozó) életvitekhez, semmi baj többé? Hát, alig hiszem. Amúgy sajna az apósom is 2.típ. cukros.
 

rgyörgy

Új tag
nem a témához tartozik de ide szoktam csak irni:)
ezt irja az emberke stb.stb:http://www.szamosmiklos.hu/
Nekem sikerült meggyógyulnom, nyoma sem maradt a cukorbetegségnek. Gyógyulásom titka az epe működését fokozó étrend és táplálék volt, de nem kellett a szokásos diétát elszenvednem. Web-oldalam célja, hogy internetes közösséget teremtsen a hozzám hasonló gondokkal küzdőknek és segítse gyógyulásukat.
vélemény??

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Én is megnéztem
Számomra egyértelmű, ez csakis üzlet.:mrgreen:
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
nem a témához tartozik de ide szoktam csak irni:)
ezt irja az emberke stb.stb:http://www.szamosmiklos.hu/
Nekem sikerült meggyógyulnom, nyoma sem maradt a cukorbetegségnek. Gyógyulásom titka az epe működését fokozó étrend és táplálék volt, de nem kellett a szokásos diétát elszenvednem. Web-oldalam célja, hogy internetes közösséget teremtsen a hozzám hasonló gondokkal küzdőknek és segítse gyógyulásukat.
vélemény??

Szia Beard!
Bátran használd a többi topikot is, ha a téma szerint inkább egy másik a megfelelő.

A cikkhez csak annyit fűznék, hogy csodaszámba menő, végleges gyógyulásról lehet hallani innen-onnan, de én addig ezt nem tekintem hitelesnek, amíg az orvosi szaklapok nem ismerik el. Orvosi, szakmai körök is csak nagy betegszám esetében, és csak is dokumentáltan merik kijelenteni, valamiről, hogy működik. Ha rosszindulatú akarnék lenni, akkor azt is mondhatnám, hogy egy ilyen cikket akár én is felrakhatnék a netre, aztán keringhetne évekig, stb. Inkább azt mondom, hogy vajon az én dokim miért nem hallott róla???
Emberek millióiban felesleges reményt kelteni fájdalmas élményt eredményez. És ha nem is használ, de legalább nem árt, akkor az már jónak mondható. Óvatosan a csodaszámba menő esetekkel.

Bocs, de ennyi erővel a gesztációs diabéteszesek ezrei mondhatják, hogy meggyógyultak a cukorbetegségből, ehhez csak meg kellett szülniük a babájukat.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A témához még annyit fűznék, hogy van egy-két betegség, és gyógyszer, ami időlegesen cukorbeteggé teszi az embert. Amint a betegséget sikerül meggyógyítani, vagy a gyógyszert abba lehet hagyni, a cukorbetegség elmúlik. Tehát ezekben az esetekben nem a béta sejtek pusztulása okozza a diabéteszt, hanem közvetetten egy másik betegség, vagy egy gyógyszer.
A cikkből is kitűnik, hogy elsődlegesen epe probléma állt fent, ami felborított a cukoregyensúlyt. Az epe probléma megszűnése után rendeződött a cukoregyensúly. Valószínű ezért foglakozott vele az orvosi egyetem is, hiszen a táplálkozás összefügg a szervezet működésével. Ha ennél az emberkénél a cukorméréskor, és az epe probléma diagnosztizálásánál néztek volna C-peptidet is, vagy egyéb diabot igazoló markert is, akkor valószínű az mind tökéletes lett volna.

Itt a fórumon már nem egyszer foglalkoztunk ezekkel a "csoda" dolgokkal, de szerencsére egyre több cukorbeteget nem lehet már elszédíteni ezekkel a mézes madzagokkal.

Banting és Best feltalálta az inzulint, és örök hála érte, én maradok ennél.
 

beard

Új tag
Igazából én is kételkedem a visszafordithatóságban hiszen sokkal okosabb emberek sem tudják megcsinálni ha igen akkor meg jól titkolják:)
 

Zsu77

Új tag
Hát,annak a 2-esnek,akit időben elcsíptek,bizony az alsó lépcsőfokról még van visszalépése.Kb.ilyenek a fázisok:1:diéta 2: olyan tabletták amik az inzulintermelésre nem hatnak,csupán a ch felszívódását gátolják 3:inzulintermelést serkentő tabletták,ebből aztán van enyhébb,de van erős is 4:inzulin "bevetése".A diétához gyakran társítanak fogyókúrát,sportot.Ezek így együtt még le tudják kapcsolni az embert erről a szerelvényről.Talán még a 2 -es fázisról is le lehet kerülni a testsúly normalizálásával és egészséges életmóddal.A továbbiakban tényleg nem lehet már kikerülni belőle,de akár 10-15 évig is el lehet lavírozni inzulin nélkül.Tovább viszont már nem igen.
 
Oldal tetejére