Érdekességek a gyógyszerrendelések világából

tímeácska

Őstag
Úgy gondoltam, érdemes újból megosztani tapasztalatainkat - pozitívakat és negatívakat egyaránt - ebben a témában, úgy hiszem, ez állandó problémaforrás lehet egy tartósan beteg életében - pedig nem így kellene lennie!

Régebben volt egy ugyan ilyen címen futó topic, de már nem aktív...
 

tímeácska

Őstag
Van egy relatíve friss - 1 hónapos - szakorvosi igazolásom, amin a leglényegesebb diabéteszeseket érintő hasznos információk vannak: gyógyszerek/gyógyászati segédeszközök rendelhetőségi jogcím megjelöléssel együtt!

Az összes inzulinfajta rendelésének jogcíme: KGY+Eü. kiemelt
Fruktóz - Szaharin+szorbit : KGY
GlucaGen Hypokit: KGY+Eü. kiemelt
Alkohol : KGY
Minden pen: KGY
NovoFine pen tű: normatív
BD MicroFine Pen tű: KGY (!!!)
Dcont Personal vércukormérő: KGY
Dcont Personal Optimum: KGY
Accu-Chek Active vércukormérő: Normatív (ennek is 72 hónap a kihordási ideje!)
Personal Aktív tesztcsík: KGY+Eü. kiemelt
Optimum Teszt: KGY+Eü. kiemelt
Accu-Chek Active Glucose tesztcsík: normatív
 

tímeácska

Őstag
Előző üzenetemben kiemeltem a BD MicroFine pen tűt. Két okból is kiemelném ezt a tűt, az egyik, hogy közgyógytámogatottan is ki lehet váltani, a másik a mérete!
A NovoFine 31G tűket használtam régen Máténál, régebben az volt a legkisebb, "leggyerekbarátibb" inzulinos tű, a maga 0,25×6 mm-es méretével!
A BD MicroFine 31G tűk mérete 0,25×5 mm! Tehát rövidebb/kisebb, mint a NovoFine tűk!
Pici gyerekeknek talán hasznos lehet ez az infó! És nem utolsó sorban közgyógyra is fel lehet íratni!

Tubi!
Ha legközelebb a diabszakorvosnál jártok, kérjél rá szakorvosi javaslatot, Blatniczky azt mondta, ilyen pici Bogi-méretű kölköknél ezzel megbízhatóbban lehet ténylegesen szubkután adni az inzulint!
(Állandóan csak küldözgetlek a szakorvoshoz... Bocsi! :o:))
 

gabibaba

Aktív tag
Nálunk érdekes rendszere van a háziorvosnak: semmit nem ír fel 3 hónapra, a csíkot is havonta hajlandó csak felírni, de elég csak beüzenni, leadják a receptet a portán. Inzulint mindig teljes 5 dobozt ír, akkor, amikor kérjük. Mi mindig leadjuk az ambuláns lapok másolatát, azon rajta van, mikor hány egység inzulint kap. Eddig nem találták :))) a gépben a BD Micro Fine tűt, mindig a Novofine-t írta, de egy ideje már ezzel sincs gond. A Glucagen-ért kell mindig küzdeni, amikor lejár (vagy eltörik), azt nem szeretik felírni. Nem tudom, hogyan számol el az oep felé, de eddig még nem volt gondja ebből. Sőt, egy jó ideje már +1 doboz csíkot is simán felír általános jogcímre.
Mi még a közgyógy keretre soha semmit nem írattunk ....
Pent a háziorvos is, vagy csak a szakorvos írhatja fel?
 

tubi

Aktív tag
Nálunk érdekes rendszere van a háziorvosnak: semmit nem ír fel 3 hónapra, a csíkot is havonta hajlandó csak felírni, de elég csak beüzenni, leadják a receptet a portán. Inzulint mindig teljes 5 dobozt ír, akkor, amikor kérjük. Mi mindig leadjuk az ambuláns lapok másolatát, azon rajta van, mikor hány egység inzulint kap. Eddig nem találták :))) a gépben a BD Micro Fine tűt, mindig a Novofine-t írta, de egy ideje már ezzel sincs gond. A Glucagen-ért kell mindig küzdeni, amikor lejár (vagy eltörik), azt nem szeretik felírni. Nem tudom, hogyan számol el az oep felé, de eddig még nem volt gondja ebből. Sőt, egy jó ideje már +1 doboz csíkot is simán felír általános jogcímre.
Mi még a közgyógy keretre soha semmit nem írattunk ....
Pent a háziorvos is, vagy csak a szakorvos írhatja fel?
hú, sokmindent nem értek, amit írsz:
- teljes 5 doboz inzulin??? hány egységet kapsz/nap?
- hogy érted a plusz 1 doboz tesztcsíkot??? a havi 3 dobozon felül? vagyis megkapod a közgyógyra járó 3 dobozt és ír még egyet általánosra? ezt lehet???
- azt hogy érted, hogy nem írattatok fel semmit közgyógyra? úgy érted, a nemcukros gyógyszereket? miért nem?

hú, de zavaros ez az egész felírósdi... mindenki másképp csinálja és aki szabálytalan, azt nem büntetik meg, amit meg szabályosan akarok kiváltani, azt nem kapom meg, mert attól félnek szabálytalan??? káosz!
 

gabibaba

Aktív tag
Bocs, teljes doboz (5 patron) inzulint. Most kb. 18-20E-t kap, de akkor is így írta, amikor több volt, meg akkor is, ha kevesebb, és amikor már csak 1 patron van, akkor íratunk megint. A plusz csík is van, 3 közgyógyra és egy általánosra, így kb. 500 Ft. A plusz csíkot eleinte kérdeztük, akkor azt mondták, nem lehet. aztán valaki itt a fórumon írta, hogy nekik szoktak, erre megint próbálkoztunk vele, és azóta minden hónapban ír. Nem cukros gyógyszert meg azért nem szoktunk, mert eddig nem kellett semmi (most lekopogtam), de nem is igazán tudom, esetleg mit lehetne.
 

tubi

Aktív tag
Hú, ez a tesztcsík dolog nagyon jó lenne, megkérdem én is a dokitól. csak attól félek, hogy ha mondjuk 1 hónapra kiváltok 3 dobozt közgyógyra és utána kérek egyet normálra, akkor nehogy azt mondják, hogy csak 2-t adnak ki köv. hónapra közgyógyra... na megkérdezem. egyébként a doki nekem bármit felír, csak mivel nincs nagyon otthon a közgyógyban, nem biztos, hogy tudja, hogy tényleg írhat-e...
sztem sokmindent lehet közgyógyra, még vitaminokat is, lehet, hogy pl. d-vitamint, popsikrémet, stb is. érdemes kihasználni, ha már van...
 

tímeácska

Őstag
Pénteken rákérdeztem a gyógyszertárban, hogy a közgyógykeretből vonják-e le a tesztcsíkok árát is, vagy hogyan számolják a dolgokat. A tesztcsíkok és a tűk NEM a megállapított közgyógykeretből kerülnek levonásra, még akkor sem, ha közgyógytámogatott a csík, mert azok gyógyászati segédeszközök, így más kategóriába esnek! A megállapított havi keretből a fruktózt, stb.-t vonják le, a maradványösszeg erejéig pedig pl. az inzulin "dobozdíjának" összege is levonatható, vagy egyéb, közgyógytámogatott gyógyszerre is "költhető"!
Tehát, a havi 838 Ft keretösszeg így már biztosan elegendő lesz a 3 doboz tesztcsíkra...! :)
 

poe

Őstag
Ma hallottam, hogy az Apidra inzulinnal problémák lesznek, egy ideig nemigen lesz beszerezhető. Tud valaki erről valamit?
 
Oldal tetejére