II.tip.cukorbetegség és inzulin

Zsu77

Új tag
Mai napom bosszúsága,kérdése talán.Válaszokat szeretnék,de most még csak kérdezni sem tudok...:(Nagypapámról van szó,aki idén lesz 80 éves.Ez nagyon csodálatos!Minthogy hiába minden önpusztító tevékenysége(cigi,alkohol)az meg pláne csodálatos,hogy még mindig nagyon jól bírja magát ahhoz képest,hogy azért sokszor lefullad,vagy csak úgy egyszerűen a szíve rendetlenkedik.Egy ideje pont ezek miatt kórházba került,ahol a rutin vizsgálatok alapján kiderült,hogy az eddig szedett gyógyszer a cukrára nem elég.Hozzáteszem,diétában nem részesült,csak a gyógyszer.Na de nem az az édesszájú,mást meg nem is bíztak rá,csakhogy édeset azt ne!Jó,hát a nápolyiról azért nem mondott le,én enyhítettem rajta diétás nápolyival,hogyha már ennyire oda van érte délutánonként,akkor az a néhány db amit elrágcsál,az legalább ne legyen már annyira "olyan".De mi a lényeg.Ma kellett megtudnom,hogy inzulinon volt a kórházban,de le is vették róla.Persze hallani ilyet,de valahogy itt belül (megérzés???),amikor anyám mondta a telefonba,valahogy mást súgott.És nyílván: az ok nem is a "gyógyszer elégséges mégiscsak",hanem az volt,hogy ő nem akarja,ezért a gyógyszer azért valamennyire elégséges.Dokinéni hozzátette,hogy ezzel csak pár hónap haladékot kapott az inzulinig.Most jól érzem,hogy egy nagy kérdőjel csücsül itt bent és nagyon szeretnék valamit kérdezni,de csak addig jutok,hogy:"De..."és nem értem,mit is nem értek?A másik ami lesokkolt,hogy én azt hittem,hogy elkezdte kapni az ilyenkor indításnak szokásos napi egy szuri+gyógyszer témát,de nagy meglepetésemre(rökönyödésemre???)azt volt,hogy rögtön Insulatard-Actrapid párost kapott.Ez valahogy továbbnöveli a kérdőjelem az egész esettel kapcsolatban.Ezt most jól érzem,hogy nem értem?Olyan érthető,amiket magyarázott a dokinéni,de mégis: miért van nekem hiányérzetem?:confused::(
 

rgyörgy

Új tag
Szia Zsu

Igazából, nem értem, mit nem értesz? Nálam mikor kiderült a diab, próbálkoztak gyogyóval. A vége inzulin lett. Napi 4x szurkálok, én 3x humulin R éjszakára humulin N inzulint kapok. Megítélésem szerint előnyösebb az inzulin, nem kell annyira szigorúan venni a diétát. Induláskor 19,5 volt a vc, pár napja voltam laborban, és a hgba1c értéke 5,2 lett. Ezt gyógyszerrel nem lehetne elérni. Én a nagypapád helyében vállalnám az inzulint.<o>

</o> <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

Zsu77

Új tag
Köszönöm György,a te véleményedet (is) különösen vártam!
Én sem tudom mit nem értek,csak mégis...
Majd meglássuk,hogyan alakul a papám sora!
 

Zsu77

Új tag
Köszönöm Nofre,nagyon hasznosak voltak.Különösen a legutolsó cikk az,ami kielégítő választ adott számomra és nyílván hasznot is hajt majd! :)
 
Oldal tetejére