Levemir inzulin

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
És itt is lehet technikai hiba: minden esetben ugyan olyan erősen és ugyan annyi ideig hagytuk lenyomva a pen adagológombját (vagy mijét...:D)? Esetleg a szövet tömöttsége is befolyásolja a bejuttatott inzulin mennyiségét? IGEN!!!
na, ez meg a másik, a szövet.... mint informatikus amúgy azt mondom, hogy a peneket úgy kéne megcsinálni, hogy az mindig, minden körülmények között konzisztensen ugyanannyit adagoljon az 1 egységre. (ja ez is érdekes, nem mindegyik toll tud egy egységet kinyomni, van, ami csak cseppeket nyom ki, van, ami azt is már sugárban nyomja, látszik, hogy más mennyiség a kettő)
 

tímeácska

Őstag
Na, sikerült két képet vadásznom a kiütéseimről... Érdemes kisebb nézetben nézni a képeket, úgy sokkal élesebb, jobban látszanak a részletek...

Az második képen az a három karcolás a csúnya-bökős bokor kivágásakor keletkezett... :) Én túléltem, de a csúnya-bökős bokor nem!:D
 

Csatolások

  • Fénykép0628.jpg
    Fénykép0628.jpg
    580.1 KB · Olvasás: 15
  • Fénykép0645.jpg
    Fénykép0645.jpg
    638.8 KB · Olvasás: 14

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Hát persze! ;) Megbeszéltem az kismamalóval, hogy gyorsan szülje már meg a pacit, mert kezd lanyhulni a fórum...! :D:rohog:

Bár késve, de csak most van időm reagálni a szemet gyönyörködtető hasadra :D Nem lehet, hogy a tűre vagy allergiás, amivel a kanült beszúrod és ami a pennek is van? Én a Microfine 0.25x5mm-es verziójú tüvet használom, szerintem ez kisebb és vékonyabb, mint a 31G-s novos, próbáld meg, hátha...
 

tímeácska

Őstag
Bár késve, de csak most van időm reagálni a szemet gyönyörködtető hasadra :D Nem lehet, hogy a tűre vagy allergiás, amivel a kanült beszúrod és ami a pennek is van? Én a Microfine 0.25x5mm-es verziójú tüvet használom, szerintem ez kisebb és vékonyabb, mint a 31G-s novos, próbáld meg, hátha...

Egy próbát megér... Ha minden igaz, pár darab MicroFine tűm van is itthon, de a méreteire nem emlékszem... Kipróbálom azt is. :cool:
 

tímeácska

Őstag
És inzulin váltáson nem gondolkodtál? Mit adsz, novorapidot?

Igen, gondolkodtam rajta, de nem csak gondolkodtam, hanem cselekedtem is... ;)
Pumpában NovoRapid ment, pennel Levemirt és NovoRapidot adtam. Tegnap óta Levemir-Humalog duón vagyok, de a helyzet változatlan... Lassal a Levemirt is készülök lecserélni...
Tűt is cseréltem a penen, MicroFine 29G és 31G tűjeim vannak, mellette még PenFine 31G (Ypsomed) tűket próbálok... De nem hinném, hogy a tűk anyagai lennének a ludasak... Sőt, leginkább ezt valószínűsítem a legkevésbé problémaokozónak!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Igen, gondolkodtam rajta, de nem csak gondolkodtam, hanem cselekedtem is... ;)
Pumpában NovoRapid ment, pennel Levemirt és NovoRapidot adtam. Tegnap óta Levemir-Humalog duón vagyok, de a helyzet változatlan... Lassal a Levemirt is készülök lecserélni...
Tűt is cseréltem a penen, MicroFine 29G és 31G tűjeim vannak, mellette még PenFine 31G (Ypsomed) tűket próbálok... De nem hinném, hogy a tűk anyagai lennének a ludasak... Sőt, leginkább ezt valószínűsítem a legkevésbé problémaokozónak!
Esetleg Fenistil cseppekkel nem próbálkoztál? Vagy Aerius?
 

somcsika

Aktív tag
Húúúú Timi ez valóban nagyon durva. Ha egy-egy szúrás ilyet tud okozni akkor a maradék napi mennyiséget hova szúrod? És mi több, a másnapikat hova szúrod, mert azt gondolom, hogy ezek nem múlnak el egyik napról a másikra.
 

Jandi

Új tag
Tegnap este kezdtem a Levemirt. Ma reggel 8,5-ös éhomivel ébredtem. Ez nem túl biztató!!! A V.-ről állok át, mert az semmit nem javitott és még nem is fogytam, talán 2 kilót, de lehet, hogy azt csak a hőségtől, és nem a hatásától.
Tartok tőle, hogy ilyen értékeket szurkálás nélkül, csak a Merckforminnal is elérném. Csak nem merem kipróbálni.
Egyszer már előfordult, hogy elfelejtettem beadni az előbbit, és a *reggeli utánim* mégis majdnem normális volt.
???????
 

tímeácska

Őstag
Tegnap este kezdtem a Levemirt. Ma reggel 8,5-ös éhomivel ébredtem. Ez nem túl biztató!!! A V.-ről állok át, mert az semmit nem javitott és még nem is fogytam, talán 2 kilót, de lehet, hogy azt csak a hőségtől, és nem a hatásától.
Tartok tőle, hogy ilyen értékeket szurkálás nélkül, csak a Merckforminnal is elérném. Csak nem merem kipróbálni.
Egyszer már előfordult, hogy elfelejtettem beadni az előbbit, és a *reggeli utánim* mégis majdnem normális volt.
???????

Türelem, a pontos inzulinadag beállítása pár napot igénybe vehet (akár pár hetet is)! Az első 2-3 napból nagyjából arra lehet következtetni, hogy elég-e az inzulin, avagy kevés, és ennek megfelelően lehet (kell) változtatni a mennyiségeken (amennyiben erre szükség van, természetesen)!
Mit jelent az, hogy a V.-ről állsz át? Minek a rövidítése?
 

tímeácska

Őstag
Húúúú Timi ez valóban nagyon durva. Ha egy-egy szúrás ilyet tud okozni akkor a maradék napi mennyiséget hova szúrod? És mi több, a másnapikat hova szúrod, mert azt gondolom, hogy ezek nem múlnak el egyik napról a másikra.

Már visszatértem a pumpára. Így is vannak kiütések az inzulinozás helyén/körül, de "legalább csak egy"! Így 2 naponta muszáj kanült cserélnem, mert a harmadik napra nagyon eldurvul a helyzet!
 

Jandi

Új tag
A V. elég új, talán nem is inzulin, szúrni kell, naponta 1x. Óriási fogyásokat jósoltak vele. Nálam sajnos nem jött be.
Az éhomi cukraimat sem javitotta érzékelhető mértékben. Az igaz, hogy a napi CH-t ilyenkor gyümölcsszezonban képtelen vagyok tartani, de mással nem szoktam túllépni. És mégegy: A V.-vel délutánra olyan éhes voltam, hogy a vasszeget is meg tudtam volna enni /olykor meg is tettem/ és közben semmi hypo, inkább magasak voltak a cukraim.
Ha ez a Levemir sem segit, kénytelen leszek kórházban beállittatni magam, mert ez igy nem szerencsés, hogy éppen csak 1o alatt vagyok vc-vel.
 

Jandi

Új tag
Ez a Victoza! Van akinek nagyon jó, és óriási fogyást produkál. Talán a fiatalabb korosztálynak? Victoza fórum is van.
Be kell ütni a keresőbe. Tömérdek mellékhatás kiséri /lehet, hogy az sem mindenkinél/, amik elviselhetőek ugyan, de
nem kellemes. Ja, és az ára....... Ha a fogyás bejött volna, akkor a dupláját is bevállaltam volna árban. De én nem voltam szerencsés vele. Az az érdekes, hogy 4-5 évvel ezelőtt műtétekből kifolyólag néhány hétig rendes, hagyományos inzulinon voltam /mert egyébként gyógyszeres/ és tökéletesek voltak a cukraim, sőt hypoztam is néha, pedig majd minden nap bűnöztem egy kicsit.
 
Oldal tetejére