Alacsony vérnyomás

Zsu77

Új tag
Nagyon szép lett a megújult dr.info.És annak is nagyon örülök,hogy találkozhattam ezzel a témával.Már megszoktam,hogy mindenhol,csak a hiper számít és minden hipodolognak nekem nagyon kellene örülnöm.Mégsem teszem,mert közérzeti gondjaimat nekem kell rendbetenni és ezügyben mindent megmozgatok,hiszen rendkívül energikus és lendületes voltam mindig,ezt vissza akarom szerezni.Mondják,hogy a hipotonia szerencse,ha nem okoz gondot.Nálam a velejáró összes kellemetlen tünetet magával hordja és az már csak hab a tortán,ha azt mondom,hogy ha lenézek a cipőmre és utána felemelem a fejem már az is szédítő élmény tud lenni olykor.Olvastam,hogy elvileg kétféle vérnyomásemelő létezik.Az egyik az ún. sympathomimeticumokat alkalmazza,a másik pedig a dihydroergotamint,illetve lehetséges a kettő kombinációja is.Hogy lehet az,hogy nálunk egyetlen egy ilyen szer létezik,a sympatomim cseppek (korábban pulsotyl)?Azt is olvastam,hogy 1 hétnél tovább nem érdemes alkalmazni.Akkor velem mi a helyzet?Mondjuk én amúgy sem vagyok a gyógyszeren élés híve,ezért a cseppeket kerülve inkább napi két fekete teával ügyeskedek.És ha azt mondom,hogy a nagymamám ilyen idős korában szintén hipotoniás volt,anyám is szintúgy,akkor azt mondhatjuk,hogy:"á,öröklött!"Igen,de a sor úgy folytatódik,hogy a nagymamám idős korára hipertóniás lett,és agyvérzésben meghalt,és anyám is már komoly gyógyszeres kezelés alatt áll hipertónia miatt.Rám is ez vár?Miért tud a szervezet csak végletekben gondolkodni,ha már valamiben nem a normális?Vagy nincs a kettő között összefüggés?
 

szolnok

Új tag
Ja nekem annó azt mondta egy doki, hogy az alacsony vérnyomás még nem mentesít az agyvérzéstől.Olyan alacsony volt fiatal koromban, hogy az ágyból felkelés többször ájulással járt, ma meg vérnyomás csökkentőt szedek. Igaz eltelt 30 év azóta.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Szia Zsu! :)
Köszi az elismerést, Goyo is biztos örülni fog neki :) Sokat dolgoztunk vele, és a hibákat is látjuk, csak reménykedünk, hogy nem veszitek észre, amíg gyorsan ki nem javítjuk...
Az alacsony vérnyomáshoz: Én évek óta úgy érzem (de nem tudom), hogy extrém alacsony lehet az enyém is. Naponta kb. 10 kávét iszom, mondjuk sok tejjel, de nem pörgök tőle soha, inkább az ízét szeretem, üresen képtelen vagyok meginni... A lényeg: két hete nem dohányzom (leszoktam? :) ) és a kávét is mintha elvágták volna... nem is hiányzik, reggel egy (vagy se) és délután egy... gondolom megszokásból. Szóval a vérnyomásom semmit nem változott, pedig ezek a dolgok egyik napról a másikra történtek. Ezeket a cseppeket, amit írtál, nem ismerem, jó lenne kicsit felpörögni, energikusabbnak lenni... nekem kávéval sem sikerül ügyeskednem.
 

pusimelu

Őstag
Nofre kitartás dohányzás ügyben.Örülök hogy sikrült letenni.van egy gyógyszer aza neve hogy ha jó írom hogy:Chimpix(csimpix).A hatása nem olyan mint a tapaszoké hogy nikotint juttat a szervezetbe.Az orvos úgy magyarázta hogy udort kelt amikor rá akar gyújtani valaki mert a nikotin helyére kötődik.Állítólag sokan leszoktak vele.Meli

Nekem mindig alacsony a vérnyomásom de nekem ez a normális,már megszoktam hogy néha szédelgek de napi egy kávé belefér,tejjel.Meli
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Nofre kitartás dohányzás ügyben.Örülök hogy sikrült letenni.van egy gyógyszer aza neve hogy ha jó írom hogy:Chimpix(csimpix).A hatása nem olyan mint a tapaszoké hogy nikotint juttat a szervezetbe.Az orvos úgy magyarázta hogy udort kelt amikor rá akar gyújtani valaki mert a nikotin helyére kötődik.Állítólag sokan leszoktak vele.Meli

Nekem mindig alacsony a vérnyomásom de nekem ez a normális,már megszoktam hogy néha szédelgek de napi egy kávé belefér,tejjel.Meli

Köszi Meli,
Nagyon jó lenne leszokni, tehát kitartok, mondjuk tegnap "elcsábultam", nagyon örültem a nyitásnak, hetek óta nagyon felfokozott volt a tempó, hangulat, így lazításként leengedtem kissé, de nem esett jól. Most se hiányzik :)
 

Zsu77

Új tag
Ja nekem annó azt mondta egy doki, hogy az alacsony vérnyomás még nem mentesít az agyvérzéstől.Olyan alacsony volt fiatal koromban, hogy az ágyból felkelés többször ájulással járt, ma meg vérnyomás csökkentőt szedek. Igaz eltelt 30 év azóta.

Akkor te tudod miről beszélek...:)vagyis::???:.Ám én még reménykedek:hátha én nem tudom meg,hogy te miről beszélsz...:rolleyes:Szóval szívesen megúsznám!:)
 

Zsu77

Új tag
...felpörögni, energikusabbnak lenni... nekem kávéval sem sikerül ügyeskednem.

Hát,a kávé nekem sem vált be,mert csak jól megdolgoztatta a szívem és rövidesen álmosabb voltam,mint előtte.A fekete tea kíméletesebb nekem és hosszabban hat,de a napi kettő,de min.1 az nagyon kell,különben totál leállok.Egyébként gratulálok,hogy sikerült a dohányzást is és bizony a kávézást is letenni,mivel mondják a szakik,hogy az nem tartozik az egészséges dolgok közé,bár olvastam tanulmányt,ami valami miatt dícsérte,nem emlékszem mi volt az,de az tuti,hogy nem a vérnyomásra kifejtett hatás volt...:)Egyébként nagyon csodálkozom,hogy cigaretta és sok kávé mellett nem lett hipertóniád,hiszen a cigi összehúzza az alsóvégtagi ereket,ha jól tudom,és te még erre raktál nagy adag vérnyomástuningot,hát tudod...Nagyon szerencsés vagy,hogy kibírtad!:)
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Egyébként nagyon csodálkozom,hogy cigaretta és sok kávé mellett nem lett hipertóniád,hiszen a cigi összehúzza az alsóvégtagi ereket,ha jól tudom,és te még erre raktál nagy adag vérnyomástuningot,hát tudod...Nagyon szerencsés vagy,hogy kibírtad!:)

Zsu teljesen igazad van, remélem még időben kiszálltam... mázlista vagyok! leszek! De később még verhetem a fejem a falba...
 

Zsu77

Új tag
Zsu teljesen igazad van, remélem még időben kiszálltam... mázlista vagyok! leszek! De később még verhetem a fejem a falba...

Hát,ezt annyira nem látom be,hogy miért kéne a kobakot falba verni.Olyan jó optimista mondandód első fele,szerintem maradjunk ennél.:cool:Egyébként tényleg örülök,hogy a cigarettát sikerült letenned és egy kis visszaesés,nem is esett jól.A szokásokat talán sikerül racionalitással meggyőzni,hiszen ha újra és újra számbaveszed,nincs jó pont,amit a dohányzás számlájára lehetne írni.Büdös,káros(!),méregdrága.Mondják,hogy de a stressz!De mondcsak:kint csücsülve a teraszon,vagy a természet szépségeit csodálva milyen stressz ösztönzi az embereket,hogy még ott is,akkor is rágyújtsanak?Szerintem inkább a nikotin-függőség betöltése jelentkezik,mint stressz-oldás.Szóval ne hagyd magad legyőzni,kitartás,drukkolok neked!;)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A vérnyomásom nekem is mindig alacsony volt. Volt, hogy méréskor megkérdezte a doki, hogy nem szédülök-e, vagy nincs-e rosszullétem. Soha semmi bajom nem volt. Én is vödörszámra iszom a kávét, este, éjszaka ha nem tudok elaludni, akkor kávét iszom, az segít. Amikor én is leszoktam a cigiről (5x 6x, aztán vissza), akkor nekem is úgy tűnt el a kávé a napjaimból, mintha soha nem is ittam volna.
 

Zsu77

Új tag
Igen,ezt én is olvastam valahol,hogy a nagyon alacsony vérnyomás okozhat elalvás gondokat és ilyenkor egy kávé segít.Ez tényleg érdekes.

Kata,te most dohányzol?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igen,ezt én is olvastam valahol,hogy a nagyon alacsony vérnyomás okozhat elalvás gondokat és ilyenkor egy kávé segít.Ez tényleg érdekes.

Kata,te most dohányzol?

Most per pillanat nem, neked válaszolok. Jógázás közben sem gyújtok rá.

Bocs, ezt nem hagyhattam ki, egyébként sajna igen. Legutóbb másfél évnyi nem bagózás után szoktam vissza.
 

Zsu77

Új tag
Kedves Kata!Ezúton engedd meg nekem légyszíves,hogy aggódjak érted!
Akkor kezdem...

A másodlagos károsodások kivédése között kiemelt fontosságú,hogy a dohányzás abba legyen hagyva (jómegaszontam),mert a dohányzás a szemkárosodás kockázatát duplájára,a vesekárosodást pedig több,mint a duplájára növeli!

Uff!
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Hát,ezt annyira nem látom be,hogy miért kéne a kobakot falba verni.Olyan jó optimista mondandód első fele,szerintem maradjunk ennél.:cool:Egyébként tényleg örülök,hogy a cigarettát sikerült letenned és egy kis visszaesés,nem is esett jól.A szokásokat talán sikerül racionalitással meggyőzni,hiszen ha újra és újra számbaveszed,nincs jó pont,amit a dohányzás számlájára lehetne írni.Büdös,káros(!),méregdrága.Mondják,hogy de a stressz!De mondcsak:kint csücsülve a teraszon,vagy a természet szépségeit csodálva milyen stressz ösztönzi az embereket,hogy még ott is,akkor is rágyújtsanak?Szerintem inkább a nikotin-függőség betöltése jelentkezik,mint stressz-oldás.Szóval ne hagyd magad legyőzni,kitartás,drukkolok neked!;)

Hát csak arra gondoltam, hogy 15 év cigarettázás (lehet) hagy valami nyomot, persze sosem késő leszokni :) Én most próbálkozom harmadszorra... most sikerülni fog!!! :)
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
A vérnyomásom nekem is mindig alacsony volt. Volt, hogy méréskor megkérdezte a doki, hogy nem szédülök-e, vagy nincs-e rosszullétem. Soha semmi bajom nem volt. Én is vödörszámra iszom a kávét, este, éjszaka ha nem tudok elaludni, akkor kávét iszom, az segít. Amikor én is leszoktam a cigiről (5x 6x, aztán vissza), akkor nekem is úgy tűnt el a kávé a napjaimból, mintha soha nem is ittam volna.

Kata, te tudod miről van szó, mind cigi, mind kv ügyben... Tudom zaklatás :) (mert engem is idegesített) mégis megkérdem: nem gondolkoztál rajta, hogy megpróbáld újra letenni a cigit? A nikotinmentes gyógyszer tényleg szuper (én láncdohányos voltam... napi két doboz) teljesen jól bírom, nem kaparom a falat és nagyon ritkán jut eszembe, ráadásul nem vagyok teljesen "izolálva", dohányoznak a közelemben, mégsem őrülök meg... előtte 2x tapasszal próbálkoztam, az első egész jól összejött: 7 hónapig nem gyújtottam rá, a második tapaszos próba két hét után megdőlt... Szóval szerintem érdemes leszokni, élvezem, hogy érzek illatokat is már :) fura, de ez is tud pozitív lenni!!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Kata!Ezúton engedd meg nekem légyszíves,hogy aggódjak érted!
Akkor kezdem...

A másodlagos károsodások kivédése között kiemelt fontosságú,hogy a dohányzás abba legyen hagyva (jómegaszontam),mert a dohányzás a szemkárosodás kockázatát duplájára,a vesekárosodást pedig több,mint a duplájára növeli!

Uff!

Az engedélyt megadom.
A dohányzás érfal károsító hatása négyzetesen emelkedik.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát csak arra gondoltam, hogy 15 év cigarettázás (lehet) hagy valami nyomot, persze sosem késő leszokni :) Én most próbálkozom harmadszorra... most sikerülni fog!!! :)

Úgy legyen!!! Én nagyon drukkolok neked. Ha mégis becsúszik néha egy-egy szál, akkor az ne okozzon bűntudatot, mert az tönkre teheti a tervedet.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata, te tudod miről van szó, mind cigi, mind kv ügyben... Tudom zaklatás :) (mert engem is idegesített) mégis megkérdem: nem gondolkoztál rajta, hogy megpróbáld újra letenni a cigit? A nikotinmentes gyógyszer tényleg szuper (én láncdohányos voltam... napi két doboz) teljesen jól bírom, nem kaparom a falat és nagyon ritkán jut eszembe, ráadásul nem vagyok teljesen "izolálva", dohányoznak a közelemben, mégsem őrülök meg... előtte 2x tapasszal próbálkoztam, az első egész jól összejött: 7 hónapig nem gyújtottam rá, a második tapaszos próba két hét után megdőlt... Szóval szerintem érdemes leszokni, élvezem, hogy érzek illatokat is már :) fura, de ez is tud pozitív lenni!!!

Állandóan az jár a fejemben, hogy újra..., de már végleg....stb. le kéne szokni. Az én dohányzásom érdekes. Ha valami miatt nincs lehetőségem bagózni, akkor simán kibírom egész nap. Egy kicsit szédülgetek a nikotin nélkül, aztán meg a nikotintól, de talán azért bírom ki, mert tudom, hogy ez csak ideiglenes lemondást jelent. Nálam nem stressz, vagy mittom én mi okozza. Sokkal inkább az élvezet, egész eccerűen jó rágyújtani.

A gyógyszerről már hallottam, a házi orvosomhoz is el akartam menni, hogy felírja, de bizalmatlan vagyok vele szemben, ill. magamban nem bízom, hogy használna nekem.
Most viszont újra erősödik bennem a bizalom. Amíg "belülről" nem akar a bagós megszabadulni a szenvedélyétől, addig a legtutibb eljárás is csődöt mond. Minden az agyban dől el. Egyelőre agyban én még a bagó élvezetét érzem. Ha leszokom, ezért meg azért meg amazért, akkor hiányérzetem támad, és az elég erős ahhozz, hogy ha van lehetőségem, akkor a hiányérzetet megszüntetem.

Sok sikertelen leszokás hátterében nem az igazi gyengeség áll, hanem a hiányérzet megszüntetése.

Te is a gyógyszert használod? A te személyes véleményed sokat jelent, mert eddig csak a gyártó cég reklámját, és a gyógyszer leírását, hatásmechanizmusát olvastam, az naná, hogy csak a pozitív dolgokat írja le.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Te is a gyógyszert használod? A te személyes véleményed sokat jelent, mert eddig csak a gyártó cég reklámját, és a gyógyszer leírását, hatásmechanizmusát olvastam, az naná, hogy csak a pozitív dolgokat írja le.

Igen, azt. Amit én tapasztalok a sok (de tényleg) mellékhatásból az álmatlanság/különös álmok... Ez minden 10 emberből 1-et érint, a leggyakoribb mellékhatás... Ami a cigit illeti, egyáltalán nem kívánom, holott nagyon erős dohányos vagyok. Szerintem érdemes megpróbálni, de valóban csak akkor, ha "megérik" az akarat :)
 
Oldal tetejére