Fogyókúra

Zsu77

Új tag
Mindenhol hallani,hogy a túlsúly egészségtelen,meg kell tőle szabadulni.De mit tehet az ember jelentős túlsúllyal?Azt mondják,hogy nem szabad hirtelen fogyni.És még sok okosat olvasni,hallani.De igazából jelentős segítséget nem találni sehol sem.Tényleg?Hova lehet fordulni?Mi számít normális ütemnek?És mi van akkor,ha úgy mond semmi sem segít?Mi van,ha valaki alig eszik,napi 40 percet sétál,de nem történik semmi,betegség sem indokolja a túlsúly stagnálását,mégsem töténik semmi?Csodaszerek nem igazán érdekelnek,az csak biznisz.Az lenne a jó,ha tudhatnánk,hogy mit is javasolnak az orvosok.Egyáltalán?Hogyan lehet szakszerű segítséghez jutni?Főleg,ha már az egészség védelme is erőteljesen megkívánja.
 

CanadiAnne

Új tag
Szia Zsuzsa!

Én egy elég különleges dolgot találtam, igaz, nem orvosokhoz fordultam végül, és nem akartam "csodabogyikat" se bevenni.
Szóval, én egy csoportba kezdtem járni, amolyan fogyicsoportba, és június 1-én kezdtunk. Most 16 kilóval vagyok kevesebb, és nem szedek bogyikat, viszont egész másként nézem már a fogyókúrát. Vagyis pont az, hogy nem kúra. Így nem tudom részletesen elmesélni, mert nagyon sokat találkozunk, van tréning, meg egyéni foglalkozás is, de a lényeg, hogy azzal foglalkozunk sokat, hogy milyen lelki kapaszkodót jelentett, hogy elhíztam. (Én öt év alatt kb 40 kilót, pedig előtte versenyszerűen sportoltam.
Elég nehezen bukkantam rá a nőre, aki vezeti a csoportot, mert nemigen hírdeti magát, és szerintem ami a legjobb, hogy végig velünk van. Nekem nagyon sokat segített. Ha gondolod priviben megírom, fel lehet hívni találkozók között is, ha bajom van, vagy éppen elfogyott a kitartásom.
Szóval szerintem tök jó.

Szia, CanadiAnne
 

goyo

Adminisztrátor
Fórumvezető
Szia Zsuzsa!

Én egy elég különleges dolgot találtam, igaz, nem orvosokhoz fordultam végül, és nem akartam "csodabogyikat" se bevenni.
Szóval, én egy csoportba kezdtem járni, amolyan fogyicsoportba, és június 1-én kezdtunk. Most 16 kilóval vagyok kevesebb, és nem szedek bogyikat, viszont egész másként nézem már a fogyókúrát. Vagyis pont az, hogy nem kúra. Így nem tudom részletesen elmesélni, mert nagyon sokat találkozunk, van tréning, meg egyéni foglalkozás is, de a lényeg, hogy azzal foglalkozunk sokat, hogy milyen lelki kapaszkodót jelentett, hogy elhíztam. (Én öt év alatt kb 40 kilót, pedig előtte versenyszerűen sportoltam.
Elég nehezen bukkantam rá a nőre, aki vezeti a csoportot, mert nemigen hírdeti magát, és szerintem ami a legjobb, hogy végig velünk van. Nekem nagyon sokat segített. Ha gondolod priviben megírom, fel lehet hívni találkozók között is, ha bajom van, vagy éppen elfogyott a kitartásom.
Szóval szerintem tök jó.

Szia, CanadiAnne

Szia Anne,

Ez a csoport engem is erdekelne...ha irnal egy privit...

Koszonom :)
 

DiabFórum

Új tag
Mindenhol hallani,hogy a túlsúly egészségtelen,meg kell tőle szabadulni.De mit tehet az ember jelentős túlsúllyal?Azt mondják,hogy nem szabad hirtelen fogyni.És még sok okosat olvasni,hallani.De igazából jelentős segítséget nem találni sehol sem.Tényleg?Hova lehet fordulni?Mi számít normális ütemnek?És mi van akkor,ha úgy mond semmi sem segít?Mi van,ha valaki alig eszik,napi 40 percet sétál,de nem történik semmi,betegség sem indokolja a túlsúly stagnálását,mégsem töténik semmi?Csodaszerek nem igazán érdekelnek,az csak biznisz.Az lenne a jó,ha tudhatnánk,hogy mit is javasolnak az orvosok.Egyáltalán?Hogyan lehet szakszerű segítséghez jutni?Főleg,ha már az egészség védelme is erőteljesen megkívánja.

A feltett kérdések megválaszolása a szakorvos számára is a legnehezebb problémák közé tartozik. Amilyen könnyű a mai életvitel mellett meghízni, olyan nehéz lefogyni. Ha pedig az valamilyen módon sikerül, az esetek több mint 90%-ában nem kerülhető el a visszahízás. Általában azt lehet mondani, hogy teljesen egyénre szabva, dietetikussal megbeszélve, szinte mérnöki pontossággal összeállított erősen energiaszegény (1000-1200 kcal-nál többet nem tartalmazó) étrenden kell megkísérelni havi maximum 1 kg leadását egy éven keresztül. A siker biztosítéka a séta helyett a napi 5-6 km-es, nyújtott léptekkel végzett gyaloglás úgy, hogy közben még ki is izzadjunk. Az étrend megfelelő vitamintablettákkal is kiegészítendő. Esetenként szakorvos segítségét is célszerű kikérni. Dr. Fövényi
 

christina

Őstag
Szia Zsuzsa!

Én egy elég különleges dolgot találtam, igaz, nem orvosokhoz fordultam végül, és nem akartam "csodabogyikat" se bevenni.
Szóval, én egy csoportba kezdtem járni, amolyan fogyicsoportba, és június 1-én kezdtunk. Most 16 kilóval vagyok kevesebb, és nem szedek bogyikat, viszont egész másként nézem már a fogyókúrát. Vagyis pont az, hogy nem kúra. Így nem tudom részletesen elmesélni, mert nagyon sokat találkozunk, van tréning, meg egyéni foglalkozás is, de a lényeg, hogy azzal foglalkozunk sokat, hogy milyen lelki kapaszkodót jelentett, hogy elhíztam. (Én öt év alatt kb 40 kilót, pedig előtte versenyszerűen sportoltam.
Elég nehezen bukkantam rá a nőre, aki vezeti a csoportot, mert nemigen hírdeti magát, és szerintem ami a legjobb, hogy végig velünk van. Nekem nagyon sokat segített. Ha gondolod priviben megírom, fel lehet hívni találkozók között is, ha bajom van, vagy éppen elfogyott a kitartásom.
Szóval szerintem tök jó.

Szia, CanadiAnne


Szia!
Nem írnál róla kicsit bővebben? Akár priviben is. Köszönöm!
 

cuki

Új tag
Szia Zsuzsa!

Én egy elég különleges dolgot találtam, igaz, nem orvosokhoz fordultam végül, és nem akartam "csodabogyikat" se bevenni.
Szóval, én egy csoportba kezdtem járni, amolyan fogyicsoportba, és június 1-én kezdtunk. Most 16 kilóval vagyok kevesebb, és nem szedek bogyikat, viszont egész másként nézem már a fogyókúrát. Vagyis pont az, hogy nem kúra. Így nem tudom részletesen elmesélni, mert nagyon sokat találkozunk, van tréning, meg egyéni foglalkozás is, de a lényeg, hogy azzal foglalkozunk sokat, hogy milyen lelki kapaszkodót jelentett, hogy elhíztam. (Én öt év alatt kb 40 kilót, pedig előtte versenyszerűen sportoltam.
Elég nehezen bukkantam rá a nőre, aki vezeti a csoportot, mert nemigen hírdeti magát, és szerintem ami a legjobb, hogy végig velünk van. Nekem nagyon sokat segített. Ha gondolod priviben megírom, fel lehet hívni találkozók között is, ha bajom van, vagy éppen elfogyott a kitartásom.
Szóval szerintem tök jó.

Szia, CanadiAnne

Szia Anne!!

Engem is nagyon nagyon érdekelne ez a csoport! Ha egy priviben leírnád az elérhetőségeket, azt nagyon megköszönném.
 

CanadiAnne

Új tag
Sziasztok!

Én megpróbáltam napi 1300 kalóriát, mert azt gondoltam, hogy az majd tuti lesz, de az sokkal gyorsabb iramot diktált, mint a havi 1 kg. Igaz, aki súlyosabb, vagy én aki ennek legalább a dupláját megettem naponta, annak ez elég nagymegvonás, persze, hogy gyorsabban esnek le a kilók, mint havi 1. Ahova járok, ott is mindig elhangzik, hogy ha hagytam magamnak öt évet arra, hogy a negyven kiló feljöjjön, akkor talán kettőt adhatok arra, hgy lemenjen...
... és hát nincs mese, mozogni kell... De milyen jó már, egy idő után!!!
Én mindenkit csak bíztatni tudok, főleg a türelemre :) CA
 

Judit

Új tag
Sziasztok!
Én a napi 1200 kalóriás étrendet próbáltam ki. Egy dietetikus kolléganőm adta oda a heti étrendeket a receptekkel és a kalóriatáblázatokkal együtt. Nagyon jól is ment úgy 4 hétig.
Azután elfogyott a kitartás...és szerintem nem lehet úgy diétázni, hogy közben a párodnak (családodnak) a szokásos ételeket főzöd (legalábbis ez megnehezíti a dolgokat). Nálam nagy probléma volt még, hogy naponta ötször étkezzek, mert munka közben nincs rá idő.
Szóval szépen lassan visszazökkentem a ritkán, de sokat étkezésre. :(
 

Vivi35

Új tag
Mindenhol hallani,hogy a túlsúly egészségtelen,meg kell tőle szabadulni.De mit tehet az ember jelentős túlsúllyal?Azt mondják,hogy nem szabad hirtelen fogyni.És még sok okosat olvasni,hallani.De igazából jelentős segítséget nem találni sehol sem.Tényleg?Hova lehet fordulni?Mi számít normális ütemnek?És mi van akkor,ha úgy mond semmi sem segít?Mi van,ha valaki alig eszik,napi 40 percet sétál,de nem történik semmi,betegség sem indokolja a túlsúly stagnálását,mégsem töténik semmi?Csodaszerek nem igazán érdekelnek,az csak biznisz.Az lenne a jó,ha tudhatnánk,hogy mit is javasolnak az orvosok.Egyáltalán?Hogyan lehet szakszerű segítséghez jutni?Főleg,ha már az egészség védelme is erőteljesen megkívánja.


Szia Zsu :)

Én is túlsúllyal küszködtem és szintén mindent kipróbáltam. Én is sétáltam, mozogtam, alig ettem, "kínoztam" a testem. Elkeseredésemben a barátnőm ajánlására természetgyógyászhoz fordultam. Ő közölte velem, hogy a testemnek méregtelenítésre van szüksége. Előtte nem is hallottam még erről a kúráról. Kaptam egy 12 gyógynövény legjobb hatóanyagait tartalmazó folyadékot amiből a megfelelő mennyiséget naponta 1,5 fél liter vízzel kellett elfogyasztanom. Szóval elkezdtem ezt a kúrát, és a rendszeres mozgás mellett naponta elfogyasztottam az előírt mennyiséget és úgy érzem, hogy a kitartásom meghozta a gyümölcsét. 3 hónap lett volna a kúra ideje, de én 2 hónap után már abba hagyhattam hisz a felesleg eltűnt rólam. Fontos volt, és a mai napig fontos, hogy odafigyelek arra mit és mikor eszek, több gabonát és zöldséget fogyasztok és a felesleg ami lejött rólam nem tért vissza. Remélem tudtam segíteni valakinek.
 

Vivi35

Új tag
Szia Zsu :)

Én is túlsúllyal küszködtem és szintén mindent kipróbáltam. Én is sétáltam, mozogtam, alig ettem, "kínoztam" a testem. Elkeseredésemben a barátnőm ajánlására természetgyógyászhoz fordultam. Ő közölte velem, hogy a testemnek méregtelenítésre van szüksége. Előtte nem is hallottam még erről a kúráról. Kaptam egy 12 gyógynövény legjobb hatóanyagait tartalmazó folyadékot amiből a megfelelő mennyiséget naponta 1,5 fél liter vízzel kellett elfogyasztanom. Szóval elkezdtem ezt a kúrát, és a rendszeres mozgás mellett naponta elfogyasztottam az előírt mennyiséget és úgy érzem, hogy a kitartásom meghozta a gyümölcsét. 3 hónap lett volna a kúra ideje, de én 2 hónap után már abba hagyhattam hisz a felesleg eltűnt rólam. Fontos volt, és a mai napig fontos, hogy odafigyelek arra mit és mikor eszek, több gabonát és zöldséget fogyasztok és a felesleg ami lejött rólam nem tért vissza. Remélem tudtam segíteni valakinek.

Elfelejtettem leírnia termék nevét, ha valaki szeretné kipróbálni. Puridren ezt a terméket használtam én is .
 

Nóci

Új tag
Sziasztok!

Szeretnélek megkérdezni Benneteket, hogy hallottatok-e a Colonix béltisztítóról vagy próbáltátok-e már? A termék honlapján megdöbbentő beszámolók és képek vannak a kúra során bélrendszerből kikerülő "képződményekről". Mielőtt megrendelném, szeretnék utánanézni, nincsenek-e tapasztalatok káros mellékhatásokról?
 

Zsu77

Új tag
Szia Nóci!Én személyszerint nem ismerem a terméket,de pont a múltkor láttam a spektrumon,hogy a neten olyan fogyókúrás termékek kaphatók,amelyek nem kaptak engedélyt a rendes forgalmazásra.Túl azon,hogy állandó különös állagú hasmenést okoznak,és ami nagyon pozitívnak tűnhet:hihetetlen plusz energiát adnak,bizonyos adalékanyag miatt,az az igazság,hogy orvosszakértők mondták,hogy az a bizonyos adalék egy idő után infarktust okoz(még a speed-tablettáknál is rosszabb,ahhoz hasonló anyag),pont ezért nem kapott engedélyt.Én ennyit tudok ezekről.Ha valami okés,azt el lehet adni boltban is,szerintem.Ezek nem véletlenül lógnak a neten.Az a senki földje úgymond.
 

dg

Őstag
Én ezt a szert nem ismerem, de azt határozottan javaslom, hogy internetről ne rendeljen senki ilyesmit.
Sok rostos ételt kell enni, az biztos jó "béltisztításra" (bár szeintem ez a szó egy nemlézető fogalomra utal .. mi a csoda valójában az, hogy béltisztítás???) A műanyag meg a méreg biztos nem tesz jót a beleknek.

Szóval, Nóci, inkább ne!
 

Zsu77

Új tag
"Az elhízottak kezelésének négy alappillére van:
-a táplálkozás kontrollja,
-a mozgás,
-a pszichés kezelés és
-a gyógyszeres kezelés.
Gyógyszer használata akkor lehet indokolt elhízás esetén,ha:
-az előzetes életmód-terápia hatástalan volt,
-és kísérőbetegség áll fenn.
Nem értek egyet a túlsúlyos kategóriába tartozó személyek és az egészséges elhízottak gyógyszeres kezelésével."
-Dr.Halmy László,Elhízástudományi Társaság elnöke

Jelenleg a magyar piacon csupán kettő olyan hatóanyag áll rendelkezésre,amelyeknek a hatásmechanizmusa ismert és eredményességüket számos vizsgálat igazolta!!!
Ezek vénykötelesek !!!
A csodaszerek egy része külföldről van,sokszor illegális csatornákon keresztül,más részüket itthon készítik,viszont a mellékhatásokról általában hallgatnak,ami lehet depresszió is,de pl.egy egyszerű fogyasztó tea is tud máj- és veseelégtelenséget okozni...
 
Oldal tetejére