A keresés eredményei

  1. K

    Diabetes és Hashimoto pajzsmirigy

    Kedves Tagok! Érdeklődni szeretnék, hogy van-e köztünk olyan 1.típusú inzulinnal kezelt diabeteses, akinél társbetegségként megjelent a Hashimoto autoimmun pajzsmirigy betegség is?
  2. K

    Tresiba Inzulin

    Sziasztok! Ismét én. Ma este a híradóban elismerték, hogy a Novo Nordisk inzulinokból hiány van. Az, hogy azon belül melyik vagy netán az összes típus( rrövid és hosszú, előretöltött toll vagy ampullás......, nem tudni. Az OGYEI oldalon ne is keressétek azt, hogy valóban hiánycikk-e, mert...
  3. K

    Tresiba Inzulin

    Köszönöm szépen, igen.
  4. K

    Tresiba Inzulin

    Figyelem! Tresiba inzulinból a patikákban készlethiány van!
  5. K

    Amikor a cukorbeteg szteroidot kap

    Ha esetleg valaki kénytelen szteroid gyógyszert szedni, mint pl. a Medrolt.: A gyógyszer szedése előtt 1-2 nappal, attól függően ki milyen bázis inzulint ad, érdemes 1-2 egységgel többet adni. A gyógyszer bevétele után kb. 6-7 órára rá drasztikusan megemeli a vércukrot. Ilyenkor korrigálni...
  6. K

    Inzulin-problémák

    Sziasztok. Nem tudom,hogy a megfelelő topicba írom-e a kérdésemet. Bizos emlékeztek rá, én sem vagyok könnyű eset az inzulinokkal kapcsolatban.Tavaly tavasz óta átállítottak Lantusról Tresibára. Az értékeim stabilabbak. Rövid inzulinnál nincs változás, ugyanúgy Novorapid. De. Az elmúlt egy év...
  7. K

    Párom nem tartja a diétát? Lehet ebből nagy baj!?

    Kedves Lilla. Sikerült pozitív változást elérni párodnál?
  8. K

    Őssejt terápiával kapcsolatos fejlemények. Vannak?

    Olyan jó lenne, ha egyszer azt írnád, hogy igen, eljött a nap, sikeres az egyik kutatás!
  9. K

    Tresiba Inzulin

    Kedves Vitamin! Korábbi posztodban azt írtad, hogy a Tresiba nem romlik meg olyan gyorsan mint a Lantus. Mi a tapasztalat? Lantus a felbontástól számítva milyen gyorsan romlik meg? Lehetséges-e az ha a valaki napi 25-28E lantust ad, akkor az ampulla 1/3-nál, kb. 100-80E körül veszít a...
  10. K

    Tresiba Inzulin

    Szia. Erre nem is gondoltam, de igen ez is lehetséges. Nálam az is befolyásolni szokta, ha valamelyik közeli országban vagy nálunk földrengés van. Előtte már órákkal nagyokat hipozok.
  11. K

    Tresiba Inzulin

    Szia Vitamin! Egyetértek veled. Sajnos majdnem biztos vagyok benne, hogy ahogy Daniel87 is írta, valami hatóanyag változás is történhetett. A jelenleg használt ampulla más sorozat és lejárati számú, más városban lett véve. Ennek ellenére ( 38 éve vagyok cukorbeteg) közel 10 egységgel többet kell...
  12. K

    Tresiba Inzulin

    Szia Vitamin! 2 nap telt el mire visszhívtak a gyártótól. A hölgy segítőkész volt, felhívta a patikát, hogy vegyék át az ampullákat, cseréljék ki azokat. Sajnos a patika nem cserélte ki, csak jegyzőkönyvet adott amivel fel lehet íratni újból a leadott mennyiséget. Új sorozatszámmal javult az...
  13. K

    Tresiba Inzulin

    Daniel87. Abban tudnál segíteni, hogy te jelenleg milyen sorozatszámú Lantust használsz? Én 02.11.-től a 9F443A-t, elkeserítő értékeket mérek, mindenem fáj már a hetek óta tartó magas cukor miatt. Sanofival felvettem a kapcsolatot, de még nem hívtak vissza.
  14. K

    Tresiba Inzulin

    Sziasztok. Tavaly Toujeoról visszaállítottak Lantusra. Mindezidáig jók is voltak az eredményeim. Most viszont ugyanazt tapasztalom mint Daniel87. A cukrom 3 hete borult, szinte nulla CH mellett sem megy le a cukrom 10 alá. Ha nagy nehezen lemegy, akkor meg hatalmas nagy kilengések vannak. Ilyet...
  15. K

    Tresiba Inzulin

    Daniel87! Ezt a hozzászólást te magad írtad a Toujeoval kapcsolatban: " Pontosan erről beszélek. A valóság szeeintem az, hogy az orvosokat etetik meg hamis statisztikai adatokkal. Ők is csak kb. Arra tudnak hagyatkozni, amit közölnek velük. Ha a gyogyszerügynök elétol néhány jól hangzó...
  16. K

    Tresiba Inzulin

    Kedves Daniel87! Köszönöm a sok kérdésedet, melyekre csak röviden azt tudom mondani: több mint 37 éve vagyok 1.tipusú cukorbeteg, így tisztában vagyok azzal, talán van tudomásom arról, hogy milyen szögben kell tartani a tollat ( annak idején én még olyan fecskendőkkel és tűkkel adtam amiket...
  17. K

    Tresiba Inzulin

    Sziasztok. 2018.12.31.-én délután beadásra került 10E Lantus a napi megszokott Toujeo adag mellett. Onnantól kezdve annak ellenére, hogy továbbra is beteg voltam, a cukrom rendeződött. 2 óra alatt lement 10 alá és a Novorapidból is visszatértem egy nap alatt a 8E-ről az 1E-re. Sajnos a másfél év...
  18. K

    Tresiba Inzulin

    Sziasztok! Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata Tresiba és Novorapid vagy Toujeo és Novorapid párossal magas lázas betegség esetén? Tavaly nyár óta kapom a Toujoe és Novorapidot. Azóta most először lettem magas lázas beteg ( 39 fokos láz 3 napon át). A toujoet megemeltem 4 egységgel...
  19. K

    Ujjszúró

    Nekem még nincs tapasztalat, de azt tervezem, hogy beruházok rá. Több mint 36 évnyi szúrkálás meg kellő képpen tönkre tették az ujjamait.
  20. K

    Tresiba Inzulin

    Sziasztok! Érdeklődnék, hogy a Toujeo és Tresiba injekciók használata közben az elmúlt hónapokban volt-e valakinek pozitív vagy negatív tapasztalata amióta ez a kérdés felmerült? Sajnos nálam továbbra sem hat úgy a Toujeo ahogy szeretném. 22 egység Lantus helyett most már 30 egységet adok, nem...
  21. K

    Tresiba Inzulin

    Kedves Krisz. Az átállítás oka, ahogy az előttem szólok is írták: sokszor mértem alacsony értékeket, sok hipom volt minimális inzulin mellett is , a Lantus csúcshatásait nem tudtam kivédeni. Ezt sajnos a szívem hosszú távon nem tolerálja ( azzal is gond van), nem jó a szemnek, sem az ereknek...
  22. K

    Tresiba Inzulin

    Kedves Fórum társaim! Több mint 36 éve vagyok inzulinnal kezelt cukorbeteg. Nem egész egy éve állítottak át Toujeo-ra. A cukrom viszonylag stabil, de magasabb mint a Lantus mellett, a Hb1ac 7,8 körüli. A Lantushoz képest 25%-al több Toujeo-t adok. Sokszor éjszaka arra ébredek, hogy szakad rólam...
Oldal tetejére