H1N1 új típusú influenza:féljünk-e tőle vagy sem?

Te beadatod-e az influenza elleni oltást?

  • A H1N1 oltást igen, a szezonálist nem.

    Szavazat: 6 11.5%
  • A H1N1 oltást nem, a szezonálist igen.

    Szavazat: 5 9.6%
  • Mindkettőt beadatom.

    Szavazat: 14 26.9%
  • Egyiket sem.

    Szavazat: 27 51.9%

  • Összes szavazó
    52

agicza

Új tag
Az utazás szlogenje:

:D Sok jó cukros kis helyen is elfér. :D

Ja, bocsánat hogy elterelődött a szó a topic névadójáról a H1N1-ről ...
 

Judit

Új tag
Máté is megkapta mindkét oltást (Fluval AB, Fluval P). Még csütörtökön kapta meg, semmi gondot nem jelentett Nála! Sára és Ádám a suliban fogják megkapni, még a héten. Kispapa kedden kapja... Ezek a galádok (is) kivárták, hogy előbb megnézik, hogyan reagál Máté az oltásokra... Megmarad-e... Szó szerint ezt mondták a nyavalyások! :cool: Úgyhogy, Judit, Mátém meg a család fehér egere... :-D:cool::rolleyes:

Hát fehér egérnek is lenni kell valakinek!:p Örülök, hogy Máténál semmi gond nem jelentkezett! Én is jól vagyok, a szúrás helye nem látszik, semmi láz vagy egyéb probléma nem jelentkezett. A szüleim már megkapták 2 hete az oltást a húgom is szeretne, de nem tudta kiváltani a receptet, mert nem volt a (kispesti) patikában, azt mondták neki hiánycikk a H1N1 elleni vakcina.
A Bradoman illatát én is szeretem, de azért a HiGeen-t is beszerzem. A szájmaszkon már én is gondolkodtam, láttam már a városban ezzel sétálni embereket.
Közben azon gondolkodtam, hogy vajon a BKV fogja-e sűrűbben takaríttatni a járműveit? Esetleg valami fertőtlenítés lesz-e?

Most nézem a Rai Uno olasz adót és széles mozdulatokkal gesztikulálva, dokumentumokat lobogtatva vitáznak, hogy beadassák-e a vakcinát, vagy sem. Igencsak heves a vita...
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Ma én is megkaptam mindkét oltást a háziorvosomnál. (Fluval AB, Fluval P)
A véleményemet, indokaimat már leírtam régebben, hogy miért döntöttem így. (19/#190)
Igaz, még csak kb. 2 óra telt el, tapasztalatom még nincs (...eddig semmi), de nem is ezért írom…
A lényeg, a dokinál tudtam meg, hogy kell(ene) lennie egy "Védőoltási könyv" nevezetű kis könyvecskémnek! Papírboltban lehet venni (kb. 140-160Ft) és ha vittem volna magammal, akkor be tudták volna írni, hogy megkaptam az oltásokat. Létezik külön gyerekeknek (14 év alatt) és felnőtteknek (14 év felett) ilyen kiskönyv. Nektek van ilyen kiskönyvetek? Erről még nem írt senki eddig…
Üdv.,
Laci …aki most mehet vissza még egyszer!:-?;-):-D
 

dg

Őstag
Sziasztok!
Ma én is megkaptam mindkét oltást a háziorvosomnál. (Fluval AB, Fluval P)
A véleményemet, indokaimat már leírtam régebben, hogy miért döntöttem így. (19/#190)
Igaz, még csak kb. 2 óra telt el, tapasztalatom még nincs (...eddig semmi), de nem is ezért írom…
A lényeg, a dokinál tudtam meg, hogy kell(ene) lennie egy "Védőoltási könyv" nevezetű kis könyvecskémnek! Papírboltban lehet venni (kb. 140-160Ft) és ha vittem volna magammal, akkor be tudták volna írni, hogy megkaptam az oltásokat. Létezik külön gyerekeknek (14 év alatt) és felnőtteknek (14 év felett) ilyen kiskönyv. Nektek van ilyen kiskönyvetek? Erről még nem írt senki eddig…
Üdv.,
Laci …aki most mehet vissza még egyszer!:-?;-):-D


Nekem nincs ilyen kis könyvem, még nem is hallottam róla. Egyébként nagyon hasznosnak tartom, valószínűleg be is szerzem majd.
Gyerekeknek van egészségügyi kiskönyvük, születésükkor adják. Abban minden fontos infó benne van, többek között a kötelező és nem kötelező védőoltásokat is jegyzik.
 

blaci

Őstag
Nekem nincs ilyen kis könyvem, még nem is hallottam róla. Egyébként nagyon hasznosnak tartom, valószínűleg be is szerzem majd.
Gyerekeknek van egészségügyi kiskönyvük, születésükkor adják. Abban minden fontos infó benne van, többek között a kötelező és nem kötelező védőoltásokat is jegyzik.

Igen, szerintem még nekem is megvan a gyerekkori védőoltásokat igazoló kiskönyvem...valahol...;):D
Adnak egyébként igazolást az oltásról külön is, ha valaki kéri, de nekem javasolták, hogy szerezzek be inkább egy ilyen kiskönyvet és akkor beírják. Vettem is, holnap beíratom…;):cool::D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Felnőtt könyvről én sem hallottam, csak gyerek eü könyvről.
Felnőtteknél ha, jól tudom, szakmához kapcsolódóan van ilyen vagy ilyesmi könyv, pl. eü. dolgozók, vagy élelmiszer iparban dolgozók, de az nem önmagában az oltásról szól.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Egy másik topikban, régebben volt szó sebkezelés kapcsán a hyperol fertőtlenítő tablettáról.

Gyógyszertárban lehet kapni 20 és 100 szemes kiszerelésben. Ez azon termékek egyike, ami valóban sokrétű a felhasználását tekintve.
Bár ezzel nem fogjuk a buszkapaszkodót fertőtleníteni, az otthonunkban viszont hasznos lehet. A fogkefétől a gyerekjátékokon át a konyhaasztalig, vagy kilincsig használható, de toroköblögetésre is alkalmas.
 

Csatolások

  • Hyperol.jpg
    Hyperol.jpg
    75.6 KB · Olvasás: 0

blaci

Őstag
Felnőtt könyvről én sem hallottam, csak gyerek eü könyvről.
Felnőtteknél ha, jól tudom, szakmához kapcsolódóan van ilyen vagy ilyesmi könyv, pl. eü. dolgozók, vagy élelmiszer iparban dolgozók, de az nem önmagában az oltásról szól.

Az ÁNTSZ oldalán is írnak a kiskönyvről:

Védőoltási nyilvántartások, igazolások:
"…Az oltások megtörténtéről az oltottat egyéni dokumentációval is el kell látni. 15 évesnél fiatalabbak oltásait a "Gyermek-egészségügyi kiskönyv"-be, a felnőttkori védőoltásokat a "Védőoltási könyv 14 év feletti személyek részére" című személyi oltási könyvbe kell bejegyezni."


Itt ni, kb. a lap alján…

Itt írnak a munkakörökhöz kapcsolódó, életkorhoz kötött, külföldre utazáskor, stb., szükséges védőoltásokról is...
Üdv.,
Laci ...aki szintén nem tudott róla!;)

Ui.: Aki ezután kéri az oltást annak még nem késő beszerezni egy ilyen kiskönyvet, talán hasznos volt neki az info...;)
Mondjuk én is utólag fogom beiratni...:D
 

Judit

Új tag
Sziasztok!
Nekem 1994 óta van védőoltási könyvem, de én az egészségügyben dolgoztam azért van. Benne van az összes oltásom '94 óta.
Szerintem hasznos, informatív lehet a kezelőorvosod számára és Te is nyomon tudod követni, hogy mikor mit kaptál.
Érdemes beszerezni.
 

rgyörgy

Új tag
Feleségemmel, mindkettőnknek van oltási kiskönyve.
Az összes oltás, tetanusz, tüdőgyulladás, influenzák be vannak írva. Mi a háziorvostól kaptuk a kiskönyvet. Úgy tudom, a diabosoknak ugyanúgy térítésmentesen jár, mint az oltás.
 

misamaci

Aktív tag
Sziasztok!
A lényeg, a dokinál tudtam meg, hogy kell(ene) lennie egy "Védőoltási könyv" nevezetű kis könyvecskémnek! Papírboltban lehet venni (kb. 140-160Ft) és ha vittem volna magammal, akkor be tudták volna írni, hogy megkaptam az oltásokat. Létezik külön gyerekeknek (14 év alatt) és felnőtteknek (14 év felett) ilyen kiskönyv. Nektek van ilyen kiskönyvetek? Erről még nem írt senki eddig…
Üdv.,
Laci …aki most mehet vissza még egyszer!:-?;-):-D

Eddig nekem se volt, de a doki írt egyet (értsd: a rendelőben volt n+1 db üres könyvecske és ebből egyet megírt a nevemre :D), szóval most már van.
 

christina

Őstag
Felnőtteknél ha, jól tudom, szakmához kapcsolódóan van ilyen vagy ilyesmi könyv, pl. eü. dolgozók, vagy élelmiszer iparban dolgozók, de az nem önmagában az oltásról szól.


Nekem van bibibiiiiii. Kettő is! :)
A szakmám miatt. A Hepatitis C elleni oltásról szólót elkavartam, így az influenza elleni oltás új könyve került.
 

Judit

Új tag
Nekem van bibibiiiiii. Kettő is! :)
A szakmám miatt. A Hepatitis C elleni oltásról szólót elkavartam, így az influenza elleni oltás új könyve került.

A Hepatitis C ellen van védőoltás? Én úgy tudtam, hogy az még kísérleti fázisban van. A Hepatitis B ellen nekem is van, Engerix-B-t kaptam annak idején (meg egy ajándék pólót az oltóanyaggal együtt ;)).
 

misamaci

Aktív tag
Felnőtt könyvről én sem hallottam, csak gyerek eü könyvről.
Felnőtteknél ha, jól tudom, szakmához kapcsolódóan van ilyen vagy ilyesmi könyv, pl. eü. dolgozók, vagy élelmiszer iparban dolgozók, de az nem önmagában az oltásról szól.

Felnőtteknél az eü.könyv tényleg csak pár szakterületen kötelező, de oltási könyve elvileg mindenkinek kellene hogy legyen, aki 14 éves kora óta valamilyen védőoltásban már részesült (tetanusz, hepatitisz, veszettség stb.)
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Felnőtteknél az eü.könyv tényleg csak pár szakterületen kötelező, de oltási könyve elvileg mindenkinek kellene hogy legyen, aki 14 éves kora óta valamilyen védőoltásban már részesült (tetanusz, hepatitisz, veszettség stb.)
Ez jóóó, én kaptam 3 tetanuszt 14 éves korom óta és 3 influenza ellenit, azaz 4-et, mert idén kettőt, de mindezidáig csak a mostaniakat akarták beírni a könyvbe, ami nincs persze. Előtte soha senki nem kérdezte meg. Ellenben most azonnal kaptam igazoló papírkát, amit megkértek, hogy tegyek is be azonnal a pénztárcámba vagy irataim közé. Akkor eszembe is jutott, hoyg a cukros kártyám sincs ott, sőt, az sincs... ejde hanyag beteg vagyok én.

Hepatitis oltást hol lehet kérni? Azt is háziorvos? És azt hogy adják, 1 vagy 2, mikor kell beadatni a többit? Meg még a pneumo érdekel, de azt tudom, hogy a másodikat 5 év múlva adják.
 

Judit

Új tag
Hepatitis oltást hol lehet kérni? Azt is háziorvos? És azt hogy adják, 1 vagy 2, mikor kell beadatni a többit? Meg még a pneumo érdekel, de azt tudom, hogy a másodikat 5 év múlva adják.
Szerintem jelezni kell a háziorvosnak, hogy szeretnél Hepatitis B ellen védőoltást. Én úgy emlékszem, hogy az első oltás után 1 hónappal jött a következő, rá fél évre a harmadik.
Az emlékeztető oltást 5 év múlva kaptam. Két évre rá még egyet és azóta csak ellenanyag szintet nézünk vérből, hogy elég magas-e.

"A védőoltásokat a háziorvos is beadhatja, de természetesen az ÁNTSZ, illetve az oltóközpontok szakemberei is segítséget nyújthatnak. Bizonyos esetekben elvégezhető olyan vizsgálat, mely a korábbi fertőzéseket (védettséget), illetve az oltások következtében kialakuló védettségi szintet kimutatják. Ezeket a vizsgálatokat hepatológus, illetve infektológus szakemberek javasolhatják."

hirado.hu
 

borka

Őstag
Ez jóóó, én kaptam 3 tetanuszt 14 éves korom óta és 3 influenza ellenit, azaz 4-et, mert idén kettőt, de mindezidáig csak a mostaniakat akarták beírni a könyvbe, ami nincs persze. Előtte soha senki nem kérdezte meg. Ellenben most azonnal kaptam igazoló papírkát, amit megkértek, hogy tegyek is be azonnal a pénztárcámba vagy irataim közé. Akkor eszembe is jutott, hoyg a cukros kártyám sincs ott, sőt, az sincs... ejde hanyag beteg vagyok én.

Hepatitis oltást hol lehet kérni? Azt is háziorvos? És azt hogy adják, 1 vagy 2, mikor kell beadatni a többit? Meg még a pneumo érdekel, de azt tudom, hogy a másodikat 5 év múlva adják.

Szia Molli !

Itt van a fórumon a topik amit keresel.

[tüdőbeteg hír] Életmentő - tüdőgyulladás ellen

Üdv: Sándor
 

misamaci

Aktív tag
Ez jóóó, én kaptam 3 tetanuszt 14 éves korom óta és 3 influenza ellenit, azaz 4-et, mert idén kettőt, de mindezidáig csak a mostaniakat akarták beírni a könyvbe, ami nincs persze.

Eddig tőlem se kérte a kutya se, de most rákérdezett a doki, hogy van-e .... és mivel nem volt, ezért adott egyet. szóval az enyémben is csak a mostani oltások vannak benne :) De ahogy elnéztem akit most beoltott a doki, az mind kapott oltási könyvet, ha addig nem volt neki.
 

christina

Őstag
A Hepatitis C ellen van védőoltás? Én úgy tudtam, hogy az még kísérleti fázisban van. A Hepatitis B ellen nekem is van, Engerix-B-t kaptam annak idején (meg egy ajándék pólót az oltóanyaggal együtt ;)).

Igazad van, bocsi!
Elírtam, B ellen kaptam.
Figyeltem, hogy figyeltek-e. :D
 
Oldal tetejére