Gyógyszerek, vitaminok a szövődmények ellen

H

hypohonder

Vendég
Meglepő amit írtok a Rutascorbinról, ami ehhez képest nagyon drága. Igazából nekem sincsenek ezekhez képest más tapasztalataim. Van valami jobb helyette? Egyáltalán, ezek helyett a vitaminok helyett nem jobb, ha a természetben fellelhető formákban (pl. zöldség, gyümölcs, egyéb élelmiszer) veszi magához az ember gyereke a vitaminokat? Vagy a gyógyszerként szedettekben van valami olyan adalék, ami hatékonyabbá teheti őket a természetes formában lévőknél?
Tulajdonképpen a neuropáthián kívül az összes többi szövődmény az ereket érinti, az ott jelentkező elváltozásokból adódik a szem, a vese, a magas vérnyomás meg a kis- és nagyérprobléma is. Hogy az infarktust és az agyvérzést ne is említsem. Szerintem ezért lenne fontos tisztábban látni ezekkel a vitaminokkal kapcsolatosan.
 

bioszaky

Új tag
A Milgamma B-vitaminja jobban fellhasználható, mint a természetes. Erről láttam orvosi cikket. De nem csodaszer.
A mostani gyorsérésű, kényszerérett (etilén gázzal, ami növényi hormon, hozzák pár nap alatt érett állapotba a déli gyümölcsöket) zöldségek, gyümölcsök vitamintartalma valszeg alacsonyabb, mint 50 éve. Tehát édesek, de a többi tápanyag nem alakul ki. Azaz primőr paprikában sem cok C-vitamn lehet szerintem.
DE, sajnos nem láttam erről pontos mérést, fura, hogy egyetlen kertészeti egyetemista sem írta ebből a szakdolgozatát. A tápanyagtáblázatokat frissíteni kellene.
A mesterségesen előállított vitaminok ugyanazok, mint a természetbeliek. C-vitamin tabletta vagy szuperbio csikebogyóból kivont C-vitamin azonos. Ugyanaz a vegyület! Azért azt ne feltételezzük, hogy káros mennyiségű vegyszer maradhat a tablattákban.
Szerintem a napi ajánlott vitaminmennyiség (RDA) nagyon alacsony.
Persze ezzel kapcsolatos kutatások sincsenek!

A nyomelemeknél érdemes figyelni a készítményeket, mert a különböző szerves komplexekben levő fémionokat (kelátok) jobban tudja hasznosítani a szervezet.

A cukorbetegeknek az oxidatív stressz miatt érdemes gyökfogókat (antioxidánsokat szednie) mint C- és E-vitamin vagy az alfa-liponsav. Persze, ez is olcsóbb a testépítő boltokban, mint a gyógyszertárban. Sajnos amennyire utánaolvasatm közvetelnül nem lehet mérni egyszerűen az oxidatív stressz mértékét vagy a gyökfogók mennyiségét a vérben. De szóljatok, ha vki tudja, hogyan!
 
H

hypohonder

Vendég
Tegnap este volt az m2-n egy műsor, ami a vitaminokkal kapcsolatos téveszméket vette górcső alá. Itt elsősorban a gyógyszer-formában szedett vitaminok voltak napirenden, és ebből kiderült, hogy nagyon sok "tulajdonság" nem létezik az egyes vitaminoknál. Így pl. hogy a C vitamin szedése esetén nem lesz az ember fia náthás. Meg egy csomó más dolog. Ehhez képest kiderült, hogy az alaphiedelemek túlnyomó többsége nem igaz, sőt, éppen hogy a vitamin szedése adott esetben káros - akár rákkeltő is lehet...
A lényeg az lenne, hogy ne fogyasszunk többet, mint amennyi szükséges.
 
hypohonder írta:
Tegnap este volt az m2-n egy műsor, ami a vitaminokkal kapcsolatos téveszméket vette górcső alá. Itt elsősorban a gyógyszer-formában szedett vitaminok voltak napirenden, és ebből kiderült, hogy nagyon sok "tulajdonság" nem létezik az egyes vitaminoknál. Így pl. hogy a C vitamin szedése esetén nem lesz az ember fia náthás. Meg egy csomó más dolog. Ehhez képest kiderült, hogy az alaphiedelemek túlnyomó többsége nem igaz, sőt, éppen hogy a vitamin szedése adott esetben káros - akár rákkeltő is lehet...
A lényeg az lenne, hogy ne fogyasszunk többet, mint amennyi szükséges.
A műsort nem láttam, de alapvetően egyetértek azzal, hogy nem ész nélkül, minél nagyobb mennyiségben kell szedni a vitaminokat. A probléma csak az, hogy ki tudja megmondani, hogy mennyi a szükséges mennyiség :?: A gyártó nyilván sokat fog javasolni, az egyik orvos keveset, a másik többet...
Az viszont gyakorlati tapasztalatom, hogy amióta több C-vitamint szedek, illetve betegség "közeledésének" első jelei után rögtön megemelem a C-vitamin adagomat, sokkal kevesebbszer vagyok beteg (pl. azóta nem voltam influenzás, pedig előtte minden évben), illetve sokkal enyhébb lefolyású még a nátha is.
 

bioszaky

Új tag
"The truth about vitamins" félresikerült műsor. A ló túlsó oldalára eső oknyomozó riprtereké. A BBC Horizon készítette, ezért gondolhattak volna arra, hogy most akkor erre sokan még a vitamonokat sem szedik. Persze, nem kell Pauling-i mennyiségekre gondolni. (A Programme transcript tartalmazza a teljes szöveget.) Nem is értem, hogy az mtv hogy adhatta le mindenféle felvezetés nélkül!
Sajnos nem vol teljes a kép a vitamonok értékeléséhez:
- csak pár vitaminról volt szó
- MA mennyi a gyümölcsök és zöldségfélék vitamintartalma
- vannak-e igazoltan vitamintúladagolásokból fakadó bajok, mekkora volt ott a mennyiség, és megfelelő volt-e folyadékbevitel (egy mérés nem mérés!)
- MENNYI vitamin szükséges? (az FDA által ajánlott mennyiségek nevetségesnek tűnnek, 60mg C-vitamin)

Másik oldalról viszont ha valaki pusztán a vitaminokra bízza az egészségét, az úgy jár mint az a harcos, aki a legjobb páncélba megy a csatába, és azt hiszi akkor már harcolnia sem kell.
 
H

hypohonder

Vendég
Tisztelt Bioszaky és CsRob1, ez is azt mutatja (szerintem), hogy az igazság valahol a két szélső érték között van. Egyébként a nátha (így a spanyol nátha) kapcsán az hangzott el, hogy azt sok C vitaminnal megelőzni nem lehet, de ha már - ahogy CsRob1 írta - az első jelek jelentkezésekor kezdi el szedni a páciens, akkor lerövidíti a betegség időtartamát és csökkenti a súlyosságát is.
Én egyébként nem egy bizonyos vitaminnal "kezelem" magam ősztől kora tavaszig, hanem egy bizonyos koncentrátummal, és ehhez képest sem emlékszem arra, hogy tipikus influenzás tünetem lett volna az elmúlt 15-20 évben. Bár a lottón lenne ilyen mázlim...
Ki hallott már a Stevia nevű édesítőszerről és milyen tapasztalatai vannak (ezt már felvetettem a "Receptek" rovatban, de azóta sem olvasta szerintem senki). Ez azért lehet jó, mert fenemód édes, de cukrot nem tartalmaz.
Üdv!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
hypohonder írta:
Tegnap este volt az m2-n egy műsor, ami a vitaminokkal kapcsolatos téveszméket vette górcső alá. Itt elsősorban a gyógyszer-formában szedett vitaminok voltak napirenden, és ebből kiderült, hogy nagyon sok "tulajdonság" nem létezik az egyes vitaminoknál. Így pl. hogy a C vitamin szedése esetén nem lesz az ember fia náthás. Meg egy csomó más dolog. Ehhez képest kiderült, hogy az alaphiedelemek túlnyomó többsége nem igaz, sőt, éppen hogy a vitamin szedése adott esetben káros - akár rákkeltő is lehet...
A lényeg az lenne, hogy ne fogyasszunk többet, mint amennyi szükséges.
Nagyon jó, mindig megnevetett, amikor ilyen szélsőségesen közelítenek meg egy témát. Biztosan valaki gondolta, hogy ha Lenkei a vitaminok mellett kampányol és milyen sok helyen sikeres és mindig szerepel valami médiában, na akkor most ő ellene teszi ugyanezt, hátha ő is befuthat (én sem láttam a műsort :oops: ). Kísértetiesen emlékeztet a cukor-nutrasweet balhéra (azóta sem tudja pontosan senki sem, hogy igazából melyik nevezhető károsabbnak a hétköznapi értelemben és használatban), meg tök hasonló téma ez a fura Candida betegség, amit az egyik orvos kinevet, a másik meg hónapokig kezeli és minden tünetet a candidának ró fel, de igen kevés orvos van, aki a kettő között van, vagy biztos vannak (egyet tudok), csak nem ők vannak az orrunk előtt, hanem az, aki nyomul, hogy a saját igazát ránk erőltesse. Remélem, senki sem hiszi ezek után, hogy a napi 60mg c vitamin elegendő lenne... (Bioszaky, nekem is ez a kedvencem, ez a skorbutot ugyan megelőzi, de másra nem elég :) )
 

bioszaky

Új tag
hypohonder, a stevia-ról már volt szó itt vhol.
A canderel (nutrasweet, aszpartam) remek édesítő, csak a hőre bomlása miatt sütés/főzésre nem igazán jó. Pl piskótatésztához egyáltalán nem jó.
Azt hiszem uott. volt róla szó. Nem mérgező, nem rákkeltő, minimális mennyiség kell belőle, a tabletta/por nagy rész vivőanyag.
 

szolnok

Új tag
Ma reggel véletlenül láttam /sajnos csak részben/ az RTL Club "reggeli"c. műsorában amint egy másfél éve I-tipusu diabban szenvedő fiatal ember egy természetgyógyász/ ?/ hölggyel arról beszélt, hogy a hölgy által összeállított teától amiből napi 3 csészével iszik, lassan teljesen meggyógyul. A bázis inzulint már elhagyta és a másikkat is folyamatosan csökkentenie kell.
Látta valaki?
Mondjuk én alapból nem hiszek az ilyenben, bár tudom , hogy vannak gyógyteák amikkel többé /inkább kevésbbé/ befolyásolható a vércukor szint, elsősorban a 2 tipus esetében.
Én annak idelyén mindent elkövettem, hogy beszerezzem a György teát amit meg is bántam,mert azt is igy beharangozták az RTL.-n, és azóta sincs tudtommal hivatalosan bevizsgálva és engedélyezve , nem is használt semmit.
 

bioszaky

Új tag
Van kollégám, aki épp az RTL-nél dolgozott korábban pár évig. Az ilyen vendégek nem kevés pénzt fizetnek, hogy elmondhassák milyen remek a termékük.
Te bajod, ha ilyen műsorokat nézel! :)
 
szolnok írta:
...amint egy másfél éve I-tipusu diabban szenvedő fiatal ember egy természetgyógyász/ ?/ hölggyel arról beszélt, hogy a hölgy által összeállított teától amiből napi 3 csészével iszik, lassan teljesen meggyógyul. A bázis inzulint már elhagyta és a másikkat is folyamatosan csökkentenie kell.
Másfél év után még el tudom képzelni, hogy vannak szerek, amik látszólag "gyógyítják" a diabot - azaz lassítják az inzulintermelő sejtek pusztulását. Úgy 5 év múlva szívesen megnézném a fiatalember és a természetgyógyász hölgy beszélgetését a az eredmény tartósságáról...
Hosszútávon pedig egyáltalán nem biztos, hogy az a jó, ha az inzulin elhagyásával kényszerítjük több inzulin termelésére a saját sejteket, mert így azok jóval hamarabb kimerülhetnek.
 
H

hypohonder

Vendég
Én ezt a rémhírek kategóriájába sorolnám, mert oktalanul kelt reményt a reménytelenségben. Egyébként nem feltétlenül káros a "sokkterápia", nem voltak azok teljesen hülyék, akik kitalálták, de nagyon kétséges, hogy ez pont a hasnyálmirigy működésében okozna visszatérést az eredeti állapotokhoz.
Szerintem nem is a sejtek kimerüléséről volna szó, hanem inkább arról, hogy ha már azok egy része elpusztult - mert a génhiba következménye alapvetően az, hogy a szervezet idegentest-pusztító védekező rendszere nem ismeri fel és "ellenségnek" tekinti az inzulintermelő sejteket -, azt az inzulin mennyiséget, amire a szervezetnek szüksége van, a megmaradt sejtek nem képesek előállítani. Esetleg 2. típusú cukrosoknál lehet hasonló manipulációnak eredménye...
 

bioszaky

Új tag
hypohondernek van igaza, nemtom pontosan mennyi idő, legfelebb 1-2 év és teljesen kipusztítja az immunrendszer az inzulintermelő béta sejteket. Jelenlegi tudás szerint: megállíthatatlanul.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ezen a fórumon is volt egy férfi (nem emlkészem a nickjére, a régi fórumon megvan még az írása), aki szintén 1-esnek lett kikiáltva, ő maga kitalálta, hogy hogyan éljen (mit egyen és hogyan), hogy ne pusztuljanak el a sejtjei és 1 éven belül, ha jól rémlik, elkezdte ezt az életmódot és ismerem én is (meg itt még sokan, mert járt egy darabig a klubba), valóban nem ad inzulint. Az én saját véleményem az, hogy nem volt 1-es cukros, főleg, mivel érett, felnőtt korban lett az és, ha jól rémlik, valami baleset után, de legalábbis nagy stressz után. Ezt a típusú diabéteszt sokszor 3. típusú diabétesznek hívják, ezek az emberek sosem gyermekkorban lesznek cukrosok, hanem bő felnőttkorban, amikor valami nagy stressz vagy sokk kihozza - de közülük meglepően soknak hosszú évekig van saját inzulinja és közülük többen elhagyták az inzulint. Valószínűleg kettes típusúak, de valami ismeretlen ok miatt (sokk, stressz által kiváltott ok) annyira lecsökken az inzulin termelődésük, hogy pont olyan intenzív inzulin terápiával kell őket kezelni, mint az 1-eseket. De mindig kevesebb inzulint kapnak, mint az igazi 1-esek. Nyilván egy idő után leáll teljesen az inzulin termelődésük, hiszen nincs rá szükségük, mert kívűlről kapja a szervezet, így okozva valódi leállást a szervezetben. Ha az ilyen típusú cukros hamar elkezdi mondjuk ezt a diétát és életmódváltást, akkor el bírom képzelni, hogy meg tudja menteni a langernhans csoportjait (akárcsak a 2-es típusúaknál, a hamar felismert diabétesz diétával és mozgással gyönyörűen karban tartható és igazi életmódváltással mégcsak diétára sincs szükség, magyarul gyógyítható). De csak, ha ilyen nagyon gyorsan cselekszik, mint 1 év kb.. Szóval ez az itt fórumuzók 99%-ának teljesen érdektelen téma :)
 

christina

Őstag
Ezekkel a "csodagyógyulásokkal" és a természetgyógyászokkal kergetnek minket is a sírba!
Egy csomó ismerősöm és persze a család is cseszeget, hogy miért nem megyünk el természetgyógyászhoz, mert az biztosan segítene! És én miért nem bízom benne, és adjak esélyt a gyerekemnek......
Csak meggyőződésem és tanulmányaim alapján ami már nincs,azt nem lehet visszavarázsolni!
Ha úgy vágom le az ujjam, hogy nem lehet visszavarrni, akkor varázslással, gyógyteával, energiaátadással,.... semmiféle hókusz-pókusszal nem lehet visszarakni! :x
 

szolnok

Új tag
Christina !

ismerem ezt az érzést , mikor az ember mindenben megkapaszkodna, hogy segítsen, magán, vagy gyermekén. Az eszem ellenére én is megtettem a lányommal és mikor kiderült a diabja, elmentünk egy neves természet orvos-gyógyászhoz /Dr Simoncsics Péter Bp. / aki már több kollégámat kigyógyított más más problémából. Nagyon korrekt volt, mert aztmondta nem is kisérletezik nem játszik a lányommal mert ez a tudomány mai álása szerint nem gyógyítható, és isten - ember ellen való vétek lenne a kisérletezgetés,más problémával áll rendelkezésünkre. Pénzt sem vett el. Tehát őszinte volt és korrekt. Ám sokan nem ilyenek és csak hitegetik a pénzéért a pacienseket.
A baj az, hogy a tudomány azóta sem jutott közelebb a probléma megoldásához. Igaza van annak aki azt mondta itt a fórumon, hogy tul jó üzlet ez a gyógyszergyáraknak ahhoz , hogy kiengedjék a kezükből a bevételt.
Nem tudom annak idején a szegedi klinika is beharangozta, hogy csinálnak hasnyál mirigy? vagy csak "Béta" sejt beültetést, nem tudom mi lett belőle.

Sokszor azért jó ha a média felkap valamit mert utána lehet járni még akkor is ha kiderül, hogy hülyeség.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
szolnok írta:
Nem tudom annak idején a szegedi klinika is beharangozta, hogy csinálnak hasnyál mirigy? vagy csak "Béta" sejt beültetést, nem tudom mi lett belőle.
Csináltak is, de már én sem emlékszem, hogy csak Langernhans sejtek vagy pedig az egész hasnyálmirigy volt. De annyira mindegy, mert már akkor ez kizárólag a súlyos szövődményekkel élőknek volt lehetőség, mivel egy sejtcsoport vagy szerv átültetés immunrendszer elnyomással jár, ami sokkal nagyobb kockázat, mint a diabétesz maga. Már akkor is, talán a fórumon is, látszott, hogy ezt nem nagyon értik az emberek, csak azt látják, hogy kigyógyult a diabból xy, akinek átültették mondjuk a hasnyálmirigyét, azt nem, hogy ez ezerszer súlyosabb mellékhatással jár. És akkor is valami médiában megjelent ez, mint a diabéteszt meggyógyító eljárás és nem igazán sikerült megemlíteni eme apró tényt, hogy ez pont ugyanolyan szervátültetés, mint mondjuk a vesetranszplantáció, márpedig róluk valahogy mindenki tudja, hogy azért elég súlyos műtéten estek át és igazából a nulla vese - transzplantált vese mérlegen az utóbbi nyert és senki sem tartja őket makkegészségesnek.
 

bioszaky

Új tag
Így van. Már nem cukorbeteg (bár előfordul, hogy nem teljes a gyógyulás), viszont a szervátültetés miatt naponta többször, szigorúan ütemezetten kell gyógyszert szednie. Ha elmarad a gyógyszer, beindul a kilökődés. Aztán akkor megnézheti magát. Főleg ha teljes hasnyámirigyet kapott, mert anélkül nem soká lehet húzni. Ellentében a magas vércukorral.
SOKKAL ROSSZABB a szervátültetettnek, mint a cukorbetegnek!!!
 
Oldal tetejére