Vércukormérők

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát nem értem, miért ebben a topikban van szó a munkahelyekről! :)

.

Igazad van, hogy nem ide való a téma. Át is mozgattam volna, de nekem erre nincs lehetőségem.
Csak nagyon röviden. amikor pl én hipozok, az néha hevesen jön, koncentrációs zavarral megfűerezve. Na ekkor, a darun, amikor éppen 50 t-át mozgatok egy szerelőcsarnokban emberek ujjától 2-3 cm-re, hát akkor nem nagyon helyes vibráló szemmel, remegő kézzel babrálnom. Vagy egy termelő folyamatban nem fogják a hengerlést leállíani 10-15 percre, amíg a darus hipot rendez. Egy éjjeli őr minden veszély nélkül dolgozhat éjszaka Bodri kutyával a kis bódéjában.
De kár ezen vitázni, szabályozva van és kész.

Cukormérő: A C-test már akkor pontatlan és elavult volt, amikor még csak azt lehetett kapni. És borzasztóan nagy a vérigénye. Ezekbe agépekbe a Personal jól szuperál tized annyi vércseppel.
Nekem AccuChek Active-om van, mindenhol tökéletesen mér, ha nem tetszik neki valami azt jelzi.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tiszta lyuk már a ujjam hol lehet szúró berendezést beszerezni amit d-cont hoz adtak elég gáz?

Elmész a gyóccertárba, és azt mondod a néninek, hogy kérsz egy AccuChek Sofclix ujjbegyszúrót. Először 1,5-2-esre állítsd a szúrás mélységet, akkor már látod, hogy mi a jó neked. A különbség ég és föld lesz.
Nem tudom hány lándzsát (lancet) kapsz hozzá, de ha elhsználod akkor 25 db-os a legkisebb kiszerelés, amit külön is meg lehet venni kb 700 pénz.

Aztán a D-Contos ökörszúrót hajítsd jó messzire, vagy Darts-ozzatok vele.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tiszta lyuk már a ujjam hol lehet szúró berendezést beszerezni amit d-cont hoz adtak elég gáz?

Amikor nekem D-Contom volt, én is külön vettem ujjszúrot, az is AccuChekes volt, ennek softclixnek az elődje. Már ott is látványos volt a különbség. Keresek képet, és felrakom neked.
 

blaci

Őstag
Elmész a gyóccertárba, és azt mondod a néninek, hogy kérsz egy AccuChek Sofclix ujjbegyszúrót. Először 1,5-2-esre állítsd a szúrás mélységet, akkor már látod, hogy mi a jó neked. A különbség ég és föld lesz.
Nem tudom hány lándzsát (lancet) kapsz hozzá, de ha elhsználod akkor 25 db-os a legkisebb kiszerelés, amit külön is meg lehet venni kb 700 pénz.

Aztán a D-Contos ökörszúrót hajítsd jó messzire, vagy Darts-ozzatok vele.

Kedves Kata!
Ma rendeltem egy ilyen AccuChek újjbegyszúrót a gyógyszertárba amit ajánlottál, mert én is a D-Contost használom de nem valami jó. Remélem ez jobb lesz, szóval ha te mondod akkor biztos!:D Mivel dartsozni nem szeretek valószínűleg eldobom jó messzire.:mrgreen: További szép napot! Ja, és köszönöm szépen!
 

gretta

Új tag
Kedves Kata!
Ma rendeltem egy ilyen AccuChek újjbegyszúrót a gyógyszertárba amit ajánlottál, mert én is a D-Contost használom de nem valami jó. Remélem ez jobb lesz, szóval ha te mondod akkor biztos!:D Mivel dartsozni nem szeretek valószínűleg eldobom jó messzire.:mrgreen: További szép napot! Ja, és köszönöm szépen!

Biztos nem fogsz csalódni :) Meg sem lehet érezni a szúrást annyira gyengéden szúr. Kész élvezet :)
Csak lenne már merszem a másik kezemet is bögdösni... Szegény újjaim nem tudnak regenerálódni. Mennyi ideig tartana ez vajon????
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Kata!
Ma rendeltem egy ilyen AccuChek újjbegyszúrót a gyógyszertárba amit ajánlottál, mert én is a D-Contost használom de nem valami jó. Remélem ez jobb lesz, szóval ha te mondod akkor biztos!:D Mivel dartsozni nem szeretek valószínűleg eldobom jó messzire.:mrgreen: További szép napot! Ja, és köszönöm szépen!

Ha csalódnál benne, az árának a dupláját fiezetem neked. Ez itt a garancia helye. He-he (de nem ér ám csalni, mert észreveszem!)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Kata!
M!:D Mivel dartsozni nem szeretek valószínűleg eldobom jó messzire.:mrgreen: További szép napot! Ja, és köszönöm szépen!

Persze az ember nem szeret pazarolni. Ha a d-contos tűjét ki lehet valahogy ékelni, akkor még lehetne használni. Pl a diab talin jó szolgálatot tehet, hogy a műanyag asztalterítőt odafogassuk vele az asztalhoz, hátha lengedezni támad kedve a lágy őszi szellőnek.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Biztos nem fogsz csalódni :) Meg sem lehet érezni a szúrást annyira gyengéden szúr. Kész élvezet :)
Csak lenne már merszem a másik kezemet is bögdösni... Szegény újjaim nem tudnak regenerálódni. Mennyi ideig tartana ez vajon????

Addig tart, amíg azzz zzagyadban elfogadod a tényt, hogy a másik kézzel szúrjál.

Elmesélek egy kis történetet:

Nyóccadikosok voltunk a barátnőmmel, amikor életünk utolsó (úttorő)táborába elmehettünk. Ott kitaláltuk, hogy ő a Kata, én peig a Zsuzsa, és mindketten balkezesek vagyunk. hát mondanom sem kell, hogy néha még mi úgy is belezavarodtunk, hogy ki a Kata, és ki a Zsuzsa, hogy végül senki sem tudta, de mivel össze voltunk nőve, nindig azt mondták, hogy "katazsuzsa". De mi voltunk azok is, akik rendre melléettük a levest, és a főzeléket, mert hát bal kézzel nem ment úgy a koordináció.
Na most jön a lényeg: én azóta is bal kézzel eszek, sőt nagyon sok mindent bal kézzel csinálok. Amikor penes voltam, a jobb karom puposabb volt, minta bal, mert mindig bal kézzel szúrtam. Combba, vagy hasba mind két kezemet használtam. Tőlem meg szokták kérdezni, hogy milyen kezes vagyok. Hát két bal kezes.

Szóval tegyél próbát, hidd el, a kezdeti görcsölés után menni fog. De ne legyen erőltetés, mert akkor az agyad "ellenkezik". Egyszer a jobb, aztán a bal kezeddel bökjél. A jobb kezeddel való bökés legyen a "jutalom", mert megcsináltad a bal kezes bökést.

Van még technika, hogy bekapcsold a jobb agyféltekéd (ez irányítja a bal feledet). A levegőben rajzolj le a nyújtott jobb karoddal fekvő 8-asokat, aztán ezt csináld meg a bal kezeddel is. Aztán a két kezeddel egyszerre, először párhuzamosan, aztán ellnetétesen, mintha egyik kezed a másiknak tükörképe lenne.

Ha főzöl, néha egy kis időre kavard meg a kaját a bal kezeddel, vagy ami tényleg nehéz, a palacsintasütőt forgasd bal kézzel, amikor beleöntöd a tésztát.

Ne erőltess semmit, szórakozás legyen az egész, és derülj jót magadon, amikor úgy érzed, hogy: "de béna vagyok!"
 

rgyörgy

Új tag
Amikor nekem D-Contom volt, én is külön vettem ujjszúrot, az is AccuChekes volt, ennek softclixnek az elődje. Már ott is látványos volt a különbség. Keresek képet, és felrakom neked.


<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><link rel="Edit-Time-Data" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_editdata.mso"><link rel="OLE-Object-Data" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_oledata.mso"><!--[if !mso]> <style> v\:* {behavior:url(#default#VML);} o\:* {behavior:url(#default#VML);} w\:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);} </style> <![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:16.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> D-Contos ujjszúrót már nem forgalmaznak. Most vettem két hete a 77 elektronikánál újat. Lehet állítani a szúrási mélységet, szúrási erősséget, 8db lándzsát adnak hozzá, az ára 1100 Ft.
A neve: Autolet impression.<o></o>
<!--[if gte vml 1]><v:shapetype id="_x0000_t75" coordsize="21600,21600" o:spt="75" o:preferrelative="t" path="m@4@5l@4@11@9@11@9@5xe" filled="f" stroked="f"> <v:stroke joinstyle="miter"/> <v:formulas> <v:f eqn="if lineDrawn pixelLineWidth 0"/> <v:f eqn="sum @0 1 0"/> <v:f eqn="sum 0 0 @1"/> <v:f eqn="prod @2 1 2"/> <v:f eqn="prod @3 21600 pixelWidth"/> <v:f eqn="prod @3 21600 pixelHeight"/> <v:f eqn="sum @0 0 1"/> <v:f eqn="prod @6 1 2"/> <v:f eqn="prod @7 21600 pixelWidth"/> <v:f eqn="sum @8 21600 0"/> <v:f eqn="prod @7 21600 pixelHeight"/> <v:f eqn="sum @10 21600 0"/> </v:formulas> <v:path o:extrusionok="f" gradientshapeok="t" o:connecttype="rect"/> <o:lock v:ext="edit" aspectratio="t"/> </v:shapetype><v:shape id="_x0000_i1025" type="#_x0000_t75" style='width:73.5pt; height:38.25pt' o:ole=""> <v:imagedata src="file:///C:/DOCUME~1/RENDSZ~1/LOCALS~1/Temp/msoclip1/01/clip_image001.wmz" o:title=""/> </v:shape><![endif]--><!--[if !vml]-->Most kérek tanácsot, hogy lehet ide képet beilleszteni?

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
<!--[if !mso]> <style> v\:* {behavior:url(#default#VML);} o\:* {behavior:url(#default#VML);} w\:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);} </style> <![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--> D-Contos ujjszúrót már nem forgalmaznak. Most vettem két hete a 77 elektronikánál újat. Lehet állítani a szúrási mélységet, szúrási erősséget, 8db lándzsát adnak hozzá, az ára 1100 Ft.
A neve: Autolet impression.<o></o>
<!--[if gte vml 1]><v:shapetype id="_x0000_t75" coordsize="21600,21600" o:spt="75" o:preferrelative="t" path="m@4@5l@4@11@9@11@9@5xe" filled="f" stroked="f"> <v:stroke joinstyle="miter"/> <v:formulas> <v:f eqn="if lineDrawn pixelLineWidth 0"/> <v:f eqn="sum @0 1 0"/> <v:f eqn="sum 0 0 @1"/> <v:f eqn="prod @2 1 2"/> <v:f eqn="prod @3 21600 pixelWidth"/> <v:f eqn="prod @3 21600 pixelHeight"/> <v:f eqn="sum @0 0 1"/> <v:f eqn="prod @6 1 2"/> <v:f eqn="prod @7 21600 pixelWidth"/> <v:f eqn="sum @8 21600 0"/> <v:f eqn="prod @7 21600 pixelHeight"/> <v:f eqn="sum @10 21600 0"/> </v:formulas> <v:path o:extrusionok="f" gradientshapeok="t" o:connecttype="rect"/> <o:lock v:ext="edit" aspectratio="t"/> </v:shapetype><v:shape id="_x0000_i1025" type="#_x0000_t75" style='width:73.5pt; height:38.25pt' o:ole=""> <v:imagedata src="file:///C:/DOCUME~1/RENDSZ~1/LOCALS~1/Temp/msoclip1/01/clip_image001.wmz" o:title=""/> </v:shape><![endif]--><!--[if !vml]-->file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_image002.gif<!--[endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <o:OLEObject Type="Embed" ProgID="Package" ShapeID="_x0000_i1025" DrawAspect="Content" ObjectID="_1279377775"> </o:OLEObject> </xml><![endif]-->
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>

Bármi jobb a D-contostól, a tiednek jól jangzik a neve. Bitzosan ott is érezhető a különbség.
 

bioszaky

Új tag
Az új 77 Elektronikás ujjszúró már megfelelő.
Nem értem, mit kell annyit pszichológizálni a böködésen! :) Megfogod, odanyomod az ujjadhoz, és megnyomod a gombot. Egy kézen mérni, az tényleg fakírság. ;)

Na-ja, azt azért nem mondtam, hogy darus melóra kiadnám magamnak az engedélyt. De amilyen félelmetes rettegés van amiatt, hogy vmi bajom lesz... a kórházban műtét után gondolkodás nélkül cukros infúzióra kötöttek, anélkül, hogy vércukrot mértek volna.
Viszont így nem lettem katona! :mrgreen:

Az Accu-chek készülékek nem olyan érzékenyek, mint a 77 Elektronikások. Bosszantó, hogy általában eszetlen a fejlesztés. Egyáltalán nem veszik figyelembe, hogy az inzulinosok egyre inkább fiatalok, nekik való eszközöket kell gyártani:
- legyen kicsi és könnyű, kompakt (egyben a mérő, ujjszúró és a tesztcsíktartó);
- tárolja a legalább a CH értéket (g-ban) is, hogy lehessen számolni diétát, inzulin hatását
- könnyen elemezhetőek legyenek az adatok szgépen (nevetséges és szinte használhatatlan napi meg hetiátlagok helyett)
- használható legyen melegben, sötétben és erős fényben is (vmi takarást kidolgozhatnának);
- legyen rajta tetris! :mrgreen:
 

rgyörgy

Új tag
Bármi jobb a D-contostól, a tiednek jól jangzik a neve. Bitzosan ott is érezhető a különbség.

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Nekem nincs összehasonlítási alapom. Ez a második bökőm. Akartam képet feltenni, de elfelejtettem, hogy lehet.<o></o>
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
De amilyen félelmetes rettegés van amiatt, hogy vmi bajom lesz... a kórházban műtét után gondolkodás nélkül cukros infúzióra kötöttek, anélkül, hogy vércukrot mértek volna.
Viszont így nem lettem katona! :mrgreen:
:mrgreen:

Egyik alkalommal a kórházban (nem diab osztály) kihozták a kaját. Az egyik lányhoz odamentek és mosogva odetették a zöldellő salátás vegetáriánus kaját, és megkérdezték, hogy erre gondolt-e. Aztán nekm is odahozták a cukros mákos tésztát... Ott én kérdeztem, mármint hogy elfelejtették, hogy én cukorbeteg vagyok??? (Nem volt több kaja, a büfének lett nagyobb forgalma.)
 

rgyörgy

Új tag
Viszont így nem lettem katona! :mrgreen:

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Én se voltam katona, eü. Alkalmatlanság miatt.<o>:p></o>:p>
Viszont volt I. fokú repülő orvosim és vígan repültem, ejtőernyőztem.<o>:p></o>:p>
No, meg izgultam, nehogy egyeztessék a két dolgot.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:<o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
nekik való eszközöket kell gyártani:
- legyen kicsi és könnyű, kompakt (egyben a mérő, ujjszúró és a tesztcsíktartó);
- tárolja a legalább a CH értéket (g-ban) is, hogy lehessen számolni diétát, inzulin hatását
- könnyen elemezhetőek legyenek az adatok szgépen (nevetséges és szinte használhatatlan napi meg hetiátlagok helyett)
- használható legyen melegben, sötétben és erős fényben is (vmi takarást kidolgozhatnának);
- legyen rajta tetris! :mrgreen:

Az inzulinpumpához felraktam az USA-ban már 3 éve használatos rádió távirányítású pumpát.

Az az inzulinozáson kívűl cukit mér, be lehett prüttyögni a CH-t. Szerintem miután megsétáltatta a kutyát, a regisztrált adatokat számtangépre tölti, és elküldi emilben a doktornak. De lehet, hogy a doktornál van egy "vevő", és bármikor lehívhatja az adatokat, és csak akkor zaklatja a diabost, ha a terápia módosításra alapos okot lát. Ja, és a pumpa minimum szól induláskor, ha véletlenül otthon felejtenéd, mivel nem húzod magad mögött a madzagon.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--> Én se voltam katona, eü. Alkalmatlanság miatt.<o>:p></o>:p>
Viszont volt I. fokú repülő orvosim és vígan repültem, ejtőernyőztem.<o>:p></o>:p>
No, meg izgultam, nehogy egyeztessék a két dolgot.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:<o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>

Ez nagyon király volt, kedves György!!!
 

dg

Őstag
Ezt a fentebb említett Autolet Impression-t mellékelték a DCont Personal Optimum mérő mellé is, de még nem próbáltam ki. Valóban bizalomgerjesztőbb az ökörszúrónál, de azért ez is elég durván kattan... Maradunk a Softclixnél.
 

rgyörgy

Új tag
<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Nekem nincs összehasonlítási alapom. Ez a második bökőm. Akartam képet feltenni, de elfelejtettem, hogy lehet.<o></o>

Újra próbálkozom:

http://drinfo.hu/forum/attachment.php?attachmentid=94&d=1217870897

SIKERÜLT!!!!!!
 
Oldal tetejére