Önkéntes munka-avagy divat-e az önkéntesség

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Kedves Annabella,
Sokszor melléütünk az írásokban, nem hiszem, hogy ezzel kéne foglalkozni...
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Szerintem mindkettőbe érdemes, éppen azért, mert másmilyen. Gábornak tavaly nyáron kezdő diabosként óriási lelki 'segítség' volt a Bátor Tábor, pont a gondtalanság miatt. Előtte nyolc hónap nagy kínlódás volt.

Gabibaba is jól írja, a gondtalanság, szabadságérzés nagyon jó érzés lehet egy diabos srácnak... Szuper, hogy több lehetőség létezik, aki teheti, mindkét helyre (akár egyik évben egyikbe, majd másikba) juttassa el gyermekét...
 

poe

Őstag
Gabibaba is jól írja, a gondtalanság, szabadságérzés nagyon jó érzés lehet egy diabos srácnak... Szuper, hogy több lehetőség létezik, aki teheti, mindkét helyre (akár egyik évben egyikbe, majd másikba) juttassa el gyermekét...

Persze, ha valaki teheti, ez a legjobb megoldás. Csak azért írtam amit, mert a BT-nek jobb a marketingje, színesebbek a programok stb és ki akartam emelni a JDH-s tábor értékeit. :p
 

gabibaba

Aktív tag
Ezt már akartam Neked írni! Márhogy jó lenne egy kis marketing. Nyilván nem óriásplakátra gondolok. De az esztergomi orvosi rendelőben pl. egyik táborról sem volt semmilyen szóróanyag, plakát. A HPGYK-ban csak a Bátor Tábor plakátja volt kint. Azaz sem a JDH-s, sem semmilyen más (ha egyáltalán van) táborról semmi hír. Biztosan sok szülő van, aki küldené a gyereket, ha tudna róla. Esetleg kis szórólap szakápolóknak, gyerek rendelésen kapna belőle.

Gábor pl. azt mondta, hogy mindkettőben jók voltak a programok, a BT-ban van kötélpálya meg ló, a JDH-sban meg Balaton meg röpipálya. Egyikben van okítás, a másikban helyette más van.
 

dg

Őstag
Valószínűnek tartom, hogy a megyei ellátóknak is vannak helyi kezdeményezéseik. Indulok ki abból, hogy Fejér megyének van: minden évben viszik a gyerkőcöket a Balcsi mellé. Edukálással egybekötött élményszerzés.
Az biztos, hogy a lehetőségre fel kell hívni a közönség figyelmét!
 
Gabibaba is jól írja, a gondtalanság, szabadságérzés nagyon jó érzés lehet egy diabos srácnak... Szuper, hogy több lehetőség létezik, aki teheti, mindkét helyre (akár egyik évben egyikbe, majd másikba) juttassa el gyermekét...

Sziasztok!!
pedig azt gondoltam a mai le.... után nem írok, de erőt vettem magamon és próbálok felpörögni:rolleyes:

A lehetőség egyre kevesebb, kb. 16 éve szervezünk a miskolci gondozóból táborokat, először 6-18 éves korig, majd csatlakoztunk a JDH táborához.
Így egy évben 1 tábort szervezünk miskolcról a saját és a budai gyk. gondozottjai részére 6-13 éve korig és szervezi a JDH az ugynevezett "Országos Tini tábort", ami az éven a XX. volt.
Lehet hivatkozni a válságra... tudjuk hogy a szülőknek is egyre nehezebb kifizetni a táborok költségeit, és egyre nehezebb olyan "Önkénteseket" találni akok ÉRTIK is és SZERETIK is azt amit csinálnak!
Ez volt a kisregény :-o

Amit akartam igazán írni, csak annyi, hogy szerencsés tényleg az a gyerkőc aki el tud jutni egy éven több táborba is, és a tapasztalat az, hogy majdenem mindíg ugyanazok a gyerekek vannak a táborokban.
De mi van azokkal akiket a szülők annyira féltenek, és nincs meg a bizalmik felénk szervezők felé,vagy a gyerek hallani sem akar róla:confused: tudjuk pedig nagy szükség lenne mindenkinek eljutni egy-egy táborba vagy valami szervezett edukációs napokra!!
Én ezt úgy látom erre nincs semmi megoldás:(, erre kellene valamit kitalálni:confused:

Üdv:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Amit akartam igazán írni, csak annyi, hogy szerencsés tényleg az a gyerkőc aki el tud jutni egy éven több táborba is, és a tapasztalat az, hogy majdenem mindíg ugyanazok a gyerekek vannak a táborokban.
De mi van azokkal akiket a szülők annyira féltenek, és nincs meg a bizalmik felénk szervezők felé,vagy a gyerek hallani sem akar róla:confused: tudjuk pedig nagy szükség lenne mindenkinek eljutni egy-egy táborba vagy valami szervezett edukációs napokra!!
Én ezt úgy látom erre nincs semmi megoldás:(, erre kellene valamit kitalálni:confused:

Üdv:
Ezzel az a baj, hogy mindegy miért nem megy a gyerek táborba, a szülő félti, vagy a gyerkőc nem akar menni, nem lehet erőltetni.
Akármilyen pozitívumot felsorakoztathatsz, mindig lesz kifogás, hogy miért nem.

Csak egy kicsit érinti a témát. A gyerekem, amikor kicsi volt, nem akart menni a táborba (nem diabos). Az első évben azt mondtam, hogy befizetlek, és menned kell, aztán jövőre, ha nem tetszik, akkor mondhatod, hogy nem akarsz menni. Naná, hogy úgy jött haza a gyerkőcöm, hogy mikor lesz már "jövőre"? És jövőre is ment, és egész 8.-ig, amíg mehetett.

Sajna ezt a jól működő taktikát nem vethetjük be idegen szülőkkel szemben.
 

Annabella

Új tag
Egy sajnálatos példa a véradásról a 168 óra onlineról:
"Vérellátás

2009. augusztus 14-én délelőtt fél tizenegykor elballagtam az Országos Vérellátó Szolgálat Karolina úti épületébe, hogy szokásom szerint megtegyem a következő, saját nyilvántartásom szerinti 53. véradásomat.
A vérellátóban az adminisztrátorok sajnálattal közölték, hogy ezt most nem tehetem meg, mivel a tb-kártyámnak csak a másolata van nálam, ők pedig csak az eredetit fogadhatják el.

Arra az észrevételemre, hogy korábban a másolat is megfelelt, tájékoztattak, hogy ma már ez nem így van.

Ebben az időpontban a vérellátóban rajtam kívül véradó nem volt: délelőtt fél tizenegykor.

Kérem, segítsenek a történettel kapcsolatos dilemmám eldöntésében, miszerint:
– tulajdonképpen van elég vér, csak ezt a tényt nem célszerű terjeszteni;
– a vérellátással kapcsolatos előírások készítője vajon tudja-e, hogy én nem szolgáltatást kérni mentem, hanem vért adni szerettem volna;
– a vérellátóban egészen egyszerűen nem kívántak dolgozni.
Rózsa Gábor
E-mail "
 

Annabella

Új tag
de mi kellene ahhoz, hogy divat legyen? Vagy ha nem is divat, csak egy kicsit népszerűbb. Szerintem nem mindenki él a mókuskerékben, és az önkéntes munka sokmindenre megtanítja az embert, amit aztán hasznosítani is tud későbbi élete során.
 

poe

Őstag
de mi kellene ahhoz, hogy divat legyen? Vagy ha nem is divat, csak egy kicsit népszerűbb. Szerintem nem mindenki él a mókuskerékben, és az önkéntes munka sokmindenre megtanítja az embert, amit aztán hasznosítani is tud későbbi élete során.
Változtatni kellene az emberek felfogásán... Ez ránk, magyarokra amúgy is jócskán ránkférne. ;)
 

Annabella

Új tag
És mondjuk mit gondoltok arról, hogy itt az egészséggel kapcsolatos fórumon alaposan megbeszéltük azt, hogy ki hogyan vélekedk a dohányzásról. És az eredmény, ha jól összesítem: Betiltani nem szerencsés, leszokni nagyon sokan nem akarnak, a kampányokkal talán úgy vannak: nekem ugyan ne mondják meg hogy éljek, mert úgysem élek úgy. És ezt nem csak itt tapasztalom, hanem sok más helyen is.

Mondjuk ha önkéntesek vennének részt valamiben, ami segítené a dohányosokat, az szerintetek mennyire lenne elfogadható? Ezen a hozzáálláson lehet vagy sem változtatni?

Ha az önkéntesség nem tanítható, vagy nem örökölhető a szülőktől, akkor ezek szerint nem lehet meggyőzni az embereket, hogy az jó, és azáltal ők is tapasztalnak és fejlődnek?
 

tímeácska

Őstag
És mondjuk mit gondoltok arról, hogy itt az egészséggel kapcsolatos fórumon alaposan megbeszéltük azt, hogy ki hogyan vélekedk a dohányzásról. És az eredmény, ha jól összesítem: Betiltani nem szerencsés, leszokni nagyon sokan nem akarnak, a kampányokkal talán úgy vannak: nekem ugyan ne mondják meg hogy éljek, mert úgysem élek úgy. És ezt nem csak itt tapasztalom, hanem sok más helyen is.

Én ebből csak egy valamit tudok kiszűrni: mindenki a saját szerencséjének a kovácsa, azaz, saját magunk alakítjuk az életünket! Hála annak a Magasságosnak!!! Én ennek az észrevételednek Annabella kifejezetten örülök!

Azért, a teljességhez hozzátartozik:
(Mivel az itteni fórumozók véleményét firtattad, azért Őket hozom fel példának!!!)
Rettentően örülök, hogy már nem egy alkalommal találkoztam a fórumozókkal (és még remélem nagyon sokszor örvendhetek is Nekik személyesen!). Voltak köztük dohányosok, és nemdohányosok is. És milyen érdekes, mind a két "tábor" teljes mértékig toleráns volt egymással szemben: a dohányos nem károsította a nemdohányost, a nemdohányos pedig nem akarta meggyőzni a másik csapatot a dohányzás egészségtelenségéről, és kockázati tényezőiről. Erre egy igen jó példa Teki dohányolós-széke, amiről az albumokban még kép is szerepel! :) Tudom, viccesnek tűnik, és komolytalannak, de mi más tükrözné ennél jobban Kata toleranciáját (is!!!) a nemdohányzók felé?!?! Azért itt megjegyezném, mások is ültek abban a székben...:rolleyes::cool: És tudod mit?! Üljenek csak, engem nem zavarnak!:);)
 

tímeácska

Őstag
Mondjuk ha önkéntesek vennének részt valamiben, ami segítené a dohányosokat, az szerintetek mennyire lenne elfogadható? Ezen a hozzáálláson lehet vagy sem változtatni?

Teljes mértékben elfogadható, amennyiben a dohányost nem zavarja! :cool: Ez nem egy kényszer-gyógykezelés... :cool: (Bocsi, nem akarlak megbántani, de én ezt így gondolom!)
Milyen hozzáállásra gondolsz, amin változtatni kellene valahogyan?
 

tímeácska

Őstag
Mondjuk ha önkéntesek vennének részt valamiben, ami segítené a dohányosokat, az szerintetek mennyire lenne elfogadható?

Megint nem kötekedésképpen...
Te most úgy nagy általánosságban írsz a dohányosok megsegítéséről, avagy csak a leszokni kívánó dohányosokra gondolsz?! Nagyon nem mindegy! Egy dohányosnak, aki nem akar leszokni, nem értem, miben kéne segíteni?! Tüzet adni?! (Csak vicceltem!:)) Úgy gondolom, a dohányosok teljes mértékben tisztában vannak a dohányzás esetleges káros hatásaival! Tehát, a felvilágosításban nem hinném, hogy segítséget igényelnek (itt természetesen nem a kamasz/tinédzser nagymenő, divatbagósokra gondolok!!! Az más téma!)! Akkor mégis miben???
 

dg

Őstag
És az eredmény, ha jól összesítem: Betiltani nem szerencsés, leszokni nagyon sokan nem akarnak, a kampányokkal talán úgy vannak: nekem ugyan ne mondják meg hogy éljek, mert úgysem élek úgy. .

?


A konzekvencia részben helytálló. De ha figyeltél, van olyan is, aki már sikeresen leszokott, van aki próbálkozik, mert szeretne leszokni, és nincs olyan vélemény a fórumon, aki azt mondta volna, hogy "már csak azért se szokok le, pukkadjatok meg a kampányaitokkal együtt." (Ez az utolsó beidézett mondattal hivatott egyenértékűnek lenni, ugyi...)
 

pumpás

Őstag
A konzekvencia részben helytálló. De ha figyeltél, van olyan is, aki már sikeresen leszokott, van aki próbálkozik, mert szeretne leszokni, és nincs olyan vélemény a fórumon, aki azt mondta volna, hogy "már csak azért se szokok le, pukkadjatok meg a kampányaitokkal együtt." (Ez az utolsó beidézett mondattal hivatott egyenértékűnek lenni, ugyi...)
De van valahol én nyilatkoztam hogy csak azért sem szokok le a bagóról.Próbálkoztam de többe volt mint amikor cigiztem.Én maradok örök bagós!:twisted:
 
Oldal tetejére