2. típusú diabetes, amit csak diétával kezelek

Sajnos én is cukor beteg vagyok. Hála istennek nem vészes csak 8-10 között van amit diétával jól tudok kezelni. De furcsa számomra,hogy amikor magasabb akkor borzalmas viszketés jön elő..ahogy elmúlik a magas mérce visszahúzódik a viszketés is. A másik amit próbáltam ettem cukrot és nem változott a cukrom de van amikor nem ettem semmit és fel ment 8 fölé/ a semmitől/
És nem tudom miért de a hasfalban levő mirigyek mindig megnőnek ha a cukor magasabb.
Diétám jelenleg:150 gr szénhidrát 1300 cal.Így kínszenvedés nélkül adtam le 10 kilót ami nagy szám.
 

KOKRI

Új tag
SZIA! Kokri vagyok!

Én most regisztráltam....és örülök hogy szinte elsőre olyan valakit találtam-aki "csak" diétázik! Én is ezt próbálom...de csak úgy magamtól.....így aztán minden segítségnek ürülnék!!!!

ÜDV!
 

rgyörgy

Új tag
Sajnos én is cukor beteg vagyok. Hála istennek nem vészes csak 8-10 között van amit diétával jól tudok kezelni. De furcsa számomra,hogy amikor magasabb akkor borzalmas viszketés jön elő..ahogy elmúlik a magas mérce visszahúzódik a viszketés is. A másik amit próbáltam ettem cukrot és nem változott a cukrom de van amikor nem ettem semmit és fel ment 8 fölé/ a semmitől/
És nem tudom miért de a hasfalban levő mirigyek mindig megnőnek ha a cukor magasabb.
Diétám jelenleg:150 gr szénhidrát 1300 cal.Így kínszenvedés nélkül adtam le 10 kilót ami nagy szám.

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Szia tisztahiszti!<o>:p</o>
Én is 2-es vagyok, de én inzulinos. Amit írsz, abból nem lehet tudni, gyógyszert szedsz és orvosnál voltál e? A 8-10 mmol/l vc érték egyáltalán nem jó, és ezek szerint a diétád sem. A viszketés attól van, száraz a bőröd, mert a szervezeted igyekszi kimosni a felesleges cukrot. Biztos tapasztaltas, hogy sokat iszol, és sokszor kell pisilni. Ajánlott, hogy cukrot ne egyél. A hasnyálmirigyed hol dolgozik, hol nem. Amikor nem termel inzulint, akkor megy fel a cuki evés nélkül is. Az, hogy fogytál, előnyös. Feltétlenül menj orvoshoz. Cukorbetegségben az a veszélyes, ha magas a cukor, (neked magas) nincs megfelelően kezelve, és kialakulnak szövődmények. Gondolom, nem szeretnél féllábú lenni, vagy megvakulni. Saját érdekedbe, irány a doki, de minél előbb.<o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o><o></o>
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
CH számláló - segítség

Angyalka jóvoltából egy szénhidrátszámláló excel tábla:

Töltsd le és használd :)

Az itt található táblázat hibás volt, aki szeretné a legfrisebb verziót megkapni Angyalka11 jóvoltából, írjon az alábbi e-mail címre:

tapanyagszamolo@gmail.com

Köszönjük Angyalka!
 

mézesmaci

Új tag
Szép estét kívánok !
Két éve lett magas a cukrom,én állandóan verejtékeztem és sok folyadékot kívántam.Nagy nehezen meggyőztem házi dokim hogy adjon egy labor papírt mivel édesapám cukros volt.
Éh gyomri cukrom 12 mol volt Nem semmi.
Diaprel Mr.t kaptam napi 1x kell szednem és szigorú diéta.
Igen ám de ott a bibi,hogy nemtudok fogyni,pedig kéne mert hasfali sérvműtét előtt is álok.
Voltam már Visegrádon Rehabon fogyás céljábol-2 kg és kész pedig amit ott adtak enni te jó ég azt hittem megőrülök az első héten,de aztán megszoktam.
Szakmámból adodóan sajnos sok édeséggel találkozom,és van mikor bűnbe esem.
Most hallottam a (fehérbabhéj teáról).
Ivott már vki közületek?
Állítólag jó a cukorra.
Szép estét kívánok./Klára/;)
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Dr. Pados Gyula
Fővárosi Szent Imre Kórház IV. Belosztály - Önálló Lipid Részleg

Lipid Részleg 30 ágyon foglalkozik elhízott, egyéb rizikófaktorokkal is terhelt egyének kivizsgálásával és kezelésével, a C épület III. emeletén, komfortos, fürdőszobás, televíziós 3 ágyas szobákban. A túlsúlyos-elhízott egyéneket a háziorvos utalja be a Lipid Részleg Lipid Ambulanciájára, ahol orvosok, dietetikusok látják el őket ill. sz.e. előjegyzik a Lipid Részleg egyhetes turnusokban szervezett testsúlycsökkentő programjaira. 1983 óta mintegy 13 000 elhízott vett részt a IV. Belosztály keretén belül indult kórházi kezelésben.
Ez három részből áll:
1. 600-800 kalóriás diéta
2. belgyógyászati, sz.e. hormonális ill. kardiológiai kivizsgálás
3. az elhízottak hosszútávú, otthoni 1200-1500 kalóriás diétájára való kiképzés (csoportfoglalkozások, dietetikusi képzés, videofilmek, tornaprogram).
A testsúlycsökkentés eredményességét a Lipid Ambulancián ellenőrizzük.
Az elhízáshoz leggyakrabban csatlakozó kísérő betegségek, a magas vérnyomás, a magas vérzsírszint, cukorbetegség és a négyesfogat által alkotott metabolikus szindróma felmérése és sz.szi. kivizsgálása, ellátása is a Lipid Részleg tevékenységi körébe tartozik.
Az egyheti átlagos fogyás 4 kg körül van, mely az otthoni diéta mellett heti 0,5 kg-al folytatható, fél év alatt 12 kg-ot elérhet. A Lipid Részleg részben új diétákat is kidolgozott, mint a nemcsak kalóriaszegény, zsírszegény, hanem a gyorsan felszívódó szénhidrátok korlátozásával járó hosszútávú diéta.
A Lipid Részleg a zsíranyagcsere betegségeket ellátó egyik országos központ a SOTE III és a debreceni I. belklinika mellett, így az ország egész területéről fogad - a háziorvosok közvetítésével - betegeket.
Tevékenysége közé tartozik még a gyomorszűkítő műtétekre várók kivizsgálása és az indokoltság véleményezése.

Az osztály orvosai:
Vezető főorvos: Dr. Pados Gyula c. egyetemi docens, kandidátus,
Helyettes vezető főorvos: Dr. Audikovszky Mária főorvos
Adjunktus: Dr. Jámbor Zoltán
Belgyógyász szakorvos: Dr. Juhász Katalin
Főnővér: Ster Lászlóné
Dietetikus: Kovács Ferencné, Erika

Lipid Ambulancia rendelési rendje:
Hétfő: 14:30 - 16:30
Kedd: 10 - 12
Szerda: 10 - 12 óráig.
Minden fenti időben érkező beteget érkezési sorrendben ellátunk, külön előjegyzés nem szükséges.
Általában 2 havonta Lipid Klubot tartunk, ahol előadások, termékbemutatók, kóstolók várják a klubtagokat és az érdeklődőket.

Telefon számok:
Érdeklődés (adminisztrátor): 464-8721
Lipid Ambulancia rendelési időben: 464-8764
 

mézesmaci

Új tag
Dr. Pados Gyula
Fővárosi Szent Imre Kórház IV. Belosztály - Önálló Lipid Részleg

Lipid Részleg 30 ágyon foglalkozik elhízott, egyéb rizikófaktorokkal is terhelt egyének kivizsgálásával és kezelésével, a C épület III. emeletén, komfortos, fürdőszobás, televíziós 3 ágyas szobákban. A túlsúlyos-elhízott egyéneket a háziorvos utalja be a Lipid Részleg Lipid Ambulanciájára, ahol orvosok, dietetikusok látják el őket ill. sz.e. előjegyzik a Lipid Részleg egyhetes turnusokban szervezett testsúlycsökkentő programjaira. 1983 óta mintegy 13 000 elhízott vett részt a IV. Belosztály keretén belül indult kórházi kezelésben.
Ez három részből áll:
1. 600-800 kalóriás diéta
2. belgyógyászati, sz.e. hormonális ill. kardiológiai kivizsgálás
3. az elhízottak hosszútávú, otthoni 1200-1500 kalóriás diétájára való kiképzés (csoportfoglalkozások, dietetikusi képzés, videofilmek, tornaprogram).
A testsúlycsökkentés eredményességét a Lipid Ambulancián ellenőrizzük.
Az elhízáshoz leggyakrabban csatlakozó kísérő betegségek, a magas vérnyomás, a magas vérzsírszint, cukorbetegség és a négyesfogat által alkotott metabolikus szindróma felmérése és sz.szi. kivizsgálása, ellátása is a Lipid Részleg tevékenységi körébe tartozik.
Az egyheti átlagos fogyás 4 kg körül van, mely az otthoni diéta mellett heti 0,5 kg-al folytatható, fél év alatt 12 kg-ot elérhet. A Lipid Részleg részben új diétákat is kidolgozott, mint a nemcsak kalóriaszegény, zsírszegény, hanem a gyorsan felszívódó szénhidrátok korlátozásával járó hosszútávú diéta.
A Lipid Részleg a zsíranyagcsere betegségeket ellátó egyik országos központ a SOTE III és a debreceni I. belklinika mellett, így az ország egész területéről fogad - a háziorvosok közvetítésével - betegeket.
Tevékenysége közé tartozik még a gyomorszűkítő műtétekre várók kivizsgálása és az indokoltság véleményezése.

Az osztály orvosai:
Vezető főorvos: Dr. Pados Gyula c. egyetemi docens, kandidátus,
Helyettes vezető főorvos: Dr. Audikovszky Mária főorvos
Adjunktus: Dr. Jámbor Zoltán
Belgyógyász szakorvos: Dr. Juhász Katalin
Főnővér: Ster Lászlóné
Dietetikus: Kovács Ferencné, Erika

Lipid Ambulancia rendelési rendje:
Hétfő: 14:30 - 16:30
Kedd: 10 - 12
Szerda: 10 - 12 óráig.
Minden fenti időben érkező beteget érkezési sorrendben ellátunk, külön előjegyzés nem szükséges.
Általában 2 havonta Lipid Klubot tartunk, ahol előadások, termékbemutatók, kóstolók várják a klubtagokat és az érdeklődőket.

Telefon számok:
Érdeklődés (adminisztrátor): 464-8721
Lipid Ambulancia rendelési időben: 464-8764


Igazán kedves tőled hogy ennyi infót adtál és ilyen gyorsan.
Most már csak az a kérdésem lenne,hogy ezért fizetnem kell vagy ha házi dokival beszélek és beutal akkor ingyenesen kapok útmutatást,kezelést stb annak érdekében hogy le fogyjak?Vagy esetleg nem ugy van hogy körzetenként hova utalhat be dokim ilyen cálból?Mert tavayl uyge a Visegrádi rehabba lettem küldve,de oda nem szeretnék vissza menni.
Nem a dokik és nővérek miatt mert azok lelkiismeretes emberek voltak egyéb okai vannak.Várom szíves válaszod csoda szép napot Mindenkinek!Klára;):D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igazán kedves tőled hogy ennyi infót adtál és ilyen gyorsan.
Most már csak az a kérdésem lenne,hogy ezért fizetnem kell vagy ha házi dokival beszélek és beutal akkor ingyenesen kapok útmutatást,kezelést stb ;):D
Telefon számok:
Érdeklődés (adminisztrátor): 464-8721
Lipid Ambulancia rendelési időben: 464-8764

A telefonszámokon minden bizonnyal szívesen elmondják a részleteket, de én gyanítom, hogy háziorvosi beutalóval TB finanszírozással megy a dolog.
Ha belevágsz, szívesen vesszük, ha megosztod velünk a tapasztalataidat.
 

dg

Őstag
A 2-es típusú diabéteszről volt szó a Kossuth rádióban, 2009. március 30-án.. Többek között Fövényi doktor is beszélt.
Meghallgatható a rádió hangtárában (a 9-10 óra közötti felvételt kell keresni, a dátumot felül külön kell kiválasztani).

http://real1.radio.hu/kossuth/
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
elvileg nem kellene, itt valami más bibi van. Laci, megnéznéd te is? Hátha te többet tudsz, mint mi szakzseni nőneműek.
 
Oldal tetejére