A keresés eredményei

  1. g_andi

    Cukorbeteg gyermek

    Sziasztok! Valaki régen már kereste azt a mesét, amelyikbe inzulinpumpás a kislány.Megtaláltam és bemásolom a linkjét,ha mást is érdekel. https://www.youtube.com/watch?v=9R3DiC7HUB4
  2. g_andi

    Insulinpumpa

    Sziasztok!3 hónap pumpahasználat után a 8.8,majd 8.4-es HgA1c lement 7.7-re, pedig féltem tőle, mert kanül ferdülés miatt, volt úgy hogy Apuka 33 feletti cukorral hozta haza az oviból nyár közepén és voltak 20 feletti értékeink is ugyanilyen okból kifolyólag.Remélem ezután csak ennél jobb lesz...
  3. g_andi

    Insulinpumpa

    Sziasztok!Írok majd privát üzenetet Nektek ezzel kapcsolatban.Üdv:Andi
  4. g_andi

    Insulinpumpa

    Kedves Tubi! Köszönöm kérdésed, jól vagyunk.Bocs, hogy eddig nem válaszoltam, csak nincs valami sok időm.Ráadásul az előbb bepötyögtem, hogy mi újság velünk, és mikor befejeztem volna jött a 19 hónapos kisfiam, és kikapcsolta a gépet...Szóval majd szept. 3-án, megyünk kontrollra és utána írok...
  5. g_andi

    Insulinpumpa

    Gratulálok,csak így tovább!
  6. g_andi

    Cukorbeteg gyermek

    Kedves Tubi! Andikámmal is felmerültek ilyen problémák, és ahogy idősebb lett egyre elhatalmasodott, főleg itthon a lakásba, ezért már 1 és fél éve pszihológushoz járunk, és ott hiperaktivítást és figyelemzavart állapítottak meg.Ő is nagyon okos, értelmes gyermek, de az ingadozó cukrok, maga a...
  7. g_andi

    Insulinpumpa

    Sziasztok!Eddig rossz volt a számítógépünk,és csak most olvastam vissza az üzeneteket.Nálunk is jellemző a nagyfokú vércukor ingadozás, és pár hete mi is bent voltunk pár napot a kórházba, de nem tudták Andika cukrát beállítani,mert vagy a korrekcióval belevitték egy újabb hypoba, majd az miatt...
  8. g_andi

    Insulinpumpa

    Kedves Timeácska! Képzeld pont ma én is így jártam.Andikával éppen a buszmegállóba tartottunk, mert ő kisért engem orvoshoz, mikor eszeveszett csipogás.Sietnünk kellett a buszra, és nem is tudtam mit kezdeni ezzel a hibaüzenettel, mert a pumpa semmire nem reagált.A buszmegállóba hamar...
  9. g_andi

    Insulinpumpa

    Köszi szépen! Kezdünk belejönni a pumpázásba, és Andikának is tetszik,hogy pumpás lehet.Még eléggé ingadozóak a cukraink, de már sokat javultak és vannak napok mikor jók.Persze az utóbbi két napban, kétszer is telefonáltak az oviból, hogy mit tegyenek.Egyik nap iszonyú, magas volt a cukra,de...
  10. g_andi

    Insulinpumpa

    Kedves Umbra!Köszönöm üzeneted.Remélem jól vagytok.A fotók már nagyon régiek voltak, így frissítettem egy kicsit. Aranyos a kisfiad, és tetszik az a kép rólatok az üzeneteknél.Most mennyi idős a kisfiad? Szép napokat Nektek!
  11. g_andi

    Insulinpumpa

    Kedves Kata és Grácia! Köszönjük érdeklődéseteket.Remélem jól vagytok!Túl vagyunk az első pumpás hetünkön, és persze én is sokat bakiztam, ami nem olyan jó vércukrokat eredményezett. Általában 16 és 20 óra között le szokott neki esni a cukija, amire én ráetetek, és bele kell még jönnöm, hogy...
  12. g_andi

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Szeretném megköszönni a "régi pumpások" építő hozzászólásait itt a fórumon, és Poe neked köszönöm,hogy feltetted a szakdolgozatodat.Ha nem haragszol lementettem és tanulmányozom.No megnyugodhatsz, nem keveredek plágium gyanúba miatta...:D,de félre a tréfával.Andikával tegnap jöttünk...
  13. g_andi

    mindenkinek

    Sziasztok! Meg szeretném osztani veletek véleményemet, a tegnap látott Kék Fény műsorban lévő diabéteszes ember haláláról és az abból következő perről.Felháborít, hogy az ügyeletes rezidens doktornő nem ismerte el,hogy hibázott,/ami sajnos emberéletbe került,/arra hivatkozva,hogy az egyetemen...
  14. g_andi

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Holnap kapjuk meg a pumpát itthoni gyakorlásra, tanulásra, majd május 21-én megyünk a kórházba felhelyezésre és oktatásra.Andika már nagyon várja, és remélem jól megtanulom a használatát és kitapasztaljuk az előnyeit a hetek,hónapok... évek folyamán. Szép napokat Nektek!
  15. g_andi

    mindenkinek

    Sziasztok! Kislányom 1-es tip. diabéteszes és coeliakiás/lisztérzékeny/ és neki szereztem örömet ezzel a tortával.Aki szeretné, szintén elkészítheti, az alábbi recept alapján.Ha nem lisztérzékeny a gyermek, rendes gluténos búzaliszttel is megcsinálható, és úgy olcsóbb is.Kérlek, ha tetszik, és...
  16. g_andi

    Cukorbeteg gyermek

    Sziasztok! Hát tanultam belőle.Mindenesetre reggel máskor nem adok neki.Dobta a cukrát és hamar leesett utána.30g-ot kapott csak, 16.4g ch és g.m. kenyeret evett még reggelire.Ráadásul az is közrejátszhatott, hogy megbetegedtek, torokgyulladásuk volt és délelőtt lázasak...
  17. g_andi

    Cukorbeteg gyermek

    Köszönöm mindenkinek.Mivel Andika lisztérzékeny is,nagyon kevés termék van ami kifejezettem diabetikus és gluténmentes is,és ha előfordul is ilyen, azt "arany árba" mérik.Ezért normál cukornál és délután kaphat pici cukrosat is,beszámítva.A marcipánt a nagymama hozta nekik,"gyurmázni",Olyan...
  18. g_andi

    Cukorbeteg gyermek

    Sziasztok! Ki tudná megmondani,hogy mennyi szénhidrát van a Szamos színes marcipántömbökben.Tegnap azzal gyurmáztak a leányzók, és mivel a nem diabos kislányom megehette, a diabos is megkívánta, de csak akkor akartam neki adni, ha jó vagy alacsony a cukra, de sehol se találtam,hogy mennyi ch-ot...
  19. g_andi

    Insulinpumpa

    Sziasztok! Nálunk is igen sokszor előfordult, hogy Andika belekeveredett ebbe a hányós, hasmenéses nyavalyába.Legutoljára csak 1-szer hányt, és szerencsére nem is kerültünk kórházba, de az volt a szerencsém,hogy az esti inzulin beadása előtt volt ez a hányás,így azt nem adtam be neki és...
  20. g_andi

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Iskolaválasztás elött állunk és kicsit furcsa,hogy áll a körzeti iskolánk ahoz az állapothoz,hogy Andikám cukorbeteg és lisztérzékeny.Igaz még csak egy tanítóbácsival beszélgettem, de rögtön segített abban a döntésben,hogy oda biztos ne irassam be a kislányomat.Ahogy felvetettem a témát, rögtön...
  21. g_andi

    A mai napom apró öröme...

    Nagyon jó volt a tegnapi Diabetes világnap,kitünő volt a rendezés,előadások,műsorok,no meg az a finom ebéd...a cukorbeteg himnusznál majdnem elsírtam magam és csodás volt a sok felszálló lufi, és amit jelképezett.Jó volt hallani ahogy a gyerklöcök türelmét dicsérték és büszke vagyok...
  22. g_andi

    Cukorbeteg és lisztérzékeny gyermek

    Sziasztok! Kicsit kétségbe vagyok esve,mert 6 hónapos kisfiamnak magas a triglicerint szintje./6.87/.A testvére 1-es tip.cukorbeteg és lisztérzékeny.A kisfiú 4-től 5 és fél hónapos koráig gluténoldatot kapott,amibe a glutént valamilyen olajos oldatba keverték. Ebből kellett 1 ml-t adnom neki...
  23. g_andi

    Babázhatok

    Kedves Zsuzsa és Poe!Szeretnék gratulálni a picikhez ezzel a kis verssel,és sok-sok örömet kívánok Nektek! Azért mert szerettek<O:P></O:P>jöttem a világra,<O:P></O:P>Lettem új fénycsillag,<O:P></O:P>szülők boldogsága.<O:P></O:P>Szeressetek mindíg<O:P></O:P>ilyen szeretettel,<O:P></O:P>A...
  24. g_andi

    Folyamatos vércukormérés - CGMS

    Szia! Nálunk a szenzorhoz volt erősítve egy távadó, és az közvetÍtette 5 percenként a vércukrot a monitornak, amit le lehetett olvasni.Fontos hogy 2-3 méternél kisebb legyen a táv a kettő között, mert akkor, ha nagyobb, megszakad a kapcsolat.Pumpánál,nem tudom,hogy van ez, de itt a fórumon...
  25. g_andi

    Cukorbeteg gyermek

    Kedves Kata! Emeltek az inzulinadagokon, és a ch mennyiséget is másképp osztották el, ami jobban igazodik az ovis napirendhez és nem is kell korán felébresztenem. Ezelött, a reggel 6 órai ébresztésnél Andikám legtöbbször "lázadt", és nem volt nagy kedve fölébredni.Most 8-ig aludhatna,persze...
  26. g_andi

    Folyamatos vércukormérés - CGMS

    Sziasztok! Andikán, pont e hónapba volt egy hétig szenzor, hogy rájöjjünk, hogy az éjszakai hipók miatt ébred-e iszonyú magas értékekkel, vagy mi az oka a rossz cukijainak.Mi a Medtronictól rendeltük a szenzort, és a Giardian Real Time készüléket a kórház adta kölcsön.Igazából az első pár napban...
  27. g_andi

    Cukorbeteg gyermek

    Én is olvastam, elötte pedig a Bátor Tábor 4 önkéntesével van riport.Azt is érdemes elolvasni. Szép napokat Mindenkinek!
  28. g_andi

    Cukorbeteg gyermek

    Szia Linus! Az óvodai szülinapozásnál nálunk jól bevállt a császári csemege/mogyorós,sajtos,pizzás stb/,ha abból kap 1-2 szemet az csak pár ch, és úgy ő se marad ki semmiből,ha mégis inkább édesre vágyik akkor nagyon jó a g.m. nápolyi/kókuszos kakaós,citromos/Azokba egy szembe csak 3-4 g. ch...
  29. g_andi

    Cukorbeteg gyermek

    Sziasztok!Nekünk jó tapasztalatunk van szerencsére az ovódánkkal.Nagyon kedvesek és együttműködőek az az ovónénik és a dadus is.Remélem 1 és fél év múlva az iskolában is jó tapasztalataink lesznek.
  30. g_andi

    Cukorbeteg és lisztérzékeny gyermek

    Kedves Borka! Köszönjük szépen.Nektek is minden jót és szépet!
Oldal tetejére