Érdekes cikkek, hírek, kísérletek

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az őssejtkutatásban bízom a leginkább. Ezt már több éve lehet hallani, hogy valószínű itt a megoldás, sőt, már egy évvel ezelőtt is voltak néhány emberre kiterjedő pozitív kísérleti tapasztalatok. Abban a cikkben a leghosszabb inzulin mentes időszak majd 5 év volt egy páciensnél.
Szerintem ez a jövő.
 

Zsu77

Új tag
pumpeszek :)

Azért jó,hogy feljődik az orvostudomány és a kezdeti bizarrnak tűnő ötleteket sem dobják feltétlen a feledés kukájába,nem igaz?:)
 

Csatolások

  • pumpeszek.jpg
    pumpeszek.jpg
    16.9 KB · Olvasás: 20

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
:) Ez jó!!!! Hihetetlen mennyire jó dolgok vannak az életünkben - a rossz dolgok ellenére!
 

morsemarci

Új tag
A nevetést már nagyon sok helyen leírták, hogy mennyire javítja az emberek állapotát.
Ha jó hangulatban vagy, az már fél siker a gyógyuláshoz.
 

Zsu77

Új tag
A diabétesz 3-as típusba tartozó formái nagyon ritkák.A 3-as típus az előidéző okok alapján különíthető el. A 3A típus oka a béta-sejtek működésének genetikai defektusa, a 3B esetében az inzulinhatás genetikusan kódolt hibája bizonyítható. A 3C a hasnyálmirigy betegségére (krónikus pancreatitis, más néven idült hasnyálmirigygyulladás), a 3D hormonális zavarokra (Cushing-kór, hyperthyreosis, stb.), a 3E kémiai szerek vagy gyógyszerek hatására (pl.: szteroidok), a 3F különböző vírusfertőzésekre (újszülöttkori rubeolafertőzés, Cytomegalovírus fertőzés), a 3G immunológiai okokra (inzulin ellen termelődött autoimmun antitestek jelenléte), a 3H az előzőktől különböző genetikai betegségekre (pl.: Down-kór) vezethető vissza.
A 4-es típus a gesztációs vagy terhességi diabétesz, amely előzőleg nem cukorbeteg várandós nők körében fordul elő. A kór legtöbbször a szülés után elmúlik, ám előfordulása a későbbiekben növeli a diabétesz kialakulásának rizikóját.
 

christina

Őstag
Béta-sejtté alakított májsejtek

[2009.07.16. 16:42]

Sarah Ferber
és kollégái Izraelben, a Tel Hashomer-i Sheba Orvosi Központban inzulintermelővé alakítottak majom-májsejteket, és visszajuttatták azokat a cukorbeteg állatokba. A terv az, hogy emberi májsejtek átalakítását is végrehajtják.
Ferber és csapata 2000-ben fedezte fel, hogy a Pdx-1 elnevezésű gén alapvető szerepet játszik az embrionális fejlődés során, amikor a hasnyálmirigy- és májszövet differenciálódik a közös ősnek számító sejtcsoportból. A továbbiakban felnőtt emberi májsejteket akartak átalakítani génsebészettel: egy vírus segítségével bejuttatták a sejtek magjába a Pdx-1 gént, ami azonban nem épült be a DNS-be. A bejuttatott gén valahogy mégis inzulintermelésre serkentette a májsejteket, amelyek aztán cukorbeteg egerek szervezetébe juttatva is folytatták az inzulin előállítását.
A NewScientist című lapban Andy Coghlan által ismertett kutatás következő lépéseként Ferber megkereste a májnak azokat a részeit, ahol a sejtek a leggyakrabban osztódnak, mivel ezek a sejtek programozhatók át a leghatékonyabban. A továbbiakban azt próbálják megfejteni, az átalakított májsejteket hová érdemes bejuttatni; az eddigi jelöltek a máj, illetve a hashártya.
Tavaly Doug Meltonnak, a Harvard Egyetem tudósának már sikerült a hasnyálmirigy nem-inzulintermelő, azaz alfa sejtjeit inzulintermelő béta-sejtekké alakítani. Ferber szerint a májsejtek alkalmasabbak a feladatra, mivel számuk jóval több és könnyebben hozzáférhetőek.
Harry Heimberg, a brüsszeli Vrije Egyetem kutatója az Őssejtkutatók Nemzetközi Társaságának konferenciáján a napokban bejelentette: közel áll ahhoz, hogy felnőtt egérben pankreász-őssejteket azonosítson. Eddig ez a sejtféleség elbújt a kutatók elől, ha azonban emberben is létezik, aktiválva inzulintermelő sejtek állíthatók elő belőle.

Kazai Anita



Hírforrás: Medical Tribune Online
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Béta-sejtté alakított májsejtek

[2009.07.16. 16:42]

Sarah Ferber
és kollégái Izraelben, a Tel Hashomer-i Sheba Orvosi Központban inzulintermelővé alakítottak majom-májsejteket, és visszajuttatták azokat a cukorbeteg állatokba. A terv az, hogy emberi májsejtek átalakítását is végrehajtják.

Kazai Anita

Hírforrás: Medical Tribune Online
Na ebben látok jövőt.
A máj egyébként is az az egyetlen szervünk, amelynek ha az 1/5-ét eltávolítják, az képes önmagát kipótolni, és néhány hét elteltével a máj eredeti méretében funkcionál. Így nem tartom lehetetlennek, hogy az emberi kísérletek is pozitív eredménnyel járnak.
 

poe

Őstag

misamaci

Aktív tag
Érdekelne a fórumozók véleménye a termékről http://www.ossejtfokozo.com/agyverz...mxcell_termektapasztalatok_cukorbetegseg.html. A készítmény drága valaki ki próbálta már ? Üdv Krisztián !

Próbálni én se próbáltam, de azért van pár elgondolkodtató dolog:

  1. ha ennyire jó, akkor miért étrend-kiegészítőnek regisztrálták, miért nem gyógyszernek, vagy legalább gyógyhatású készítménynek?Annyival nem drágább, hogy ne érte volna meg.
  2. A GVH 2008-ban keményen elmarasztalta a gyártót (...A Versenytanács megállapítja, a StemXcell Kft., a Crystal Institute Kft., a Dunai és Társa Bt.és a Flavinárium Első Magyar Flavonoid és Antioxidáns Termék Forgalmazó Zrt. a fogyasztók megtévesztésére alkalmas magatartást tanúsítottak, amikor a 2007.és a 2008.évben a fogyasztóknak szóló tájékoztatásaikban az Olimpiq StemXCell étrend-kiegészítő termékről azt állították, hogy az alkalmas az őssejtek szaporítására és védelmére, illetve a termék és az egészség között összefüggés van, a termék gyógyhatással bír...)
    Teljes anyag (40 oldal pdf) itt ->>
  3. Az általad belinkelt oldal egy forgalmazó oldala, nem a cég hivatalos honlapja. Én "kicsit" szkeptikus vagyok az ott látható cikkekkel kapcsolatban.
Üdv: Misi
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az őssejtfokozó kapszuláról azt olvastam hogy kacsa. Ez is csak egy újabb varázspálca suhintás effektus.

A nitrogén-monoxidról hallottam, az valóban a szívbetegség gyógyításában játszik szerepet, de a cikkben túl misztifikálják a jelentőségét. Az eredeti kutatásban szót sem említettek a cukorbetegségről, nem is kapcsolódik hozzá. Egyébként a No az L-agrinin csoportot jelöli, és nem az arginin-t általánosságban. Ha már hülyítik a népet tudományos(nak tűnő) szöveggel, legalább lenne pontos.
 

dg

Őstag
A következő dologban is kíváncsi lennék a véleményetekre
Üdv:Krisztián

Nem ismerem , nem próbáltam és nem is fogom. A homeopátiás szereknek nem vagyok híve, mert semmiféle klinikai vizsgálat nem áll mögöttük, nincsenek érvek, bizonyítékok a hatásosságára, ezeket pedig egy (gyógy-)szertől elvárom. Bocsánat, nem áll szándékomban megbántani senkit, de a mai napom első poénja ez a mondat volt: " 2008.Augusztus 28-án szabadalmazták Ukrajnában a 35121-es számú találmányként" :mrgreen: A csalás lehetőségét látom benne: kétes és drága. Próbálták itt a fórumon propagálni ezt a szert, totális eredménytelenséggel.
 

misamaci

Aktív tag
A következő dologban is kíváncsi lennék a véleményetekre Üdv:Krisztián


A hirdetést töröltem

Nem ismerem , nem próbáltam és nem is fogom. A homeopátiás szereknek nem vagyok híve, mert semmiféle klinikai vizsgálat nem áll mögöttük, nincsenek érvek, bizonyítékok a hatásosságára, ezeket pedig egy (gyógy-)szertől elvárom. Bocsánat, nem áll szándékomban megbántani senkit, de a mai napom első poénja ez a mondat volt: " 2008.Augusztus 28-án szabadalmazták Ukrajnában a 35121-es számú találmányként" :mrgreen: A csalás lehetőségét látom benne: kétes és drága. Próbálták itt a fórumon propagálni ezt a szert, totális eredménytelenséggel.

Grácia hozzászólása alapján be tudtam azonosítani a "szert" .... ez megnt az a kategória, amit nem fogok kipróbálni.
Azt a hatást, amit esetleg el lehet érni vele (vércukorszint csökkenése) egy sima gyógytea-keverék is megadhatja, sokkal olcsóbban és ráadásul ez a keverék gyógytermékként (hivatalosan: gyógyszernek nem minősülő, gyógyhatású készítmény) törzskönyvezve van .... Az, amit a viszonteladók hozzáköltenek (inzulin elhagyása stb) ... na az a mese része a dolognak, legfeljebb korai 2-es típusú diabosnál működhet, ha sikerül újra normálishoz közeli működésre bírni a ch-anyagcseréjét, de csak a diéta és az életmód szigorú betartásával. (Ez saját tapasztalatból is merem mondani, 82 E inzulint sikerült redukálnom 0-ra, 3 hónap kemény munkával és marha nagy mázlival, mindenféle "csodaszer" nélkül .... de a doki szerint is ez az eredmény annyira ritka mint a fehér holló, az ő pályafutása alatt én voltam az első, akinek ez sikerült)
Szóval szerintem felesleges ezeket a teljesen ismeretlen összetételű, ismeretlen helyen előállított és drága szereket keresni, az öngondozást (diéta, ch-számolás, vércukormérés, életmód kialakítása stb) nem válthatják ki és azt sem tudhatjuk, hogy hosszútávon milyen hatásai lehetnek.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
82 E inzulint sikerült redukálnom 0-ra, 3 hónap kemény munkával és marha nagy mázlival, mindenféle "csodaszer" nélkül ....
Ehhez az 50 kg fogyás inkább kemény munka, mint marha nagy mázli. Enélkül a 82 E sem lenne 0.
Követendő példa a kitartásod, és a következetességed mindenki számára.
 
Oldal tetejére