Lantusz-aki már használja és aki még nem

Szia! Nagyon ügyesen megoldottad a problémát! Erről van szó! Vagy kitolod későbbre a vacsit, és reggelig nem halsz éhen, vagy ha a súlyod megengedi, ehetsz plusz ch-ot plussz szúrással. 10 g CH-ig "büntetlenül" 10g Ch-onként kb. +1E-et kell szúrni (egyéni érzékenységtől függően 0,8-3E között van 10 g CH inzulinigénye.) Meg kell mérni a pp. cukrot evés után 1,5 órával és kiderül, hogy jó találtad-e el a Ch:inzulin arányát. A normál emelkedés 1,5 óra múlva - biztosan tudod, de hátha másnak jól jön az információ - 1-1,5 mmól/l. Tehát, amennyiben 6-os cukorból 7,5 lesz, jól eltaláltad az arányokat.

Tünde



Sani! ha te két étkezés között ettél pár falatot akkor korrigáltál Apidrával?
Nekem még nem mondta a doktornő ,hogy korrigáljak ,de este 5 kor eszem utoljára ,és reggel nyolckor már kopog a szemem.Ha 1 egység apidrával bevinnék egy utóvacsit 8-kor ,nem mindig ,szerinted azzal nem ártok?
Olvastam hogy hogy a pumpával is adtál egy egység apidrát és ettél egy mandarint.Köszi a választ!Meli
 

pusimelu

Őstag
Pár napja este 7 körül a vacsora után jött rám 1-1,5 órával egy furcsa érzés!
Olyan mintha a torkom összeszűkülne és olyan gombócérzésem van a torkomban.Nem zsibbad semmim és nem remeg a kezem ,de a 3 napból 2 szer hypo volt.3 körüli értékkel oka nincs ch fincsi korpás kifli vaj pari szalámi,mint eddig.A hypo érzésének ezen fajtája a legrosszabb nekem.Mondjuk nagyon fáradt vagyok már estére na de ilyet!
Volt már valakinek hasonló?
Ilyenkor plusz ch segít és elmúlik!(Még jó!)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Pár napja este 7 körül a vacsora után jött rám 1-1,5 órával egy furcsa érzés!
Olyan mintha a torkom összeszűkülne és olyan gombócérzésem van a torkomban.Nem zsibbad semmim és nem remeg a kezem ,de a 3 napból 2 szer hypo volt.(Még jó!)
Ez érdekes "élmény", nálam nem volt még hasonló érzés, pedig nagyon színes a hipo palettám.
Nálam egyre gyakoribb, hogy hipokor fehér villanásokat, foltokat látok vibrálni. És ez teljesen mindegy, hogy 4,3-nál, vagy 2,3-nál van.
 

pusimelu

Őstag
Tegnap 14.31-kor mértem 4,1 -et ami kicsit alacsony de nem volt hypoérzetem.Utána 17 -kor mértem 7,7-et.Párom látta hogy nem ettem semmit pihentem és csak fél óra porszívózás volt az aktív munka.
Vártam hova megy enni nem ettem és este nem jött az a furcsa érzés.A cukrom pedig nem mozdult:7,7 7,5 és 7,3.(Personal gépnél normális ez az eltérés.)Este 7 kor már nagyon éhes voltam és ettem de csak 4 egységgel ugyan azt mint előtte való nap.Utána 4,6 reggel kereken 5 a cuki.
Ma egész délután fél óránként mérek aztán majd meglátjuk.
 
Szia!

Jól látom, hogy mindig vacsi után hypózol? Mi a vacsorához adott gyorshatású inzulinod? Nem gondoltál arra, hogy kevesebbet adj belőle, vagy több CH-ot egyél?
Üdv! Tünde
 

Scorpio

Új tag
Tegnap 14.31-kor mértem 4,1 -et ami kicsit alacsony de nem volt hypoérzetem.Utána 17 -kor mértem 7,7-et.Párom látta hogy nem ettem semmit pihentem és csak fél óra porszívózás volt az aktív munka.
Vártam hova megy enni nem ettem és este nem jött az a furcsa érzés.A cukrom pedig nem mozdult:7,7 7,5 és 7,3.(Personal gépnél normális ez az eltérés.)Este 7 kor már nagyon éhes voltam és ettem de csak 4 egységgel ugyan azt mint előtte való nap.Utána 4,6 reggel kereken 5 a cuki.
Ma egész délután fél óránként mérek aztán majd meglátjuk.

Sziasztok.

Bár rólam csak egy hónapja derült ki, hogy 1.T. CB.-vagyok, már jártam ugyanígy. Rögtön keresgéltem is a neten és azt találtam, hogy a máj képes cukrot juttatni a szervezetbe ha kevés. Valószínüleg így jártál és mivel inzulint (gyorshatású) nem adtál be nemigen volt amitől lejjebb menne. Ha eszel utánna es szúrsz akkor helyre áll a dolog, legalábbis velem ez volt.
 
Én úgy látom, hogy adott 4E inzulint az étkezéshez. Jól teszed, hogy ha hypo esetén evés közen, vagy után adod be az inzulint. Ezt így kell! : ))

Sziasztok.

Bár rólam csak egy hónapja derült ki, hogy 1.T. CB.-vagyok, már jártam ugyanígy. Rögtön keresgéltem is a neten és azt találtam, hogy a máj képes cukrot juttatni a szervezetbe ha kevés. Valószínüleg így jártál és mivel inzulint (gyorshatású) nem adtál be nemigen volt amitől lejjebb menne. Ha eszel utánna es szúrsz akkor helyre áll a dolog, legalábbis velem ez volt.
 

pusimelu

Őstag
Sziasztok!
Tünde visszavettem 1 egységet az esti inzulinból és most már jobb a helyzet csak egyszer volt 2,7 pedig pontosan mértem ettem.
A délutáni 2.30 és 3.30 közötti valahol felmegy a cukrom.7-8-9 körüli értékre oka egyszerű akkor nagyobb az inzulinigényem és a bázist kéne akkor emelni de én még penes vagyok és nem lehet megoldani.
Próbáltam kevesebbet ebédelni 5 aztán 10 ch -val de akkor meg 2 óra körül hipoztam.
Most 14.40 és A CUKROM 4,7.
Kiváncsi vagyok mi lesz belőle 5 órára.
 
Szia Pusimelu!

Látom, te asszisztensnő vagy. Hol? Dorogon? Ki mellett? Nem tudunk találkozni, hogy átnézzük közösen az értékeidet, hátha rájövünk a megoldásra? Még mindig nem tudom, melyik étkezési inzulint használod, azt sem látom, a délutáni 8-9 körüli értékeknek nem lehet-e okozója az ellenreguláció, ami az előzetes 2-3 napban lezajlott hypo miatt van. Te hogy látod? Amíg hypok vannak, addig nehéz jól eltalálni a megfelelő dózist. Jó hír, hogy már kevesebb! Szivesen segítek átgondolni.
 

pusimelu

Őstag
Szia!Bocsi Tünde hogy nem írtam.Prívátban leírom merre dolgozom.
Az értékeim nem alakulnak a legjobban!A meleg megtűzdelve hideghullámokkal!Ebben a hónapban felteszem az értékeimet.Jelenleg 5-4-4-8 egységen működök ,de télen ez 6-6-5-7 volt.Délután most 3 napig nem ment fel 7 ig sem a cukrom tehát valamit vagy most csinálok jól vagy nem.Viszont volt egy délelőtti 9-es értékem az elmúlt 3 napban.
Kedden megyek szemészetre és augusztus elején labor meg kontroll.
 

pusimelu

Őstag
Szia!24-én volt egy 3,6 délután kettőkor ,volt egy 3,8 meg egy 4,1 tegnap előtt az egyik délelőtt a másik délután.Most már egész jók az értékeim,de nem kiabálom el.Ma minden rendben, voltam szemésznél és a szemem negatív tehát jó.(Bár a pupillatágítás miatt nem sokat látok csak napszemüvegben de holnap már jobb lesz.)
 

szolnok

Új tag
Szeretném, ha tudna valaki ötletet adni, és segíteni tudnék egy ismerősnek.
A lantus 18 E este 17 ó 30 kor.
Novor 7 regg .6 ó 30
8 dél 12 ó 30
7 este 17 ó 30
Délután 16 ó körül rendszeresen emelkedik a cukor rendszeresen de nem minden nap. Ekkor akár 13-17 re is felmegy, de előtte nem volt hipó és az értékek is rendben voltak.
Én azt gondolom, hogy a Lantus nem hat 24 órán át, Első ötltetem az volt, hogy tolja az esti Lantus beadást későbbre, hiszen ezt a reggeli értékek megengedik. Talán ne fél hatkor, hanem 7 körül adja. Tudom, hogy van aki napi kétszerre adja be a Lnatust, de nem tudom az arányokat, hogyan kell megbontani.
Szívesen venné, a tanácsokat, és hátha tudunk segíteni.
 

madleine51

Új tag
Én eléggé új vagyok itt, de mivel 2x-esen is érintett vagyok, sok minden érdekel a témával kapcsolatban.
Férjem már elég régen pontosan 18éve cukorbeteg, ezért érdekelne , hogy van-e itt valaki akinek már vannak bizonyos szövődményei.
Neki már egy ideje nagyon fáj az egyik karja, de a háziorvos csak reuma elleni gyóygszert írt fel , ami persze semmit se ért.
Én elég sokat olvasgattam a témában és a neuropátiás fájdalomra tippelek, ha valamelyiketek tud erről kérem írjon.
Aztán én is cukros vagyok, de csak kisebb mértékben, gyógyszert szedek.
A segítségeket előre is köszönöm.
 

blaci

Őstag
Szia madleine51!
Itt egy jó kis írást találsz erről a témáról, ami már szerepel a "Lábápolás" topikban, ott sok hozzászólás is van ebben a témában, mivel a neuropátia a lábakon a leggyakoribb (nekem is ott van...) de a kézen is előfordulhat.
Én is ott írtam erről, és az én esetemről. (Az első hozzászólásom is ott van, de rég is volt már...) ;):D

Íme az írás, katt a linkre.


Itt pedig a topikot találod, így nem kell keresgélni...katt a linkre.

Ha lenne még kérdésed írd le bátran, valaki biztos tud/megpróbál segíteni.;)
Üdv.,
Laci
 
Első ötltetem az volt, hogy tolja az esti Lantus beadást későbbre, hiszen ezt a reggeli értékek megengedik. Talán ne fél hatkor, hanem 7 körül adja. Tudom, hogy van aki napi kétszerre adja be a Lnatust, de nem tudom az arányokat, hogyan kell megbontani.

Szia! Nagyon jó ötlet lehet a Lantust későbbre tolni. A vizsgálatok szerint nem jobbak az eredmények, ha két részre van megbontva a. Ki lehet próbálni azt is, hogy vacsi előtt NR, vacsi után a Lantus, s a közte eltelő időszakot le lehet fedni a NR-dal. Ti hogy látjátok?
 

somcsika

Aktív tag
Anycikoci!

Én tegnap utánaolvastam a pubertás kornak, általánosságban. Ez alapján, ha a szedett hormonokat nem számítjuk, még akkor is teljesen normálisnak mondható, hogy serdülő korban (kiemelten inzulinrezisztens időszak!) a szervezet inzulinigénye annyira megnő, hogy a napi beadott összes inzulin elérheti a 2NE/TTKG-os mennyiséget, s mivel a lányod 49 kiló, ez akárhogy is számoljuk, napi 98 egységet jelent. És ti itt még nem tartotok. Én is egyetértek azzal a véleménnyel, hogy annyi inzulint kell adni, amitől az eredményeitek jók lesznek. Nincs felső határ. Az már egy más kérdés, hogy mikor, miből mennyit. Ne hagyjátok, hogy tartósan magasak legyenek a cukrok!
(A teljességhez még egy gondolat: majd ha ez a fránya pubertás véget ér, szépen vissza kell lépegetni az inzulinnal, nehogy elhízás legyen a vége.)


Igaz, hogy ma már irtam egy pozitív hangvételű hozzászólást, de apa is lemérte a penből kiadott mennyiséget és szerinte az jól mér. Szóval
sajnos jelenlegi problémán megköveteli, hogy újból el kezdjek visszafelé olvasni. Így találtam meg Grácia bejegyzését.

Na szóval Novemberben 6-6 E Insulatardot kapott Szandi reggel-este. Reggelihez (35g ch) 6E novorapidot, ebédhez (60 g ch) 4 E novorapidot, -ami soknak bizonyult, de a 3 kevés volt) vacsorához (40 g ch) 5 E. Folyamatos hypoi voltak hol kisebbek, hol nagyobbak.
November 28-án történt az az utcán rosszullevős, elájulós, agyrázkódásos eset, a probléma azóta áll fenn. Tehát nem folyamatosan alakult ki, hanem egyik napról a másikra. Immáron azóta eltelt 1 hónap és még mindig nem rendeződött a gyerek cukra.
Ma pl. ch mentes diétán van, hogy lássuk, hogy egy kicsit többet lássunk. Ki a bűnös az inzulatard ill. annak mennyisége vagy a novorapid ill. annak mennyisége. (Ezt tartom valószníűbbnek, mert ha reggel jó eredménnyel ébred is a reggeli elviszi az egész napját, aztán az ebéd és a vacsora is rátesz egy jó nagy lapáttal és végül 10-12-el fekszik. És tulajdonképpen hiába korrigál.
Jelenleg 10-9E Insulatardnál járunk bázisként. Ma meglátom, hogy mi lesz a végeredmény.
Pajzsmirigyére kapott hormonok miatt éemelkedhet az inzulinigénye (ezt tudom) de ezt a gyógyit már legalább 4 éve szedi, más gyógyszert nem szed (remélem legalábbis), szóval szóba jöhet még a növekedési hormon.
Viszont visszatérve Grácia hozzászólására. Az eddigi összesen 27 Egységnyi inzulin helyett a mai testúlyát figyelembe véve akár 130 E-re is felmenet?
Viszonyt ha növekedés akkor annak is szerintem folyamatosan kellene jelentkeznie nem egyik napról a másikra.
A novemberi az inzulin igénye 0,41E/ttkg volt.
Most 0,61E/ttkg. Tehát ha duplája lesz sem kell megijjednem? Nem merek már annyival többet adni neki. Kétnaponta így is pakolom neki följebb-följebb.
Mióta novorapidot használ azóta legalább 3-4 kg-ot hízott (ez kb. 2 hónap).
 
Oldal tetejére