Bkv, Volán, Máv, hajó, repülő és amit akartok

Annabella

Új tag
Utazgassunk a járműveken Budapesten, a környékén és vidéken. Vagy a Földön, vízen levegőben. Itt megtalálható majd minden az utazás élményével, vagy éppen kudarcával kapcsolatos vélemény, írás, és egyebek.
 

Annabella

Új tag
Kezdem a BKV-val. vagy éppen BNV-nek is nevezhetném. (hogy miért az a poén)
Sokan kritizálják, hát fedezzük fel alaposabban, mi a jó és a kevésbé jó benne. Buszok: a régi Ikarusok a nyerők nálam, legyen az szóló, vagy csuklós. Jegyet lyukasztani lehet vagy kevésbé lehet rajta (a kis piros lyukasztókon) a vészkijárat 4 piros karját is megtalálom rajta. Amúgy magas lépcsős (de nem baj, annak aki nem idős és nem babakocsival utazik), és valahogy kicsit nosztalgikus is a mai Volvokat elnézve.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Tömegközlekedés. Lehetnének tisztábbak, sûrûbbek a járatok (szinte bármelyikre érvényes) - legalábbis csúcsforgalomban. Nem túl jó heringként utazni... Kedvenc járataim: sárga kisföldalatti (ha már nosztalgiázunk) és a combino (ha már európa felé tekintgetünk). Belefér még a hannoveri... a többi elég minôsíthetetlen, leginkább a buszokkal vagyok nagyon elégedetlen, akár volvo, akár ikarus...
 

Annabella

Új tag
Nekem a Volvo csengője tűnt fel elsőnek. Na az aztán ciripel. Hívhatnám akár tücsökjáratnak is. Amúgy meg kellemes benne a légkondi.
A Volánnal nagyon meg voltam elégedve, a régieken nem volt légkondi, csak a "menetszél", ami a régi szóló és csuklós Ikarusokon.
Hát a kisföldalatti nekem is a kedvencem, de szerintem nagyon hamar becsukja az ajtókat.
És mi van a trolikkal? A régi "rázósakat" ismerem, az újat még nem próbáltam ki.
(Bocsi a BNV az BMV)
 

Annabella

Új tag
De jó Neked! Én is így voltam vele anno, de csak álom maradt. És ha már itt tartunk milyen kocsival utazni? (nem feltétlenül a bp-i dugókra gondolok)
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Az én autóm abszolut gazdaságos :) és én is azért szeretem, mert szabadságot ad. Ha belvárosba megyek, kihagyom, mert elvisz a sárga földalatti, de ha át kell szállni jobban megéri az autó, mert kevesebbet fogyaszt, mint a több bkv jegy ára és tuti találok parkolót is - méreteiből adódóan.
 

Annabella

Új tag
Akkor csak én járok a jó öreg Bkv-val? Elvileg környezetkímélőbb ugye, mint az autók, dehát az igaz, hogy nem egyedül vagy a családjával utazik benne az ember.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Akkor csak én járok a jó öreg Bkv-val? Elvileg környezetkímélőbb ugye, mint az autók, dehát az igaz, hogy nem egyedül vagy a családjával utazik benne az ember.

Jól mondod: elvileg! Iszonyú milyen füst jön ki egyes buszokból. Ha nem kell átszállnom, akkor én is bkv-zom
 

goyo

Adminisztrátor
Fórumvezető
Itthon varosban szinten auto. :rolleyes:

Torontoban sokat jartam tomegkozlekedessel, mert nagyon jol meg voltak oldva az atszallasok es a parkolohazak a nagyobb allomasoknal. Minden busz/villamos a megallok nagy reszenel lemegy a fold ala es innen csak egy ugras a metro...nem kell uton atkelni, arusokkal harcolni stb...bar az autopark az itthoninal sokkal elavultabb! az 50 eves darabokban is folyamatosan hutottek/futottek idojarastol fuggoen.

Ha a fentiek itthon is megoldodnanak es nem engednenek fel a szerencsetlen gyomorforgatoan budos hajlektalanokat, valamint a kalauzok IQ/pszichologia teszten is atesnenek (kint a sofornel kell fizetni a buszon, villamoson es trolin is) nem lenne kerdes mit valasztok...
 

Annabella

Új tag
A füstöt az én tapasztalom, mégis mennyire furcsa az, hogy amikor az üvegházhatásról beszélnek a hozzáértők, akkor szinte mindig a mérgező gázok és a kocsiforgalom visszaszorítása kerül előtérbe. Ugyanakkor régen azt is hallottam, hogy világviszonylatban is nálunk egészen jól van megszervezve a tömegközlekedés. Persze, hogy csodálkoztam rajta, de ez onnan származott, ahol abszolút nem épült ki a tömegközlekedés. Csak az utak, autópályák végtelenségében éltek az emberek.

Tényleg lehetnének jobb színvolalúak a járművek nálunk. Na de majd most. Remélhetőleg a jövőben futja majd új járművekre.

Az jó dolog, ha valakinek külföldi tapasztalatai is vannak. Akkor van mihez viszonyítani. Az aluljárók, átjárók "hangulatát" én sem élvezem, de az vígasztal, hogy gyorsan áthaladok rajta. A kapualjakban megbúvó hajléktalanok látványa már már a mindennapok részévé vált. Sajnos.
 

Annabella

Új tag
Hallottam egy jó hírt, mégpedig azt, hamarosan új BKV buszokat szerezhetnek be. Kíváncsian várom, milyenek lesznek (pl: újak-e vagy használtak) kényelmesek vagy kevésbé. stb.
 

mekcsi

Új tag
Hallottam egy jó hírt, mégpedig azt, hamarosan új BKV buszokat szerezhetnek be. Kíváncsian várom, milyenek lesznek (pl: újak-e vagy használtak) kényelmesek vagy kevésbé. stb.

Nemrég jelent meg egy cikk azokról az új buszokról. Nem tűnnek rossznak, viszont egy másik városban már fut egy két olyan, ott nem igazán dicsérik.
 

selejt

Új tag
Tömegközlekedés. Lehetnének tisztábbak, sûrûbbek a járatok (szinte bármelyikre érvényes) - legalábbis csúcsforgalomban. Nem túl jó heringként utazni... Kedvenc járataim: sárga kisföldalatti (ha már nosztalgiázunk) és a combino (ha már európa felé tekintgetünk). Belefér még a hannoveri... a többi elég minôsíthetetlen, leginkább a buszokkal vagyok nagyon elégedetlen, akár volvo, akár ikarus...

nálam is a sárga kisföldalatti a nyerő. hangulatos nagyon! : )
 

KisPeter

Új tag
repcsi

Én most így hagynám a BKV-t a csudába :p Ilyen borongós napokon legszívesebben repülőre ülnék és elhúznék melegebb égtájra. :hurra: Ti gondolkoztatok , hogy elrepültök valamerre, vagy karácsonykor mindenki otthon marad? Nekem elég kicsi a családom és nem szokás meglátogatni ilyenkor a rokonokat sem. Most azon lobbizok, hogy valahova menjünk el legfeljebb csak pár napra. Olyan olcsók most a repjegyek és ez lehetne karira a közös ajándék.
A BKV-nál meg a kisföldalatti a nyerő nekem is. Főleg, hogy múltkor mentem 7es busszal és mivel esett a hó nem bírta a terhelést az ablak és berepett :o mindenkinek le kellett szállnia, mert a buszsofőr úgy ítélte meg a helyzetet, hogy ezzel a busszal nem utazhat most senki. Én meg lazán elkéstem a zh-ról :mad:
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
De durva! Szerencsére ezer éve nem utaztam buszon... A kis sárga földalattival ilyen baleset nem eshet meg szerencsére.
Igen, gondolkoztam repülésen, de nem Karácsonykor. Az milyen jó lenne... reggel felülni kiszállni pl. Rómában, este vissza. Pár nap múlva ugyanez, csak mondjuk Amszterdam... :) Kis kirándulások sokasága
 

tímeácska

Őstag
De durva! Szerencsére ezer éve nem utaztam buszon... A kis sárga földalattival ilyen baleset nem eshet meg szerencsére.
Igen, gondolkoztam repülésen, de nem Karácsonykor. Az milyen jó lenne... reggel felülni kiszállni pl. Rómában, este vissza. Pár nap múlva ugyanez, csak mondjuk Amszterdam... :) Kis kirándulások sokasága

Én már jártam így a londoni Lutoni, görög Sitia, és francia Biarritz repülőtereken... Nagybátyám pilóta... :D Csak volt, hogy néha a reptereken kívül nem láttam sok minden mást... :rohog:
 
Oldal tetejére