Csonttörések - Biztosítás

rgyörgy

Új tag
Kedves György!

Nem akarok indiszkrét lenni, de ha lehet, kérlek írd meg, hogy mi történt veletek (esetleg privátban). Nagyon érdekelne! Köszönöm!

Most tévedtem ide, tehát késve reagálok.
Indulás előtti éjszaka nagyon rosszul voltam. Kegyetlenül égett a gyomrom, fájt a hátam, nagyon legyengültem. Reggel mikor indulni kellet volna, többször hirtelen hánytam, A feleségem azt mondta, nem megyünk sehova, csak orvoshoz. Délután rendelt az orvos és ő hívta ki a mentőt. A mentő és háziorvos szerint tüdőgyulladásom volt. A körházi orvos szerint nem volt tüdőgyulladás, szerinte vírusfertőzés volt. Mivel van saját véleményem, szerintem gyógyszermérgezést kaptam.
A biztosítónak, amit kértek, kórházi igazolást leadtam. Azóta jelentkeztek és zárójelentést is kérnek, valamint az útra befizetett pénzről eredeti befizetési nyugtát.
Az eredeti témához visszatérve, hasznos, ha a gyerekek, megismerik mi is a biztosítás és mire jó
Kórházi betegtársam 20 éves gyerekének most égett le az újonnan, részletre vásárolt háza, nem volt biztosítása. És ez nem egyedi eset.
 

dg

Őstag
Szia György!

Köszönöm, hogy leírtad. Valóban, szerncse a szerencsétlenségben, hogy volt biztosításod. Remélem, a teljes összeget visszafizetik Nektek!

Tényleg jó, ha a gyerekek megismerkednek ezzel a lehetőséggel is, noha a teljességhez hozzátartozik, hogy igazán húzós esetekben elég nehéz tőlük (ti. a biztosító társaságoktól) megkapni a valós kár összegét!
 

dg

Őstag
Na megkaptuk a szokásos év elejei tájékoztatót.Begépelem:
A Magyar Állam három évre szóló szerződést kötött a Generali-Providencia Zrt-vel annak érdekében,hogy az általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosításról szóló kormányrendeletnek megfelelően biztosított korosztály tagjai a 3. életévük betöltésének napjától 18. életévük betöltésének napjáig államilag finanszírozott biztosítási védelemben részesüljenek.
Biztosítási szolgáltatások:
Baleseti halál: 200.000Ft.
Balesetből eredő maradandó egészségkárosodás:
1-9%-os 3.000Ft
10-29%-os 50.000Ft
30-100%-os 300.000Ft-ból az egészségkárosodás mértékének megfelelő összeg
Csonttörés: 3.000Ft
Az államilag finanszírozott általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosítás központi információs telefonszáma: 06/40-200-230.Felhívjuk a figyelmét arra,hogy 2007.január 1-től 2009.december 31-ig kárrendezés csak a Generali-Providencia Zrt-nél történik.


Na, erről beszéltem!
Kösz Zsu, hogy leírtad azt, amit én nem tudtam leírni, viszont ezért indítottam ezt a topikot! :mrgreen:
 

rgyörgy

Új tag
Gondoltam, megosztom mindenkivel az infot, miszerint 3-18 éves kor között alanyi jogon van biztosítás minden gyermekre, törés (egyéb baleset?) esetén, Állam Bácsi jóvoltából. Magyarán, ha baj van, csak be kell sétálni egy biztosítóhoz az orvosi papírokkal. Én gyöngyfűzőt veszek majd a lányomnak a kapott összegből. :rolleyes:

Zsuzsa tájékoztatóját elolvasva, megértem, hogy gyöngyfűzőben gondolkodol.:(
 

rgyörgy

Új tag
Bizony!Ha jobban megnézitek,akkor az állam gyakorlatilag csak a törésre fizet.Az összes többi eset ugyanis annyira tragikus,hogy azt semmi összeg nem tudja kárpótolni!:???:

Pedig Állambácsi biztosítója nagyon igyekszik.
Közeli kedves ismerősöm férje a munkahelyén, üzemi balesetben meghalt.
Felesége, élete végéig havonta kapja a kártérítést 1968. októbere óta.
Nem tudom, lemerjem e írni az összeget, a mai világban, az Interneten, ahol mindenki elolvashatja, na mindegy, egyszáz Ft.

 

Zsu77

Új tag
Pedig Állambácsi biztosítója nagyon igyekszik.
Közeli kedves ismerősöm férje a munkahelyén, üzemi balesetben meghalt.
Felesége, élete végéig havonta kapja a kártérítést 1968. októbere óta.
Nem tudom, lemerjem e írni az összeget, a mai világban, az Interneten, ahol mindenki elolvashatja, na mindegy, egyszáz Ft.

Hűha!Nem is tudom,hogy akkor ezt most "írják,vagy olvassák"...:???:
 
Na megkaptuk a szokásos év elejei tájékoztatót.Begépelem:
A Magyar Állam három évre szóló szerződést kötött a Generali-Providencia Zrt-vel annak érdekében,hogy az általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosításról szóló kormányrendeletnek megfelelően biztosított korosztály tagjai a 3. életévük betöltésének napjától 18. életévük betöltésének napjáig államilag finanszírozott biztosítási védelemben részesüljenek.
Biztosítási szolgáltatások:
Baleseti halál: 200.000Ft.
Balesetből eredő maradandó egészségkárosodás:
1-9%-os 3.000Ft
10-29%-os 50.000Ft
30-100%-os 300.000Ft-ból az egészségkárosodás mértékének megfelelő összeg
Csonttörés: 3.000Ft
Az államilag finanszírozott általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosítás központi információs telefonszáma: 06/40-200-230.Felhívjuk a figyelmét arra,hogy 2007.január 1-től 2009.december 31-ig kárrendezés csak a Generali-Providencia Zrt-nél történik.
Ezt azzal egészíteném ki, hogy ez csak az alapbiztosítás, ezt plusz befizetéssel bővíteni lehet. Különböző csomagok vannak, amik évente 1000-10000 Ft közötti összeg befizetésével választhatók. Így a fent felsoroltakra is többet fizet a biztosító, illetve fizet pl. a kórházban töltött napokra is vagy útiköltséget is. Nálunk az oviban kell igényelni.

.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #ffffff; background-image: none; color: #4d4d4d; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 9pt; line-height: normal } p { margin: 0px; } .inlineimg { vertical-align: middle; }.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #ffffff; background-image: none; color: #4d4d4d; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 9pt; line-height: normal } p { margin: 0px; } .inlineimg { vertical-align: middle; }
 

Zsu77

Új tag
.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #ffffff; background-image: none; color: #4d4d4d; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 9pt; line-height: normal } p { margin: 0px; } .inlineimg { vertical-align: middle; }.wysiwyg { background-attachment: scroll; background-repeat: repeat; background-position: 0% 0%; background-color: #ffffff; background-image: none; color: #4d4d4d; font-family: Verdana, Arial, Arial; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; font-size: 9pt; line-height: normal } p { margin: 0px; } .inlineimg { vertical-align: middle; }[/quote]

Jujjjj!Ez mit jelent?
:mrgreen:
 

Zsu77

Új tag
Ezt azzal egészíteném ki, hogy ez csak az alapbiztosítás, ezt plusz befizetéssel bővíteni lehet. Különböző csomagok vannak, amik évente 1000-10000 Ft közötti összeg befizetésével választhatók. Így a fent felsoroltakra is többet fizet a biztosító, illetve fizet pl. a kórházban töltött napokra is vagy útiköltséget is. Nálunk az oviban kell igényelni.

Igen,ez így igaz,de az erről szóló tájékoztatás a Generali dolga,mert azt nem az állam intézi,hanem az az ő bizniszük!;):)
 

Zsu77

Új tag
Ezt azzal egészíteném ki, hogy ez csak az alapbiztosítás, ezt plusz befizetéssel bővíteni lehet. Különböző csomagok vannak, amik évente 1000-10000 Ft közötti összeg befizetésével választhatók. Így a fent felsoroltakra is többet fizet a biztosító, illetve fizet pl. a kórházban töltött napokra is vagy útiköltséget is. Nálunk az oviban kell igényelni.

Még annyi jutott eszembe ehhez,hogy a nő,aki tartotta az ismertetőt,elmondta,hogy ha a gyereknek krónikus betegsége van,és amiatt kerül kórházba,arra a biztosítás NEM vonatkozik!!!Aranyosak,mi?:mad:
 

dg

Őstag
Még annyi jutott eszembe ehhez,hogy a nő,aki tartotta az ismertetőt,elmondta,hogy ha a gyereknek krónikus betegsége van,és amiatt kerül kórházba,arra a biztosítás NEM vonatkozik!!!Aranyosak,mi?:mad:

...hiszen náluk ez teljesen természetes, nem??? Ismét egy illogikán alapuló igazságtalanság. Elfelejtik, hogy mindenkiben munkál valami, sajna, ami remélhetőleg utóbb, mint előbb egészségügyi problémákat okoz. A különbség annyi, hogy van aki tud róla, van aki nem, van ami meg van nevezve, van ami nincs. Például: Elvileg én egészségesnek számítok egy biztosító előtt, holott a koleszterin problémám egy krónikus anyagcsere-zavar, betegség, következményekkel.
 

Zsu77

Új tag
...hiszen náluk ez teljesen természetes, nem??? Ismét egy illogikán alapuló igazságtalanság. Elfelejtik, hogy mindenkiben munkál valami, sajna, ami remélhetőleg utóbb, mint előbb egészségügyi problémákat okoz. A különbség annyi, hogy van aki tud róla, van aki nem, van ami meg van nevezve, van ami nincs. Például: Elvileg én egészségesnek számítok egy biztosító előtt, holott a koleszterin problémám egy krónikus anyagcsere-zavar, betegség, következményekkel.

Figyu.Talán még mintha ez nem ért volna el ide,de ami késik nem múlik...De.Amerikában már azt meg merik tenni a biztosító társaságok hosszú ideje,hogy egy olyan lapot töltetnek ki az emberrel,amiben nem csak a saját,jelenlegi egészségügyi állapotáról kell nyilatkoznia,hanem a felmenőiéről is.Mint pl.cukorbetegség,magas-vérnyomás,infarktus,agyvérzés,daganatok,stb.Mert akkor besorolják az embert egy rizikófaktorba,és aszerint kell perkálnia,vagy nem is köthet életbiztosítást.Azért ez sem semmi pofátlanság!Tipikus:"ide a pénzt!-fizetni úgy sem fogunk" mentalitás!Mert aztán meg ha baj van,akkor csak azt keresik,hogy miért nem kötelesek fizetni!Úgyhogy én a kiegészítő dolgokról már nem is tárgyalok velük.A tájékoztatót csak azért kértem el,hogy az Állami rész mit is ír pontosan,a többinek én személy szerint egy deka hitelt nem adok...:???:Mert ugye a krónikus betegség miatti kórházi bentlét,az nem számít kórháznak:hát,röhög a vakbelem!
 

tímeácska

Őstag
Tavaly Kanadába menetelkor több, mint 2-szer annyiba került a tartósan beteg gyereknek a biztosítás, mint a nem tartósan beteg családtagnak ugyan az a biztosítás!!! Hmm...
 

cuki

Új tag
Tavaly Kanadába menetelkor több, mint 2-szer annyiba került a tartósan beteg gyereknek a biztosítás, mint a nem tartósan beteg családtagnak ugyan az a biztosítás!!! Hmm...

Na ez most is igy van. Augusztusban voltunk Amerikában anyóslátogatóba és az én diabetesemmel spékelt biztositásom több mint kétszerese volt , mint az egészséges férjemé.:confused:
 
Na ez most is igy van. Augusztusban voltunk Amerikában anyóslátogatóba és az én diabetesemmel spékelt biztositásom több mint kétszerese volt , mint az egészséges férjemé.:confused:
Bizonyára téged kétszer akkora eséllyel üt el egy autó a diabetes miatt... :twisted::mrgreen:

Szívesen megnézném azokat a statisztikákat, amikkel az ilyen mértékű díjkülönbözet, illetve ennyivel nagyobb kockázat indokolható.
 

Zsu77

Új tag
Bizonyára téged kétszer akkora eséllyel üt el egy autó a diabetes miatt... :twisted::mrgreen:

Szívesen megnézném azokat a statisztikákat, amikkel az ilyen mértékű díjkülönbözet, illetve ennyivel nagyobb kockázat indokolható.

:lol::lol::lol:

Ez a statisztika mindenbizonnyal már elkészült és a következőképpen hangzik:"Az átlagos ember tájékozottsága a diabétest illetően,%-os megoszlásban":shock:
 

tímeácska

Őstag
Bizonyára téged kétszer akkora eséllyel üt el egy autó a diabetes miatt... :twisted::mrgreen: Hááá mér'?! Nem így van?!:twisted::mrgreen:

Szívesen megnézném azokat a statisztikákat, amikkel az ilyen mértékű díjkülönbözet, illetve ennyivel nagyobb kockázat indokolható.
Statisztika, statisztika... Ugyan már! Ne viccelj Robi! Hát, ha nem tudnák Valakire/valakikre ráfogni, hogy magasabb a rizikó faktora (tök mindegy, hogy miért!!!), akkor honnan a csudából szednének be plusz pénzt?! He?!:twisted::mrgreen::mrgreen:
- Ironikustímeácska:mrgreen::twisted:-
Vagy inkább:
-Magasrizikófaktorútímeácska:lol::lol:-
 

gabibaba

Aktív tag
Sziasztok! Ha a gyerek egy napra Bécsbe utazik az iskolával, akkor kell nekem rá valamilyen külön biztosítást kötnöm a diabja miatt, vagy elég az Európai Biztosítási Kártya?
 
Oldal tetejére