Ünnepeljünk!

tímeácska

Őstag
Érdemesnek tartottam nyitni egy új topicot, ahova pl. szülinapi/névnapi jókívánságainkat, illetve Karácsonyi, Húsvéti, Szilveszteri, stb. üdvözletünket küldhetjük Egymásnak!
 

tímeácska

Őstag
Gyorsan ki is használnám eme jó kis topic nyújtotta lehetőségét, és ORSIKÁNAK boldog névnapot kívánunk!
Máté és Tímeácska :)
 

tímeácska

Őstag
<table width="560" align="left" background="keplm/dthttr.gif" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0"><tbody><tr valign="top"><td class="cim">Október 23.</td></tr> <tr><td> </td></tr> <tr> <td>
Gyöngyi :
A régi magyar gyöngy szóból származik. Lehet a Gyöngyvér név becézése is, amely Arany János névalkotása (Buda halála). A költő magyarázata szerint a jelentése: gyöngytestvér.</td></tr><tr> <td>
Gyöngyvér :
Arany János névalkotása (Buda halála) a régi magyar Gyöngy névből. A költő magyarázata szerint a jelentése: gyöngytestvér.</td></tr><tr> <td>
Ignác :
Latin eredetű név, az Ignatius név rövidülése. Jelentése tűz.</td></tr><tr> <td>
Koppány :
Török, magyar eredetű név, régi magyar személynév, István király ellen lázadó főúrnak a neve. Jelentése méltóságnév, nagy, győzelmes, erős, magas.</td></tr><tr> <td>
Stefánia :
Latin eredetű név, az István férfinévnek a latin Stephanus alakjából képzett női név. Jelentése virágkoszorú.

Ezen neveket viselőknek is boldog névnapot, és Isten éltesse a mai napon születetteket!
</td></tr></tbody></table>
 

joe960

Új tag
Mindenkinek kifejezem jókívánságomat , még magamnak is!
Éppen 1 évvel lettem tapasztaltabb a mai nap.

Én mindig mondtam ,hogy október 23. a világon a legszebb nap.
 

tímeácska

Őstag
<table width="560" align="left" background="keplm/dthttr.gif" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0"><tbody><tr valign="top"><td class="cim">Október 24.</td></tr> <tr><td> </td></tr> <tr> <td>
Salamon :
Héber eredetű bibliai név, jelentése békés, szelíd.</td></tr><tr> <td>
Ráhel :
Héber eredetű bibliai név, jelentése bárány, anyajuh. </td></tr><tr> <td>
Rafael :
Héber eredetű bibliai név, jelentése Isten meggyógyít. </td></tr><tr> <td>
Arétász :
Arab eredetű görög név, négy ókori nabateus királynak a Bibliában is előforduló neve. Jelentése fémműves. </td></tr><tr> <td>
Harald :
Északi germán eredetű név, jelentése sereg, merész. </td></tr><tr> <td>
Gilgames :
Mezopotámiai eredetű név, más feltevés szerint, Sumér eredetű jelentése az öreg ifjú.A mezopotámiai Uruk város királyának a neve, a sumér irodalomban számos legenda született. Az akkád írnokok ezekből készítették a Gilgames-eposzt a Kr. előtti II. évezredben.</td></tr><tr> <td>
Herold :
A Harald német változata. </td></tr><tr> <td>
Ráfis :
A Rafael rövidített, kicsinyítőképzős származékából származik. </td></tr><tr> <td>
Gilberta :
Német eredetű név, a Gilbert férfinév női párja, jelentése híres a Giesel-ek (a szabad nemesek) fiai között.


Sok boldogságot a ma ünneplőknek! ;-)
</td></tr></tbody></table>
 

pusimelu

Őstag
Én holnap ünnepelem az egy éves évfordulómat.Köszönöm nektek a sok segítséget meg bátorítást és tapasztalatot amit tőletek kaptam.
Csigu a tüzijáték már megvolt.
 

tímeácska

Őstag
<table width="560" align="left" background="keplm/dthttr.gif" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0"><tbody><tr valign="top"><td class="cim">Október 25.</td></tr> <tr><td> </td></tr> <tr> <td>
Blanka :
Középlatin, spanyol eredetű név, jelentése fényes, ragyogó, tiszta. Más magyarázat szerint, Germán eredetű névnek a latinosított formája, jelentése ugyanaz.</td></tr><tr> <td>
Bianka :
A Blanka név olasz formájából származik.</td></tr><tr> <td>
Fodor :
Magyar eredetű név, jelentése göndör hajú. </td></tr><tr> <td>
Margit :
A görög eredetű latin Margareta név megmagyarosodott alakja, Jelentése gyöngy. A németben és a svédben is ebben a formájában használják. Legismertebb viselője Árpád-házi Szent Margit, IV. Béla király leánya.</td></tr><tr> <td>
Mór :
A Móric XIX. századi rövidüléséből származik. Más magyarázat szerint a Maurus rövidüléseként tartják számon. Jelentése mór, szerecsen.</td></tr><tr> <td>
Krizanta :
Görög latin eredetű név, a Chrysanthus férfinév női párja. Jelentése margitvirág, aranyvirág, margaréta.</td></tr><tr> <td>
Bónis :
A Bonifác régi magyar becézőjéből önállósult. </td></tr><tr> <td>
Dárius :
Latin-perzsa-görög eredetű név. I. Dárius perzsa király (Kr. e. 522-486) latin nevéből származik. Az uralkodó görög neve Dareiosz, óperzsa neve Darayavanus. Jelentése hatalmas, birtokos, birtokmegőrző.</td></tr><tr> <td>
Jusztin :
A latin eredetű Justinus név rövidülése, ez a Justus, magyarul Jusztusz továbbképzett alakja.</td></tr><tr> <td>
Marcián :
Latin Martianus név rövidülése, jelentése a Martius nemzetséghez tartozó férfi.</td></tr><tr> <td>
János :
Bibliai név. A héber Johanan név görög Johannesz változatából (ill. ennek a hasonló hangzású latin Johannes formájából) származik. Jelentése "Jahve megkegyelmezett". Magyarországon a XVI - XVIII. században a legnépszerűbb férfinév volt, és később is a leggyakoribbak közé tartozott, egészen az 1970-es évekig.</td></tr><tr> <td>
Bonifác :
A latin Bonifatius névből származik, jelentése jó sorsot ígérő.

Sok-sok boldogságot az Ünnepelteknek!
</td></tr></tbody></table>
 

tímeácska

Őstag
Egy fontos dologra szeretném még felhívni a figyelmeteket!

Holnaptól elkezdődik a téli időszámítás!

Holnap hajnali 3 óráról 2 órára kell visszaállítani az óramutatókat! Így 1 órával hosszabb az éjszaka! (1 órával tovább alhatunk!:) És remélem, B.Laci nem éppen éjszakás lesz...:-D;-))
 

blaci

Őstag
Szép napsütéses, füstöltkolbászos jó reggelt mindenkinek! (Meg szalonkás, kóbászcsücskös, természetesen...);):D

Szia Tímeácska!
Köszi!!! Ez nagyon kedves volt, de ezt most kihagyom, szerencsére. Ma lennék nappal de képzeld délután az ált. iskolai 20 éves osztálytalálkozóra megyek. (Hogy én milyen öreg vagyok már...jajjj...) Munka pedig vasárnap éjszaka.

U.i.: Külön köszönet a figyelmességedért és a tájékoztatásért, meg hogy te ennyi mindenre gondolsz helyettünk is.
Szóval KÖSZIII!!!;):roll::D:D:D
 

tímeácska

Őstag
Szép napsütéses, füstöltkolbászos jó reggelt mindenkinek! (Meg szalonkás, kóbászcsücskös, természetesen...);):D

Szia Tímeácska!
Köszi!!! Ez nagyon kedves volt, de ezt most kihagyom, szerencsére. Ma lennék nappal de képzeld délután az ált. iskolai 20 éves osztálytalálkozóra megyek. (Hogy én milyen öreg vagyok már...jajjj...) Munka pedig vasárnap éjszaka.

U.i.: Külön köszönet a figyelmességedért és a tájékoztatásért, meg hogy te ennyi mindenre gondolsz helyettünk is.
Szóval KÖSZIII!!!;):roll::D:D:D

:oops::oops::oops: Köszönöm... És szívesen... :oops::oops::oops: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

orsika

Új tag
Egy fontos dologra szeretném még felhívni a figyelmeteket!

Holnaptól elkezdődik a téli időszámítás!

Holnap hajnali 3 óráról 2 órára kell visszaállítani az óramutatókat! Így 1 órával hosszabb az éjszaka! (1 órával tovább alhatunk!:) És remélem, B.Laci nem éppen éjszakás lesz...:-D;-))
a cumi az az, hogy én éjszakás leszek... Cumi 2, nem 12 órát, hanem 13-at dolgozom... És a legnagyobb cumi, én azt hittem, hogy az órát előre kell állítani, és csak 11 órát melózok...
 

tímeácska

Őstag
<table width="560" align="left" background="keplm/dthttr.gif" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0"><tbody><tr valign="top"><td class="cim">Október 26.</td></tr> <tr><td> </td></tr> <tr> <td>
Dömötör :
Magyar eredetű név, a Demeter név alakváltozata. </td></tr><tr> <td>
Albin :
A latin Albinus családnévből ered, jelentése fehér. Ezenkívül lehet a germán eredetű Alvin alakváltozata is, amelynek jelentése nemes, tündér, barát.</td></tr><tr> <td>
Demeter :
Görög szláv eredetű név, jelentése Démétérnek, a föld istennőjének ajánlott.</td></tr><tr> <td>
Baldvin :
Német angol eredetű név, jelentése bátor barát.</td></tr><tr> <td>
Amand :
Latin eredetű név, az Amandus név rövidüléséből származik, jelentése szeretetreméltó.</td></tr><tr> <td>
Ametiszt :
Egy féldrágakő görög eredetű, de latin nevéből származik. Az eredeti görög szó jelentése nem részeg. Az ókori és középkori hiedelem szerint e kő megóv a részegségtől.</td></tr><tr> <td>
Evariszt :
Görög eredetű név, jelentése derék, ügyes, legjobb.


Sok boldogságot a szülinaposoknak, és a névnaposoknak! És az évfordulósoknak is! ;-)
</td></tr></tbody></table>
 
Oldal tetejére