Levemir inzulin

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Valami alapján döntenek a doktorok a korszerű analógok adásán, de azt biztos nem jogi paragrafus határozza meg, és nem is a diab tartam, hanem az orvos szakmai döntése.
 

SatraKata

Új tag
Köszönöm a figyelmeteket és a válaszokat.
Én is valószínűnek tartottam, hogy a saját - az orvosokkal nem minden kritika nélkül együttműködő - diabosként, most mindössze packáznak velem.
Hülyének tettettem magam, ahogy óhajtották, és csinálom tovább a dolgom:) Aztán majdcsak lesz valahogy...:)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Köszönöm a figyelmeteket és a válaszokat.
Én is valószínűnek tartottam, hogy a saját - az orvosokkal nem minden kritika nélkül együttműködő - diabosként, most mindössze packáznak velem.
Hülyének tettettem magam, ahogy óhajtották, és csinálom tovább a dolgom:) Aztán majdcsak lesz valahogy...:)
Én úgy kaptam Levemirt 2007ben, hogy egyszerűen kértem a dokit :) Ki akartam próbálni és azóta "rajtam ragadt...".

Apropo, úgy látom, nagyon kevés Levemires van... Nem tudom, hol vannak, itt a fórumon nem nagyon vannak :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Üdvözlet Mindenkinek!

Engem az érdekelne, hogy milyen jogi/törvényi:o akadálya van annak, hogy egy hosszú ideje (közel 50 éve) inzulinfüggő cukorbetegnek analóg inzulint adjanak.
Nevezetesen a szakorvosok egy-két éve ajánlgatják a Levemirt, eddig nem éltem vele, mert viszonylag jól tudtam tartani a HbA1C-met. Igaz, ez most is 7 mmol/l alatti de microalbuminuria miatt mostanra úgy néz ki, hogy ki kellene próbálni. Erre jogi (törvényi) akadályra hivatkozva mostanra nem kaptam meg a lehetőséget.
Naponta 6 alkalommal adok injekciót (igaz, ezt magam állítottam be az egyensúly érdekében! - egyébként 4-5 alkalommal kellene az Inzulatard miatt) és rendszeresen ellenőrzöm is a vércukor értékeimet.
Mi a véleményetek, hol tudnék utána nézni annak a bizonyos törvénynek, amely elfogadható HbA1C érték mellett nem engedi az analóg inzulint?
Minden segítséget megköszönök!
Az előbbit azelőtt írtam, hogy ezt olvastam volna...

Szóval, ha minden igaz, te 2-es cukros vagy, igaz? Mert az teljesen más kérdés. Bár én azt gondolom, hogy ha már egy 2-es típusú inzulinos, akkor kaphat analógot, de abban nem vagyok biztos, hogy ezt nem szabályozza valami, nem is feltétlenül törvény (ha van is ilyen, alá lehet írni egy papírt, hoyg saját felelősségre vállalod, én ezt írtam alá, amikor szültem Levemirrel, mert az országunkban még törvény vagy valami jogszabály nem engedte volna, holott külföldön nem volt akkor ilyen tiltás és lehetett vele szülni tőlünk nyugatabbra, ezért mertem vállalni a felelősséget). Analog inzulinokat első sorban a cégek is 1-es cukrosoknak ajánlanak, de ez nem jelenti azt, hogy ne lenne jó egy 2-esnek is, csak ahogy a terhességnél, gondolom itt is az "okos" magyar OEP szabályozása bürökrata módon közbeszól.
 

SatraKata

Új tag
Nem, kedves Kmolli, nem 2-es vagyok, hanem 50 éve inzulinos, azaz 1-es típusú.
Végigjártam még a kristályos, zinkprot-os korszakot, majd megpróbáltuk a Huma-humu inzulinokat is - ezek nem jöttek be, azóta vagyok bizalmatlan!
Amikor a doktorok ajánlották az analóg inzulint (Levemirt), a HbA1C-m akkor is 7 alatt volt, most meg erre hivatkozva valamilyen törvényt emlegettek.
Szóval hülyének néznek és ez aztán végképp nem esik jól.
Pedig én csak azt kértem, hogy MOST! próbáljuk meg a Levemirt. De legalább addig eljutottam a dokival való beszélgetésben, hogy nekem miért a Levemirt és nem a Lantust ajánlja. Azért mert ez ugyanolyan Novo termék, mint amit most is kapok.
Hát ennyit szerettem volna megtudni, illetve megosztani veletek.
Mégegyszer köszönöm a türelmeteket!:)
 

somcsika

Aktív tag
Engem is erre állítottak, mármint Levemir-NovoRapid kombinációra, kaptam is kemény 2 napig, aztán jött a pumpa...
De nálam sem volt semmiféle kritérium, aminek meg kellett felelnem ahhoz, hogy ezeket kaphassam! Vagyis, egy kritérium azért volt: diabosnak kellett lennem hozzá... :rohog::rohog::cool:
Timi te, hogy kapták egyből pumpát?
Lehet, hogy már irtad valahol, de én nem emlékszem.
 

somcsika

Aktív tag
Nem, kedves Kmolli, nem 2-es vagyok, hanem 50 éve inzulinos, azaz 1-es típusú.
Végigjártam még a kristályos, zinkprot-os korszakot, majd megpróbáltuk a Huma-humu inzulinokat is - ezek nem jöttek be, azóta vagyok bizalmatlan!
Amikor a doktorok ajánlották az analóg inzulint (Levemirt), a HbA1C-m akkor is 7 alatt volt, most meg erre hivatkozva valamilyen törvényt emlegettek.
Szóval hülyének néznek és ez aztán végképp nem esik jól.
Pedig én csak azt kértem, hogy MOST! próbáljuk meg a Levemirt. De legalább addig eljutottam a dokival való beszélgetésben, hogy nekem miért a Levemirt és nem a Lantust ajánlja. Azért mert ez ugyanolyan Novo termék, mint amit most is kapok.
Hát ennyit szerettem volna megtudni, illetve megosztani veletek.
Mégegyszer köszönöm a türelmeteket!:)


Ha saját felelőségedre ki szeretnéd próbálni akkor tudok segíteni. Mi ugyanis átáltunk a Levemir-re de nem használtuk csak 1 hétig, van egy majdnem egész dobozzal. Nagyon szíves elküldöm. Irj, privit.
 

somcsika

Aktív tag
Én úgy kaptam Levemirt 2007ben, hogy egyszerűen kértem a dokit :) Ki akartam próbálni és azóta "rajtam ragadt...".

Apropo, úgy látom, nagyon kevés Levemires van... Nem tudom, hol vannak, itt a fórumon nem nagyon vannak :)


Molli, nem jól emlékszem, hogy te pumpás vagy/voltál?
Már csak a "rajtam ragadt"-ból gondolom. Mert én most úgy értelmezem, hogy azóta is ezt használod.
Persze lehet, hogy én emlékszem rosszul.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Molli, nem jól emlékszem, hogy te pumpás vagy/voltál?
Már csak a "rajtam ragadt"-ból gondolom. Mert én most úgy értelmezem, hogy azóta is ezt használod.
Persze lehet, hogy én emlékszem rosszul.
Igazad van, volt közben egy pumpa is, 4-5 hónapot voltam levemirrel és a leendő babaprojekt miatt álltam rá a pumpára, de aztán az erességem miatt nem bírtam a kanült és 6 hónap pumpa után visszaálltam a levemirre, mert az bejött nagyon és abban a hónapban megfogant Brúnó :) Azóta ragadt rajtam igazából....
Bocs, hogy csak most válaszoltam... nem vettem észre, hogy itt történt valami...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Van itt valaki, aki levemires? :cool:

Nagyon szeretném tudni, hogy más hogyan adja, mikor adja őket, mennyi idő telik el köztük és vannak-e éjjeli hipók és kitart-e 12 órán át? (nekem a lantus sem tartott ki egész nap, sőt, csak 16-18 órán át, ezt is kevesen mondhatják el magukról :), de nekem már az insulatardból is napi 3 kellett, szóval lehet, hogy velem van a baj, de azért tudom, hogy másnál is vannak néha ilyen gondok). És hova adjátok?

Én most azon szenvedek, hogy valamiért a terhességem óta (pedig már lassan 3 éves lesz a kicsi) egyáltalán nem olyan stabil a levemirrel a cukrom, mint előtte. Éjjel sem, és nappal sem. De leginkább az estével van bajom, 9-11 között, ilyenkor tudok leülni egyedül a napközben (ha nem dolgozom, de akkor is agymunkát végzek és az mondjuk tényleg számít a cukromnak, este meg az igazi pihi van, mert kipurcanok). Természetesen az egyetlen megoldás, amit én is próbálgatok néha és a diabdoki is csak ezttudta javasolni, hog ykorrigáljak rá a humaloggal 9 körül. Csak ez nem megy, mert ha mégsem ülök végig 9-11 között (gyerekekhez esetleg menni kell vagy napközben sokat mozogtam vagy front! van), akkor meg alacsony a cukrom, nem magas, meg 2 egyésgre is simán tudok hipózni ha egy kis melegfront van, ha nem adom be, akkor meg felmegy... tehát a gyorsinzulinnal való korrigálás nem megy hosszú távon, mert nagy a hipóveszélyes sajnos. Stabil meg pont nem lesz a cukrom ettől sajnos, ha gyorssal bekorrigálok ilyenekre.
Most kipróbálom, hogy nem 10kor adom délelőtt, hanem délben és meglátjuk... este is 10.-11 között adom amúgy a másikat. Csak félek, hogy akkor így meg egybecsúszik, meg ha korán kell reggeliznem, mondjuk fél hétkor, akkor 10-ig kimegy belőlem a humalog és délig mi lesz? Ma 8kor reggeliztem,e z így tök jó volt, de általában előbb kell ennem.
Érdekelne más levemiresek véleménye...
 

manocs

Új tag
Én Levemir- Novorapid combóval kezdtem. Eleinte egyszer adtam Levemirt, majd kétszer, aztán 3x.. Ezek szerint az én szervezetem sem komplett... :(
 

Szabolcs

Új tag
Szia kmolli!
Sikerült beállítani a cukrodat Levemirrel? Lehet, hogy én is át fogok állni rá és azért érdekelne, mert nincs egy ismerősöm se, aki kétszer adná.
 

Szabolcs

Új tag
Az mit jelent? Miért nem pumpát használtok? Vagy miért nem Lantust?

Olyan vagyok, mint egy kihallgatótiszt a rendőrségen! :) Szeretném megtudni, hogy létezik-e olyan diabéteszes, aki jó értékeket tud elérni kétszeri Levemirrel. Tudomásom szerint Kmolli volt ilyen korábban, ezért kerestem elsőnek őt. Nagyon szívesen venném más beszámolóját is! Sajnos nem sok résztvevő van ebben a témában.
 

gabibaba

Aktív tag
Írtam neked privit. :)

Miért nem pumpa? Mert eddig elzárkózott előle. Miért nem Lantus? Mert Levemirt kapott, doki meg nem mondta, hogy cseréljünk. Mi meg nem kértük. Mivel indokolnám?
 

Szabolcs

Új tag
Régebben vagyok I-es típusú cukorbeteg, mint ahány éves a fiad. Többek között használtam már Lantust is, pumpát is. Minden terápiának megvan a maga előnye és hátránya. Szűk határok között nemcsak a Hbg A1c érték a fontos. Az is számít, hogy be tudjuk illeszteni az életünkbe az adott terápiát. Elméletben szerintem annak jobb a Lantus, mint a Levemir, akinek nagyjából azonos a bázisigénye egész nap. Nekem sajnos nem. Ezt Ti is kideríthetitek, ha 1-2 napig nem eszik a fiad szénhidrátot és szükség esetén csak 1-2 E gyorshatású inzulinnal korrigál. Ha kiegyensúlyozottan egyformák a vércukorértékei, akkor szerintem jobb a Lantus és lehet kérni az orvostól a profil alapján a módosítást
 
Oldal tetejére