A keresés eredményei

  1. tímeácska

    Diabétesz tesztek, kérdőívek főiskolásoknak, egyetemistáknak

    Helló! Szívesen kitölteném a kérdőívet, de nem tudom megnyitni... Üdv.: Timi
  2. tímeácska

    Érdekességek a gyógyszerrendelések világából

    Úgy gondoltam, érdemes újból megosztani tapasztalatainkat - pozitívakat és negatívakat egyaránt - ebben a témában, úgy hiszem, ez állandó problémaforrás lehet egy tartósan beteg életében - pedig nem így kellene lennie! Régebben volt egy ugyan ilyen címen futó topic, de már nem aktív...
  3. tímeácska

    Cukorbeteg gyermek táborozása

    Mátém táborozni megy. Egyedül. Nélkülem! Szívesen veszem más Szülők e téren szerzett tapasztalatát, és természetesen én is minden apró részletről beszámolok, hogyan alakul/t Mátém első, önálló, nélkülem eltöltött táborozása! U.i.: feleslegessé vált nyugi tabikat jutányos áron átveszek! :D
  4. tímeácska

    Inzulin-problémák

    Sejtésem szerint páran küzdnek inzulin adta problémákkal. Pl.: - testsúlynövekedés inzulinkezelés következtében - különböző bőrelváltozások (beadás helyén bőrszárazság, hámlás), amiket az inzulin adása okoz - inzulinbeadás helyén keletkező fényérzékenység ("nap-érzékenység") -...
  5. tímeácska

    MÁK - Hatósági Igazolvány

    Fontos! 2010. 07. 01.-től a MÁK által újonnan kibocsájtott plasztik kártya alakú Hatósági Igazolvány lesz érvényes, ami igazolja az egyén magasabb összegű családi pótlékra jogosultságát. Ebből következik, hogy a belföldi menetrend szerinti közforgalmú közlekedésben az utazási kedvezmény ezen új...
  6. tímeácska

    Érdekességek a gyógyszerrendelések világából

    Érdekességek a gyógyszerrendelések világából... Ez a cím szándékaim szerint azt jelzi, hogy néha-néha sajnálatos módon az addig "megszokott" gyógyszer/gyógyászati segédeszköz orvos általi rendelésénél valami más, valahogy máshogy történik... :rolleyes: Ha találkoztatok már valami hasonlóval...
  7. tímeácska

    Munkavállalás várandósan

    Azt hiszem a cím itt is önmagáért beszél... Itt kíváncsi lennék arra, hogy - mások várandósan meddig dolgoztak, - milyen munkakörben, - hogyan viszonyultak az állapototokhoz (munkáltató, kollégák). - Esetlegesen ért Titeket kellemetlenség, illetve hátrányos megkülönböztetés a várandósságotok...
  8. tímeácska

    Fejfájás (Tartós, gyógyszerre sem múló)

    Egy kicsit más... Nem egészen ehhez a témához kapcsolódik... Asszem... Én csak pár napja, pontosabban 4 napja nem alszok jól... De ennek az okát is tudom, hogy miért van így: 4 napja megállás nélkül, és szüntelenül fáj a fejem... Nekem eddig csak igen ritkán fájt eme testrészem, múltak el úgy...
  9. tímeácska

    Ünnepeljünk!

    Érdemesnek tartottam nyitni egy új topicot, ahova pl. szülinapi/névnapi jókívánságainkat, illetve Karácsonyi, Húsvéti, Szilveszteri, stb. üdvözletünket küldhetjük Egymásnak!
  10. tímeácska

    Mondjatok véleményt!

    Szeretnék megkérni minden Talist, hogy 1-2 mondatban összefoglalva írjon véleményt a kisgyóni taliról! Kérlek Benneteket, legyetek egy kicsit kreatívak (:mrgreen::cool:), ne csak azt írjátok, hogy "Tök jó volt", "Szerintem is tök jó volt!" stb.!(:mrgreen:) (A Cukorbeteg Élet Magazin kérése...
  11. tímeácska

    Hamis, egészségtelen, és jó minőségű élelmiszerek megismerésére

    A cím önmagáért beszél... Tájékoztassuk Egymást ebben a témában is!!!
  12. tímeácska

    Aranyköpések

    Ide le lehetne írni apró csemetéink érdekesre sikeredett megfogalmazásait, vagy esetleg sajátjainak is... :rolleyes: Vagy, nem is muszáj tudni, honnan ered... Pl.: iskolai aranyköpések... Esetleg vicces történeteinket (avagy másét) is megoszthatnánk egymással, és a Nagy Közösséggel! Nos...
  13. tímeácska

    Utazgatunk, utazgatunk...

    Ide megírhatná aki szeretné, ki merre járt kis Hazánkban, vagy a Nagyvilágban... Véleményeket, utazási tippeket is írhattok (mire figyeljünk, hol, és miben térnek el a Nálunk megszokottól a dolgok, mit jó tudni...), szállásajánlatokat/tippeket is adhattok! Esetleg megírhatjátok, ki merre járt a...
  14. tímeácska

    Diabeteses gyermek lelki világa...

    Hogyan éli meg vajon egy pici gyermek a diabetest? Hogyan éli meg egy nem diabeteses gyermek, ha testvére diabeteses lesz? Hogyan éli meg egy diabeteses gyermek az új közösségbe kerülést? ...Egyszóval: hogyan segíthetjük diabeteses gyermekünk lelki világának helyes fejlődését?
  15. tímeácska

    Védőoltások

    Ide várjuk a kötelező és ajánlott védőoltásokkal kapcsolatos észrevételeket, tapasztalatokat, kérdéseket, dilemmákat...
  16. tímeácska

    Állatságok- Állatkák, Növénykék, Ízeltlábúak, Egysejtűk és Tsaik :-)

    És a pócot is letisztogatja? Mer akkor jöhet hozzám is... :mrgreen::mrgreen::lol:
  17. tímeácska

    C-peptid

    Szeretném, ha Mindenki, akinek C-peptid érték a kezei között van, megosztaná ennek eredményét a nagyközönséggel... Esetlegesen ha van valami infótok arról, hogy a diabotok előrehaladtával, az évek múlásával hogyan változott ennek az értéke! Ide lehetne írni minden C-peptiddel kapcsolatos...
  18. tímeácska

    Cukorbeteg gondozó/gondozás

    Ide lehetne írni minden gondozóval/gondozással kapcsolatos észrevételt, javaslatot, tanácsot, tapasztalatot, stb. ...
  19. tímeácska

    Óvoda- iskolakezdés / Óvónők, tanárok edukálása

    Ide lehetne írni a tippeket, hogyan is kéne edukálni, felkészíteni a pedagógusokat egy diabéteszes kisgyermek óvodába, iskolába kerülésekor, persze úgy, hogy ne ijesszük meg nagyon a laikus óvónéniket, tanárokat!;-)
  20. tímeácska

    Edukáció

    Szerintem is igen hasznos lenne egy ilyen "mindent egy helyen kibeszélős, megbeszélős" témát nyitni... :-)
Oldal tetejére