Babázhatok

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok,

Továbbra is keresgélek a neten a cukorbetegség "megelőzéséről" , s az alábbira akadtam:
http://www.personmed.hu/dokumentumtar/15_hermann_lukacs_t1d_genetics.pdf

Nem mezei embernek íródott, de van benne egy rész (9. és 10. oldal), ahol a környezeti hatásokról és a tehéntejről írnak a 1-es típusú diabbal kapcsoaltban.
Ezt olvasva csak azt tudom mondani: Na ugye, hogy van kapcsolat!!
Egyébként a cég, akinél ezt találtam végez HLA-tesztet, ami genetikai teszt a hajlam megmutatására. Persze tudom, hogy ez a géncsoport csak az egyik tényező a kialakuláskor, de a tanulmányokat olvasva elég jelentős tényező...

Erre egy gyors reakció...Nekem a 4 gyerek közül csak a lányomat vizsgálták anno születésekor (köldökvér), hogy hordozza e a hajlamot. A válasz az volt: nem. Erre a múlt hónapban (mert egyem a lelkét, Ő méri szinte havi rendszerességgel, csak úgy ellenőrzésképpen), neki lett egy 10,8 -as értéke. Be is ijesztett, de rendesen. Aztán méregettük gyakrabban, de nem volt ilyen kiugró értéke. Voltak, 7-esek, meg egy 8,4. Elmentünk vérvételre, de 5,4 es a HgA1c-je. Egy kicsit megnyugodtam, de a "motosz" ott van a fejemben....
Akkor van itt nektek egy kis cikkecske: http://www.webradio.hu/index.php?option=content&task=view&id=269548
Akár Ágnest is meg lehet keresni, ő Jermendy prof lánya.
 

tubi

Aktív tag
nem ismernek minden hajlamosító génvariációt, sőt: állandóan bukkannak fel újabbak. Az én fiamra 99,5%-ban azt mondták, hogy nincs hajlama, 2 hónapra rá diagnosztizálták...ráadásul nem csak HLA-régiós génekkel öröklődik, sőt, az elmúlt időben éppen az a tendencia nőtt, hogy non-HLA-s génváltozatot hordozók lesznek egyre többen. Szerintem arról van szó, hogy aránylag nagy a még nem ismert, cukorbetegséget okozó génvariációk száma, és mivel most már minden diagnosztizált cukros genetikai elemzése lehetséges, gyűlnek az adatok és ezek feldolgozása. ÉS a környezeti hatások, a vírusok mutációja, a tehéntej fogyasztás hamarabb elkezdése miatt a hajlamosok közül egyre többen lesznek valóban cukrosok. A másik, hogy a hajlam nem csak öröklődéssel alkaulhat ki, hanem spontán génmutációval is a fogantatáskor...
most, hogy a genetikai elemzés szinte rutinfeladat lett, kezdenek sokkal több info-val rendelkezni minden genetikai eredetű betegségről és nincs már messze az idő, hogy a babáknak már születésekor ismerni fogják szinte minden hajlamát, így jobban lehet majd megelőzni, szűrni bizonyos betegségeket. és talán eljutunk oda is, hogy kitalálják, hogyan ne induljon be a hibás immunválasz, ami a cukorbetegséget valóban kialakítja. persze ez sajnos már csak a mi unokánknál lesz érdekes...
 

jiguti

Új tag
Sziasztok Lányok!

Időről-időre felnézek a fórumra, de mostanában nagy itt a csendesség... :)
Remélem, mindannyian jól vagytok és csak a mindennapi elfoglaltságok miatt nem jártok erre mostanság.
Már majdnem az összes hozzászólást végig olvastam és sehol sem találtam Hajdú-Bihari vonatkozást... létezne, hogy egyikőtök sincs a környékről?
Ha mégis, kérlek segítsetek, nagyon érdekelne, hogy a mi a vélemény az itteni orvosokról, kórházról stb?

Én egyébként még mindig várom a zöld utat, nyáron már 6,8 volt a HgA1C-m, azt mondta a dokim várjunk még egy picikét, biztosan még jobb lesz és indulhatunk, ehhez képest az e heti értékem 7,2 lett :( Teljesen tanácstalan vagyok már, kezdem azt érezni, hogy eseélytelen vagyok munka és napi pörgés mellett ettől sokkal jobbra, pedig napi 6-8szor mérem, még éjjel is felkelek stb stb ... csak az idő megy.
 

szandimon

Új tag
Sziasztok Lányok!

Időről-időre felnézek a fórumra, de mostanában nagy itt a csendesség... :)
Remélem, mindannyian jól vagytok és csak a mindennapi elfoglaltságok miatt nem jártok erre mostanság.
Már majdnem az összes hozzászólást végig olvastam és sehol sem találtam Hajdú-Bihari vonatkozást... létezne, hogy egyikőtök sincs a környékről?
Ha mégis, kérlek segítsetek, nagyon érdekelne, hogy a mi a vélemény az itteni orvosokról, kórházról stb?

Én egyébként még mindig várom a zöld utat, nyáron már 6,8 volt a HgA1C-m, azt mondta a dokim várjunk még egy picikét, biztosan még jobb lesz és indulhatunk, ehhez képest az e heti értékem 7,2 lett :( Teljesen tanácstalan vagyok már, kezdem azt érezni, hogy eseélytelen vagyok munka és napi pörgés mellett ettől sokkal jobbra, pedig napi 6-8szor mérem, még éjjel is felkelek stb stb ... csak az idő megy.


Szia!
Hajdú-Biharból jelentem :D A klinikán "szültem", a Kenézybe járok "cukorgondozásra". Te hová/kihez? Mióta várod már a zöld utat? Biztatásképp: ismerősöm 8 körüli HgA1cvel egészséges babónak adott életet, nekem jobb HgA1cvel még majd 2 évesen is keresik, h a kisfiam miért nem fejlődik mozgásilag megfelelően. Én bátoritanálak, ha már régóta szeretnétek, illetve benne vagytok a korban, vágjatok neki!
Eszembe jut, amikor anno olvastam erről a zöld útról, meg kell beszélni a gondozóban, etc. Nem is tudom elmondani, h mit vártam, olvastam az interneten team munkáról, előgondozásról, stb. Szóval szóltam, h szeretnék babát. Mire azt válaszolták a gondozóban:jó. A hgA1cnek 7 alatt kell lennie. Ennyi volt az előgondozás, meg a team is :( még egy nyavalyás vérvételre sem küldtek el :D
Kell egy jó orvos, aki jó tanácsokkal lát el, terhesség alatt cukor szempontból érhetnek meglepetések. Megváltoznak a reakciók kül. helyzetekre, ill. az állandóan változó inzulinigény. Meg ne kövezzetek, de ha muszáj, egyedül is végig lehet csinálni -szerintem. És talán itt még hasznosabb tanácsokra lelsz, mint amit a doki mondhat. Az én esetemben legalábbis igy volt.
Hajrá !!!
 

jiguti

Új tag
Szia!
Hajdú-Biharból jelentem :D A klinikán "szültem", a Kenézybe járok "cukorgondozásra". Te hová/kihez? Mióta várod már a zöld utat? Biztatásképp: ismerősöm 8 körüli HgA1cvel egészséges babónak adott életet, nekem jobb HgA1cvel még majd 2 évesen is keresik, h a kisfiam miért nem fejlődik mozgásilag megfelelően. Én bátoritanálak, ha már régóta szeretnétek, illetve benne vagytok a korban, vágjatok neki!
Eszembe jut, amikor anno olvastam erről a zöld útról, meg kell beszélni a gondozóban, etc. Nem is tudom elmondani, h mit vártam, olvastam az interneten team munkáról, előgondozásról, stb. Szóval szóltam, h szeretnék babát. Mire azt válaszolták a gondozóban:jó. A hgA1cnek 7 alatt kell lennie. Ennyi volt az előgondozás, meg a team is :( még egy nyavalyás vérvételre sem küldtek el :D
Kell egy jó orvos, aki jó tanácsokkal lát el, terhesség alatt cukor szempontból érhetnek meglepetések. Megváltoznak a reakciók kül. helyzetekre, ill. az állandóan változó inzulinigény. Meg ne kövezzetek, de ha muszáj, egyedül is végig lehet csinálni -szerintem. És talán itt még hasznosabb tanácsokra lelsz, mint amit a doki mondhat. Az én esetemben legalábbis igy volt.
Hajrá !!!

Szia,

Köszönöm, hogy írtál! :) A Kenézyben kihez jársz? Én a klinikára járok Balogh adjunktushoz -vagy már tanár úr vagy mi a csoda - cukor gondozásra, a nőgyógyászhoz ajánlás útján mentem, mert az unokatestvérem is nála szült és közben kiderült, hogy a cukordokim is őt ajánlja, sokat dolgoztak már együtt, ifj. Jakab Attiláról van szó, szintén klinikán van ill. magán rendelésen. Nagyon szimpatikus volt és bátorított, hogy tucatnyi cukros kismamája volt már, ne aggódjak. Mi kicsit több, mint másfél éve kezdtünk el készülni rá, akkor jeleztem a dokinak is. Közben vettem egy tucatnyi könyvet, elolvastam magyar és külföldi honlapokat is, az előgondozásról, team munkáról és majd sírva fakadtam legtöbbször a max. 6,5 HgA1C-től, miután Baranyi doktornő könyvét elolvastam pedig teljesen kiakadtam. Mikor mondtam a dokimnak a könyvben olvasottakat csak mosolygott egyet, engem pedig folyamatosan az a kérdés gyötör, hogy kinek higgyek? Félek, hogy mi van ha a dokim túl "laza"? De közben eszembejut, akkor hogy lehetne ilyen "magas beosztásban" már...vagy a kettő nem függ össze? :) Néztünk pajzsmirigy működést, nem volt gond és semmilyen szövődményem sincs még, amióta az eszem tudom 7 volt a HgA1C, kezdetben még 6 alatt is, de mégis csak 20 év telt már el, így félek...
 

jiguti

Új tag
Sziasztok,

Amitől féltünk beigazolódott... egy nagyon közeli és számomra kedves ismerősömtől pár napja elvették az insulint, azzal az indokkal, hogy a HgA1C értéke 8,2% és innentől az OEP nem támogatja a kezelését. Fiatal, harmincas fiatalember, aki dolgozik becsülettel!!!! Lantust és Actrapidot használt és kapott helyette két humán insulint, talán valami Insumed - nem vagyok biztos a nevében! Szintén bázis és gyors hatású insulin de kb. ennyit tudunk róla, a kérdésre hogyan kell adagolni annyi válasz volt, hogy ugyanúgy mint eddig. :(
Na, ilyen támogatással egyszerű is lesz 8% alá vinni a cukrát... :( Én még most sem fogtam fel igazán...
 

borka

Őstag
Sziasztok,

Amitől féltünk beigazolódott... egy nagyon közeli és számomra kedves ismerősömtől pár napja elvették az insulint, azzal az indokkal, hogy a HgA1C értéke 8,2% és innentől az OEP nem támogatja a kezelését. Fiatal, harmincas fiatalember, aki dolgozik becsülettel!!!! Lantust és Actrapidot használt és kapott helyette két humán insulint, talán valami Insumed - nem vagyok biztos a nevében! Szintén bázis és gyors hatású insulin de kb. ennyit tudunk róla, a kérdésre hogyan kell adagolni annyi válasz volt, hogy ugyanúgy mint eddig. :(
Na, ilyen támogatással egyszerű is lesz 8% alá vinni a cukrát... :( Én még most sem fogtam fel igazán...

Szomorú az ilyen és ehhez hasonló esetekről értesülni,de egy kis kiigazítást fűznék a témához. Az OEP csak a 100%-os támogatást vonja meg . A páciensnek van vállaszási lehetősége,hogy marad az eredeti inzulinjai mellett és felírják neki az inzulint 50%-os támogatottságra, vagy nem tudja vállalni a költségeket. A kezelő orvosnak nincs joga a páciens beleegyezése nélkül elvenni az analóg inzulint és visszaállítani humán inzulinra. Amennyiben az orvos a páciens megkérdezése nélkül tette ezt, jogsértő magatartás miatt panaszt lehet emelni ellene,vagy orvost váltani.

Sándor
 

jiguti

Új tag
Szomorú az ilyen és ehhez hasonló esetekről értesülni,de egy kis kiigazítást fűznék a témához. Az OEP csak a 100%-os támogatást vonja meg . A páciensnek van vállaszási lehetősége,hogy marad az eredeti inzulinjai mellett és felírják neki az inzulint 50%-os támogatottságra, vagy nem tudja vállalni a költségeket. A kezelő orvosnak nincs joga a páciens beleegyezése nélkül elvenni az analóg inzulint és visszaállítani humán inzulinra. Amennyiben az orvos a páciens megkérdezése nélkül tette ezt, jogsértő magatartás miatt panaszt lehet emelni ellene,vagy orvost váltani.

Sándor

Kedves Sándor,

Köszönöm az infot! Nagyon érdekes amit írsz, mert a doki bizony egy szót sem kérdezett. Akiről beszélek Lantust és Actrapidot használt, azért is ment, mert szerette volna átállíttatni magát Novorapidra, mert az előző már semmit sem használt, és erre jött a válasz, hogy nem lehet, mert az OEP előírta, hogy 8% fölötti értéknél csak humán insulint írhat föl és azzal a lendülettel a kezébe nyomott egy-egy adagot a bázis és gyors insulinból. Egy szóval sem említette az 50%-ot, még úgy is megérné és még viszonylag elviselhető ár lenne, és hál' Istennek nem okozna gondot! De, még egyszer hangsúlyozom fel sem ajánlotta ezt az alternatívát!!! Én feljaánlottam, hogy adok a Lantusomból, mivel kicsit maradt több, "csak" vegye meg a Novorapidot és 3 hónap múlva ha visszamegy már hátha 8% alatt lesz. Valószínűleg ezt is fogja tenni, csak elszomorító, hogy miután az agyad is kidolgozod nap mint nap és TE fizeted a TB-t tisztességgel, megtehetik ezt... :(
 

borka

Őstag
Kedves Sándor,

Köszönöm az infot! Nagyon érdekes amit írsz, mert a doki bizony egy szót sem kérdezett. Akiről beszélek Lantust és Actrapidot használt, azért is ment, mert szerette volna átállíttatni magát Novorapidra, mert az előző már semmit sem használt, és erre jött a válasz, hogy nem lehet, mert az OEP előírta, hogy 8% fölötti értéknél csak humán insulint írhat föl és azzal a lendülettel a kezébe nyomott egy-egy adagot a bázis és gyors insulinból. Egy szóval sem említette az 50%-ot, még úgy is megérné és még viszonylag elviselhető ár lenne, és hál' Istennek nem okozna gondot! De, még egyszer hangsúlyozom fel sem ajánlotta ezt az alternatívát!!! Én feljaánlottam, hogy adok a Lantusomból, mivel kicsit maradt több, "csak" vegye meg a Novorapidot és 3 hónap múlva ha visszamegy már hátha 8% alatt lesz. Valószínűleg ezt is fogja tenni, csak elszomorító, hogy miután az agyad is kidolgozod nap mint nap és TE fizeted a TB-t tisztességgel, megtehetik ezt... :(

Idézet a rendeletből:

[h=2]Mi van akkor, ha magasabb a HbA[SUB]1c[/SUB] 8 százaléknál?[/h] Ilyenkor a beteg két lehetőség között választhat:

  1. Ha folytatni kívánja megszokott kezelését, akkor az eddigi ingyenesség helyett 50 százalékos térítési díj ellenében juthat hozzá korábbi inzulinjaihoz. Ez bizony jó néhány ezer forint pluszköltséget jelenthet havonta. Pl. 3×10 egység ultragyors és 20 egység hosszú hatású analóg inzulin havi összköltsége 50 százalékos támogatás mellett kb. 6000 forint.
  2. A beteg átállítható hagyományos humán intenzív kezelésre is. Ezt változatlanul ingyenesen kaphatja, de ez egészen más életrendet igényel. Ennek elsajátításában a diabetetológiai szakellátóhelyek munkatársai fognak segíteni. A háromszor adott gyors hatású „hagyományos” inzulin beadása után az étkezéssel fél órát várni kell. Az ilyen kezelésnél három étkezés nem elegendő. A főétkezések közti vércukoresés megakadályozására a három főétkezés mellett tízórai, uzsonna és néha utóvacsora is szükséges. Az este egyszer adandó bázisinzulin helyett kapott közepes hatású inzulint kicsit később, este 10 órakor kell beadni.
Itt olvashat bővebben róla:
http://www.diabetes.hu/cikkek/diabetes/1203/a-cukorbetegek-uj-gyogyszer-tamogatasi-rendszere

Én biztos, hogy nem várnám meg a 3 hónapot.Ezzel a rendelettel visszamennék és az óra alá dörzsölném. (persze finoman)
S.
 

jiguti

Új tag
Sziasztok Lányok - Üdv Mindenkinek,

Ha valaha, akkor most igazán örülnék a segítségeteknek... ha minden igaz, 6 hetes kismama vagyok! :) Bár jelenleg azt sem tudom pontosan fiú vagyok vagy lány... még mindig annyira hihetetlen! Ma este megyünk UH-ra, utána már okosabbak leszünk, viszont a reggeli cukorgondozástól nem lettem nyugodtabb! Végülis kedves volt a doki, de azt mondta elég valószínű, hogy insulint kell váltani jövőhéten (most lantus van+novorapid) és a cukraim sem túl fényesek. Nagyon szépen be volt állítva, most meg mintha nem is én lennék, ebéd után folyamatosan a csillagokban van, pedig már 3E-el adok többet. Volt valakinek ilyen tapasztalata????? Mindenhol azt olvasom, hogy hypok lesznek az elején nem 10-es meg magasabb cukrok. Kínomban mérem óránként, még éjszaka is háromszor, de teljesen tanácstalan vagyok. Érzem, hogy le kellene nyugodnom kicsit, mert biztosan nem teszek jót ezzel a parával... :(
 

Yndiheni

Új tag
Szia jiguti,

Úgy látom nem járt erre senki mostanában. Próbálom válaszolni, bár lehet hogy a kérdésed óta már át is állítottak.

Azt ne vedd alapul, hogy terhesség előtt milyen szépen be volt állítva a cukrod; ugyanis a hormonális változások egyeseknek csak kicsit, másoknak totál felborítják a korábban szép cukraikat. A nagykönyv szerint az első időszakban tényleg a hipó a gyakori, de én pl mindkét terhességemnél totál kivétel voltam végig. Az elején magasak voltak a cukraim, a végén meg el kellett hagyni az esti inzulint - 17 év cukorbetegség után. Az első terhességemnél a dokinő mindig ki volt akadva hogy ennek nem így kéne menni, és az elején még próbálkozott beleszólni és átállítani az én beállításaimat az ő korábbi tapasztalatai alapján. Majd a 20. hét tájékán feladta és utána mindig annyit mondott csak, hogy nem szól bele, én úgyis tökéletesen beállítom magamnak. A 2. terhességemnél meg elejétől végéig én állítgattam.
Szóval ne keseredj el, hogy az elején nem akar működni. Azon sem, ha nem a statisztikai átlagot hozod :D Előfordul(t) ez másoknál is :)

Mi történt az elmúlt 3 hétben amúgy? Átállítottak végül is? Ha igen, mire?
 

jiguti

Új tag
Szia jiguti,

Úgy látom nem járt erre senki mostanában. Próbálom válaszolni, bár lehet hogy a kérdésed óta már át is állítottak.

Azt ne vedd alapul, hogy terhesség előtt milyen szépen be volt állítva a cukrod; ugyanis a hormonális változások egyeseknek csak kicsit, másoknak totál felborítják a korábban szép cukraikat. A nagykönyv szerint az első időszakban tényleg a hipó a gyakori, de én pl mindkét terhességemnél totál kivétel voltam végig. Az elején magasak voltak a cukraim, a végén meg el kellett hagyni az esti inzulint - 17 év cukorbetegség után. Az első terhességemnél a dokinő mindig ki volt akadva hogy ennek nem így kéne menni, és az elején még próbálkozott beleszólni és átállítani az én beállításaimat az ő korábbi tapasztalatai alapján. Majd a 20. hét tájékán feladta és utána mindig annyit mondott csak, hogy nem szól bele, én úgyis tökéletesen beállítom magamnak. A 2. terhességemnél meg elejétől végéig én állítgattam.
Szóval ne keseredj el, hogy az elején nem akar működni. Azon sem, ha nem a statisztikai átlagot hozod :D Előfordul(t) ez másoknál is :)

Mi történt az elmúlt 3 hétben amúgy? Átállítottak végül is? Ha igen, mire?

Szia Yndiheni,

Az elmúlt 3hétben legalább háromszor fordult meg velünk az egész világ... miután itt írtam, este mentünk az UH-ra, ahol az orvos közölte, hogy üres, lapos a petezsákom, és készüljünk fel lelkileg, hogy nagy valószínűséggel nem lesz babánk :( Kaptam gyógyszert és feküdni kellett és azt mondta 1 hét múlva megnézzük és eldől mi lesz. Na, innentől kezdve már nem aggódtam a cukor miatt, mert csak bőgni és imádkozni tudtam! Közben a cukros doki állított az inzulin adagokon és azonnal javulni kezdett, így nem vette el a jelenlegi insulinokat, azt mondta próbáljuk akkor ezekkel. A diétát kellett megváltoztatni, így most újra sokszor keveset eszek, mint még gyerekkoromban. Közben eltelt az egy hét és visszamentünk UH-ra, és bár a doki sem tudta elhinni, de kerek petezsákban 3mm-es pulzáló embriócsomónk volt :) Azt mondta 20-30%nál többet nem adott volna neki... újabb két hét múlva is megnéztük és már 18mm-es kis nyuszit láttunk dobogó szívecskével! :D Így most újra nagyon reménykedünk, hogy minden rendben lesz! Kb. másfél hete a cukrom is rohamosan zuhanni kezdtek, elég sokat kellett csökkentenem az inzulinon is, szóval talán mégis csak irodalmi példa leszek én is :D
 

Yndiheni

Új tag
Szia jiguti,

Hát, nem irigyellek az elmúlt 3 hétért :( De most már legalább úgy néz ki, rendeződött a helyzet :) Beállításra nem kellett befeküdnöd ezek szerint, ugye? És melyik kórházba jársz?
 

jiguti

Új tag
Szia jiguti,

Hát, nem irigyellek az elmúlt 3 hétért :( De most már legalább úgy néz ki, rendeződött a helyzet :) Beállításra nem kellett befeküdnöd ezek szerint, ugye? És melyik kórházba jársz?

Szia,

Előbb úgy volt, hogy 2-3 napra be kell feküdni, hogy átállítsanak insulatard es actrapidra, de mivel egy hét alatt sokat javult a cukrom, így azt mondta a doki, hogy maradjon a Lantus+Novorapid, próbáljuk ezzel. Debreceniként a Klinikára járok az I. Bel-re. Kéthetente kell mennem kontrollra; egyébként egész szépen beállt, napok óta a legmagasabb érték 8 volt, csak a hypok nagyon kifárasztanak. Kicsit próbálok "megnyugodni" de még mindig nagyon félünk a kezdet miatt... jó lenne már túl lenni a 12 héten.. :)
 

Yndiheni

Új tag
Szia,

Ne idegesítsd magad, az elmúlt eredményeken már úgysem tudsz változtatni, és az idegeskedés meg nem segít. Egy alapból normoglikémiás beállításnál ha kicsit el is mászott a cukrod 2-3 hétre, akkor sem lesz tragédia. Megerősítő példa: az első manó startjel nélkül költözött 11 éve a pocakomba. Férjemmel terveztük, csak úgy voltunk vele, hogy még a nyarat végigpihenjük,m aztán utána állunk neki. Erre összel nem nekiálltunk, hanem megszületett a gyerkőc :D
Mivel nem volt prekoncepcionális gondozás, így a HbA1C kicsit magas volt ( 7.3 ) plusz az 5. héten, mikor kórházba kerültem, a fruktózamin is 350 körül mozgott. Szóval lehett volna jobb mindkettő. És ilyen nem túl pozitív start elenére is a lányom egészséges :) Az idegeskedés mondjuk nekem sem használt az elején, és utólag azt mondom, hogy nem is kellett volna annyit ;)

Szóval fel a fejjel :) Gondolom 2-3 hétig nem 30 volt azért a cukrod.
 

jiguti

Új tag
Szia,

Ne idegesítsd magad, az elmúlt eredményeken már úgysem tudsz változtatni, és az idegeskedés meg nem segít. Egy alapból normoglikémiás beállításnál ha kicsit el is mászott a cukrod 2-3 hétre, akkor sem lesz tragédia. Megerősítő példa: az első manó startjel nélkül költözött 11 éve a pocakomba. Férjemmel terveztük, csak úgy voltunk vele, hogy még a nyarat végigpihenjük,m aztán utána állunk neki. Erre összel nem nekiálltunk, hanem megszületett a gyerkőc :D
Mivel nem volt prekoncepcionális gondozás, így a HbA1C kicsit magas volt ( 7.3 ) plusz az 5. héten, mikor kórházba kerültem, a fruktózamin is 350 körül mozgott. Szóval lehett volna jobb mindkettő. És ilyen nem túl pozitív start elenére is a lányom egészséges :) Az idegeskedés mondjuk nekem sem használt az elején, és utólag azt mondom, hogy nem is kellett volna annyit ;)

Szóval fel a fejjel :) Gondolom 2-3 hétig nem 30 volt azért a cukrod.


Szia,

Köszi a bíztatást! :) Azon mosolygok, hogy nálunk is hozzátok hasonló a helyzet... terveztük már régóta a babát, de mivel még mindig 7 volt a HgA1C-m, így vártunk várakoztunk és közben egyetlen egy romatikus vasárnap délelőtt eredményeképp most itt van! :) Mindehol olvastam a 6%-os HgA1C-t de képtelen vagyok rá, 2004-ig visszamenőleg 7% volt vagy 6,8-6,9! Nem voltak nagy megingások, de ettől kevesebbet sem tudok produkálni. Nagyon megijedtem, hogy most mi lesz de a dokim halál nyugalommal közölte, hogy ez nem rossz, 20 év után semmilyen szövődményem nincs, vérvétel eredményei jók, ne aggódjak! Az utóbbi két hétben durván elkezdtem hypozni, reggel pl. kevesebb mint a felét kell adnom, és így is 4-5 kaja után.. szóval nem tudom most mennyi lesz a következő eredmény. De annyira más minden hetek óta, hogy nem tudom mennyit számított volna, ha 5-6% az értékem a baba előtt!
 
Oldal tetejére