Gyermek vércukorértéke

Kisildi

Új tag
Szisztok. Van egy 4,5 éves lányom, és mégmértem a vércukrát 11, 2 érték lett. Előtte kb fél órával evett, meg cukrozott is. Ez magasnak számít?
 

krisz_2011

Aktív tag
Szisztok. Van egy 4,5 éves lányom, és mégmértem a vércukrát 11, 2 érték lett. Előtte kb fél órával evett, meg cukrozott is. Ez magasnak számít?
Szia! Ha a kislány cukorbeteg, akkor előfordulhatnak ilyen értékei, de akkor nem kellene cukrot ennie... Ha azonban nem diagnosztizált cukorbeteg, AZONNAL forduljatok orvoshoz, tehát LEGKÉSŐBB HOLNAP REGGEL!!!!
 

Kisildi

Új tag
Szia! Ha a kislány cukorbeteg, akkor előfordulhatnak ilyen értékei, de akkor nem kellene cukrot ennie... Ha azonban nem diagnosztizált cukorbeteg, AZONNAL forduljatok orvoshoz, tehát LEGKÉSŐBB HOLNAP REGGEL!!!!
Köszi. Nem cukorbeteg csak ő akarta hogy megmérjem. Másfél órára rá 7 volt az êrték, kb 2-2,5 órára már 5,7. Azóta nem mértem, mert sír a szúrástól. De attól nem lehetett olyan magas az érték hogy előtte evett most vissza gomdolva lehet már 1 ora is volt mikor először mértem. Mondjuk mindig fáj a hasa a kôldöke körül, az okát meg nem tudjuk .
 

krisz_2011

Aktív tag
A mérvadó a reggel, éhgyomorra mért érték. De szerintem ez a 11 fölötti evés után sok. Mindenképpen menjetek el a gyerekorvoshoz, beszéljétek meg, hogy mi a teendő. Inkább egy fölösleges vizsgálat mint egy későn felismert diab.
 

Kisildi

Új tag
Ma mértem neki. Éhgy: 4,2, 1 h:6,0, 2h:6.9. Àllandóan az édességet kéri, ha nem kap agresszív. Ezt egyébként 1 szelet kenyér és 1 dcl tea után mértem. Tegnapp 3 szelet kenyeret evett a 11,2 értékkor.
 
Oldal tetejére