Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

umbra08

Aktív tag
Kedves Fórumozók!
Kisfiunk 6 hónaposan lett cukorbeteg, jelenleg 8,5 hónapos.
Még ott tartunk, hogy alig tudjuk feldolgozni a cukorbetegség tényét, hisz még olyan kicsike, alighogy megszületett.
Szeretnénk felvenni a kapcsolatot olyan szülőkkel, akiknek szintén csecsemőkorban (mostanában esetleg) lett diabeteses a gyermeke.
Nagyon várom a hozzászólásokat, minden apró segítségnek örülnénk!
Köszönettel:
D.
 

dg

Őstag
Kedves Fórumozók!
Kisfiunk 6 hónaposan lett cukorbeteg, jelenleg 8,5 hónapos.
Még ott tartunk, hogy alig tudjuk feldolgozni a cukorbetegség tényét, hisz még olyan kicsike, alighogy megszületett.
Szeretnénk felvenni a kapcsolatot olyan szülőkkel, akiknek szintén csecsemőkorban (mostanában esetleg) lett diabeteses a gyermeke.
Nagyon várom a hozzászólásokat, minden apró segítségnek örülnénk!
Köszönettel:
D.


Szia!

Örülök, hogy rátaláltál a fórumra. Sokan vagyunk itt, akik segítséget kaptunk és erőt merítettünk egymástól, egymásból.
Szóval:
vagyunk itt néhányan, akiknek diabos a kis- vagy nagy gyerekük. Tímeácska az, akinek ördögfióka nagy kisfia csecsmőként lett diabos. Ő biztosan szívesen segít majd.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Fórumozók!
Kisfiunk 6 hónaposan lett cukorbeteg, jelenleg 8,5 hónapos.
Még ott tartunk, hogy alig tudjuk feldolgozni a cukorbetegség tényét, hisz még olyan kicsike, alighogy megszületett.
Szeretnénk felvenni a kapcsolatot olyan szülőkkel, akiknek szintén csecsemőkorban (mostanában esetleg) lett diabeteses a gyermeke.
Nagyon várom a hozzászólásokat, minden apró segítségnek örülnénk!
Köszönettel:
D.
Szia Umbra08!
Üdvözöllek a fórumon!
Kezdeti segítségként meg tudlak nyugtatni, hogy a diab. diagnosztizálásakor szinte mindenkit sokk ér, a felnőttet is, és a gyerkőcééért aggódó szülőt is. Jó hír, hogy ez változni fog, minél többet tudsz meg a betegségről, és a kezelésről, annál könnyebben, és hamarabb sikerül feldolgozni az "élményt".
Ti még valóban nagyon az elején vagytok, ezért az ijesztő aggodalom. Itt látni fogod, hogy a napi teendőkkel együtt élve az aggodalom csak annyira lesz jelen, amennyire szükség van.

Kérlek írd le, hogy szoptatsz-e még, milyen inzulint kell a kisfiadnak adni, és napi hány alkalommal.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kedves Fórumozók!
Kisfiunk 6 hónaposan lett cukorbeteg, jelenleg 8,5 hónapos.
Még ott tartunk, hogy alig tudjuk feldolgozni a cukorbetegség tényét, hisz még olyan kicsike, alighogy megszületett.
Szeretnénk felvenni a kapcsolatot olyan szülőkkel, akiknek szintén csecsemőkorban (mostanában esetleg) lett diabeteses a gyermeke.
Nagyon várom a hozzászólásokat, minden apró segítségnek örülnénk!
Köszönettel:
D.
Kedves Umbra!

Nagyon sajnálom! Ismerek egy anyukát nem erről a fórumról, akinek a legnagyobb fia szintén nagyon korán lett cukros és most ovis a kisfiú, ő is tud neked segíteni, ha érdekel, kérlek, írj egy privit és elküldöm ennek az anyukának az email címét!
És még az is eszembe jutott, hogy az egyik szomszédunknak a kislányánál diagnosztizáltak csecsemőkorban cukorbetegséget, de az egy olyan fajta volt, amit kinőtt 1 éves korára vagy még előbb, valami olyasmi probléma volt, hogy rosszul adaptálódott a születés után és átmenetileg alakult ki nála vagy későn indult be az inzulintermelése, nem tudom pontosan. Nálatok biztsan nem ilyen van? Amúgy tényleg ritka, hogy ennyire pici korban legyen valaki cukros. De sajnos, ahogy ezt olvasni lehet, egyre gyakoribb az egyre korábbi kialakulása a cukorbetegségnek, egyre több csecsemő lesz cukros.
Engem is érdekelne, hogy szoptatsz-e?
 

umbra08

Aktív tag
Kedves DG, vighkata, kmolli!
Nagyon köszönöm, hogy hárman is ilyen gyorsan válaszoltatok!!!
Kezdem az elején: Kisfiam 5,5 hónapos koráig kizárólag csak szopott, 6 hónapot betöltötte, amikor kiderült a cukorbetegség ténye. Sajnos ketoacidosis kómáma esett, 3 hétig voltunk kórházban, de hála a Bethesda intenzín osztályán dolgozó orvosoknak, nővéreknek, rendbe jöttünk. Ezután átkerültünk az I. sz. gyerekklinikára, ahonnan szintén csak pozitív tapasztalataim vannak. Hamarosan inzulinpumpát kaptunk, Humalog inzulint kap. Kisfiam jelenleg is szopik még, mellette próbálok hozzátáplálni, de elég bátortalanul, mivel nem tudom, hogy egyes ételekre hogyan fog reagálni, kísérletezni meg annyira nincs szívem, de muszáj lesz. Szopik, mellette kap bolti bébiételt (ami ellen voltam mindig, de most ez könnyíti az életünket), 1-2 gyümölcsöt, gabonapépet gyümölccsel. Szóval nem egy változatos étrend eddig még. Pár embertől azt a tanácsot kaptam, hogy ne hagyjam abba a szoptatást, de sajnos azzal az a baj, hogy mindig megdobja a cukrát. Már azon gondolkoztam, hogy áttérek tápszerre, az mégiscsak 3x annyi idő alatt szívódik fel a szervezetben, hátha könnyebb lenne. Hihetetlen, hogy más ember örülne, ha még 8,5 hónaposan szoptatni tudna, én meg itt vagyok ebben a nehéz helyzetben, hogy az anyatej jelen esetben nem a legjobb. Másik érdekesség, hogy mindenhol olvasni, hogy szoptassa az ember a gyermekét és akkor megelőzhető, kevésbé alakul ki a gyermeknél cukorbetegség. Na bumm!!! Ez az elmélet nálunk, az 5,5 hónaposan kizárólag szopós gyereknél megdőlt!!
Nagyon klassz, hogy rátok találtam ,ill. ti ránk. Próbáltam visszaolvasni a levelezéseteket, de sajna nincs rá időm, de azért próbálkozom. :)
Köszönöm a kedves szavakat, nagyon elkel az most nekünk.
Tímeácskával is mindenképp fel akarom venni a kapcsolatot, biztosan tud nekünk segíteni.
Kmolli! Nem tudnál esetleg azzal a szomszédoddal beszélni, akinél csecsemőkorban fedezték fel a betegséget és kinőtte 1 éves korára?? Annyira jó lenne, ha felkereshetném! Tudom, hogy ez csak egy ici-pici remény, de mint tudjuk "a remény hal meg utoljára". Ilyenről még nem is hallottam. Hihetelen. Olyan jó lenne velük beszélni!!
Még írok ma nektek!
Mindent előre köszönök!!!!
Üdv
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Umbra!
A kevés szabadidődet kitöltendő, meleg szívvel ajánlom, hogy a http://drinfo.hu/forum/altalanos-kerdesek-hozzaszolasok/8-babazhatok-141.html topikba olvass bele.
Az egyéb hasznos tanácsok mellett a pici babák táplálásáról nagyon sok okosságot el lehet lesni. Elképesztő "tudományt" felhalmoztunk ott. Még én is csak pislogok.
Természetesen jöhet minden egyedi kérdés, amire nincs kapásból válasz, azt összeszedjük akárhogyan is. :dr_178:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kedves DG, vighkata, kmolli!
Nagyon köszönöm, hogy hárman is ilyen gyorsan válaszoltatok!!!
Kezdem az elején: Kisfiam 5,5 hónapos koráig kizárólag csak szopott, 6 hónapot betöltötte, amikor kiderült a cukorbetegség ténye. Sajnos ketoacidosis kómáma esett, 3 hétig voltunk kórházban, de hála a Bethesda intenzín osztályán dolgozó orvosoknak, nővéreknek, rendbe jöttünk. Ezután átkerültünk az I. sz. gyerekklinikára, ahonnan szintén csak pozitív tapasztalataim vannak. Hamarosan inzulinpumpát kaptunk, Humalog inzulint kap. Kisfiam jelenleg is szopik még, mellette próbálok hozzátáplálni, de elég bátortalanul, mivel nem tudom, hogy egyes ételekre hogyan fog reagálni, kísérletezni meg annyira nincs szívem, de muszáj lesz. Szopik, mellette kap bolti bébiételt (ami ellen voltam mindig, de most ez könnyíti az életünket), 1-2 gyümölcsöt, gabonapépet gyümölccsel. Szóval nem egy változatos étrend eddig még. Pár embertől azt a tanácsot kaptam, hogy ne hagyjam abba a szoptatást, de sajnos azzal az a baj, hogy mindig megdobja a cukrát. Már azon gondolkoztam, hogy áttérek tápszerre, az mégiscsak 3x annyi idő alatt szívódik fel a szervezetben, hátha könnyebb lenne. Hihetetlen, hogy más ember örülne, ha még 8,5 hónaposan szoptatni tudna, én meg itt vagyok ebben a nehéz helyzetben, hogy az anyatej jelen esetben nem a legjobb. Másik érdekesség, hogy mindenhol olvasni, hogy szoptassa az ember a gyermekét és akkor megelőzhető, kevésbé alakul ki a gyermeknél cukorbetegség. Na bumm!!! Ez az elmélet nálunk, az 5,5 hónaposan kizárólag szopós gyereknél megdőlt!!
Nagyon klassz, hogy rátok találtam ,ill. ti ránk. Próbáltam visszaolvasni a levelezéseteket, de sajna nincs rá időm, de azért próbálkozom. :)
Köszönöm a kedves szavakat, nagyon elkel az most nekünk.
Tímeácskával is mindenképp fel akarom venni a kapcsolatot, biztosan tud nekünk segíteni.
Kmolli! Nem tudnál esetleg azzal a szomszédoddal beszélni, akinél csecsemőkorban fedezték fel a betegséget és kinőtte 1 éves korára?? Annyira jó lenne, ha felkereshetném! Tudom, hogy ez csak egy ici-pici remény, de mint tudjuk "a remény hal meg utoljára". Ilyenről még nem is hallottam. Hihetelen. Olyan jó lenne velük beszélni!!
Még írok ma nektek!
Mindent előre köszönök!!!!
Üdv
Régi szomszédaink voltak, de most utánanézek a telefonszámának, mert megvan. Viszont megkérdeztem apukámat (ő ismerte őket jobban) és náluk úgy volt, hogy újszülöttként már azonnal a kórházban inzulint kapott és 6 hónapos volt, mire kinőtte - egy speciális anyagcserezavarral született, ez valami adaptációs probléma volt, tehát ha jól sejtem, nálatok nem ez áll fenn (az adaptációs zavarok azonnal születés után jönnek elő), de mindenképpen megírom neked priviben a számát, amint megtaláltuk.

Sajnos nem a ti esetetek az egyetlen, amikor nem az anyatej a legjobb. De, ha ez nyugtat, 8 hónaposan már az anyatejnek a pozitív hatása 2 dologban nyilvánul meg, az egyik az immunanyagok, a másik a cukotbetegség megelőzése. De mivel nálatok már sajnos ez értelmetlen, az immunanyagokkal kapcsolatban meg annyit tudok mondani, hogy 8 hósan már szinte semmit nem véd az anyatej. Persze, valamilyen minimálisan segít egy-egy betegség lekűzdésében vagy az ellenállásban, de tapasztalatból mondom, hogy 6 hós kor fölött már az a mennyiségű immunanyag, ami átjuk a babához, már nem számít. Ami nagyon számít az az első 6 hónap, nektek ez megvan, szuper! Én biztosan átállnék tápra, mert az valóban jóval lassabban szívódik fel, nemcsak cukor van benne, ha nem lassan felszívódó CH is. Nagyon sok allergiás csecsemőnek (meg refluxosnak) kell átállnia tápra, sokaknak még 6 hós koruk előtt is, szóval egyáltalán nem vagytok egyedül! Igazából mostmár nem az anyatej maga, ami annyira jó ilyenkor már, hanem a szoptatás, de attól nem lesz pszichopata senki, mert 8 hósan le kellett állnia a ciciről :) A legtöbb nőnek már nincs is teje ilyenkor. Azt is megteheted, hogy fejed a tejet és elviszed gyűjtőbe, így legalább segíthetsz olyan babákon, ahol anyukának nincs teje.
Mellesleg sok előnye van a tápnak is :)

Amit a Babázós topikban írtunk, az szerintem neked már nem számít (bocs, Kata :)), mert ott a megelőzés trükkejiről hoztunk össze egy kisebb disszertációt :) De ott is írtuk többen is, hogy sajnos a szoptatás nem véd meg, mint ahogyan az a gyerek sem lesz mindig cukros, aki korán kapott tejterméket és nem szoptatták. Ti is azon csoportot gazdagítjátok, ahol a baba szoptatás ellenére is cukros lett, ebből is látszik, hogy mennyire fogalma sincs még mindig senkinek, hogy pontosan, mi is hozza ki a cukorbetegséget valakiben és másban miért nem...

És a pumpát hogy viseli? Nem akarja kihúzni folyton?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Amit a Babázós topikban írtunk, az szerintem neked már nem számít (bocs, Kata :)), mert ott a megelőzés trükkejiről hoztunk össze egy kisebb disszertációt :)
Nincs miért bocs, teljesen igazad. :dr_24::) Főleg, hogy ott diabos anyukák nem diabos gyerkőceiről van szó, itt pedig diabos gyerkőcről.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Meg még valami. A bébiételek - a HIPP, Humana, Kecskeméti, Babylove - sokkal jobb alapanyagokból vannak, mint amiket mi a zöldségesnél megveszünk, meg amilyen húst a hentesnél veszünk. A többségük bio amúgy is, még a hús is és nincs bennük cukor sem (a gyümölcsökben sem, talán a sárgabarackban van, de másban nics). Semmilyen E nincs bennük, semmi mesterséges dolog, szerintem jobbak, amint otthon el tudunk készíteni. A Nestlé meg a többiek, amiket nem soroltam fent fel, sokszor tartalmaznak mesterséges adalékanyagot, cukrot, nem tudni, hogy az alapanyagok mennyire tiszták, ezért én azokat nem ajánlom.
 

dg

Őstag
Szerintem sincs semmi baj a bébiételekkel. Mi is használtuk ezeket: praktikus, tiszta, segít a mamának. Utazáskor, jövés-menés közben is nagy segítség!
Tudom, hogy leírtuk már sokszor, de itt is helye van, s talán Timi elnézi nekem, hogy helyette nyilatkozom:
Timi fia, Máté, szoptatás mellett lett diabos szintén. Biztos tud majd mesélni arról, hogy mennyire megfoghatatalan tényező, hogy az anyatejnek mennyi is a CH tartalma valójában?
Én is 18 hónapos koráig szoptattam a lányomat, Hannát, mégis diabos. Jómagam pedig szinte sosem élveztem az anyatejet, mégsem vagyok diabos, holott, ugyebár 50%-os a lehetősége annak, hogy a hibás gén/gének bennem vannak. Mindegy is ez! Nem kell sok időt vesztegetni arra, hogy az okokat kutatjuk, bár természetes igény ez. Inkább arra kell koncentrálni, hogy lesz szép és jó az élet így! Anno én is romokban voltam, mikor kiderült, hogy a lányom doabos. Szülés előtt is álltam, s inkább nem írom le azokat a fizikai tüneteket, amit a lelki kínok okoztak, nehogy felforduljon a gyomrotok. Most viszont már kerek a világ! :cool:
 

dg

Őstag
Kedves Umbra08!

A kíséreletezés miatt ne legyen lekifurdalásod! Ennélkül nem megy! A tanulási folyamat része, nagyon hasznos, már csak azért is, mert ami az egyikünknél beválik, az a másikunknál nem. Nagyon sok különbség van az egyes egyének között, s hogy nektek mi válik be, azt egyedül és csakis te fogod kinyomozni! Türelem, kitartás, bátorság, s az eredmény nem marad el!!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Umbra08!

A kíséreletezés miatt ne legyen lekifurdalásod! Ennélkül nem megy! A tanulási folyamat része, nagyon hasznos, már csak azért is, mert ami az egyikünknél beválik, az a másikunknál nem. Nagyon sok különbség van az egyes egyének között, s hogy nektek mi válik be, azt egyedül és csakis te fogod kinyomozni! Türelem, kitartás, bátorság, s az eredmény nem marad el!!!

Ehhez annyit fűznék hozzá, inkább kérném tőled kedves Umbra, hogy a tapasztalatodat oszd meg velünk, mert szívesen vesszük, és a továbbiakban minden felismerés hasznos segítség lehet másoknak.
 

erzsébet2

Új tag
Szia! Az én kisfiam Dávid is 2,5 korban kapta meg a diabot 25-ös cukorral kerültünk be a kórházba majdnem bekómált, az az időszak nehéz volt sokáig, de legalább tudtak rajta segiteni. Nagyon sajnállak benneteket. Legyetek erősek. Erzsi
 

Margócza

Új tag
Kedves D!
Minden együtt érzésem a Tied, Zsófi lányom 11 évesen lett cukorbeteg, most lesz 20 éves, és tavaly nem vették fel az egyetemre, de most ismét megpróbálja, de addig is virágkötészetet tanul.
Amikor megtudtuk, otthagytam a menő állásom és visszamentem anyának, megvettem az összes orvosi könyvet, meg mindent ami ezzel foglalkozik és egy kicsit segédorvos lettem.
Amit ma már tudok, hogy a gyerek fejébe bele kell ülteni, hogy egészséges, csak nincs inzulinja azt kell bevinni, ha felborul a rendszer, akkor beteg, mert nagyon fontos lesz, hogy egészséges embernek neveld, a betegségtudat megbetegít. A mostani sokk természetes, pszichológiai könyvek írják, hogy a betegség elfogadásának mik a fázisa, aminek a vége az elfogadás.
Ami nagyon fontos ne várj csodát!!! Ha valami előremozdul örülj neki, de ne kezd el csodaszereket használni, stb. tanulj meg magad is és majd tanítsd meg a babácskádat is természetes állapotnak elfogadni.
Zsófi ment síelni, ment külföldre csere diáknak, stb. ugyanúgy él mint bármelyik társa, csak legbelül tudjuk, hogy ez egy kicsit más.
Amit a tejről írsz: a tej tipikusan az az étel, ami megdobja a cukrot, de rövid időn belül visszaáll, ezért, ha Zsófi hipózik, iszik egy pohár tejet, ami gyorsan megemeli, de hamar visszaáll. Gondolom ez az amit tapasztalsz, ezért ilyen szempont miatt nem érdemes az anyatejről átállni, mert a tej idézi ezt elő, ezért a tápszer is ugyanezt idézi elő (jobb a saját tejcsi, amig van!). A babáknak ma már nem is adnak cukort egyéves korig, így ettől nem kell tartanod. A zöldségekben minimális cukor van, de annyit meg feltétlenül kell adnod, mert a szervezet működéséhez cukor kell, főleg az agy működéséhez!!! Az egyszerű leírása: a sejtekben ég el a szervezet működéséhez szükséges cukor, de a sejteknél kapu van, amit az inzulin "nyit ki". Tehát cukor kell az inzulin pedig mivel nem termel a szervezet, kívülről kell bevinni.
A zöldségekben kivétel nélkül kevés cukor van, a húsban pedig semmi, a gyümölcsök közül a banán, a szölő és a szilva van tiltó listán, de a többi nem. Az evésnél a lényeg, hogy ha egyszerrre 30 gr szénhidrátot kell enni (ehhez a mennyiséghez szükséges inzulint adsz), akkor tudud, hogy 200 gr tej kb. 18 gr szénhidrátot tartalmaz, tehát egy almát simán adhatsz kiegészítésül, egy adag krumpli (babának) kb. 8-10 gr szénhidrát, tehát kell mellé még kiegészítés, ha 30 gr kellene. Tudom, hogy nektek mások ez értékek, mert pici babáról van szó, de a példából jól látod a feladatot.
Ha hipózik, akkor elsápad, ki veri a veriték, rosszul van, úgye ekkor kell hirtelen cukor, ilyenkor nagyon jó a tej, később egy kis pohár narancslé, vagy egy-két szölő cukor, most még vagy tejcsi, vagy cukros víz. Ez muszály tudnod, mert ha az inzulint a pumpa adagolja, de nincs hozzá elég cukor, akkor leszalad a cukorszintje, hiszen az inzulin dolgozik. Ha magas, akkor cserepes a szája, száraz a bőre, akkor sok a cukor és kevés az inzulin, ezt majd később megtanulod, hogy egy kicsit emelni az inzulin, vagy csökkenteni, ha alacsony tartósan.
Az édességek ilyenkor még nem fontosak, de később majd tanulj meg ílyen módon sütni, főzni.
Amit mi sajnos későbben tudtunk meg, hogy jár az ingyenes utazási engedély, természetesen neked is, egész középiskolás koráig, a távolságin pedig 10 %-os térítést kell fizetni. Jár havonta közgyógyellátásra fruktóz, ez természetes cukor, gyümlöcsből készül (2400.-Ft/kg), de nektek ingyen jár majd, ez természetes ízű, nem mesterséges édesítő, és 30%-kal kevesebb kell belőle, mint a rendes répacukorból, jár még továbbá az emeltszintű családipótlék (23 eFt/hó), egy gyerek esetén is!!.
Lényeges, hogy hamar oldódj fel az első sokkhatásból, mert tudom milyen ijesztő, hogy számolni kell, mérni kell, stb., de ez csak az elején van, mert megtanulod ránézésre, hogy mibe mennyi szénhidrát van, egy alma mekora súlyú, vagy egy adag sütőtök vizbe főzve, vagy tejjel mennyi, ha adsz hozzá csirkehusit, az nulla, stb. van már diabetikus piskóta is, meg keksz, ha reszelni szeretnél az almába.
Lesz (vagy nem lesz) egy un. honey-moon periódus, ami azt jelenti, hogy ha még van egy-két inzulint termelő szigetecske, az elkezd eszméltelen módon dolgozni és saját inzulint termel, de ez átmeneti diőszak, sajnos ez egy olyan autóimmunbetegség, ami a jelenlegi tudás alapján nem visszafordítható. Állítólag a legösszetettebb genetikai elváltozás (10 gén)-nál alakulhat ki, de hogy mi váltaja ki azt még nem tudják.
Egyszerre sok volt, ha tudok valamibe segíteni, jó szívvel teszem, ha kérdéséd van és tudok, válaszolok. Sok-sok örömöt a babácskádhoz. üdvözlettel Margócza
 

umbra08

Aktív tag
Kedves DG, vighkata, kmolli, erzsébet2, Margócza!
Köszönöm a biztató szavakat, mindenki olyan kedves itt!
Kicsit eltűntem, mert az elmúlt napokban nagyon ingadoztak a kisfiunk értékei, így kedvem, időm és energiám sem volt leülni a gép elé. Sok volt a hipó és ugye ezt nagy értékek követték pár órán belül. Beszéltünk az orvosunkkal és visszább vettünk a bázison.
Válaszolva kmolli kérdésére: Igen, sajnos, amikor tisztába teszem oda-oda téved a keze a szerelékhez és fogdossa, meg-meghúzza. Próbálok ügyelni, hogy ne kerüljön rá sor, de sajnos ez kivédhetetlen sokszor!
Az elmúlt pár napban pedig már egyre jobban érdekli a pumpa is, nem tudom mi lesz később! Képzeljétek, tegnapelőtt megtette az első mozdulatokat és elkezdett mászni, sőt tegnap már fel is ült!! Nagyon klassz és izgalmas dolog ez most nekünk, de a keserűség a betegség miatt bennünk van (főleg az elmúlt nap értékei miatt: 2,0 hipó, ájulás határa, majd 15,8-as cukor). Van, hogy elolvadok a kis Drágától, aztán este, amikor elalszik, a sírás kerülget....

Kmolli! Sikerült esetleg már a szomszédot előkeríteni, akinek cukorbeteg volt a babája?

Egyébként visszagondoltam a történésekre és babánk betegsége már 3 hónapos kora körül kezdődhetett. Akkor alakult ugyanis ki körömágygyulladás a nagylábujján és azt mondják, hogy az a kezdődő cukorbetegség jele. Nem tudom...
Biztatásotokra egyre több ételt kipróbálunk. Nagyon ízlett neki a teljeskiőrlésű kifli natúr joghurttal, illetve a túró is gyümölccsel! :)

Margócza! Annyi klassz dolgot írtál te is, nagyon köszönöm!

Erzsébet2! A te kisfiad 2,5 hónapos volt, amikor kiderült a cukorbetegsége?
Üdv
D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Van, hogy elolvadok a kis Drágától, aztán este, amikor elalszik, a sírás kerülget....
Üdv
D
Szia Umbra, de jó, hogy hallunk felőletek. Én úgy érzem, hogy egyre több lesz a pozitív érzés és élmény, és egyre inkább el tudod fogadni a tényt. Az írásodból sokkal inkább az örömöt olvasom ki, és ez nagyon jó érzés.

A hipok utáni magas cukrot hívják somogyi hatásnak, vagy somogyi effektusnak. Ilyenkor olyan hormonok aktiválódnak, amiket inzulin ellenes hormonoknak nevezünk. Ezek a hormonok megakadályozzák, hogy a szervezetben jelenlévő inzulin bejuttassa a sejtekbe a cukrot. Mivel egy időre az inzulin hatástalan, nem látja el a feladatát, így a cukor felhalmozódik a vérben.
Ezt az állapotot nagyon nehéz, szinte lehetetlen befolyásolni, és sajna azt sem lehet tudni, hogy az inzulin ellenes hormonok meddig vannak emelkedett szinten a szervezetben. Amint alábbhagy ezen hormonok "munkája", a vércukor csökken azáltal, hogy az inzulin ellátja a feladatát.

A doktorotok csökkentette a bázist, ezt azért tette, mert ezzel a hipot ki tudjátok kerülni, és ezáltal a somogyi effektus sem kapcsol be, vagyis nem emelkedik meg extrém a cukorszint.

Kívánom nektek, hogy minél több mosoly, öröm kísérje a mászást, felülést, ebből lesz a felállás, elindulás. Hamarosan egy-két szóval ki is fogja fejezni magát a gyerkőc, és akkor nagyon sokat tud neked segíteni.

A pumpát pedig mutasd meg neki, hadd fogdossa, nem tudja elállítani. A szereléknél valóban nagyon figyelni kell, hogy ne húzhassa ki.

Hidd el, minden nappal egyre könnyebb és könnyebb lesz minden.
 

umbra08

Aktív tag
Szia Kata,
remélem, hogy igazad van és idővel könnyebb lesz minden! Csak tudod, eddig rózsaszín felhőben éltünk, még ott tartunk, hogy megszületett (2009-ben!!) és itt van velünk! Első gyerek. Minden úgy történt, ahogy a nagy könyvben meg van írva, szép esküvő, klassz nászút, tervre jött baba, egészséges életmód terhesség alatt...stb. Majdcsak könnyebb lesz... igen, remélem...csak addig még nagyon sokat kell tanulnunk.

Azt lehet olvasni a fórumon (többen is írtátok), hogy ne a miértekre keressük a választ, hanem próbáljunk minél több infót megszerezni erről a betegségről. Igen, én azon leszek, de a miértek, hogyanok izgatnak, mert még friss az "élmény". Azt lehet mindenhol olvasni, hogy a diebetesnek nem tudják a kiváltó okát, feltételezik, hogy genetika, vírus okozta, stb. Én azt feltételezem - jár az agyam - , hogy nálunk egy vírus a mumus. Azt olvastam valahol, hogy brit kutatók azt feltételezik, hogy az 1-es típusú cukorbetegséget egy bizonyos hányásos vírus is kiválthatja. Egyik fórumtársunk által ajánlott tanulmányban (Dr. Fövényi J. írta) is azt lehet olvasni, hogy a terhesség alatt elkapott vírus is okozója lehet, amit viszont már bizonyítottak. Nos, az én terhességem nagyon közeli élmény, így vissza tudok emlékezni. Tavaly (2008. karácsony) két ünnep között, amikor félidős terhes voltam, beleestem egy betegségbe, ami magas lázzal és hányással járt. Lehet, hogy ez a betegségem váltotta ki a diabetest a kisfiamnál! Persze tudom, ha itt a megoldás, akkor sem változik semmi, nem tudjuk az idő kerekét visszaforgatni, de ha lehetne, megtenném!! Mi erről a véleményetek? A feltevésre gondolok, és nem az időutazásra. :)
Hogy lehet az, hogy néhány fórumtársunk leírja, hogy mi váltotta ki a cukorbetegségét, ellenben azt lehet olvasni sok helyen, hogy nem tudják az okát. Akkor most mi az igazság? Meg lehet állapítani vagy nem?
Tud erre nekem valaki válaszolni?
 

dg

Őstag
Szia Kata,
remélem, hogy igazad van és idővel könnyebb lesz minden! Csak tudod, eddig rózsaszín felhőben éltünk, még ott tartunk, hogy megszületett (2009-ben!!) és itt van velünk! Első gyerek. Minden úgy történt, ahogy a nagy könyvben meg van írva, szép esküvő, klassz nászút, tervre jött baba, egészséges életmód terhesség alatt...stb. Majdcsak könnyebb lesz... igen, remélem...csak addig még nagyon sokat kell tanulnunk.

Azt lehet olvasni a fórumon (többen is írtátok), hogy ne a miértekre keressük a választ, hanem próbáljunk minél több infót megszerezni erről a betegségről. Igen, én azon leszek, de a miértek, hogyanok izgatnak, mert még friss az "élmény". Azt lehet mindenhol olvasni, hogy a diebetesnek nem tudják a kiváltó okát, feltételezik, hogy genetika, vírus okozta, stb. Én azt feltételezem - jár az agyam - , hogy nálunk egy vírus a mumus. Azt olvastam valahol, hogy brit kutatók azt feltételezik, hogy az 1-es típusú cukorbetegséget egy bizonyos hányásos vírus is kiválthatja. Egyik fórumtársunk által ajánlott tanulmányban (Dr. Fövényi J. írta) is azt lehet olvasni, hogy a terhesség alatt elkapott vírus is okozója lehet, amit viszont már bizonyítottak. Nos, az én terhességem nagyon közeli élmény, így vissza tudok emlékezni. Tavaly (2008. karácsony) két ünnep között, amikor félidős terhes voltam, beleestem egy betegségbe, ami magas lázzal és hányással járt. Lehet, hogy ez a betegségem váltotta ki a diabetest a kisfiamnál! Persze tudom, ha itt a megoldás, akkor sem változik semmi, nem tudjuk az idő kerekét visszaforgatni, de ha lehetne, megtenném!! Mi erről a véleményetek? A feltevésre gondolok, és nem az időutazásra. :)
Hogy lehet az, hogy néhány fórumtársunk leírja, hogy mi váltotta ki a cukorbetegségét, ellenben azt lehet olvasni sok helyen, hogy nem tudják az okát. Akkor most mi az igazság? Meg lehet állapítani vagy nem?
Tud erre nekem valaki válaszolni?


Pontosan nem lehet megállapítani a mai tudás szerint.
A diab kialakulás és az anyatej, oltások, vírusfertőzések kapcsolata tapogatózás, nincsenek megingathattalan megállapítások, esetleg figyelemreméltó adatok, amiket jó végiggondolni,de semmi több.

Teljesen rendjén van, hogy keresed az okokat! Nekem is segített megnyugvást találni., Mikor már kezdtem unni az olvasást, mert nem nyújtottak új infót a cikkek, lassacskán elmúlt a túl intenzív érdeklődésem is az okkutatás iránt.

Egyébként ez a terhesség alatt összeszedett vírusfertőzés egy afféle jolly joker indok: sok helyre odadobják! A legalattomosabb változata az a terhesség alatti vírusfertőzés, amit a mama észre sem vesz, hogy lezajlott! 8) Hallottam/olvastam ezt is.
A második gyerekem szívén például volt egy pici lyuk, amikor megszületett. Ekkor is "ellőtték" ezt az indokot ... Szóval, ezen tényleg totál felesleges gyötrődni!
Ha eljátszunk a gondolattal, hogy akkor megtudod, hogy ettől a fertőzéstől majd diabos lesz a gyereked, úgyis megszülted volna, nem? :cool: Az meg már tényleg durva túlzás volna, ha azon rágódnál, hogy ha tudtad volna, hogy beteg leszel és az a betegség majd diabot okoz, akkor előre megvédted volna magad a betegségtől, (nem mész arra a helyre, ahol elkapod, nem eszed meg azt, amitől beteg lettél, tudomisén...)!
Szóval nyugi!
Nem vagy hibás! A férjed sem hibás! Egyetlen ősötök sem. A gyereked sem, senki sem!
 

umbra08

Aktív tag
Igen, nem megyek arra a helyre, ahol elkapom.... Tudom, hogy hol kaptam el, hisz akkor az a család is beteg lett, azaz állítólag már pár tagja beteg volt, amikor ott jártunk. A férjem is azt mondta, hisz éltünk, mozogtunk, nem zárhattuk be magunkat egy dobozba! Igaza van és neked is kedves DG! Csak hát olyan nehéz!
 
Oldal tetejére