Csonttörések - Biztosítás

dg

Őstag
Gondoltam, megosztom mindenkivel az infot, miszerint 3-18 éves kor között alanyi jogon van biztosítás minden gyermekre, törés (egyéb baleset?) esetén, Állam Bácsi jóvoltából. Magyarán, ha baj van, csak be kell sétálni egy biztosítóhoz az orvosi papírokkal. Én gyöngyfűzőt veszek majd a lányomnak a kapott összegből. :rolleyes:
 

rgyörgy

Új tag
Kedves d.g., szerintem az egész arra jó, hogy megismerjék a gyerekek a biztosítás fogalmát. Nagyon sokan, mindenüket elveszítik, mert nincs biztosításuk. Nekem is kétszemélyes nyugat európai körutazás teljes költsége azért nem veszett el, mert volt biztosításunk pont erre az esetre, ha az utolsó pillanatban történik valami. Az esély, hihetetlenül kicsi, de bekövetkezett a baj.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves d.g., szerintem az egész arra jó, hogy megismerjék a gyerekek a biztosítás fogalmát. Nagyon sokan, mindenüket elveszítik, mert nincs biztosításuk. Nekem is kétszemélyes nyugat európai körutazás teljes költsége azért nem veszett el, mert volt biztosításunk pont erre az esetre, ha az utolsó pillanatban történik valami. Az esély, hihetetlenül kicsi, de bekövetkezett a baj.

Drága Méhecském!
Én pedig hogy vártam az újabb fotó gyűjteményt, sőt Tímeácskának is azt súgtam, hogy Te világot látni mentél. De ügyesen cselekedtél, a talin majd mesélsz.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Gondoltam, megosztom mindenkivel az infot, miszerint 3-18 éves kor között alanyi jogon van biztosítás minden gyermekre, törés (egyéb baleset?) esetén, Állam Bácsi jóvoltából. Magyarán, ha baj van, csak be kell sétálni egy biztosítóhoz az orvosi papírokkal. Én gyöngyfűzőt veszek majd a lányomnak a kapott összegből. :rolleyes:
Én úgy tudom, hogy 24 éves korig a nappali tagozaton az iskola, vagy az önkormányzat köt biztosítást a nebulókra. Te mit tudsz erről? Lehet, hogy az én ifóm hiányos?
 

dg

Őstag
Én úgy tudom, hogy 24 éves korig a nappali tagozaton az iskola, vagy az önkormányzat köt biztosítást a nebulókra. Te mit tudsz erről? Lehet, hogy az én ifóm hiányos?

Sajna, én erről nem tudok semmit, még nem hallottam róla.
Az alanyi jogon járó biztosításról meg ma világosítottak fel minket egy biztosítónál, és kaptunk is kicsike zsozsót. (Volt bennem némi erkölcsi dilemma, hogy szegény lányom karját töri, én meg szaladok a zsebpénzért, de aztán mégis szaladtam, majd kap belőle vígaszajándékot!;)) Remélem, nem azt a konzekvenciát fogja levonni belőle, hogy karjainkat törni érdemes!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sajna, én erről nem tudok semmit, még nem hallottam róla.
Az alanyi jogon járó biztosításról meg ma világosítottak fel minket egy biztosítónál, és kaptunk is kicsike zsozsót. (Volt bennem némi erkölcsi dilemma, hogy szegény lányom karját töri, én meg szaladok a zsebpénzért, de aztán mégis szaladtam, majd kap belőle vígaszajándékot!;)) Remélem, nem azt a konzekvenciát fogja levonni belőle, hogy karjainkat törni érdemes!!

Nekünk anno a suliban mondták, hogy a gyerkőcök biztosítva vannak, de nekünk ezért nem kell külön fizetni. Most nem tudom mi a helyzet, még sulis, de 22 éves.
 

dg

Őstag
Csonttörés és diabetes.
Szegeden (ott törtünk el) a gyereksebész azt mondta, nem tud arról, hogy bármi látványos összefüggés lenne a kettő között (hacsak az nem, hogy a stresszhormonok miatt megemelkedik a cukra, de nem emelkedett meg), és menjünk egy hét múlva Fehérvárra, kötözésre.
Ma mentünk Fehérváron a traumatológiára. Itt azt mondták, a diabosoknak lassabban gyógyul a törése, és miért nem mentünk már másnap, mert eddig egy ideiglenes gipsz volt a karján ami nem is tartotta jól. (Háát. Mert aszonták, nem kell.. megaztán. Tudom is én, milyen az az ideiglenes gipsz??)
Node. Ti hallottatok már erről, hogy diabosnak lassabban forr össze a csontja?
Mert én csípőből azt mondom, hülyeség, ha a cukrai jók. Magas cukor mellett, általánosan rossz anyagcsere mellett lehet hogy így van. Nos?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Csonttörés és diabetes.
Node. Ti hallottatok már erről, hogy diabosnak lassabban forr össze a csontja?
Mert én csípőből azt mondom, hülyeség, ha a cukrai jók. Magas cukor mellett, általánosan rossz anyagcsere mellett lehet hogy így van. Nos?

Én nem hallottam róla, de ez nem jelenti, hogy ne lenne igaz. Sokunknál a sebek nehezebben gyógyulnak, de én sokszor érzem úgy, hogy ez inkább egyénfüggő, mint diab függő. A 2-es tipusú diabnál valóban lassabban gyógyulnak a sebek, így lehet, hogy a csont is. Az hogy a doktorok mit mondanak, hááát.... nekem van néha olyan érzésem, hogy mivel nem szakterületük a diab, sok mindent összekevernek.
 

dg

Őstag
Én nem hallottam róla, de ez nem jelenti, hogy ne lenne igaz. Sokunknál a sebek nehezebben gyógyulnak, de én sokszor érzem úgy, hogy ez inkább egyénfüggő, mint diab függő. A 2-es tipusú diabnál valóban lassabban gyógyulnak a sebek, így lehet, hogy a csont is. Az hogy a doktorok mit mondanak, hááát.... nekem van néha olyan érzésem, hogy mivel nem szakterületük a diab, sok mindent összekevernek.


Igen, én is erre gondoltam.
De azért kiváncsi lettem, kicsit utánamegyek, ha már aktuális számunkra. Amúgy pedig, simán lehetne egy szégyentáblát állítani arról, miket mondanak orvosok és gyógyszerészek. (De persze, ne fecséreljük erőnket időnket a gonoszkodásra, bosszankodásra) Mondjuk a "szakmai megnyilvánulás" súlyosságától függően én simán végigdühöngök akár egy napot is, és sajna nem (alig) tudom kontrollálni, annyira dühít. Ha még a szomszéd bácsi mondaná, a tyúkól-takarítás közben... :???:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igen, én is erre gondoltam.
De azért kiváncsi lettem, kicsit utánamegyek, ha már aktuális számunkra. Amúgy pedig, simán lehetne egy szégyentáblát állítani arról, miket mondanak orvosok és gyógyszerészek. (De persze, ne fecséreljük erőnket időnket a gonoszkodásra, bosszankodásra) Mondjuk a "szakmai megnyilvánulás" súlyosságától függően én simán végigdühöngök akár egy napot is, és sajna nem (alig) tudom kontrollálni, annyira dühít. Ha még a szomszéd bácsi mondaná, a tyúkól-takarítás közben... :???:

Teljesen egyet értek veled. Ha nem fecséreljük az időnket dühöngéssel, akkor is, és ha fecséreljük, akkor is elcserélik a kórházban a beteget, vagy megműtik a beteg ép lábát, és még jó, hogy nem amputációról volt szó.
 

tímeácska

Őstag
Máténak is volt már eltörve a keze, kb. 2,5 éves lehetett... Ugrált az ágyról este... Kézzel pedig kitámasztott földre érkezéskor... Nos, úgy a napi 1500-ból még csak az 527. ilyen mutatványnál nem megfelelően támasztott ki a kacsójával... Rotty... Mondta, hogy fáj a keze, de nem sírt. Onnan gondoltam, hogy valóban nagyon fájhat a keze, mivel abbahagyta az ugrálást... Ez nekem nagyon gyanús volt... Másnap reggel sem használta még a kezét, így elmentünk a sebészetre... És az én Mátémnak el volt törve a keze. Gipszsínt kapott, majd másnapra visszarendeltek minket, csak leszedték a gézt a sínről, ilyenkor ez a "trend". Azért csinálják ezt, mert így tudnak megbizonyosodni arról, hogy nem dagadt bele a beteg keze a gipszbe, nem nyomja, nem dörzsöli, nem szorítja sehol a gipsz (keringés kielégítő-e). Ha bármi probléma van, akkor az ellen tenni kell... Aztán 1 hét után kapott teljes gipszet. Műanyag gipsze volt, zöld színű. Hogy ne legyen anyira zöld (uncsi) az a gipsz annyi ideig, Mátém kreatív anyja :)-D) kitalálta, hogy ragaszt rá mozgó szemeket (hobby boltban lehet venni), az ujjaknál rajzolt a gipsz végére cikk-cakkban éles fogakat alkoholos filccel, és a gipsz oldalára ragasztott fircből kivágott 4 lábat... És már kész is volt a krokodil...! Máté az ujjaival imittálta, hogy harap a kroki: vááá!-vááá!:-D Aztán ezzel már csak egy gond volt... Alig engedte a gyerek a végén levenni a gipszet... :-D
 

dg

Őstag
Ez mekkora ötlet! (Hogy rajzoljunk rá valamit, addig én is eljutottam)Majd én is csinálok valami hasonlót, sajna, lesz rá idő.
Nekünk Szegeden csak annyit mondtak, hogy figyeljük, kékül-e az ujja, meg dagad-e, és ha igen, csak akkor menjünk vissza.
Ma én is vártam, hogy színes gipszet kapunk, az asszisztens nő csillogó szemekkel ajánlotta is, de a dokinő rászolt, hogy nem, nem. Ja? Nem. -- mondta az asszisztens. Az titok maradt, hogy miért nem.
Jó, persze nem ez a lényeg, de azért mégis...
 

Zsu77

Új tag
Hát hogy a csonttörés milyen ütemben gyógyulhat,azt nehéz megjósolni akkor,amikor sebgyógyulásról ezt olvasni:minden seb,amely:
egy héten belül nem forrad össze,
bepirosodik,
sárgászöldes váladékot termel,
orvosi kezelést igényel.A begyulladt lábat pihentetni kell és fel kell polcolni.Párnával lehet biztosítani,hogy a lábon nyomás okozta sérülés ne keletkezzen.A sebet fertőtlenítő szerekkel kell kezelni.Néha antibiotikum-tablettát vagy injekciót is alkalmazni kell.
...
Jó hír viszont az,hogy mindez a kemény szövődmények közt lett felsorolva.Én ebből azt logikázom ki,hogy magas cuki kell ahhoz,hogy egy seb ne gyógyuljon.Végülis egy test ugyanolyan körülmények közt ugyanazt kell,hogy nyújtsa,amit egy másik is.Tehát egy normalizált vc-vel a sebek is könnyebben kell hogy gyógyuljanak,amint az be van programozva.
 

szolnok

Új tag
A sebek nehezen gyógyulása valahogy benn ragadt az eü agyában abból az ősi időkből mikor még nem tudták ilyen"jól" karban tartani a cukrot. Na meg mint Kata írta ez egyén függő, diabtól függetlenül.
Saját tapasztalatunk szerint /műtétek , baleset / semmi különbség nem volt a gyógyulás között az ugynevezett egészségesekhez viszonyitva.
A biztositás amiről irtok melyik biztositónál érvényes? vagy mindegy?
 

dg

Őstag
Nem tudok róla többet, mint amit a topikindítóban írtam. Ez alapján az alanyi jogú biztosítás, csonttörés (egyéb baleset?) esetére, 3-18 éves kor között elvileg bárhol érvényesíthető, bármelyik biztosítónál. Ha az info nem tökéletes, elnézést érte (mert én már bármit el tudok képzelni kaotikus kishazánkban). Minden esetre, nálunk így volt, nekünk ezt mondták.
 

Zsu77

Új tag
Hamarosan kezdődik az iskola/óvoda.Így hamarosan az óvonénik és a tanítónénik a kezünkbe fogják nyomni azt a színes A4-es lapot,amin a bizosító közli,hogy az alap,amit az állam finanszíroz bizonyos esetekre hogyan fizet,illetve mi is ráfizethetünk különböző összegekben,ekkor a biztosító többet fizet majd az egyes balesetekre.A Biztosító minden intézményben ugyanaz,a nevére nem emlékszem,csak az oroszlánra,hopp!megvan:Simba!Asszem ez a neve!Simba biztosítás,de mindegy hogy mi.Hamarosan kézhez kapjuk! :)
 

dg

Őstag
Kedves d.g., szerintem az egész arra jó, hogy megismerjék a gyerekek a biztosítás fogalmát. Nagyon sokan, mindenüket elveszítik, mert nincs biztosításuk. Nekem is kétszemélyes nyugat európai körutazás teljes költsége azért nem veszett el, mert volt biztosításunk pont erre az esetre, ha az utolsó pillanatban történik valami. Az esély, hihetetlenül kicsi, de bekövetkezett a baj.


Kedves György!

Nem akarok indiszkrét lenni, de ha lehet, kérlek írd meg, hogy mi történt veletek (esetleg privátban). Nagyon érdekelne! Köszönöm!
 

Zsu77

Új tag
Na megkaptuk a szokásos év elejei tájékoztatót.Begépelem:
A Magyar Állam három évre szóló szerződést kötött a Generali-Providencia Zrt-vel annak érdekében,hogy az általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosításról szóló kormányrendeletnek megfelelően biztosított korosztály tagjai a 3. életévük betöltésének napjától 18. életévük betöltésének napjáig államilag finanszírozott biztosítási védelemben részesüljenek.
Biztosítási szolgáltatások:
Baleseti halál: 200.000Ft.
Balesetből eredő maradandó egészségkárosodás:
1-9%-os 3.000Ft
10-29%-os 50.000Ft
30-100%-os 300.000Ft-ból az egészségkárosodás mértékének megfelelő összeg
Csonttörés: 3.000Ft
Az államilag finanszírozott általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosítás központi információs telefonszáma: 06/40-200-230.Felhívjuk a figyelmét arra,hogy 2007.január 1-től 2009.december 31-ig kárrendezés csak a Generali-Providencia Zrt-nél történik.
 
Oldal tetejére