A keresés eredményei

  1. S

    Levemir inzulin

    Én meg örülök, hogy szerinted is lehet értelme a gyerektollnak!
  2. S

    Levemir inzulin

    Karácsonyig pumpás voltam, azután Lantusos, április közepétől vagyok Levemires.
  3. S

    Levemir inzulin

    A megromlott látásom miatt gondot jelentett a szerelékcsere. A 3 év leteltével így nem igényeltem meg ismét a támogatást. Az ismételten használt Lantus mellett - az állandó változtatgatások következményeként - sikerült egy 8,9-es értéket összehozni. Érdekes módon a pumpa előtt még 7 körüli...
  4. S

    Levemir inzulin

    Szia Kmolli! Nagyon jó híreim vannak! A szemcseppeim segitségével sikerült levinni a szemnyomásom, így jelenleg nem kell műteni a szemem. Csökkentettem a nappali Levemir adagom, ma már normál értékről indultam vacsora előtt. Pár napig tologattam a beadási időpontokat. Az vált be, ha reggeli...
  5. S

    Levemir inzulin

    Kedves Kmollik! Nagyon köszönöm az egyre érdemibb segítséget! Egyrészt az eredeti kmolli-krimminek, akinek stílusát már ismertem a korábbi fórumbejegyzéseiből, másrészt a további kmollinak (kmolliknak?)is. Sok fajta inzulinterápián voltam már, de a Levemirről tudtam a legkevesebbet az...
  6. S

    Levemir inzulin

    Kmolli! Az első babám kisfiú volt és 29 éves voltam. A két császárom 31 és 32 éves koromban történt, egy fiú és egy lány született. Most 12 és 11 évesek. Humalogot használok bolusként. Az első alkalom, hogy alapvetően nem értek veled egyet! A Levemir nem 12 óráig hat. Olvasd el az interneten...
  7. S

    Levemir inzulin

    Szia! Úgy gondolom, hogy még olyan kevés ideje adod az insulatardot, hogy nem biztos, hogy már sikerült eltalálni az optimális adagodat. Én azt tapasztaltam, hogy már a kezdetektől célszerű azt az eletmódot folytatni, amit később is fogsz. Tehát, ha előreláthatólag minden nap fogsz futni...
  8. S

    Levemir inzulin

    Sajnos nincs 3 gyerekem. Az első - még nem tervezett - gyermekem a terhességem 22. hetébem meghalt. Már meg kellett szülnöm.... Ez után nagyon akartam babát. Megtettem mindent, hogy tökéletesre beálljon a vércukrom. Sikerült is, csak az volt a gond, hogy az alkalmazott inzulint nem javasolták...
  9. S

    Levemir inzulin

    Most vettem észre, hogy teljesen értelmetlenre sikeredett az utolsó mondatom! Eddig úgy tudtam, hogy csak az ad délben Levemirt, aki háromszor adja a bázist. Általában reggel korán ( fél hatkor kelek), így viszonylag korán / kb 22 / szeretek lefeküdni. Ha fontos mérek 3-kor, de hosszú távon...
  10. S

    Levemir inzulin

    Szia Kmolli! Tudom én, hogy mások vagyunk. Ha nem így lenne akkor nem lenne nagy dolog a beállítás. Csak egy valakinek kellene kitalálni a dolgokat, a többi meg utánozhatná! Én régebben például még azt is gondoltam, hogy idő előre haladtával egyre könnyebb lesz. Hát nem lett! Jött 3 terhesség...
  11. S

    Babázhatok

    Kmolli! Kérlek, nézz be a Levemires fórumba!!!
  12. S

    Levemir inzulin

    Manocs, kérlek segíts !!! Annyira reméykedem benne, hogy még előjönnek a régi Levemires emlékeid.
  13. S

    Levemir inzulin

    Nekem pedig karácsony előtt kellett letennem a pumpát, mert egy velem született egyéb betegségem miatt jelentősen megromlott a látásom. 3 és fél hónapig kisérleteztem a Lantussal, 12 E - 19 E napi adaggal. Hajnali 3-kor vagy hipóztam vagy nappal ment fel nagyon a cukrom. Sikerült így egy 8,9...
  14. S

    Levemir inzulin

    Nincs senki, akit eredményesen kezelnének levemirrel???
  15. S

    Levemir inzulin

    Régebben vagyok I-es típusú cukorbeteg, mint ahány éves a fiad. Többek között használtam már Lantust is, pumpát is. Minden terápiának megvan a maga előnye és hátránya. Szűk határok között nemcsak a Hbg A1c érték a fontos. Az is számít, hogy be tudjuk illeszteni az életünkbe az adott terápiát...
  16. S

    Levemir inzulin

    Az mit jelent? Miért nem pumpát használtok? Vagy miért nem Lantust? Olyan vagyok, mint egy kihallgatótiszt a rendőrségen! :) Szeretném megtudni, hogy létezik-e olyan diabéteszes, aki jó értékeket tud elérni kétszeri Levemirrel. Tudomásom szerint Kmolli volt ilyen korábban, ezért kerestem...
  17. S

    Levemir inzulin

    Szia! Sikerült jó eredményt elérni így Gábornak?
  18. S

    Levemir inzulin

    Szia kmolli! Sikerült beállítani a cukrodat Levemirrel? Lehet, hogy én is át fogok állni rá és azért érdekelne, mert nincs egy ismerősöm se, aki kétszer adná.
  19. S

    Reggeli utáni magas cukrok

    Ha már szedsz más D vitamint tartalmazó készítményt, akkor felejtsd el amit írtam. Azt is, mint mindent túl lehet adagolni! Nekem eddig a hideg idő beálltával mindig meg kellett emelni az inzulin adagomat, amióta szedem a D vitamint nem kell. Mostanában nagyon felkapták ezt a vitamint. Azt...
  20. S

    Reggeli utáni magas cukrok

    Kmolli! Nem tudom, hogy emlékszel-e még rám. Rég jártam erre. Még belépni is alig sikerült. A lényeg az, hogy nagyon sok mindenre hasonlóan reagálunk, ezért merek egy két ötletet adni. Hátha valamelyik segít. Tökéletes megoldás nincs. Ötleteim:1.) bőséges REGGELI NAGYON KORÁN, 6-kor...
  21. S

    Insulinpumpa

    Pontosítok:bolus nélkül nem tanácsos enni. Ahogy az előbb Kmolli is leírta, jól eltalált hosszú távú inzulin esetében, ez szűk keretek között megvalósítható volt.
  22. S

    Insulinpumpa

    Eszembe jutott még valami. Kérj többfajta szereléket' Én általában quick-set-et használtam. De lehet, hogy a silhouette jobban tapad és van rajta egy kis ablak is. Az áruk nem tér el.
  23. S

    Insulinpumpa

    Kmolli! Pumpa esetén a kisétkezéseket el kell hagyni. Inzulin beadás nélkül nem célszerű még viszonylag alacsony szénhidrát tartalmú ennivalót sem bevinni Korábban már írtam neked, hogy tapasztalatom szerint csak a 3 egység étkezési bolus beadása után tudhatod biztosra, hogy jól ad a pumpa...
  24. S

    Insulinpumpa

    Kmolli! A buborék tényleg árt a pumpásoknak, de nem azért amitől te félsz. Ha levegőt nyomatsz inzulin helyett, akkor fel megy a cukrod. De te ügyesen tudsz kompenzálni. Azokon a helyeken, ahol el szoktuk helyezni a kanült nincsenek nagy erek. Ilyen szempontból nem kell tartanod a...
  25. S

    Lantusz-aki már használja és aki még nem

    Bocsánatot kérek azoktól , akik magukra vették az előző hozzászólásomban írtakat. Biztos nem véletlen, hogy személy szerint nem rájuk gondoltam az általam is túlzónak- de továbbra is igaznak - tartott megjegyzésemben.
  26. S

    Insulinpumpa

    Az előző figyelmeztetés azért fontos, mert a fix feltöltés után én meg voltam győződve, hogy adagolja az inzulint a pumpa. Hát adagolta is. De nem mindegy, hogy hova! Úgy kb 2,5-3 egység beadása után jelzi ki, hogy nincs beadás. Ha étkezés előtt cserélek és akkor kapom a figyelmeztetést, akkor...
  27. S

    Insulinpumpa

    kmolli! Örülök, hogy úgy döntöttél, kipróbálod a pumpát. Pár nap alatt meg fogod szokni. Azt javaslom, hogy pontokba szedve, saját szavaiddal, írd le magadnak a szerelékcsere menetét. A papirt elővéve hamar rögzülni fog a dolog. Nem felejted el pl. a légtelenítést. Úgy látom te is...
  28. S

    Lantusz-aki már használja és aki még nem

    Gastronauta! Én most kaptam meg a pumpához az OEP támogatást. Még nem döntöttem. A három hónap próbaidő után, 18 év diabétessel, két év Lantus használattal a hátam mögött tudom, hogy nem könnyű dönteni. De az esetedben egyértelműen a pumpa az ideális, mert a segítségével csökkentheted...
  29. S

    Lantusz-aki már használja és aki még nem

    bioszaky, csak az a probléma, hogy 3-tól 6-ig tartó időszakban szintén nagyobb az inzulinigényem az átlagosnál. A legnagyobb viszont egyértelműleg 15-18 óráig. Ilyenkor körülbelül 120 százalék.
  30. S

    Lantusz-aki már használja és aki még nem

    Lantus Szia Tünde! Én két évig használtam Lantust. Nagyon nagy elvárásokkal indítottam, mert szinte kizárólag jót hallottam róla. Nem igazán jött be. A vacsora előtti értékeim nekem is mindig magasak voltak. Ha pedig emeltem, akkor más napszakban hipóztam. Állandóan azt hajtogattam a kezelő...
Oldal tetejére