Kertbarátok, állatbarátok

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ide várjuk a kertbarátok, állatbarátok hozzászólásait a környezetünkkel, környezetvédelmünkkel kapcsolatosan.
 

dg

Őstag
Ez elég félelmetesen hangzik. Látható, hogy az ember megint beleszólt a természetbe. Itt is a fordítottja valósult meg, mint amit el akartak érni.


Éppen írtam Borkának, hogy így utólag biztos vagyok benne, hogy találkoztam már ezzel a katica fajtával itt a kertünkben. De ezek után tudatosan fogom figyelni, és ha találok belőle, el is fogom küldeni úgy, ahogy a cikkben kérik.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Éppen írtam Borkának, hogy így utólag biztos vagyok benne, hogy találkoztam már ezzel a katica fajtával itt a kertünkben. De ezek után tudatosan fogom figyelni, és ha találok belőle, el is fogom küldeni úgy, ahogy a cikkben kérik.
Nekem is rémlik, mintha már láttam volna, de így utólag nem lehetek benne biztos.
A cikkben nagyon jó, hogy nem csak leírja a problémát, hanem megoldást is kínál, legalábbis a kezdeti lépéseket megteszi, mint a feltérképezés, és ahhoz a segítségünket kéri.
 

borka

Őstag
Igen valóban találkoztunk már ezekkel a rovarokkal,csak nem tudtunk róluk semmit. Katica ez is csak egy kicsit más,és nem foglalkoztunk vele tovább.
Ezek után jobban odafigyelünk és hatékonyan részt veszünk a pusztításukba. Csúnya dolog amit írtam,de az mégcsúnyáb,hogy meg alkotnak egy,ugymond biológiai fegyvert a kártvők ellen,és az a viszályára fordul.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tegnap a kertben találtam egy katicát, de az a mi hétpettyesünk. Hagytam tovább napozni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A házunk mögött az udvarban kivágtak egy fát, mert megtámadta valamilyen gomba faj. Már több éve kezdett haldokolni a fa egyik vele, akkor város kertészete megpróbálta megmenteni, de úgy tűnik a gomba erősebb volt. Évről-évre nagyobb területen halt el a fa, a kivágása előtt már több, mint a fele beteg volt. A fa törzsén hatalmas gomba telepek voltak, valószínű a fa belülről már nagyon beteg volt.
Növénnyel láttuk is a fa kivágását.
 

szolnok

Új tag
<meta http-equiv="CONTENT-TYPE" content="text/html; charset=utf-8"> <title></title> <meta name="GENERATOR" content="OpenOffice.org 2.4 (Linux)"> <style type="text/css"> <!-- @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } --> </style> Nálatok
laknak-e állatok?
Várnak-e rátok
régi barátok,
kutyák, csalafinta macskák
szimatolva a lábatok,
hogy merre jártatok?
Vagy csak egy kalitka
rácsai mögé zárva
mereng egy árva,
ritka,
drága
papagáj?

Olykor felkiált: "Na, megállj!"
Hogy miért, ez az ő titka.
Néha meg, furcsa beszéd,
azt mondja: "Gyurrrika szép!"

Nálatok
őrzik-e állatok
az álmotok?
Szörcsög-e
kis táljából az aranyhörcsög,
ha bántják a görcsök?

Nálatok
üveglap alatt
surrannak-e tarka,
szép aranyhalak
fejük magasra tartva,
kopogtatják-e a falat:
"Uram, hisz ez a dolga,
hol az a bolha?
Lássa be, mit úszunk egy-két falat
ellenében
egész nap itt e lében!"

Nálatok
leütik-e a sárga
lámpavirágra
betévedt lepkét?

Vagy egy-két
gyöngéd intéssel ablakot tárva
a sötét szobából az éjszakára
elkülditek, jó éjt kívánva,
elég volt mára
nálatok . . .
S ha volna szárnyatok,
szállnátok utána.
/Kaláka/

Nálunk igen. Mikor emeleten laktunk, papagájunk volt és macskánk.

Most van macska és kutya. A macska ugyan az, 9 éves.
A kutyát a menhelyről hoztuk. Kis kertünkben a tavaszi zsongás a növények rügyezése az unokák és az állatok vidám hancúrozása igazi öröm és béke.
 

borka

Őstag
Kata, az ilyen fát aminek a törzsén hatalmas gomba telepek vannak ,megmenteni sajna már nem tudják.Ugyanis a gomba spóra amikor bekerül a fa szöveteibe és megfelelő táptalajra talál ettől kezdve a fa halálra van ítélve. Átszövi lassan a fa öszzes szöveteit a micélium és gomba testet nevel. A laskagombát is így termesztik, csak nem élő fán,hanem kitermelt és kellően előkészített alanyon.De ebbe ne bonyolódjunk bele.
Sajnos a városi fákat nagyon ritkán permetezik ,akár gombaölő, akár rovarölő permettel.Ennek gazdasági oka is lehet, mert a bió permet igen drága és más vegyszert pedig nem használhatnak,mert mindenkit nem szerelhetnek fel egyéni védőeszközzel.
 

dg

Őstag
Elnézéseteket kérem ,de negyon sokan össze tévesztik az aranyesőt az aranyvesszővel. Sajna nen mindegy mert az egyik az mérgező.

http://www.harmonet.hu/cikk.php?rovat=245&alrovat=249&cikkid=15679

Itt a cikk-ben az aranyesőről van szó, az általam feltett képen pedig az aranyvessző szerepel.


Bizony, a mai napig én is rosszul tudtam: az aranyvesszőre hittem azt, hogy aranyesőnek hívják (illetve, azt hittem, mindkét elnevezés az aranyvesszőt illeti, hívják így is, úgy is). De most végre tisztázódott!

A mérgező növényeket tartalamazó cikkért (is) hálás köszönet! Egy részéről tudtam, de pl a gyöngyvirág mérgező mivoltja teljesen új számomra, és van belőle bőven a kertben!
 

borka

Őstag
Nem árt,ha ismerjük őket,mert a gyerekek esetleg megkóstolják,akár az illatuk miatt is. Nembeszélve a gyönyörű piros bogyokról.
Neked is köszönhető,hogy ez,az ismertet terjesztő topik felkerűlt.Nagyon jó ötlet volt.:p
 

dg

Őstag
Nem árt,ha ismerjük őket,mert a gyerekek esetleg megkóstolják,akár az illatuk miatt is. Nembeszélve a gyönyörű piros bogyokról.
Neked is köszönhető,hogy ez,az ismertet terjesztő topik felkerűlt.Nagyon jó ötlet volt.:p


Tulajdonképpen akkor pattant ki a fejemből, amikor a katicás cikkre rátaláltam, aztán Kata zöld utat adott (hogy a témánál maradjunk!:D).

És mi a helyzet a tujákkal?
Mert pl annak a termését előszeretettel szedegetik a gyerekek, és borzasztóan nehéz meggyőzni őket, hogy ezt ne tegyék.
 
Oldal tetejére