Gyógyszer túladagolása

Zsu77

Új tag
Igen,valóban a savakra,maró hatású tisztítószerekre igaz,hogy tilos a második marás miatt a hánytatás.Borzalmas károkat tud okozni.
 

blaci

Őstag
Én is hallottam már olyanról, hogy nem jó minden esetben a hánytatás. Nem tudom a az okokat, de lehet benne valami olyasmi, hogy ha már egyszer lefelé megmarta a nyelőcsövet, de nem súlyosan, akkor visszafelé a vegyszer, a gyomor sósavjával vegyítve már okozhat károkat, nagyobb marást.

Ha jól rémlik valamilyen régi info, akkor pl. gomba mérgezésnél sem hasznos minden esetben a hánytatás, persze erre nem esküdnék meg, hogy gombáról van-e szó.

Hoppá! Megint tanultam itt valami hasznosat. Azért remélem nem lesz rá szüksége senkinek...;) Köszi.
 

pusimelu

Őstag
B.Laci 2 napja mindig csak este de fáj egy kicsit a lábfejem.Remélem nem a cukor miatt van?A doktornővel megnézetem jövőhéten,ha még mindig fáj.
 

blaci

Őstag
B.Laci 2 napja mindig csak este de fáj egy kicsit a lábfejem.Remélem nem a cukor miatt van?A doktornővel megnézetem jövőhéten,ha még mindig fáj.

Na, na, nem szedünk ám össze semmit...;):D:D:D

Egyébként ez nem olyan sokásos fájdalom, hanem égő, szúrkáló érzés és főleg a talp lesz túlérzékeny...de nagyon. Ezek a meleg (pl. forró fürdő) hatására jelentősen fokozódnak...legalábbis nálam. Ha ezeket nem érzed akkor nem gondolnám hogy gond lenne. Azért nem árt az óvatosság, ha nem szűnik meg akkor inkább nézesd meg, természetesen. Nekem is szokott fájni a lábam néha ha sokat mászkálok ide-oda, de a kettő teljesen más érzés nemis lehet összetéveszteni.
Üdv,
Laci
 

dg

Őstag
Sziasztok mérgezettek:roll:.
Gomba mérgezés esetén a hánytatás igen fontos:
1.A méreganyag minél előbb távozzék a gyomorból, hogy a felszívódást megelőzzük.
2. A folyadék pótlásról gondoskodni kell.
3.Adjunk orvosi szenet, minél tőbbet, mert ez megköti a toxinokat.
4. Szalicil tartalmú gyógyszerzés is segít a méregtelenítésben.
5. Mielőbbi orvosi ellátás = gyomormosás.
Sajnos a súlyosabb gomba mérgezés 6-36 óra múlva jelentkezik, amikor már kicsi az esély a páciens megmentésére. Alattomos méreg, mert a máj sejtjenek magját támadja meg és rombolja szét, ha pedig ez bekövetkezik ,szinte megállíthatalan a folyamat.


Maradok a konzerv csiperkénél.

Mik azok a gombák, amik nagy valószínűséggel halálosak, és itthon is megterem?
(Borka! Ti szoktatok gombászni?)
 

pusimelu

Őstag
Köszi B.Laci!Este mikor felteszem a lábam akkor vagy végre leteszem akkor rosszabb.Mondjuk csak a jobb lábmon érzem a balnál nem.Lehet hogy csak az a selejtebb.Mindegy megnézetem az a biztos.Meli
 

borka

Őstag
Maradok a konzerv csiperkénél.

Mik azok a gombák, amik nagy valószínűséggel halálosak, és itthon is megterem?
(Borka! Ti szoktatok gombászni?)

Szinte minden mérgező gomba idehaza is megtalálható. 12 különösen mérgező gombát kell megtanulni, de azt tutira, és a baj elkerülhető.:rolleyes: Van egy laikus szabály, fehér lemezű gombát ne szedjük, de aki nem ért hozzá az viszon tartsa is ezt be!!!!!!!!
Igen,

szoktunk gombászni, ha kirándulni megyünk, és számtalanszor csak gombászni megyünk, célirányosan.
Ha érdekel, nézzél bele:http://gomba.lap.hu/ http://www.tananyag.almasi.hu/krez/az_erdo/gomba/gyilkosgaloca.htm
Mozgasd az egeret a képeken és átvált.
 

borka

Őstag
Tudod ez dupla élvezet:D a friss levegőn vagyunk,és relaitve, olcsón jutunk finom falatokhoz. A vegyes gombából készült paprikás ,talán fenségesebb a Szegedi halászlénél is:rolleyes:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tudod ez dupla élvezet:D a friss levegőn vagyunk,és relaitve, olcsón jutunk finom falatokhoz. A vegyes gombából készült paprikás ,talán fenségesebb a Szegedi halászlénél is:rolleyes:
Nem kéne egyszer elmenni közösen gombászni? Éne szívesen csámborgok erdőn-mezőn. (De azért ugye bevizsgáltatjátok a gomákokat?)
 

Annabella

Új tag
Nem semmi, amiket ide írtatok. Hát tényleg nagy felelősség a gyereknevelés. Főleg úgy 1-2 évesen, amikor mindenre kíváncsi. Akkor szinte le sem veheti a szülő a gyerekről a szemét, pláne akkor, ha nagyon aktív. Velem szerencsére nem történt semmi súlyos említésreméltó, pusztán a kihűlőfélben lévő tűzhelyre voltam kiváncsi gyerekként.
 

Beus 26

Új tag
Sziasztok!
Hát nekem volt egy nagyon rossz emlékem ezzel kapcsolatban. Most lesz majd 1 éve h megtörtént. Családi konfliktus volt a volt apósom és köztem.De azt tudni kell h mindig megalázott meg csúnyán beszélt velem. Én meg csak tűrtem amíg benem következett a baj. Annyira összevesztem vele meg már az exemel sem volt túl fényes a kapcsolatom. Így azon az este annyira összekaptunk h a gyógyszer mellett döntöttem (67szem ez mind más fajta).
Az egyik ütötte a másikat és ez kb.10 perc alatt be is következett. Lassan vert a szívem ja meg a hallucinációk is sorra jöttek. Utána a rohamok meg a hányás. Kihívták a mentőt na akkor ott helyszínen gyomormosás. Elég szar volt. Bevittek a kórházba egyből a gépre kötöttek mert alacsony volt a pulzusom (30). Meg kaptam a sok infúziót. Meg másnap nem is akartak még kiengedni de erősködtem így haza mehettem. Még egy pár napig szédültem.
Azóta nem tudok semmilyen gyógyszert lenyelni. ha nagyon fáj valamim és muszály akkor meg hányingerem lesz. Azt szeretném kérdezni hogy lehet-e valami káros maradandó nyom ezek után?
 

tímeácska

Őstag
Azóta nem tudok semmilyen gyógyszert lenyelni. ha nagyon fáj valamim és muszály akkor meg hányingerem lesz. Azt szeretném kérdezni hogy lehet-e valami káros maradandó nyom ezek után?
Szia!
Igazság szerint én nem igazán vagyok bennfentes - nem vagyok orvos (remélem egyszer majd leszek...) -, csak egy egészségügyi végzettséggel rendelkező ember, de lehetséges, hogy pár válasszal tudok segíteni!
Káros maradandó nyom, mármint olyan, hogy szervi eltérésed legyen, olyan módon nem maradhat, hogy nem bírsz - fizikálisan - lenyelni gyógyszert! A sok, akár 100 db gyógyszer lenyelése nem sérti a garatot-nyelőcsövet, de még a gyomrot sem olyannyira, hogy ez a későbbiekben nyelési képtelenséget okozzon! Nyelési képtelenség csak olyan esetben állhatna elő, ha valamely, a nyelésért felelős "központ" - mondjuk az agyban... - sérült volna, de ebben az esetben nem csak a gyógyszert nem bírnád lenyelni, hanem semmi mást! Tehát véleményem szerint, önmagában a 60 egynéhány darab gyógyszer lenyelése ilyen jellegű problémát - közvetlen - nem okozhatott!
Viszont, más jellegű probléma maradhatott vissza, ami gyógyszerlenyelési gondokat okozhat! Mégpedig, a pszichés trauma okozhatott nálad ilyen jellegű panaszt! Pszichés traumát jelenthet maga a sok keserű gyógyszer lenyelése, karöltve a nagyon rossz érzésekkel táplált körülményekkel, vagy akár a gyomormosás is hagyhatott olyan nyomot a lelkedben - pszichédben -, amely miatt nem vagy képes lenyelni semmilyen gyógyszert! Képes lennél rá fizikálisan - szóval szervileg oké vagy - de a rossz élmények miatt az agyad tiltakozik a gyógyszer lenyelése ellen! Ez önmagában mindaddig nem jelent problémát, ameddig betegség miatt - vagy fájdalomcsillapítás miatt - nem kell gyógyszert szedned! Ilyenkor érdemes az orvossal nyíltan megbeszélni a gyógyszernyelési problémádat, és ha méltányolja az orvos és úgy ítéli meg, akkor injekció formájában is meg lehet próbálni a szükséges kezelést... Ha ez nem rettent vissza Téged a gyógyszer lenyelésénél jobban!
Remélem tudtam segíteni!:cool:
Üdvözlettel: Tímeácska
 

tímeácska

Őstag
Azóta nem tudok semmilyen gyógyszert lenyelni. ha nagyon fáj valamim és muszály akkor meg hányingerem lesz. Azt szeretném kérdezni hogy lehet-e valami káros maradandó nyom ezek után?

Még valami kimaradt:
Káros maradandó nyom, ha szerencséd van, akkor a szerveidben sem maradtak! A gyógyszerek nagyobb mennyiségben - akár véletlen, akár szándékos túladagolás miatt - maradandó gyomor-vese-májkárosodást okozhatnak. Talán ezek a leggyakrabban előforduló szervi károsodások, de lehet akár más szervi károsodás is, de mindez függ a gyógyszerek összetevőitől, mennyiségétől, és, hogy mennyi ideig voltak a szervezetben, azaz, mennyi tudott belőlük felszívódni!
Mivel ilyen jellegű károsodásokat nem említettél, így remélem, ilyen jellegű problémád nincs is!
 

Beus 26

Új tag
Köszi szépen. A keserű gyógyszereket nem tudom lenyelni. Ilyeneket szedtem be: (No-Spa 10 db, Telviran 200mg 7db, Betaloc 10mg 20db, Betaloc 50mg 30db).
Azóta feszült vagyok, depressziós, ideges. Éjszakákon át lever a viz,nehezen veszek levegöt.Meg ilyedek dolgoktól. Ja meg h túl alszom magam 10-11 órákat alszok.
De köszi elolvastam.
 
Oldal tetejére