A keresés eredményei

  1. steveray

    Insulinpumpa

    Tisztelt Fórum! Valamivel több, mint két hónappal ezelőtt - egy moderátor értékelése szerint részben sértő - írást tettem fel a ROCHE cég velem kapcsolatos eljárásáról. Ebben azt a problémámat adtam elő, hogy a tavaly aug. 24-én történt ROCHE SPIRIT inzulinpumpám meghibásodását, majd a január...
  2. steveray

    Insulinpumpa

    Kedves kérdező, a válasz egyszerű: itt az un. közlekedőedények (fizika) problematikájáról van szó. Ha magasra emeled a vezeték végét, akkor ott van a levegő, ha leengeded, akkor eltűnik, mert súlyánál fogva kitölti a teret az inzulin. Remélem sikerült megnyugtató választ adni, ugyanis nincs ok...
  3. steveray

    Insulinpumpa

    ROCHE vagy NEM ROCHE??? Tisztelt Olvasók, szeretnék egy nagyon kellemetlen élményemet elmondani, csupán okulásképpen, és azért, hogy akik még nem inzulinpumpások, jól gondolják meg, hogy melyik pumpás cég mellé tesztik le a voksukat. 2011. augusztus 24-én Budapesten a Népligeti autóbusz...
  4. steveray

    Insulinpumpa

    Még valamit, ha szabad! Erről is írtam már egykor... Ha rendesen, időben alkalmazza az ember gyermeke a vércukormérést, akkor eléggé stabil eredményeket kap. Nevezetesen ha megfelelő idővel az étkezés (CH bevitel) után mérünk, akkor egy stabil állapotot tudunk rögzíteni. Én naponta ötször mérek...
  5. steveray

    Insulinpumpa

    Kedves Poe, a hónapokkal ezelőtti válaszodat most olvastam el. Bocsi érte, de ez a fórum ennyire áll az érdeklődésem középpontjában... Helyette inkább teszem a dolgomat. Amit felvetsz nagyon fontos dolgok, így igaz. De talán feltételezel rólam annyit, hogy ha magas cukrot mérek, akkor tudom...
  6. steveray

    Insulinpumpa

    Kedves Poe, azt hiszem tévedsz. Kezdjük ott - ezt már számos alkalommal leírtam itt is, hiába -, hogy elsők között ki kell tapasztalnunk, adott esetben számítanunk pl. a 10 gr CH és az annak ellensúlyozására elégséges inzulin arányát. Többször leírtam korábbi írásaimban, hogy hogyan lehetséges...
  7. steveray

    Insulinpumpa

    Pár hónappal ezelőtt téma volt itt a korrekciós inzulin adás kérdése. Nem tudom, hogy hová jutott a "vita" (van itt olyan???), de szeretnék egy adalékot még hozzátenni a dologhoz. Az elmúlt három hónapban olyan értékeket produkáltam, hogy ihaj! Gondoltam: ha ezt megúszom 7,2 %-os hgba1c körül...
  8. steveray

    Asszociációs játék- Gondolattársítás

    gúzsba-kötve
  9. steveray

    Szólánc

    alvajáró
  10. steveray

    Asszociációs játék- Gondolattársítás

    feltámadunk! (vagy Hofi szerint: Fel! Támadunk!)
  11. steveray

    Szólánc

    nyámnyila
  12. steveray

    Vércukor érték HbA1c

    Kedves Borka, igazad van! Mint ahogy az is igaz, hogy az ilyen vélemények és felvetések helytelen következtetések levonására adhatnak alapot. Ugyanakkor más területen is fontos lenne, hogy az itt megszólalók saját példamutatásukkal járjanak elől a betegség kezelésében.
  13. steveray

    Vércukor érték HbA1c

    Tisztelt fórum, sajnos nem ez az egyetlen ilyen megnyilvánulás, mint amit Rugach írt. Sokan vannak, akik - állítólag orvosuktól kapott bíztatás alapján!!! - 10-14 között tartják jónak a vércukorszintjüket. Ebből ugye soha nem lesz 10 alatti hgba1c. A reakciókból úgy veszem ki, hogy a hozzászólók...
  14. steveray

    Insulinpumpa

    Kedves Bogesz, ez már a második pumpám. Az első H-TRON volt, két év után pedig SPIRIT "jött". Szóval: nem vagyok olyan kezdő, mint sokan gondolják. Nem vagyok gólya sem, bár vannak, akik madárnak néznek...
  15. steveray

    Asszociációs játék- Gondolattársítás

    természetes
  16. steveray

    Szólánc

    rosszakaró
  17. steveray

    Insulinpumpa

    Az előző témához: én pedig mindig korrigálok, ha nincs a normál tartományban a cukrom. Meg is látszik a Hgba1c-men.. Teljesen egyetértek Poe-val, vannak alapelvek, amelyekkel mindenkinek, aki cukros, tisztában kellene lennie. Sajnos nem így van. Ismernie kell magát az embernek, ez az alapvető...
  18. steveray

    Comment by 'steveray' in album 'Album : ...én...'

    Album Images 4
  19. [No title]

    [No title]

  20. [No title]

    [No title]

  21. [No title]

    [No title]

  22. steveray

    Szólánc

    süti
  23. steveray

    Asszociációs játék- Gondolattársítás

    szörny
  24. steveray

    Insulinpumpa

    Van valakinek tapasztalata az Aloe Vera cukorbetegségre javasolt termékeiről? Én nemrég szedtem be egy dobozzal a króm-tartalmú szerből, igazán semmit nem vettem észre. Persze komoly fenntartásaim vannak az adagolás tekintetében, mert egy jó pár fontos kérdés nem tisztázott számomra...
  25. steveray

    Insulinpumpa

    Bogesz problémája kapcsán egy-két megjegyzést, ha szabad... Egyáltalán nem olyan biztos, hogy a bázissal van a baj. Ezt csak azutzán lehetne kijelenteni, ha leellenőrizné. mégpedig úgy, hogy időt szán rá. Lehetőleg egy egész napot, és óránként méri CH beviotel nélkül a vércukrot. Kerek órakor...
  26. steveray

    Háttérképek Egy Csepp Figyelem Világnap

    Kedves BLaci, csak vigyázz a zene minőségére, mert 13-án épp Gary Moore ad ugyanott koncertet. Mondjuk őt elég nehéz lesz túlszárnyalnod... Tavaly meg az Al DiMeola-Horgas Eszter duó+zenésztársaik koncerteztek ugyanígy, nem mondom, nagy élmény volt az is!
  27. steveray

    Szólánc

    illem
  28. steveray

    Asszociációs játék- Gondolattársítás

    sátán
  29. [No title]

    [No title]

  30. [No title]

    [No title]

Oldal tetejére