Érdekes cikkek, hírek, kísérletek

borka

Őstag
Szeretném felhívni a szülők figyelmét a legfrissebb Dr.Info 41. oldalán található írásra, melyet Dr. Fövényi József referált.

Kockázatos vagy sem a tejfogyasztás?
 
Egy nagyon érdekes cikk fordítása - a család barátja készítette szeretettel nektek

Az Élelmiszer és Gyógyszer Hatóság támogatja a Medtronic diabétesz távfigyelőjét
Diabetes Health Staff
2012. január 9.

A mySentry távfigyelő
A minneapolis-i Medtronic Inc bejelentette, hogy az amerikai Élelmiszer és Gyógyszer Hatóság szabad utat engedett a mySentry monitorjának, mely a gondviselők számára lehetővé teszi a másik szobában levő cukorbeteg személy cukorszintjének figyelését. A 3000 dollár körüli árú ágymelletti monitor párhuzamosan működik a Medtronic's MiniMed Paradigm® REAL-Time RevelTM Rendszerrel, a kombinált inzulinpumpa / folyamatos glükóz figyelő egységgel.
A mySentry készülék lehetővé teszi, hogy a szülők vagy gondviselők távolról figyeljék a glükóz alakulásokat és figyelemmel kísérjék az inzulinpumpa állapotát, beleértve az elem élettartamát és a hátralevő inzulin mennyiségét. Hangjelzést ad a gondviselők számára, ha a nyomon követett értékek bármelyike aggodalomra ad okot.
A jelen kutatások szerint a hipoglikémiás epizódok 75%-a éjjel történik. Sok szülő és gondviselő többször is felkel éjszaka, hogy a kómához vagy halálhoz vezető hypoglikémia megelőzése végett ellenőrizze a diabéteszes gyermek vagy beteg vércukor szintjét.
„A folyamatos glükóz figyelésben bekövetkezett előrehaladás, mint a mySentry-hez hasonló távfigyelő, a szülőknek plusz védelmet nyújt az alvó gyermeknél fellépő veszélyes éjjeli hypoglikémia ellen, emellett ez egy életminőség javítását célzó eszköz”, mondta Dr. William Tamborlane, a gyermekgyógyászati endokrinológia vezetője, a Yale Klinikai Vizsgálóközpont igazgatóhelyettese.
A Medtronic bejelentése szerint, a glükóz távfigyelő a „Kapcsolódó Ápolás”-i megoldások új kategóriájának elindítását jelenti, melyet arra terveztek, hogy a cukorbeteg emberek és gondviselői számára kényelmes hozzáférést biztosítson a diabétesz kezeléséhez szükséges információkhoz.
 

reni905

Új tag
https://docs.google.com/spreadsheet...okHdHB5ZDVRaWV4WU1xTm50RGZ5SGduTnc&hl=hu#edit
Tóth Renáta Klaudia vagyok a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar humánkineziológia szak végzős hallgatója . Kérem szíves segítségüket a szakdolgozatomhoz, melynek témája a diabetes mellitus kialakulásának életmódbeli okai, prevenciója és kezelése életmódbeli változtatásokkal. Kérem töltsék ki a kérdőívet, hogy egyszer majd Önöknek is segítségére legyek! A kérdőív név nélküli, maximum 5 percet vesz igénybe!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
https://docs.google.com/spreadsheet...okHdHB5ZDVRaWV4WU1xTm50RGZ5SGduTnc&hl=hu#edit
Tóth Renáta Klaudia vagyok a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar humánkineziológia szak végzős hallgatója . Kérem szíves segítségüket a szakdolgozatomhoz, melynek témája a diabetes mellitus kialakulásának életmódbeli okai, prevenciója és kezelése életmódbeli változtatásokkal. Kérem töltsék ki a kérdőívet, hogy egyszer majd Önöknek is segítségére legyek! A kérdőív név nélküli, maximum 5 percet vesz igénybe!
Kedves Reni!
Kérésedet átmozgattam ide: http://drinfo.hu/forum/altalanos-ke...foiskolasoknak-egyetemistaknak.html#post88263 , itt válaszoltunk többen.
 

somcsika

Aktív tag
Ez olyan érdekes. Kb. 2 hete erről álmodtam. Pedig ezt a cikket még nem is láttam. Csak még a betegségünk elején olvastam róla, hogy vannak ilyen kisérletek is.
Olyan élmény volt álmomban látni, mintha ez egy teljesen új elgondolás lett volna és borzasztóan boldog voltam tőle. Na és tessék, valaki más már nemcsakhogy kigondolta, de már ki is fejlesztette.
Szuper. Talán 5 év múlva nálunk is lehet ilyen. Vagy keveset mondtam?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én már többször írtam másik topikban is, hogy bármit, minthogy a szememben turkáljak. Egyébként nem is bízom a pontosságában.
 

tímeácska

Őstag
Kíváncsi lennék, hogy egy Bogi méretű - vagy még kisebb gyermek - hogyan tolerálná a kontaktlencse-cukormérőt... De szerintem még Máté esetében, a maga 8 évével is nehézkesen lenne kivitelezhető!
Aztán ott vannak az egyéb problémaforrások: gyulladás, irritáció, (esetleges allergia - nem is feltétlen a kontaktlencsére gondolok, hanem a már "meglévő" allergiára gondolok) ésatöbbi.
Szerintem én is - illetve mi is - maradnánk az ujjbökéseknél!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kontaktlencse viselők a megmondhatói annak, hogy milyen fokozott tisztaság szükséges a használatához és ez mennyi macerával, plusz időráfordítással jár. Szemorvosok viszont annak megmondhatói, hogy aki nem tartja be a higiéniai előírásokat, vagy olcsó folyadékot vesz hozzá, azoknál mennyi gyulladást netán fertőzést kell nehézkesen gyógyítani.
Én itt az elvárt eredményt és hasznosságot vetem össze az általa okozott lehetséges kockázattal. Nos számomra nem éri meg egy szemgyulladás eshetősége, és napi herce-hurca azért, hogy megtudjam, mennyi a cukrom. Hajrá bökő, akár az utcán, piszkos kézzel, ha éppen nincs más lehetőség.
 
Oldal tetejére