Folyamatos vércukormérés - CGMS

tubi

Aktív tag
sziasztok! van külön topic a szenzorokról? olvastam róluk rosszat is, jót is, szeretném összegyűjteni egy helyen a tapasztalatokat. Jól tudom, hogy csak a Roche és a Medtronic csinál ilyet? Esetleg van köztetek, aki mindkettőt kipróbálta? Mik a jelentős különbségek (kezelhetőség, pontosság, stb. szempontokból)? köszi!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
sziasztok! van külön topic a szenzorokról? olvastam róluk rosszat is, jót is, szeretném összegyűjteni egy helyen a tapasztalatokat. Jól tudom, hogy csak a Roche és a Medtronic csinál ilyet? Esetleg van köztetek, aki mindkettőt kipróbálta? Mik a jelentős különbségek (kezelhetőség, pontosság, stb. szempontokból)? köszi!
Én úgy tudom, hogy kis hazánkban (de mintha az egész világon így lenne), egyelőre a Medtronicnak van működő és viszonylag megbízható szenzora. Nálunk meg mintha ez lenne az egyetlen egy szenzor. A roche új pumpájához sincs szenzor, azt gondolom, nem dugnák el, ha lenne nekik :D Volt egy topik, ahová írtunk sokat erről, de melyik is? Gondolkodom... Rajtam nagyon sokat volt szenzor, én is elég sokat írtam abba a topikba. Szerintem a cukorbeteg csecsemő topik lehetett, de utánanézek.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Itt volt egy kis beszélgetés a szenzorról, de tudom, hogy volt még, azt viszont nem találom:
http://drinfo.hu/forum/inzulinpumpa/3-insulinpumpa-140.html#post60165
Feladtam, nem találom a nagyobb beszélgetést a szenzorról... pumpás szokott még szenzorozni tudtommal, meg itt sokaknak volt 1-1 szenzora. Lizzi-t is kérdezheted. De én tényleg úgy tudom, hogy nincs a Roche-nak működő (azaz forgalomban lévő) szenzora.

Én úgy foglalnám össze, hogy arra nem jó a szenzor, hogy erre hagyatkozzon az ember, de arra nagyon jó, hogy éjjeli, evés utáni görbéket rajzoljon nekünk. Bár nekem nem jött be hipó jelzésére, de másoknak jól jelezte (biztos én túl korán szeretném elkapni és többet kellett volna várnom, más meg többet várt), tehát többségében arra is jól működik. Az is lehet, hogy tavaly tavasz óta még jobbak a szenzorok (folyamatosan változtatnak rajtuk) és már sokkal jobbak, mint előtte (rosszabbak nem lesznek, ez biztos :)). Én nem vennék és másnak sem tanácsoltam ez soha, de ha medtronicos az ember, akkor a drága részt (MiniLink) kölcsönadják és csak a szenzort kell megvenni 1-2 hétre (10ezer ft).
Amit érdemes figyelembe venni a Roche új Combo-jával kapcsolatban, hogy egy saját vc mérővel működik együtt, aminek saját csíkja van. Mégha támogatja is majd az OEP a csíkot, az nem olcsóbb az AccuChek Activenál, ami támogatva 1400ft körül van per doboz. Tehát ennél nyilvánvalóan többe fog kerülni (chip-es a csík, az pedig brutál drága, a Go-csíkja is 5000ft! támogatva ez 3000 lenne és ennél drágább az igazi chipes csík, ami ehhez a Combo-hoz lesz). Tehát ez az szuper funkciója, amivel eladni szeretnék nyilvánvalóan, számunkra (magyar átlagember) a tesztcsík miatt nem lesz használható. Innentől nem biztos, hogy lényeges funkciókkal tud többet a Veonál, sőt, a szenzor így is csak a Veohoz csatlakoztatható és nem Roche pumpához.
 

g_andi

Tag
Sziasztok!
Andikán, pont e hónapba volt egy hétig szenzor, hogy rájöjjünk, hogy az éjszakai hipók miatt ébred-e iszonyú magas értékekkel, vagy mi az oka a rossz cukijainak.Mi a Medtronictól rendeltük a szenzort, és a Giardian Real Time készüléket a kórház adta kölcsön.Igazából az első pár napban végig nagyon magasak voltak a cukijai.A 3-4. napon már előfordult hipo is, de mikor a készülék jelezte az alacsony értéket, már Andika is szólt, hogy szédül.Éjszaka viszont ő nem jelzett alvás közbe és mikor már gyorsan ment le a cukra, már tudtam korrigálni.A Doktornénink a kiértékelésnél azt mondta, hogy nehéz kiértékelni,mert sokszor túl korrigáltam.Remélem azért megtaláljuk a legjobb mergoldást, hogy jobbak legyenek a cukik.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
de ha medtronicos az ember, akkor a drága részt (MiniLink) kölcsönadják és csak a szenzort kell megvenni 1-2 hétre (10ezer ft).
Nem kell Medrtonicosnak lenni ahhoz, hogy szenzorozzon az ember. Rajtam kétszer volt szenzor penes koromban, és még két alkalommal Roche pumpa mellett. Csak egyszer fizettem a szenzorért (5 ezer forint), amikor én találtam ki, hogy szenzorozni akarok, amikor a dokim, akkor teljesen ingyenes volt. Tehát nem pumpafüggő a szenzor, az viszont tény, hogy a Veonál nem kell egy másik kijelző készüléket magánál hordania az embernek, de ha azt nézzük, hogy egy szenzorozás 5-10 nap, akkor nem egy világvége egy plusz kütyüt magunknál tartani pár napig. Nekem legalábbis nem okozott gondot. Ahhoz képest, hogy aki vállalja a pumpát az egy életre kütyühöz madzagolja magát.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Andikán, pont e hónapba volt egy hétig szenzor, hogy rájöjjünk, hogy az éjszakai hipók miatt ébred-e iszonyú magas értékekkel, vagy mi az oka a rossz cukijainak.Mi a Medtronictól rendeltük a szenzort, és a Giardian Real Time készüléket a kórház adta kölcsön.Igazából az első pár napban végig nagyon magasak voltak a cukijai.A 3-4. napon már előfordult hipo is, de mikor a készülék jelezte az alacsony értéket, már Andika is szólt, hogy szédül.Éjszaka viszont ő nem jelzett alvás közbe és mikor már gyorsan ment le a cukra, már tudtam korrigálni.A Doktornénink a kiértékelésnél azt mondta, hogy nehéz kiértékelni,mert sokszor túl korrigáltam.Remélem azért megtaláljuk a legjobb mergoldást, hogy jobbak legyenek a cukik.
Szia Andi!
A szenzor mindenképpen hasznos, főleg az ilyen esetekben, amikor azt keresitek, hogy hol sok (vagy kevés) az inzulin. Bízom benne, hogy a doktor nénivel megtaláljátok a jó inzulin adagot. Jól tudom, hogy Andika még valamilyen mix-et kap? Vagy külön bázist és gyorshatásút? Mert akkor nehezebb beállítani az éjszakai cukrát, ott lehet, hogy csak az esti vacsival tudtok valamit elérni. Az éjszakai korrigálás, amit említettél, az a hipo elleni etetést jelenti? Ha változtattok a dózison vagy a vacsi mennyiségén, akkor lenne értelme még egy szenzorozásnak. Ezt nem említette a doktor néni?
 

tubi

Aktív tag
köszi a válaszokat szenzon-ügyben :) akkor jól tudom, hogy ha most Ricsire szenzort szeretnénk rakni, akkor a Medtronic szenzorát tudnánk beszerezni, és az azt jelentené, hogy beszúrom neki a tűt, aztán a közelébe kell maradjak, mert a wireless üzemmód miatt csak így tudja a kütyüre küldeni az info-kat? vagyis ha a közelében vagyok, akkor mindig látiom, mi a helyzet a cukijával (20 perccel ezelőtt;) )? egyelőre nagyon stabli minden, 4 és 12 között van a kilengés, leggyakrabban 6 és 9 között van. hypo a kórház óta nem volt, szerencsére! :)
 

g_andi

Tag
köszi a válaszokat szenzon-ügyben :) akkor jól tudom, hogy ha most Ricsire szenzort szeretnénk rakni, akkor a Medtronic szenzorát tudnánk beszerezni, és az azt jelentené, hogy beszúrom neki a tűt, aztán a közelébe kell maradjak, mert a wireless üzemmód miatt csak így tudja a kütyüre küldeni az info-kat? vagyis ha a közelében vagyok, akkor mindig látiom, mi a helyzet a cukijával (20 perccel ezelőtt;) )? egyelőre nagyon stabli minden, 4 és 12 között van a kilengés, leggyakrabban 6 és 9 között van. hypo a kórház óta nem volt, szerencsére! :)
Szia!
Nálunk a szenzorhoz volt erősítve egy távadó, és az közvetÍtette 5 percenként a vércukrot a monitornak, amit le lehetett olvasni.Fontos hogy 2-3 méternél kisebb legyen a táv a kettő között, mert akkor, ha nagyobb, megszakad a kapcsolat.Pumpánál,nem tudom,hogy van ez, de itt a fórumon biztos segítenek.Andikának a nadrágjára, szoknyájára csiptettük a monitort, és este az ágyán volt.Igaz egyszer biciglizés közbe leesett róla,de szerencsére nem lett baj belőle.Nálunk a kórházba helyezték be a szenzort egy belövővel és oktattak ki engem, hogy kell használni a monitort.Szerintem te is egy kórházi dolgozóval is beszélj ez ügyben, mert nekem is sokat segítettek a diabétes team tagjai.
Szép napokat!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
köszi a válaszokat szenzon-ügyben :) akkor jól tudom, hogy ha most Ricsire szenzort szeretnénk rakni, akkor a Medtronic szenzorát tudnánk beszerezni, és az azt jelentené, hogy beszúrom neki a tűt, aztán a közelébe kell maradjak, mert a wireless üzemmód miatt csak így tudja a kütyüre küldeni az info-kat? vagyis ha a közelében vagyok, akkor mindig látiom, mi a helyzet a cukijával (20 perccel ezelőtt;) )? egyelőre nagyon stabli minden, 4 és 12 között van a kilengés, leggyakrabban 6 és 9 között van. hypo a kórház óta nem volt, szerencsére! :)
Szia Tubi! Igen, csak Medronic szenzorok (CGMS) vannak nálunk, sőt, máshol is ezt használják a leggyakrabban, mert a Medtronic cég finomította leginkább a technikát.
A szenzor 5 percenként méri a cukrot, és küldi az adatokat a kijelzőre. Én is hallottam a 20 perces késést, de szerintem nincs annyi. Ráadásul a szenzor által mért adat (ha pontos) közelebb van a valós cukorszinthez, mivel szöveti glukozt mér. Az én személyes tapasztalatom az, hogy ha a cukorszint nem ingadozik túlságosan, akkor nagyon pontosnak mondható, legalábbis a kézi vc mérőhöz képest minimális volt az eltérés. A nagyobb ingadozásnál lehet, hogy a szenzor késve küldi az adatot (vagy látszólag késve), hiszen egy hiponál az 5 (főleg az 5-10-15) perc nagyon fontos lehet. De a szenzornak nem is az aktuális (vagy 5 perccel előtti) cukorszint lényege, hanem a cukorszint változásának az iránya, és a sebessége. A szenzor dupla nyíllal mutatja, ha a cukorszint nagyon gyorsan emelkedik, vagy zuhan, és abból a későbbi értékelésnél nem (csak) az inzulin dózis nagyságát határozzák meg, hanem következtetést vonnak le az inzulin hasznosulásának és a CH felszívódásának diszharmoniájára. Ha az inzulin és a CH nem azonos hullámban emelkedik, és csökken (vagyis az inzulin nem fedi le a CH-t), akkor abból lehet hipo is és hiper is, hiszen itt csak időbeli eltolódás van. Éjszaka ugyan nincs étkezés, de a szenzor nagyon jó képet ad az éjszakai ingadozásokról.
Ha felteszitek Ricsire a szenzort, és nincs nagy galiba, akkor nem is szabad a beállításokon változtatni, sem az inzulinon sem étkezésen. Természetesen a hipot rendezni kell, de a doki számára már az is információ. Nyilván a 20-as cukornál is tenni kell valamit, hiszen kézi vc mérésnél is cselekszünk 20-as cukinál.
A szenzoros értékelés arra való, hogy a nap 24 órájában több napon keresztül legyen kép a vc ingadozásáról változásáról, vagyis azt kell mutatnia, ami a szervezetben zajlana szenzor nélkül. Épp ezért nem a szenzorozás ideje alatt kell időben és jól beavatkozni egy 10-es cukinál, ami egyébként szenzor nélkül nem biztos, hogy vc mérési időpont lenne, és így azt sem tudnánk, hogy a vc éppen 10 körül van. A szenzoros értékelésnél még fontos info a cukorszint iránya (emelkedő-csökkenő), és annak megfordulása.
A szenzort a doktor fogja beszúrni, vagyis belövővel felrakni, lehet, hogy a belövőt meg sem kapjátok. (Én nem kaptam meg, mivel egy szenzoros kanült kaptam. Ugyanígy a doktor minden hasznos infot el fog mondani, és ő fogja beállítani a riasztási célértékeket a hipora és hiperre is. A jeladó úgy tudom 1,5-2 méterre hatásos, a kijelzővel Ricsi közelében kell lenned, de adnak hozzá egy csiptetős tokot is, azt rá lehet rakni a gatyókára. Mondanám, hogy néha elég csak ránézni, hogy a gatyókán van-e, de az tuti, hogy szinte folyamatosan azt fogod nézni.
Ez az egész szenzor, és a folyamatossága annyira látványos, hogy én magamtól többször felébredtem éjszaka, világítást nyomtam rá, és bámultam. Nappal is állandóan skubiztam, szinte folyamatosan lestem, hogy mikor rajzol ki egy újabb diagram csíkot.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
köszi a válaszokat szenzon-ügyben :) akkor jól tudom, hogy ha most Ricsire szenzort szeretnénk rakni, akkor a Medtronic szenzorát tudnánk beszerezni, és az azt jelentené, hogy beszúrom neki a tűt, aztán a közelébe kell maradjak, mert a wireless üzemmód miatt csak így tudja a kütyüre küldeni az info-kat? vagyis ha a közelében vagyok, akkor mindig látiom, mi a helyzet a cukijával (20 perccel ezelőtt;) )? egyelőre nagyon stabli minden, 4 és 12 között van a kilengés, leggyakrabban 6 és 9 között van. hypo a kórház óta nem volt, szerencsére! :)
Ha messzebb mész a MiniLinktől a vevővel, akkor elvesztik a kapcsolatot és újra kell inicializálódniuk majd és az nagyon veszi el a szenzor "erejét", meg nem lesz pontos akkor eléggé, ezért érdemes Ricsin tartani a vevőt.
De, ez a vevő már önmagában lehet a pumpa is, hiszen a Veo vevő is egyben. Egyelőre, ha jól értelmezem, nektek most nincs szükségetek szenzorra, szerintem ennek akkor lenne létjogosultsága, amikor majd átálltok pumpára.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szia Tubi! Igen, csak Medronic szenzorok (CGMS) vannak nálunk, sőt, máshol is ezt használják a leggyakrabban, mert a Medtronic cég finomította leginkább a technikát.
A szenzor 5 percenként méri a cukrot, és küldi az adatokat a kijelzőre. Én is hallottam a 20 perces késést, de szerintem nincs annyi. Ráadásul a szenzor által mért adat (ha pontos) közelebb van a valós cukorszinthez, mivel szöveti glukozt mér. Az én személyes tapasztalatom az, hogy ha a cukorszint nem ingadozik túlságosan, akkor nagyon pontosnak mondható, legalábbis a kézi vc mérőhöz képest minimális volt az eltérés. A nagyobb ingadozásnál lehet, hogy a szenzor késve küldi az adatot (vagy látszólag késve), hiszen egy hiponál az 5 (főleg az 5-10-15) perc nagyon fontos lehet. De a szenzornak nem is az aktuális (vagy 5 perccel előtti) cukorszint lényege, hanem a cukorszint változásának az iránya, és a sebessége. A szenzor dupla nyíllal mutatja, ha a cukorszint nagyon gyorsan emelkedik, vagy zuhan, és abból a későbbi értékelésnél nem (csak) az inzulin dózis nagyságát határozzák meg, hanem következtetést vonnak le az inzulin hasznosulásának és a CH felszívódásának diszharmoniájára. Ha az inzulin és a CH nem azonos hullámban emelkedik, és csökken (vagyis az inzulin nem fedi le a CH-t), akkor abból lehet hipo is és hiper is, hiszen itt csak időbeli eltolódás van. Éjszaka ugyan nincs étkezés, de a szenzor nagyon jó képet ad az éjszakai ingadozásokról.
Ha felteszitek Ricsire a szenzort, és nincs nagy galiba, akkor nem is szabad a beállításokon változtatni, sem az inzulinon sem étkezésen. Természetesen a hipot rendezni kell, de a doki számára már az is információ. Nyilván a 20-as cukornál is tenni kell valamit, hiszen kézi vc mérésnél is cselekszünk 20-as cukinál.
A szenzoros értékelés arra való, hogy a nap 24 órájában több napon keresztül legyen kép a vc ingadozásáról változásáról, vagyis azt kell mutatnia, ami a szervezetben zajlana szenzor nélkül. Épp ezért nem a szenzorozás ideje alatt kell időben és jól beavatkozni egy 10-es cukinál, ami egyébként szenzor nélkül nem biztos, hogy vc mérési időpont lenne, és így azt sem tudnánk, hogy a vc éppen 10 körül van. A szenzoros értékelésnél még fontos info a cukorszint iránya (emelkedő-csökkenő), és annak megfordulása.
A szenzort a doktor fogja beszúrni, vagyis belövővel felrakni, lehet, hogy a belövőt meg sem kapjátok. (Én nem kaptam meg, mivel egy szenzoros kanült kaptam. Ugyanígy a doktor minden hasznos infot el fog mondani, és ő fogja beállítani a riasztási célértékeket a hipora és hiperre is. A jeladó úgy tudom 1,5-2 méterre hatásos, a kijelzővel Ricsi közelében kell lenned, de adnak hozzá egy csiptetős tokot is, azt rá lehet rakni a gatyókára. Mondanám, hogy néha elég csak ránézni, hogy a gatyókán van-e, de az tuti, hogy szinte folyamatosan azt fogod nézni.
Ez az egész szenzor, és a folyamatossága annyira látványos, hogy én magamtól többször felébredtem éjszaka, világítást nyomtam rá, és bámultam. Nappal is állandóan skubiztam, szinte folyamatosan lestem, hogy mikor rajzol ki egy újabb diagram csíkot.
Csak annyival egészíteném ki, hogy a medtronicosok végülis bármikor feltehetik a szenzort, nem kell hozzá orvos. Rajtam rengeteget volt és nem is tudott róla a doki, mert minek, magamnak csináltam. És állítgattam közben is, mert amúgy is magam állítom.... De én olyankor használtam a szenzort, amikor valami változás volt, nem csak akkor, amikor nem értettem, miért nem tudom beállítani jobban a cukrom, pl utazás vagy terhesség bizonyos szakaszai és ezekben a helyzetekben nem csak információval szolgált a szenzor a görbéimről, hanem adott helyzetben tudtam reagálni valamit, tehát beavatkoztam - nekem erre is hasznos volt, de ehhez jól kell tudni önmenedzselni, ez tény.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Csak annyival egészíteném ki, hogy a medtronicosok végülis bármikor feltehetik a szenzort, nem kell hozzá orvos. Rajtam rengeteget volt és nem is tudott róla a doki, mert minek, magamnak csináltam. És állítgattam közben is, mert amúgy is magam állítom.... De én olyankor használtam a szenzort, amikor valami változás volt, nem csak akkor, amikor nem értettem, miért nem tudom beállítani jobban a cukrom, pl utazás vagy terhesség bizonyos szakaszai és ezekben a helyzetekben nem csak információval szolgált a szenzor a görbéimről, hanem adott helyzetben tudtam reagálni valamit, tehát beavatkoztam - nekem erre is hasznos volt, de ehhez jól kell tudni önmenedzselni, ez tény.
Ha nekem lenne lehetőségem, akkor mindennap folyamatosan használnám a szenzort, hiszen valóban nem szentírás, hogy csak terápia módosítás segédeszközeként lehet használni, azonban a szenzorról, mint eszközről eléggé hiányosak az ismeretek. Mivel ez igencsak költséges dolog, még magamnak sem tudom sem folyamatosan biztosítani, másnak pedig nem fogom úgy ajánlani, hogy nem éri el a célját, vagy nem azt "kapja" amit elvárt tőle. Ricsi esetében én most, néhány napja elkezdett inzulinozás esetében egy kicsit korainak tartom, illetve ha már korán raknák fel, akkor még korábban, az inzulinterápia előtt raktam volna fel, mivel Ricsi esete eléggé egyedi, nincs szükség folyamatos inzulinra. Pontosabban fogalmazva, a szenzor adta volna meg a választ, hogy mikor küzd meg a szervezet önmagától, és mikor képtelen megküzdeni a diabbal. Most, a már elkezdett inzulinterápia befolyásolja azokat a napszakokat is, amik még önmaguktól mentek volna.
Ricsi esetében az elvárt cél teljesen más, mint nálad, aki már önmaga állítja, módosítja az adagokat, ha szükséges. Ha Ricsire holnap rákapcsolnának egy pumpát, akkor sem lenne náluk célszerű doktor nélkül, tapasztalat hiányában szenzorozni, főleg nem első alkalommal. Az, hogy Tubiék is diabosak, az itt csak fél tapasztalat, Ricsiből még nincs tapasztalatuk.
 

tubi

Aktív tag
Ha nekem lenne lehetőségem, akkor mindennap folyamatosan használnám a szenzort, hiszen valóban nem szentírás, hogy csak terápia módosítás segédeszközeként lehet használni, azonban a szenzorról, mint eszközről eléggé hiányosak az ismeretek. Mivel ez igencsak költséges dolog, még magamnak sem tudom sem folyamatosan biztosítani, másnak pedig nem fogom úgy ajánlani, hogy nem éri el a célját, vagy nem azt "kapja" amit elvárt tőle. Ricsi esetében én most, néhány napja elkezdett inzulinozás esetében egy kicsit korainak tartom, illetve ha már korán raknák fel, akkor még korábban, az inzulinterápia előtt raktam volna fel, mivel Ricsi esete eléggé egyedi, nincs szükség folyamatos inzulinra. Pontosabban fogalmazva, a szenzor adta volna meg a választ, hogy mikor küzd meg a szervezet önmagától, és mikor képtelen megküzdeni a diabbal. Most, a már elkezdett inzulinterápia befolyásolja azokat a napszakokat is, amik még önmaguktól mentek volna.
Ricsi esetében az elvárt cél teljesen más, mint nálad, aki már önmaga állítja, módosítja az adagokat, ha szükséges. Ha Ricsire holnap rákapcsolnának egy pumpát, akkor sem lenne náluk célszerű doktor nélkül, tapasztalat hiányában szenzorozni, főleg nem első alkalommal. Az, hogy Tubiék is diabosak, az itt csak fél tapasztalat, Ricsiből még nincs tapasztalatuk.

Egyelőre én is azt érzem, hogy nincs rá szükség, mert éjjel, amikor necces lenne a dolog, mert nem tudok elég gyakran mérni + nem is látom, még magától visszaáll. csak azért érdeklődtem ilyen korán, hogy ha oda jutunk, tudjunk hova nyúlni :) remélem, minnél később lesz rá szükségünk.
amúgy szerintem a tapasztalat nagyon sokat számít, legalábbis sok tankönyv-szintű elméletet a saját tapasztalatunkkal azonnal megcáfolnék (pl. tejtermékek cukoremelő hatását...). nem örülök, hogy a dokik a tankönyvnek jobban hisznek és inkább megelőlegeznek valamit anélkül, hogy kipróbálnák... ha meg én számolok be a saját tapasztalataimról, akkor okoskodom ugye... nem mintha az én célom nem az lenne, hogy a SAJÁT gyerekemnek jót tegyek!
 

tubi

Aktív tag
Most, a már elkezdett inzulinterápia befolyásolja azokat a napszakokat is, amik még önmaguktól mentek volna.
még mielőtt inzulint kapott volna, 2 napig mérték a cukrát, szerintem pont azért, hogy ennek tudatában adjanak inzulint. persze mérni nem lehet 5 percenként, tehát tényleg segített volna a szenzor, de amikor rákérdeztem, az volt a válasz, hogy nekik nincs és hogy az is egy szúrás... aztán mikor megkérdeztem, hogy "és ha szerzek egyet", arra már nem volt válasz. meg addigra már el is kezdték az inzulinozást...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
még mielőtt inzulint kapott volna, 2 napig mérték a cukrát, szerintem pont azért, hogy ennek tudatában adjanak inzulint. persze mérni nem lehet 5 percenként, tehát tényleg segített volna a szenzor, de amikor rákérdeztem, az volt a válasz, hogy nekik nincs és hogy az is egy szúrás... aztán mikor megkérdeztem, hogy "és ha szerzek egyet", arra már nem volt válasz. meg addigra már el is kezdték az inzulinozást...
Jáááj, de nem tetszik nekem ez a hozzáállás :rolleyes:
 

tubi

Aktív tag
hát igen, ez van. én azért azt éreztem, hogy emögött más van, mint a hozzáállás, vagyis lehetett emögött is egy "sztori", amit nekem nem mondtak el. mindenesetre nekik az a vélemyénük, hogy megbízhatatlan, úgyis csak 20 perc késéssel mutatja, stb... tehát csak a hátrányait ecsetelték. lehet, hogy rossz tapasztalatuk volt...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Folyamatos vércukomérés

hát igen, ez van. én azért azt éreztem, hogy emögött más van, mint a hozzáállás, vagyis lehetett emögött is egy "sztori", amit nekem nem mondtak el. mindenesetre nekik az a vélemyénük, hogy megbízhatatlan, úgyis csak 20 perc késéssel mutatja, stb... tehát csak a hátrányait ecsetelték. lehet, hogy rossz tapasztalatuk volt...
Azért az így nem igaz, hogy csak hátránya van. Talán azon bukott a dolog, hogy egy helyről kaptál csak infot. Ha hasznavehetetlen lenne, akkor Fövényi doktor nem jegyezné a pácienseket várólistán a CGMS felhelyezésére és kiértékelésre. Az említett intézményben jobb lenne, ha nem szájhagyomány útján véleményeznék a cuccost. Az tény és való, hogy nem szabad maximálisan megbízni az adott értékben, a technológia, akármennyire is fejlesztenek, még mindig rejtenek hibákat. Ezért is kell naponta legalább 4 alkalommal kézi vc mérővel letesztelni (kalibrálni) a szenzort. De mindezek a működésből fakadó negatív sajátosságok eltörpülnek a hasznossága mellett.
Én még mindig ne mértek egyet ezzel a 20 perces késéssel. A szenzorban lévő reagens anyag kapcsolatba lép a szövet glukoz szintjével, méréseket végez, és küldi a jeladón keresztül a kijelzőre az adatokat. Ez nem telik bele 20 percbe 5 perces mérési imulzusokat követően. Ez technikailag nem "feladat" ennek a szerkentyűnek. Az már sokkal inkább, hogy azok a mérések a szöveti glukoz koncentrációját pontosan adják vissza. A fejlesztések során ezeket a pontosságokat akarják közelíteni a 95-100%-hoz, ami viszont már feladat a kütyü számára. A Roche emiatt a pontatlanságok miatt nem dobja piacra a szerkentyűjét.
Sokan használtak már szenzort, összességében jók a tapasztalatok, de talán mindenkinél voltak (akik többször használták) negatív vélemények. Nekem egy alkalommal volt, hogy a szenzor 2 napnyi adattovábbítás után feladta a szolgálatot. Bármit csináltam vele, újra kalibráltam, újra indítottam, csak nem indult el. Emiatt az egy eset miatt nem mondom, hogy a szenzor egy hasznavehetetlen szerkenytű, hanem azt, hogy pechem volt, és az az egy szenzor gyári hibás lehetett, vagy a benne lévő reagens anyag elfogyott, vagy lejárt a szavatossága, vagy a legvalószínűbb, hogy "akármi". Nálam volt a jeladó, a kijelző, viszont nem volt tartalék kanül, hétvége volt, Fövényi doktor pedig tőlem 80 km-re családi hétvégézett. Ha van nálam szenzor, még belövőke nélkül is be tudtam volna szúrni a kanült, de akkor az így alakult. Sok száz szenzorozásból valószínű ez az egy volt ilyen szerencsétlen kimenetelű.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Én még mindig ne mértek egyet ezzel a 20 perces késéssel. A szenzorban lévő reagens anyag kapcsolatba lép a szövet glukoz szintjével, méréseket végez, és küldi a jeladón keresztül a kijelzőre az adatokat. Ez nem telik bele 20 percbe 5 perces mérési imulzusokat követően. Ez technikailag nem "feladat" ennek a szerkentyűnek. Az már sokkal inkább, hogy azok a mérések a szöveti glukoz koncentrációját pontosan adják vissza. A fejlesztések során ezeket a pontosságokat akarják közelíteni a 95-100%-hoz, ami viszont már feladat a kütyü számára.
Ahogyan én tudom, ez úgy van, hogy a szöveti glükóz az önmagában, ami nem az aktuális vércukor értéket mutatja. A kütyü a mérést 1 másodperc alatt továbbítja, nem ezzel van a baj, hanem maga az érték az, ami a szövetben egy körülbelüli 20 perccel ezelőtti értéket mutat, azaz a szöveti cukor érték nem real-time-ban halad a vércukor értékkel.
 
Oldal tetejére