Mindenkinek - inzulinok

pusimelu

Őstag
Nagyon szép család vagytok és olyan jó nézni a képeteket!Ritkán írok de olvasni mindig fel jövök!Én is örülök hogy ti jól vagytok!Puszi Melinda
:dr_24: Szuper hírek, tiszta szívemből örülök, hogy rendeben vagytok! ;) Hú, most már még kíváncsibb vagyok, mint eddig...:cool:
A legközelebbi talit most aztán már végképp nem ússzátok meg! ;)
 

pusimelu

Őstag
Borka Lizzi Somcsika!
Nektek is köszönöm hogy gondoltatok ránk!
Remélem teljesülnek az álmaink! Mindenkit puszilok Melinda és lányok
 

tamara92

Új tag
Üdv, remélem valaki elolvass és tud segíteni.
Kíváncsi lennék hogy ilyen inzulinadagolót hol lehet venni: innovo nordisk pen innovo. Utána néztem, de sehol sem találtam
Köszönöm a választ előre is. Ha lehet e-mailbe írjatok: stamara92@freemail.hu
 

tímeácska

Őstag

sünike

Új tag
Szia Csigu!
Nem maradtál le semmiről ,de annyit súgok hogy már végre nem vagyok egyedül!Nem lakunk együtt de sokat vagyunk négyesben!

Most voltam pumpacentrumban ellenőrzésen és az orvossal megbeszélve nem tudhatjuk ,mit hoz a jövő ,meg hátha jobbak lennének a cukrok is!
Készülök a záróvizsgáimra júniusban végzek!
Lányok nagyok nőnek mint a gomba és jól vannak.

Kedves Meli!
Énisénisénis nagyonnagyonnagyon ÖRÜLÖK NEKTEK!!!:dr_31:
Sünike;)...aki szívből ám!:hurra:
 
Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni. Mi a véleményetek az ultragyors hatású inzulinokról? Nagyon jó lenne fogynom és arra gondoltam, ha nem kellene tízórait/uzsonnát/utóvacsorát ennem, akkor sikeresebb lenne a fogyásom, viszont Humulin R mellett muszáj ennem 6-szor egy nap. A vércukraim egyébként egész jók 5 és 8 között van mindig evés előtt is és után is, néha-néha becsúszik egy-egy 9-10 érték, de azt annak tudom be, hogy nem jól számoltam a CH-t. A HbA1c-m is 6,4% volt most. Szerintetek kérhetem én ezt az orvosomtól, hogy állítson át ultragyorsra? Azért is írtam ide, mert gondolom többen közületek ultragyorsat használnak így tapasztaltabbak vagytok nálam. :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni. Mi a véleményetek az ultragyors hatású inzulinokról? Nagyon jó lenne fogynom és arra gondoltam, ha nem kellene tízórait/uzsonnát/utóvacsorát ennem, akkor sikeresebb lenne a fogyásom, viszont Humulin R mellett muszáj ennem 6-szor egy nap. A vércukraim egyébként egész jók 5 és 8 között van mindig evés előtt is és után is, néha-néha becsúszik egy-egy 9-10 érték, de azt annak tudom be, hogy nem jól számoltam a CH-t. A HbA1c-m is 6,4% volt most. Szerintetek kérhetem én ezt az orvosomtól, hogy állítson át ultragyorsra? Azért is írtam ide, mert gondolom többen közületek ultragyorsat használnak így tapasztaltabbak vagytok nálam. :)
Szia Bea!
Persze, hogy kérheted az ultragyorsat, de a fogyás nem garantált csak azért, mert kevesebbszer eszel. A napi CH mennyiség nagyjából meg fog egyezni a 6-szori és a 3-szori étkezéssel.
Vannak, akik egyes inzulintól híztak, ebben az esetben az inzulinváltás hozhat eredményt, de ha a súlygyarapodás nem a Humulin R-től keletkezett, akkor egy analóg (ultragyors) nem fogja megoldani a problémát.
Ha pedig most nem veszem figyelembe az inzulint és hatásait, hanem csak a fogyókúra mikéntjét, akkor a fogyás szempontjából a "többször, de kevesebbet" filozófia célravezetőbb.
Összegezve: az inzulin váltás lehetséges, mert szabadabb életet biztosít az analóg, de a fogyást nem garantálja, ha az nem a humán inzulintól volt. A cukraid, és a HbA1c-d remek értékek, ezt kevesen mondhatják el magukról humán inzulin mellett.

Azért remélem, hogy tudtam segíteni, és mielőtt más a tornát javasolná, helyetted írom le, hogy a torna az üvegcsont miatt kivitelezhetetlen (de legalábbis korlátozott). A fogyás szempontjából gondolnék még a kevesebb energia bevitelre, de ezt is inkább elvetném, mert lehet, hogy felborulna a jó cukrod és ezt biztos nem szeretnéd. Meg az én tudásom szerint a "nem evés" még nem hozta meg a várt eredményt, legalábbis sohasem tartósan.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Bea, jól emlékszem, hogy kb 1 éve vezették be nálad az inzulint? A súlygyarapodás azóta kezdődött el, hogy inzulinra állítottak? Mert elképzelhető, hogy te is hízással reagálsz a Humulin egyes összetevőire.

A diabetológián csücsülve én is hallottam betegtársamtól, hogy kérte a dokit, próbáljanak ki másik inzulint, mert amit kapott, attól jó pár kilót felszedett. Csak sajna nem tudom mi lett vele, átálltak-e másik inzulinra, és sikerült-e fogynia. De tény, hogy ő akkor kezdett el kilókat felszedni, amikor az inzulint nála elkezdték.
 
Igen, azóta felszedtem 6 kilót... Jó lenne lefogyni legalább 10-15 kilót, mert akkor a csontjaimnak is jobb lenne. Egyébként így van, az üvegcsont miatt eléggé akadályozott a torna, az ilyenek, mint a futás, bicikli, állós tornák, nekem kizártak, mert ugye járni sem tudok, főleg most már, hogy elgörbült a sípcsontom...
Szerintem megemlítem az orvosomnak, hogy mi legyen ezekkel az inzulinokkal és akkor majd meglátjuk... Legjobban az zavar ebben a 6-szori evésben, hogy a tízórait meg a pótvacsorát mindig csak "kényszerből" eszem meg, mert nem is vagyok éhes, csak a cukor megy le...
Azért köszönöm a választ és a tanácsot... :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igen, azóta felszedtem 6 kilót... Jó lenne lefogyni legalább 10-15 kilót, mert akkor a csontjaimnak is jobb lenne. Egyébként így van, az üvegcsont miatt eléggé akadályozott a torna, az ilyenek, mint a futás, bicikli, állós tornák, nekem kizártak, mert ugye járni sem tudok, főleg most már, hogy elgörbült a sípcsontom...
Szerintem megemlítem az orvosomnak, hogy mi legyen ezekkel az inzulinokkal és akkor majd meglátjuk... Legjobban az zavar ebben a 6-szori evésben, hogy a tízórait meg a pótvacsorát mindig csak "kényszerből" eszem meg, mert nem is vagyok éhes, csak a cukor megy le...
Azért köszönöm a választ és a tanácsot... :)
Igen, értelek. Így, hogy minden körülményt ismerek, feltétlen az inzulinváltást javaslom. Annak semmi értelme, hogy kényszerűségből gyűrd le a plusz étkeket a torkodon. Az analóggal hamarosan ugyanolyan jó cukrokat tudsz produkálni, mint a humánnal.
Valójában egy ördögi körbe kerültél, és valóban nehéz helyzetben vagy. Az üvegcsont miatt nem tudsz tornászni, de pont az üvegcsont miatt lenne szükséged a fogyásra. Itt tényleg az inzulinváltás és az étkezés megreformálása lehet a célravezető. Nagyon remélem, hogy a dokid együttműködő lesz és segíteni fog mindenben. Azt mindenképpen meg kell állítani, hogy tovább gyarapodjon a súlyod, mert akkor a csontod is tovább gyengül.
Sok erőt és kitartást kívánok, és feltétlen jelezd, hogy mit javasolt a dokid. :)
 

szolnok

Új tag
Az utóbbi időben nem írtam ide csak olvasgattalak titeket, de most teljesen kiakadtam és ideges lettem. Az alábbi rendelkezés szerint ha jól értem ha nincs 7 alatti HGA1c eredmény akkor nem jár a pl a Lantus?? Az idegtől nem kapok szinte levegőt. Nálunk még soha nem volt ez az érték 7 alatt : Általában 7,3- 7,2 néha több. 20 éves diab. után. Alig vártuk a Lantust, mert azelőtt is ilyesmi eredmények voltak, de a cukor ugrált 3 és 20 között az elmúlt években ezek a kiugrások megszűntek. Most vissza térünk az ősemberi módszerekhez, inzulatard stb? Ti értitek ezt? . Valami hasonló van az inzulin pumpa használóknál is, ha nincs jó érték nem jár a pumpa. Teljesen paff lettem. Szerintetek így van ahogy értem?

2012. január 3-án a Magyar Közlöny 1. számában megjelent 2/2012. (I. 3.) NEFMI rendelet egyes egészségügyi és gyógyszerészeti tárgyú miniszteri rendeletek módosításáról.

Változott „A törzskönyvezett gyógyszerek és a különleges táplálkozási igényt kielégítő tápszerek társadalombiztosítási támogatásba való befogadásának szempontjairól és a befogadás vagy a támogatás megváltoztatásáról szóló 32/2004. (IV. 26.) ESZCSM rendelet”. Ebben módosult az emelt indikációban rendelhető orális antidiabetikumok és a kiemelt indikációban adható analóg inzulinok felírási rendje.
Az EÜ 50%-os térítési kategória 6 a, b és c pontjába bekerült a legalább 3 hónapig tartó alkalmazás ellenére a megfelelő vércukoranyagcsere-háztartás ( HbA1c<7.0%) nem volt elérhető feltétel. Ugyanez vonatkozik az EÜ 70%-os térítési kategória 1. pontjára is.
Az analóg inzulinok felírásába (EÜ 100% 2, 3 pont) is bekerült a csak legalább 3 hónapig a beállított terápia ellenére megfelelő vércukor-anyagcsere háztartást (HbA1c<7,0%) nem lehetett elérni kitétel. Emellett jelentős változás az, hogy az EÜ 100% 2. és 3. pontja esetén „A gyógyszer alkalmazása egy év után csak akkor folytatható, amennyiben a megfelelő vércukoranyagcsere-háztartás (HbA1c<7,0%) legalább két mérés alapján fenntartható volt (kivéve dokumentáltan gyakori tüneteket okozó hypoglikaemia esetén).”
 
Sziasztok! A mai (szombati!!!) Magyar Közlönyben új szabályok jelentek meg az inzulinok támogatott felírásáról. Bár a szöveg magyarul van, sajna nem értem a változás lényegét. Tudtok segíteni? www.magyarkozlony.hu 48. szám, 8508. oldaltól
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok! A mai (szombati!!!) Magyar Közlönyben új szabályok jelentek meg az inzulinok támogatott felírásáról. Bár a szöveg magyarul van, sajna nem értem a változás lényegét. Tudtok segíteni? www.magyarkozlony.hu 48. szám, 8508. oldaltól
Elolvastam, és én azt a változást látom, hogy a nemrég bevezetésre váró 7%-hoz kötött inzulinterápia folytatásán változtattak. Ezt emelték 8%-ra.
Remélem jól értelmezem, mert az a változtatás az analóg inzulinra vonatkozik, itt viszont nem említi. Ezt tudom, hogy rendezniük kellett, mivel "ütötte" egymást a pumpás kezelés 8% és az analóg inzulin 7% határvonala. (Vagyis egy 7,5%-os HbA1c-re meghosszabbították volna valaki pumpás kezelését, de nem kaphatott volna bele inzulint, ha a változtatás előtti verziót fogadják el.)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok! A mai (szombati!!!) Magyar Közlönyben új szabályok jelentek meg az inzulinok támogatott felírásáról. Bár a szöveg magyarul van, sajna nem értem a változás lényegét. Tudtok segíteni? www.magyarkozlony.hu 48. szám, 8508. oldaltól
Most vettem én is csak észre, hogy itt a házunk táján is megjelent egy cikk : http://diabetesonline.hu/hirek/eges...seknek-gyakrabban-kell-felulvizsgalatra-jarni
ez egy kicsit érthetőbb, emberi nyelven van fogalmazva, bár itt meg pont a határértékek hiányoznak, de tudjuk miről van szó.
 
Oldal tetejére