Védőoltások

Zsu77

Új tag
Jobb kötni az ebet a karóhoz,még a nem létezőhöz is és asztalt csapkodva győzködni,mert legalább meg lett prószálva!Nekünk anno,amikor krónikus hörghuruttal küzdöttünk másfélhavonta kb. kerek egy hóig,szóval gyakran és sokáig,akkor sem járt volna 90%-ra a puff.De a doki néni bejelölte és meg is kaptuk úgy egy párszor.Aztán már a gyógyszertárban sokadikra mondták,hogy ó,hát ez nem is jár és onnantól kezdve normál támogatottságra adták.No.Ez sem az igazi,de szerintem a diabos gyerkőcöknek a védőoltások erős támogatottsággal járnának nekem is úgy rémlik,hogy így olvastam,mert hogy veszélyeztetettségnek számít a diab.Pl.(bár ez ellen nincs oltó anyag) de egy rota vírust "könnyebben"hever ki a fertőzőn egy egészséges,mint egy diabos gyerkőc.Ez igaz szerintem minden más ilyen nagy volumenű vírusra is!;)
 

christina

Őstag
Zsuzsa!
Írtad, hogy 2 éve kedvezményesen kaptátok a védőoltást (prevenar).
A diab miatt??
Na, nem mintha ma már osztana vagy szorozna, de a lányom is akkortájt kapta meg, teljes áron. Agyontelefonálta magát az orvosunk, de mindenhonnan azt a választ kapta, hogy diab esetén nincs támogatás, így mi 16 ezerért jutottunk hozzá. Mellesleg, Laci nemrégiben hivatkozott hozzászólásából is az derül ki, hogy diab esetén nincs támogatás.
Nos?

Szia dg!
Bár nem engem kérdeztél, de mi is támogatással kaptuk az oltóanyagot a diab. miatt.
Hogy milyen BNO kódot írt a receptre az orvosunk nem tudom, de közölte hogy ő ezt bevállalja, mert úgy gondolja ez a minimum egy krónikus betegnél. És ha két éves kor alatt ingyen jár az egészségesnek, akkor egy 2,5 éves diabosnak járna! a kedvezmény. Ez úgy érzem egyre inkább merészség és persze emberség kérdése, na meg a tájékozottságé,- hogy melyik orvos hogy áll hozzá.
 

dg

Őstag
Szia dg!
Bár nem engem kérdeztél, de mi is támogatással kaptuk az oltóanyagot a diab. miatt.
Hogy milyen BNO kódot írt a receptre az orvosunk nem tudom, de közölte hogy ő ezt bevállalja, mert úgy gondolja ez a minimum egy krónikus betegnél. És ha két éves kor alatt ingyen jár az egészségesnek, akkor egy 2,5 éves diabosnak járna! a kedvezmény. Ez úgy érzem egyre inkább merészség és persze emberség kérdése, na meg a tájékozottságé,- hogy melyik orvos hogy áll hozzá.

Köszi, Christina!
Ezek szerint, hivatalosan nem jár kedvezmény a diab miatt, nem hivatalosan meg kieszközölhető. :cool:
Na, most már mindegy, de legalább tudjuk.

Most már csak az a kérdés, hogy 2 év felett (2-5 év között) minden kisgyermek támogatással kapja a prevenart (nekem ezt mondták), vagy csak, ahogy Laci írta, támogatás (hivatalosan) csak egyes csoportoknak jár ebből a korosztályból? (Valószínű, az utóbbi, mert dudu kérdése is ezt támasztja alá.)

Azért, ha valaki biztosra megtudja, írja le,legyen szíves!

Egyébként az is vicces, hogy egy olyan kisgyerek, akinél folytonos probléma a fülgyulladás, ráadásul a kórokozót ki is mutatták, miért nem veszélyeztetett csoport??? Még milyen bizonyíték és ok kell arra, hogy kiemelten kezeljék? :confused:
 

dg

Őstag
Még egy kis adalék, ez a gyerekorvosomtól, ma:

A pneumococcus elleni védőoltás 2 éves koron túl 1 oltásból áll, és a Prevenar, ami ugyi amúgy 16000 ft körül van, támogatott lett, receptre úgy 4-5000 ft-ot kell érte fizetni.

Szia dudu72!
A Prevenar oltás a két év alatti gyermekeknek ingyen jár. Két év fölött pedig teljesen áron kb. 16.000 Ft, és egy oltás szükséges. Csak akkor jár két év fölött a támogatottság, ha valamilyen szempontból a gyermek a kockázati csoportba tartozik. 2-5 éves kor között az oltás támogatottsága ún. kiemelt indikációhoz kötött, ami az alábbit takarja: az immunrendszer veleszületett vagy szerzett zavara [lépbetegségek (BNO: D73.9), immunhiányos állapotok (BNO: D80-D89), visszamaradt magzati növekedés és alultápláltság (BNO: P05), koraszülött csecsemő (BNO: P07.3), méhen belül kialakult légúti megbetegedések ( BNO: P28 ), a szív veleszületett rendellenességei (BNO: Q24.9), a tüdő hypo- és dysplasiaja (BNO: Q33.6), a tüdő veleszületett rendellenessége (BNO: Q33.9), a lép veleszületett rendellenességei (BNO: Q89.0)] esetén a csecsemő- és gyermekgyógyász szakorvos írhatja fel az oltást, ekkor 70 % támogatás van rajta vagyis olyan 4700 Ft körüli az ára.
Egyértelmű, hogy azért némely diagnózishoz kell a szakorvos véleménye is, a ti esetetekben az orvos valószínűleg a fenti diagnózis alapján írta fel ill. javasolja (rajta van a recepten a BNO kód nézd meg.)

Nézd meg itt:
Prevenar oltás

Üdv.,
Laci

Ui.: Kicsit utánaolvastam a témának ami a blogokban merült fel, bemásoltam ide is hátha mást is érdekel...


Nekünk ismét aktuális a Prevenar oltás, a fiatalabb lányomnak szeretném beadatni.
A két fenti hozzászólást csak azért idéztem be a témával kapcsolatban, mert az enyém hibás, rossz. Jelenleg is az, és csak az érvényes, amit Laci pontosan és részletesen beidézett!
 

dg

Őstag
Bárányhimlő járvány van az oviban.

Hanna kapott évekkel ezelőtt védőoltást, akkor annak tudatában, hogy egyetlen oltás véd.
Telt-múlt az idő, egyszer csak mondta a gyermekorovosunk, hogy változott az álláspont: két oltás kell, de nincs értelme a másodiknak akkor, ha nem az elsőt követően fél éven belül adják be. Így, esetünkben nem került ismétlésre sor.
Telt-múlt az idő, egyszer csak, nemrégiben, olvasom a rendelőben kifüggesztve a tájékoztatót, hogy újra változott az álláspont: szükséges a két oltás, és akkor is, ha hosszabb idő van a kettő között , mint fél év.
Szerintem nem árt, ha ezt mások is tudják!
Úgyhogy, most kényszerpihi itthon, míg le nem cseng a járvány, a nyár folyamán pedig oltáshegyek!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Grácia, köszi, hogy megírtad ide! Mi már így adtuk Nimródnak ezt az oltást, 8 hónap telt el a két oltás között és a dokink azt mondta, hogy mindegy, mennyi idő telik el, be kell adni a másodikat (mi már úgy gondoltuk, eddigi tudásunk alapján, hogy nem kell neki a második oltás, mert kicsúsztunk).

Érdekességként megjegyezte a dokink, hogy a kullancs elleni oltásnál pedig egész másért kell a több oltás. Az egy oltás is ugyanúgy véd, csak hamar elfelejti a védettséget a szervezet, ezért kell minimum a 3 oltás ebből. A bárányhimlőnél meg az 1 nem is véd rendesen, de ha már kialakult a védettség, akkor az életünk végéig (elvileg) véd, a kullancsosból meg mindig kell emlékeztető.
 

dg

Őstag
Grácia, köszi, hogy megírtad ide! Mi már így adtuk Nimródnak ezt az oltást, 8 hónap telt el a két oltás között és a dokink azt mondta, hogy mindegy, mennyi idő telik el, be kell adni a másodikat (mi már úgy gondoltuk, eddigi tudásunk alapján, hogy nem kell neki a második oltás, mert kicsúsztunk).

Érdekességként megjegyezte a dokink, hogy a kullancs elleni oltásnál pedig egész másért kell a több oltás. Az egy oltás is ugyanúgy véd, csak hamar elfelejti a védettséget a szervezet, ezért kell minimum a 3 oltás ebből. A bárányhimlőnél meg az 1 nem is véd rendesen, de ha már kialakult a védettség, akkor az életünk végéig (elvileg) véd, a kullancsosból meg mindig kell emlékeztető.


Igen, nekem is ezt mondták, hogy a bárnyhimlő elleni védelem, ezek szerint 2 oltásból, éltehosszig kitart. Most reménykedve várom, hogy elteljen egy-két hét, s remélem, Hanna esetében az az egy oltásból származó, feltehetően részleges védelem, vagy a vakszerencse, megment a megbetegedéstől. A kullancs által terjesztett agyvelőgyulladás elleni, harmadik védőoltás meg épp a jövő héten következik a kislányaimnál.
 

tímeácska

Őstag
Boginak a BCG oltás helyén egy gyönyörű szép, nagyobb borsónyi gyulladt-gennyes csomó alakult ki... Tegnap azt mondták, ha nem fakad ki magától, lehet, hogy meg kell nyitni egy kicsit. Hiába próbálta az orvos steril tűvel megbökni, nagyon be van "tokosodva"... Egyik napról a másikra gyulladt így be! Vasárnap még semmi, hétfőn pedig egy hatalmas dudor figyelt a karján...
Bárányhimlő... Itt Palotán is járvány van, szinte minden oviban jelen van, csak éppen abban az oviban nem, ahova Mátém jár! Minap beszélgettem a gyerekorvosunkkal, hogy kb. mekkora a %-os megbetegedési arány azokban az ovis csoportokban, ahol akár csak 1 gyerkőc is bárányhimlős lett... Azt mondta, hogy az átlag a 40%-os megbetegedés. Ritkán több ennél... Tehát, ha 10 gyerek van 1 csoportban, kb. 4-nél lehet számolni azzal, hogy védőoltás nélkül megbetegedik. Azt mondta, hogy kb. 15-20 évvel ezelőtt ez az arány még bőven 80%, vagy e fölötti értéket mutatott! Tehát, immunizálódunk...
 
Oldal tetejére