Lábápolás

rgyörgy

Új tag
de mióta vagy már cukros? létezik, hogy nem veszed észre már csak ha sebes? ez már egyfajta szövődmény lehet? Milyenek voltak az eddigi HgA1C-id?

Öt éve állapították meg, de már évekkel korábban is megvoltak a tünetek.. Bizony létezik, hogy csak akkor veszem észre, mikor már sebes. Kisáru szállító kocsinkat mikor pakoltam, a lehajtott ajtó mindkét lábamon, a nadrágon keresztül leszedte a bőrt. Akkor azt hittem, a nagy igyekezetben nem vettem észre, hogy ledörzsölöm a lábam. A HgbA1C-ről először itt a fórumban olvastam, előtte nem is hallottam róla. Az utolsó labornál 6, 0 volt. Előtte csak a koleszterinre figyeltünk. Azt sikerült 4,8 ra levinni 6,8 ról.
 

rgyörgy

Új tag
Kedves Katalin

A monitor előtt forgószéken, balra-jobbra hintáztatom magam, közben a sípcsonttal hozzáértem egy keresztmerevítőhöz, ami az asztalon van és ledörzsölte a bőrt. Éreztem, de nem fájt. Már begyógyult, ezen túl már vigyázok.<o></o>
Hála ennek a fórumnak, körülnéztem és a kerületben két helyen is, van diab- gondozás. Sajnos, csak augusztusra lehet előjegyeztetni magam, és beutaló kell.<o></o>
A találkozón felajánlották a lányok, hogy az István kórházba beprotezsálnak, de úgy gondoltam, maradok a saját kerületemben. Még egykét nap és eldöntöm, melyik gondozót válasszam.<o></o>
Magam részéről fontosnak tartanám olyan topik indítását, ahol kimondottan a Cukorbeteg gondozó/gondozás lenne a téma.<o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

tímeácska

Őstag
Köszönöm Tímeácska, azért én maradok a javaslatnál. Elég sokan lehetünk tájékozatlanok e témában.

Már kész is az új topic, és benne sok-sok Tímeácskás kérdéssel :)cool:), ami remélem sokakat megválaszolásra, és elgondolkodásra késztet...:rolleyes:;) Még lesz egy pár kérdésem (mint mindig), de egyelőre hagyok időt a megválaszolásokra!;);)
 

gretta

Új tag
Öt éve állapították meg, de már évekkel korábban is megvoltak a tünetek.. Bizony létezik, hogy csak akkor veszem észre, mikor már sebes. Kisáru szállító kocsinkat mikor pakoltam, a lehajtott ajtó mindkét lábamon, a nadrágon keresztül leszedte a bőrt. Akkor azt hittem, a nagy igyekezetben nem vettem észre, hogy ledörzsölöm a lábam. A HgbA1C-ről először itt a fórumban olvastam, előtte nem is hallottam róla. Az utolsó labornál 6, 0 volt. Előtte csak a koleszterinre figyeltünk. Azt sikerült 4,8 ra levinni 6,8 ról.

Mondjuk elég durva, hogy a kezelőorvosod nem tájékoztatott a betegségről annyira hogy tudjad mi is a HgA1C. Egyből inzulinra állítottak anno? Én már a 3ik orvosomat fogyasztom, de ezzel most végre elégedett vagyok. Sztem fontos, hogy mindamellett hogy az orvos jó szakember legyen, az is nagyon fontos,hogy normálisan lehessen vele beszélgetni és bármikor számítani lehessen a segítségére. Régebben egy-egy diab gondozásról sírva jöttem ki, mert annyira bunkó volt velem az orvos. Nem tudom hogy ti hogy vagytok ezzel. és akkor még ugye forum sem volt, hogy megossza az ember a bánatát..
 

rgyörgy

Új tag
Mondjuk elég durva, hogy a kezelőorvosod nem tájékoztatott a betegségről annyira hogy tudjad mi is a HgA1C. Egyből inzulinra állítottak anno? Én már a 3ik orvosomat fogyasztom, de ezzel most végre elégedett vagyok. Sztem fontos, hogy mindamellett hogy az orvos jó szakember legyen, az is nagyon fontos,hogy normálisan lehessen vele beszélgetni és bármikor számítani lehessen a segítségére. Régebben egy-egy diab gondozásról sírva jöttem ki, mert annyira bunkó volt velem az orvos. Nem tudom hogy ti hogy vagytok ezzel. és akkor még ugye forum sem volt, hogy megossza az ember a bánatát..

Aki a Kórházban beállított inzulinra, nagyon rendes, lelkiismeretes volt. De sajnos Ő is nagy beteg lehetett, gondolom, a szívével. Volt betegtárs, aki szerint alkoholista, de hát a rosszindulat nálunk jól működik. A háziorvosunk egyéb helyről volt régebbről ismerős. Mindenről ellehet beszélgetni vele, de betegségről nemigen.
Első reakciója kórház után az volt, jól el b** tad az öregséged.
Legyen megnyugtató, hogy a mostani orvosi ellátás kiváló a pár évtizeddel korábbihoz képest.
’68-ban koponyatöréssel az őrzőből kitettek az utcára a Honvéd kórházból, mikor a Magyarok is bevonultak Csehszlovákiába. Három hónapig lehettem betegállományba, mikor egy évig nagy beteg voltam. A kollégák dolgoztak helyettem.
A mai világban azért is könnyebb, mert jól el vagyunk látva infóval. Már aki igényt tart rá.
Laboreredményeket is ki tudom értékelni a Lab test igénybevételével. Valóban, itt van ez a fórum, ahol meglehet beszélni gondjainkat.
Van egy pozitív tapasztalatom is, a beteg emberek tovább élnek, :) mert jobban vigyáznak magukra, mint az egészségesek.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <o></o>
 

gretta

Új tag
Aki a Kórházban beállított inzulinra, nagyon rendes, lelkiismeretes volt. De sajnos Ő is nagy beteg lehetett, gondolom, a szívével. Volt betegtárs, aki szerint alkoholista, de hát a rosszindulat nálunk jól működik. A háziorvosunk egyéb helyről volt régebbről ismerős. Mindenről ellehet beszélgetni vele, de betegségről nemigen.
Első reakciója kórház után az volt, jól el b** tad az öregséged.
Legyen megnyugtató, hogy a mostani orvosi ellátás kiváló a pár évtizeddel korábbihoz képest.
’68-ban koponyatöréssel az őrzőből kitettek az utcára a Honvéd kórházból, mikor a Magyarok is bevonultak Csehszlovákiába. Három hónapig lehettem betegállományba, mikor egy évig nagy beteg voltam. A kollégák dolgoztak helyettem.
A mai világban azért is könnyebb, mert jól el vagyunk látva infóval. Már aki igényt tart rá.
Laboreredményeket is ki tudom értékelni a Lab test igénybevételével. Valóban, itt van ez a fórum, ahol meglehet beszélni gondjainkat.
Van egy pozitív tapasztalatom is, a beteg emberek tovább élnek, :) mert jobban vigyáznak magukra, mint az egészségesek.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <O></O>


Lab test???? Ez valami internetes kiértékelő?
 

tímeácska

Őstag
Ezt a táblázatot fontosnak véltem kiemelni az előbb beszúrt linkből!



. táblázat. A neuropathiás és az ischaemiás láb elkülönítése
<table border="1" cellpadding="2" cellspacing="0"> <tbody><tr align="center" bgcolor="#cccccc"> <td> </td> <td>Neuropathia</td> <td>Keringészavar</td> </tr> <tr> <td>Bõrszín</td> <td> <center>normális</center> </td> <td> <center>halvány</center> </td> </tr> <tr> <td>Bõrhõmérséklet</td> <td> <center>meleg</center> </td> <td> <center>normális vagy hûvös</center> </td> </tr> <tr> <td>Fájdalom</td> <td> <center>nyugalmi; terhelésre javulhat</center> <center>hyperpathia gyakori </center> </td> <td>terhelésre (kezdetben)</td> </tr> <tr> <td>Panaszok éjszakai fokozódása</td> <td> <center>jellemzõ</center> </td> <td> <center>nem jellemzõ</center> </td> </tr> <tr> <td>Perifériás pulzusok</td> <td> <center>jól tapinthatók</center> </td> <td> <center>nem, vagy alig tapinthatók</center> </td> </tr> <tr> <td>Sensibilitas</td> <td> <center>kóros</center> </td> <td> <center>normális</center> </td> </tr> <tr> <td>Ínreflexek</td> <td> <center>kiestek</center> </td> <td> <center>normálisak</center> </td> </tr> <tr> <td>A károsodás jellege</td> <td> <center>trophicus (�neuropathiás�) fekély</center> </td> <td> <center>acralis szövetelhalás</center> </td> </tr> <tr> <td>Artériás Doppler-vizsgálat</td> <td> <center>normális</center> </td> <td> <center>kóros</center> </td> </tr> <tr> <td>Vibrációérzet (kalibrált hangvillával vizsgálva)</td> <td> <center>csökkent</center> </td> <td> <center>megtartott</center> </td> </tr> <tr> <td>Pedogram</td> <td> <center>kóros</center> </td> <td> <center>normális</center></td></tr></tbody></table>
 

blaci

Őstag
Találtam egy jó kis leírást erről, csatolom is!;-) Ajánlom figyelmébe Mindenkinek!
http://www.vitalitas.hu/olvasosarok/online/rehabilitacio/1999/2/1.htm[/QUOTE]

Kedves Tímeácska!
Köszönöm szépen hogy belinkelted ezt a cikket, nagyon hasznos volt, én is ajánlom mindenkinek hogy olvassa el. Nekem voltak/vannak ilyen panaszaim, úgy éreztem mikor olvastam mintha rólam írták volna. (Legalábbis egy részét.) :o) Még csak néhány napja regisztráltam a fórumba, inkább csak olvasgattam de nagyon sok hasznos dolgot találtam már és még messze nem értem a végére. Nagyon jó hogy rátaláltam erre az oldalra, nagyon tetszik. További szép napot!
 

tímeácska

Őstag
Szia B. Laci!
Örülök, hogy hasznosnak érzed ezt a fórumot, annak is örülök, hogy a fórum tartalmát is hasznosnak találod, annak viszont nem örülök, hogy az általam belinkelt oldalt olvasva "magadra ismertél", ha csak részleteiben is!!! Ugye, ha legközelebb diabetes gondozásra mész, ezeket az észrevételeidet is meg fogod említeni az orvosodnak! Remélem, tévesen "ismertél magadra" a leírásokban!;-) Aztán ha van valami konkrétum (-> jártál az orvosnál), akkor írd meg légyszíves milyen következtetésekre jutottatok!;-)
Neked is szép napot!;-)
 

blaci

Őstag
Szia B. Laci!
Örülök, hogy hasznosnak érzed ezt a fórumot, annak is örülök, hogy a fórum tartalmát is hasznosnak találod, annak viszont nem örülök, hogy az általam belinkelt oldalt olvasva "magadra ismertél", ha csak részleteiben is!!! Ugye, ha legközelebb diabetes gondozásra mész, ezeket az észrevételeidet is meg fogod említeni az orvosodnak! Remélem, tévesen "ismertél magadra" a leírásokban!;-) Aztán ha van valami konkrétum (-> jártál az orvosnál), akkor írd meg légyszíves milyen következtetésekre jutottatok!;-)
Neked is szép napot!;-)

Szia!
Nálam már 4 éve a kezdet kezdetén megállapították a neuropathiát, akkor is és azóta is folyamatosan kezelés alatt vagyok ezzel, szóval ez már nem új dolog nálam. Először kaptam egy két hetes infúziókezelést kórházban, utána gyógyszerekkel folytatódott a terápia. Szerencsére mondhatom hogy sikerrel mert egész jól elvagyok vele, nincsenek mostmár panaszaim. (Csak néha amikor esik az eső. Szóval érted!?:)) De ez csak az egyik szövődményem volt már szürkehályog a szememen (két műtéttel rendben), ja és van retinopathiám is amit még a kezdet kezdetén felfedeztek és gyógyszert kell szedni arra is. Most az is rendben van ami annak is köszönhető hogy nagyon odafigyelek a diétára meg mindenre és a vc.-m rendben van. Ezért kell rendszeresen eljárni a szűrővizsgálatokra még ha sokszor fárasztó is, soha ne hanyagoljátok el, mert ez nagyon fontos hogy korán felfedezzék ha valami baj van. Nagyon sokat tudnak segíteni nekem lehihetitek, én már tapasztaltam. További szép napot!
 

tímeácska

Őstag
Laci! Fontosnak tartanám, ha ezekről a dolgokról egy kicsit részletesebben is írnál! Engem legalábbis érdekel! Pl. ezekre a dolgokra az éppen aktuálisan soron következő kontrollok alkalmával derült fény, vagy a szűrővizsgálatok alkalmával, esetleg voltak valami panaszaid, tüneteid, stb? Milyen kezeléseket kapsz (említetted, hogy folyamatos kezelés alatt állsz...), milyen időközönként mész szakorvoshoz, szűrésekre, stb. Szóval, tényleg mindenre kíváncsi vagyok! Köszi!;-)
 

blaci

Őstag
Laci! Fontosnak tartanám, ha ezekről a dolgokról egy kicsit részletesebben is írnál! Engem legalábbis érdekel! Pl. ezekre a dolgokra az éppen aktuálisan soron következő kontrollok alkalmával derült fény, vagy a szűrővizsgálatok alkalmával, esetleg voltak valami panaszaid, tüneteid, stb? Milyen kezeléseket kapsz (említetted, hogy folyamatos kezelés alatt állsz...), milyen időközönként mész szakorvoshoz, szűrésekre, stb. Szóval, tényleg mindenre kíváncsi vagyok! Köszi!;-)

Szia!
Hát megpróbálhatom de nem vagyok túl jó regényírásban.:D:D:D Nálam ez a cukorbetegség felfedezése után kezdődött amikor a cukraim kezdtek a normálishoz közelíteni kb. két hét után. A lábamon zsibbadás, égő érzés, szúrkáló fájdalom, bizonytalan járás(botladoztam össze-vissza minden előzmény nélkül). A kezelőorvosom beutalót adott szakrendelésre (neurológia) ott mindenféle vizsgálat volt, de ezt sajnos nem láttam mert akkor volt szürkehályog mind a két szememen (a cukrom így derült ki) nem láttam semmit egy hónapig. Amíg be nem állították a cukromat nem végezték el a műtétet, de hát ez érthető. Akkor azt mondták ez most fontosabb, a szemem az ráér mert hiába fogok jól látni ha nem tudok majd járni.:( Ekkor kerültem újra kórházba az infúziókezelés miatt. Ott végeztek egy műszeres vizsgálatot is, ez eltartott 30-40 percig. Sajnos ebből se láttam semmit a fenti okok miatt. Ez olyan hogy mindenféle érzékelőt tettek a lábamra és szólni kellett ha érzek valamit. Szóval nálam ezek gyorsan egymás után jöttek, akkor még jóformán azt se tudtam mi fán terem ez az egész diabétesz. Amikor a kórházban voltam akkor éjszaka voltak inkább fájdalmaim, sokszor szinte elviselhetetlen volt, aludni se tudtam tőle, még a takarót se tudtam a lábamon elviselni annyira érzékeny volt. Egy 74 éves bácsival voltam a kórterembe aki 18 éve volt cukorbeteg, fájt mindene ő se tudott aludni úgyhogy átbeszélgettünk pár éjszakát. Sok mindent megtudtam tőle, tartotta bennem a lelket. Örök hálám neki mindenért. De most már sokkal jobb a helyzet nemis nagyon veszem észre. Mostanában gyógyszert szedek rá kúraszerűen, nem szívesen írok gyógyszernevet, azt az orvos tudja hogy kinek mi a megfelelő. Kb. félévente vagy évente járok kontrollra mivel most jól vagyok nincsenek panaszaim.
De gondozáson is mindig kérdezik hogy nincs e változás, mert akkor adnak beutalót szakrendelésre. Úgy tudom ez is olyan mint a cukor, nem lehet visszafordítani az idegkárosodást de jól kezelhető. (Legalábbis a tünetek.) A legfontosabb a vc. megfelelő szinten tartása, ez sokat segít a további romlás megakadályozásában és a sok mozgás, azt nem szabad abbahagyni az is sokat segít. Pl.: lábtorna tévénézés közben. :D (Én így szoktam.:rolleyes:)
 
Oldal tetejére