Kipróbált édesség receptek

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Tubi, köszi, hát azért jobb, mint tegnap éjjel... nem tudom, hogy vírus-e, de mivel belőlem végül semmi nem jött ki, ezért gondolom, így nem 1 nap, mire elmúlik. Ha eszem, kaja után érzem mindig ezt a puffadásos, gyengeséges érzést. De még diétázom. Sajnos, tegnap reggel erre az egészre grátisz megjött, így folyamatosan hipózom, éjjel 2x is, ekkor jön a cukros tea, az meg gondolom a diétának nem tesz éppen jót (jó sok cukrot ettem az elmúlt 24 órában is). Most is simán hipóztam reggeli után. Nyilván keveset is eszem és ez a mensi is ilyenkor ilyen, hát nem jött jól össze ez az egész. Meg a refluxom eleve elég erős, most kitalálni, hogy ez még a vírus vagy a refluxom lett rosszabb... utálom.
Nem tudok mézet enni, mióta így kijött ez a refluxom, marja a gyomrom. A szőlőcukor csak akkor jön elő, ha már semmi más nem használ. Ez a leggyorsabb, ha gyomor baja van valakinek, akkor ezt kell elvileg enni, mert ehhez kell a legkevesebb feldolgozás a gyomornak (emésztőrendszernek), ezért eszem ilyen vírusgyanúnál szőlőcukrot. A másik a cukros tea, ami szintén elég kevés energiát igényel a szervezettől, hogy feldolgozza. Most cukros teázom éppen :) Levettem már 10ről 7-re a levemirt... de mensi is, diéta is... ma már 6-ot fogok adni csak.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Hát nálunk a bio bolt igencsak drága, de a legtöbb cuccot csak ott tudom beszerezni. Van termék, amit ott ismertem meg, de volt olyan is, amit a megrendelésemre szereztek be. Ezek között pedig van olyan, amit azóta is rendszeresen beszereznek és forgalmazzák is. Szóval nálunk már egy jól kialakult vevő-eladó kapcsolat van, így nem is kutakodok máshol.
Pl a sztíviát már jó néhány éve tőlük veszem, de a xilitet is évek óta használtam már, amikor a DM is előrukkolt vele. De az SLS és parabén mentes samponok, balzsamok és egyéb cuccok még mindig nem lelhetők fel a DM-ben, sem a Rossmanban, ebben a bioboltban pedig évek óta beszerezhető. A kókusztej port is itt vettem, máshol még nem is láttam, igaz, nem is kerestem. Ha megyek újra, akkor megnézem az árát, de én nem emlékszem megfizethetetlenül drágára.
Több kiszerelésben van, te hány g-osat vettél? Mert az árat úgy érdemes összehasonlítani. No meg a márkanevet, mert ez is mérvadó.
50gr-os kókusztejport vettem, ez valami 500ft körül volt. De olyan pici, hogy nem mertem kinyitni még... ennyi pénzért ez a picike csomag. De lehet, hogy csak nagyon kevés kell belőle? Nem tudom, hogy kell használni.
A DMben van ez az Alnatura márka és annak vannak ilyen minden mentes termékei, kb 4-5 hónapja veszem ezeket a gyerekeknek is (van külön alnatura gyerek tusfürdő és testápoló). Ezeket nem nézted, vagy nem jók valamiért? Mert elég olcsók relatíve és egész nagy választék van belőlük (sampont is ilyet veszek és van csomó féle, meg tusfürdőt is). Szappanból most jelent meg a Frosche-nak mindenmentese, azaz folyékony szappanból, ez tök olcsó a DMben, egy ideje ezt veszem csak (mi sokat használunk nagyon), ez elég új, talán nyáron jelent meg.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
az antalvalis oldalon találtok sok-sok féle növényi és tejhelyettesítő receptet,érdemes megnézni!!!és talán árban jobban megéri:)
én is tervezem majd kipróbálni
Néztem, köszi, nagyon klasszak a receptek, de pl kókusztejet csinálni... nekem erre nincs időm és az sem mindegy, milyen kókuszreszeléket vesz az ember, mert csak a jó minőségűből lehet jó tejet csinálni, azt pedig kikísérletezni, hogy melyik? Hu... én nem tudom, másnak hogy van ilyenekre ideje, ahogy olvastam itt az antalvalin is, örülök, ha megfőzöm az ebédet.
 

tubi

Aktív tag
Néztem, köszi, nagyon klasszak a receptek, de pl kókusztejet csinálni... nekem erre nincs időm és az sem mindegy, milyen kókuszreszeléket vesz az ember, mert csak a jó minőségűből lehet jó tejet csinálni, azt pedig kikísérletezni, hogy melyik? Hu... én nem tudom, másnak hogy van ilyenekre ideje, ahogy olvastam itt az antalvalin is, örülök, ha megfőzöm az ebédet.

hát igen, én is csak nézek, mire érnek rá mások... és én még csak nem is dolgozom, "csak" gyerekezem itthon... nekem a napi szintű főzés is nehezemre esik, nemhogy még az alapanyagokkal is vesződjek. biztos jó - poénnak, de nem rendszeresen ;) szóval irigylek mindenkit, aki erre ráér... szerintem önmagában az, ha az ember rendes kaját akar enni, főzni, már sokkal több meló annál, ahogy az átlagember háztartást vezet... persze megéri, mert tudom, mit eszek, eszünk. le is döbbentem egyik barátnőmön, aki a kínaiból eteti heti egyszer a gyerekét... még én sem ennék heti gyakorisággal ott...
 

tubi

Aktív tag
Tubi, köszi, hát azért jobb, mint tegnap éjjel... nem tudom, hogy vírus-e, de mivel belőlem végül semmi nem jött ki, ezért gondolom, így nem 1 nap, mire elmúlik. Ha eszem, kaja után érzem mindig ezt a puffadásos, gyengeséges érzést. De még diétázom. Sajnos, tegnap reggel erre az egészre grátisz megjött, így folyamatosan hipózom, éjjel 2x is, ekkor jön a cukros tea, az meg gondolom a diétának nem tesz éppen jót (jó sok cukrot ettem az elmúlt 24 órában is). Most is simán hipóztam reggeli után. Nyilván keveset is eszem és ez a mensi is ilyenkor ilyen, hát nem jött jól össze ez az egész. Meg a refluxom eleve elég erős, most kitalálni, hogy ez még a vírus vagy a refluxom lett rosszabb... utálom.
Nem tudok mézet enni, mióta így kijött ez a refluxom, marja a gyomrom. A szőlőcukor csak akkor jön elő, ha már semmi más nem használ. Ez a leggyorsabb, ha gyomor baja van valakinek, akkor ezt kell elvileg enni, mert ehhez kell a legkevesebb feldolgozás a gyomornak (emésztőrendszernek), ezért eszem ilyen vírusgyanúnál szőlőcukrot. A másik a cukros tea, ami szintén elég kevés energiát igényel a szervezettől, hogy feldolgozza. Most cukros teázom éppen :) Levettem már 10ről 7-re a levemirt... de mensi is, diéta is... ma már 6-ot fogok adni csak.
aha, ilyen nekem is volt, hogy gyomorégést okozott a méz! pedig csak 2-3 evőkanál volt, amit hypora ettem. ez valami egyéni érzékenység lehet? azóta nem is nagyon eszem, max ünnepkor ;)
tudom, hogy nem szedsz szívesen gyógyszert, de mensire (ha letört vagy és görcsöl a hasad) én az apranaxot szedem, mondjuk 3 havonta egyszer max, de tutti! még a kedvem is jobb lesz tőle :) nem véletlen receptes a cucc ;) de vannak olyan kiélezett helyzetek, amikor muszáj. szóval, ha nagyon kakiul vagy és van otthon... jaj, lehet, hogy ez reklámnak minősül???
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Köszi az apranaxot :) De nem a görcs a baj (az elmegy :)), hanem a hipók és a levertség. A szar gyomromra meg nem szívesen eszem ilyenkor gyógyszert. Van nekem Cickafark cseppem, az nagyon sokat segít a görcsökön! Csak alkoholos, amit most szintén nem mertem fogyasztani :)
Nimród tegnap este óta hullámokban mondja, hogy hányingere van (nem így, hanem,hogy fura a hasa, rosszul van, de nem olyan, mint amikor kakilni kell... kérdezem, olyan, mintha hányni kellene, mintha böfi akarna jönni, de nem jön? igen, olyan), de a fene tudja, hogy csak hallotta, amit mondtam én a napokban magamról és utánoz vagy valóban hányingere van? Egy ekkora gyereknél ez egy rejtély, amíg nem hány... Tegnap este nem evett, ma reggel evett, de 1 órája megint panaszkodott, hogy rosszul van. Én is, mondtam neki :)

Hát nem tudom, ha nem lenne pénzem kókusztejre pl, akkor nekiállnék-e itthon főzni? Szerintem akkor sem tudnék időt csiholni rá... Olvasgatok ilyen gasztro blogokat, egy csomó nő foglalkozik ilyesmivel, hogy néhány naponta összeütnek valami extra bonyolult cuccot, extra hozzávalókkal (mennyit járhatnak vásárolni??), aztán hosszú blogbejegyzés kíséretében megjelenítik ezeket. Persze, még nincs általában nincs gyerekük :D
 

tubi

Aktív tag
Köszi az apranaxot :) De nem a görcs a baj (az elmegy :)), hanem a hipók és a levertség. A szar gyomromra meg nem szívesen eszem ilyenkor gyógyszert. Van nekem Cickafark cseppem, az nagyon sokat segít a görcsökön! Csak alkoholos, amit most szintén nem mertem fogyasztani :)
Nimród tegnap este óta hullámokban mondja, hogy hányingere van (nem így, hanem,hogy fura a hasa, rosszul van, de nem olyan, mint amikor kakilni kell... kérdezem, olyan, mintha hányni kellene, mintha böfi akarna jönni, de nem jön? igen, olyan), de a fene tudja, hogy csak hallotta, amit mondtam én a napokban magamról és utánoz vagy valóban hányingere van? Egy ekkora gyereknél ez egy rejtély, amíg nem hány... Tegnap este nem evett, ma reggel evett, de 1 órája megint panaszkodott, hogy rosszul van. Én is, mondtam neki :)

Hát nem tudom, ha nem lenne pénzem kókusztejre pl, akkor nekiállnék-e itthon főzni? Szerintem akkor sem tudnék időt csiholni rá... Olvasgatok ilyen gasztro blogokat, egy csomó nő foglalkozik ilyesmivel, hogy néhány naponta összeütnek valami extra bonyolult cuccot, extra hozzávalókkal (mennyit járhatnak vásárolni??), aztán hosszú blogbejegyzés kíséretében megjelenítik ezeket. Persze, még nincs általában nincs gyerekük :D

jah, úgy könnyű!!! :) akkor mennyi időm volt, tejóisten! :) amúgy jó ez a főzés hobby, milyen más most így, hogy van net, egy csomó dologhoz hozzáférünk, régen meg max a szomszéd nők osztották meg egymással a recepteket, meg a család. meg voltak a szakácskönyvek... most meg alig tudok választani a fincsiségek között :) és mindenki másképp csavarintja meg az ételeket, lehet próbálkozni. ha megnyerem a lottó ötöst, hát vannak ötleteim :)

amúgy a paleos főzés sokkal több idő, mint a rendes? mindent beleértve: vásárlás, elkészítés.

remélem, hamar jobban leszel :)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Hát igen, ha megnyerném a lottó ötöst...
Nagyon egyszerű kajákat főzök, a bevásárlást is gyorsan megoldom (mellettünk van egy zöldséges :)), a kenyeret sütőporral csinálom, tehát nem tart órákig, csak összekeverem és megy a sütőbe, szóval nem vesz el sok időt. Mosogatni, na azt utálok :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
50gr-os kókusztejport vettem, ez valami 500ft körül volt. De olyan pici, hogy nem mertem kinyitni még... ennyi pénzért ez a picike csomag. De lehet, hogy csak nagyon kevés kell belőle? Nem tudom, hogy kell használni.
A DMben van ez az Alnatura márka és annak vannak ilyen minden mentes termékei, kb 4-5 hónapja veszem ezeket a gyerekeknek is (van külön alnatura gyerek tusfürdő és testápoló). Ezeket nem nézted, vagy nem jók valamiért? Mert elég olcsók relatíve és egész nagy választék van belőlük (sampont is ilyet veszek és van csomó féle, meg tusfürdőt is). Szappanból most jelent meg a Frosche-nak mindenmentese, azaz folyékony szappanból, ez tök olcsó a DMben, egy ideje ezt veszem csak (mi sokat használunk nagyon), ez elég új, talán nyáron jelent meg.
Még sajna nem érkeztem bemenni a bioboltba körülnézni kókuszilag, de be fogom pótolni, és jövök az infoval.

Én a kókusztej port nagyon régen vettem, így már tényleg nem emlékszem, hogy drága volt vagy sem. Az indiai ételhez elengedhetetlen volt, így megvettem.

DM-es Alnatura. Ismerem, és már sok mindent vettem tőlük. Én a teljeskiőrlésű tésztáit szeretem, imádom a színét, hogy olyan barna. Megnézem a többi cuccát is. Egyébként a szója tejet is DM-ben veszem, mert ott a legolcsóbb. Lehet, hogy az is Alnatura? Legalábbis azon a polcsoron veszem.

Mi már régóta egyáltalán nem használunk tusfürdőt csak szappant, azt is a bioboltban veszem, de a DM-ben is. Sampont és egyebet is a bioboltban, természetesen menteset, de ha azt mondod, hogy már a DM-ben is vannak mentesek, akkor megnézem. Az az az igazság, hogy amióta menteseket használunk mindenből, én meg sem nézem az egyéb pepecs boltok kínálatát, ezért nem is tudtam róla, úgyhogy ezer köszi az infoért. Az ár és a választék is döntő.
 

gabibaba

Aktív tag
Igaz, nem édesség, de most van szezon:
Medvehagymás lapcsánka 6 krumplit nagylyukú reszelőn lereszelni, belekeverni 2 tojást, sót, borsot, 1 csokor apróra vágott medvehagymát, és annyi lisztet, amennyit felvesz (pár kanál, ne legyen túl kemény). Lehet serpenyőben olajon sütni lepény formában, vagy forró sütőben. Végén lehet rátenni tejfölt.
 

christina

Őstag
Igaz, nem édesség, de most van szezon:
Medvehagymás lapcsánka 6 krumplit nagylyukú reszelőn lereszelni, belekeverni 2 tojást, sót, borsot, 1 csokor apróra vágott medvehagymát, és annyi lisztet, amennyit felvesz (pár kanál, ne legyen túl kemény). Lehet serpenyőben olajon sütni lepény formában, vagy forró sütőben. Végén lehet rátenni tejfölt.

Váááááá! Ezt hétvégén megcsinálom! Köszike.

Ui. nem leszek otthon, senki se jöjjön!!! :rohog:;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nah, én megint nem fincsi süti recepttel rukkolok elő, hanem a belevalóval. :D
Ugyanis a DM-ben tegnap 749,-Ft-ért vettem az 500 g-os xilitet. Remélem ez országos akció, és nektek is lesz lehetőségetek féláron hozzájutni. :)
 
Én nem szoktam sütni-főzni, de nekem csinálnak mindenféle finomat, ami diabetikus. Ezért csak tolmácsolom a kérdést. Most kezdődött a lekvár és gyümölcsös sütemény szezon. Édesítőnek lehetne a nyírfacukor is. Igaz-e a következő vélemény a szénhidrát tartalomról: "A nyírfacukor 25%-a szívódik fel közvetlenül mint szénhidrát,
viszont a teljes emésztési ciklus során további 13-25% vesz részt
közvetve a szénhidrátok emésztésében, ezáltal befolyásolva a
szénhidrát/energia háztartást. A cukorbetegek esetében 50%
szénhidrátot kell beszámítani, azaz 100g nyírfacukor 50g szénhidrátot
jelent."
Ugye, nem mindegy az 50 vagy 100 %-os számítás. Tudtok segíteni?
 

gabibaba

Aktív tag
Túrós kuglóf:
35 dkg. vajat kikeverni 15 dkg. xilittel (vagy más édesítővel), belekavarni 3 tojást, 25 dkg. lisztet, 50 dkg. túrót, 1 ek. reszelt citromhéjat, 2 cs. sütőport. Kikent formában sütni (kb. 1/2 óra, 4-es fokozat)
 
Szia Gabibaba!
Elképzeltem, és nagyon jónak, ízletesnek hangzik!!
Kérdés: A "4-es fokozat" az összesen mennyi fokozatból a négyes? Nekem a tűzhely rész elektromos, és viszonyítanom kell(ene).
Köszi!
Üdv:
Gyuszi
 
Oldal tetejére