Legutóbbi tartalom: Annabella

  1. A

    Önkéntes munka-avagy divat-e az önkéntesség

    Elbeszélünk egymás mellett, de mindegy… A kulturált viselkedés, az egymás felé felelősséggel viselkedés engem sem zavar. Azaz, hogy Te is értsd: Éljen a tolerancia és bár minden dohányzós toleránsan viselkedne a másikkal, a nem dohányzókkal. Bár ne füstölögnének ott és ahol kedvük van, És ahol...
  2. A

    Önkéntes munka-avagy divat-e az önkéntesség

    És mondjuk mit gondoltok arról, hogy itt az egészséggel kapcsolatos fórumon alaposan megbeszéltük azt, hogy ki hogyan vélekedk a dohányzásról. És az eredmény, ha jól összesítem: Betiltani nem szerencsés, leszokni nagyon sokan nem akarnak, a kampányokkal talán úgy vannak: nekem ugyan ne mondják...
  3. A

    Állatvédelem-vajon miről is szól

    Október 4-én volt az állatok világnapja. Az állatbarátok megtartották a szokásos felvonulást a budapesti Andrássy úton, egyes menhelyeken örökbefogadó napot tartottak, és kb ennyi történt. Szerintem nem túl sok. Mi az, amit lehetne tenni az állatok érdekében? Normál keretek között, elfogadhatóan...
  4. A

    Állatvédelem-vajon miről is szól

    És ha már itt tartunk Szerinted az ember az embertől jobban tart, mint egy állattól? Akkor nem történne ennyi bántalmazás (pl: csbe) Valóban, a macska nem szól vissza, és egy vemhes kutyát is könnyebb megverni, de akiben benne van az erőszakra való hajlam, az előbb utóbb ki is éli. És ha nem...
  5. A

    Állatvédelem-vajon miről is szól

    Az a baj, ha egy állattal (érezni, szenvedni képes lénnyel) megteszik, akkor embertársaikkal is. Legalábbis szerintem. És kevés a szankció. Valahogy ki kellene találni, mi lenne a legalkalmasabb büntetés az állatkínzók számára. (nem a felfüggesztett börtön)
  6. A

    Önkéntes munka-avagy divat-e az önkéntesség

    de mi kellene ahhoz, hogy divat legyen? Vagy ha nem is divat, csak egy kicsit népszerűbb. Szerintem nem mindenki él a mókuskerékben, és az önkéntes munka sokmindenre megtanítja az embert, amit aztán hasznosítani is tud későbbi élete során.
  7. A

    Ha megtiltanák a dohányzást...

    Hát nem tudom mi lenne a jó megoldás. Azt mondjátok a tiltás nem, mert azt úgysem tartja be senki. Vagy ha igen, arra másképp néznek. Végül is a leszokást segítő kampány mellett elég érv szól, de vajon foglalkoznak ezzel eleget a háziorvosok, esetleg tüdőgyógyászok? Szerintem nem nagyon...
  8. A

    H1N1 új típusú influenza:féljünk-e tőle vagy sem?

    Hány emberen is tesztelték 200-300 vagy ezer, vagy tízezer? Nekem erről nincs infóm. Merthogy a ritka mellékhatásokat azt hiszem 10 000 emberből 1-re számítják. Mit gondoltok?
  9. A

    H1N1 új típusú influenza:féljünk-e tőle vagy sem?

    Az a furcsa az egészben, hogy a megbetegedett személy elkapta, a vele egy háztartásban lévők meg nem. És hogy egyszer vidéken, egyszer a fővárosban bukkan fel, a terjedése abszolút nem logikus. Mire tippeltek, vajon országosan hányan oltatják be magukat azok közül, akiknek nem jár ingyenesen...
  10. A

    Hirtelen szívhalál

    A hétvégén rendezték meg a szív világnapja alkalmából A Szívünk napját.a budapesti Városligetben. Itt is, mint más egészséggel kapcsolatos rendezvényen sok-sok beteget szűrtek ki. És többek között bemutatták az újraélesztés fogásait is. Nekem (és biztos vagyok benne, nemcsak nekem)még mindig az...
  11. A

    H1N1 új típusú influenza:féljünk-e tőle vagy sem?

    Mostmár csak órák, napok kérdése és az oltás ott lesz a háziorvosi rendelőkben. Akkora el tudják dönteni a most bizonytalankodók, hogy kérik-e? Egyébként a szezonális influenza oltás mellékhatásairól semmi jelentőset sem tudok. A bőrpírt figyelmen kívűl lehet hagyni, a hőemelkedés sem jelentős...
  12. A

    H1N1 új típusú influenza:féljünk-e tőle vagy sem?

    1 évvel a vírus megjelenése után a Középső országrész fertőzött. Mivel különböző területeken bukkan fel, nehéz megmondani, mikor "volnul végig" az országon.
  13. A

    Hirtelen szívhalál

    Olvastam, hogy vizsgálattal idejében kideríthető, hogy az érintett szenvedhet-e el a közeljövőben szívhalált. Utalhat rá a szegycsonti fájdalom, légszomj, fáradékonyság, és a szívbetegségek rizikófaktorai is hozzájárulhatnak. Azokat meg általában ki lehet deríteni terheléses EKG-vel. Tud valaki...
  14. A

    Bkv, Volán, Máv, hajó, repülő és amit akartok

    Hallottam egy jó hírt, mégpedig azt, hamarosan új BKV buszokat szerezhetnek be. Kíváncsian várom, milyenek lesznek (pl: újak-e vagy használtak) kényelmesek vagy kevésbé. stb.
  15. A

    Állatvédelem-vajon miről is szól

    Még mindig kevesen ajánlják fel az adó 1% -ot, pedig az aztán tényleg nem kerülne semmibe. Egy papír, egy boríték, egy golyóstoll, és némi jószándék. Valószínűleg az állatvédő szervezetek is kevesebbet kaptak. Valahogy az az érzésem, hogy itt is hiába beszélnek az állatvédők, tudjátok, mint más...
Oldal tetejére