Lábápolás

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Nem láttam ilyen topikot, ha már van, akkor bocsánat, hogy nyitottam egy újat...

Az lenne a kérdésem, hogy volt-e már valakinek olyan gondja, hoy kirepedezett a lábán (nekem a sarkamon kívűl) a bőr úgy, hogy sebes lett (mély repedésre gondolok), Ja, és eléggé fáj is. És volt valaki, akinek ez meggyógyult?
Mindenhol azt olvastam, hogy ezek a veszélyes dolgok a cukorbeteg lábnak, ebből lesz a fekély stb... Úgyhogy most nagyon meg vagyok ijedve.
 

bioszaky

Új tag
Nincs ilyen tapasztalatom a 12 év alatt. A sebgyógyulásom jó, nem lassabb, mint másoknak.
Ha vastag a bőröd, akkor könnyen bereped. Áztasd ki, aztán reszeld le. Ha vékony, lehet, hogy gombás.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Nincs ilyen tapasztalatom a 12 év alatt. A sebgyógyulásom jó, nem lassabb, mint másoknak.
Ha vastag a bőröd, akkor könnyen bereped. Áztasd ki, aztán reszeld le. Ha vékony, lehet, hogy gombás.
Látta bőrdoki, nem gomba, nem vastag a bőröm sem jobban, mint az elmúlt 30 évben, vastag, de nem olyan nagyon nagyon, láttam már olyat, volt is néha olyanom, de ez most csak berepedt. Egy új papucsot hordok már 2 hónapja, aminek pont odaér a széle, szerintem ezért repedt be. De ettől még nem tudom, hogy mennyi köze van a cukromnak ehhez (bár nem érzéketlen és egyéb ilyen tünetem sincsen) és félek, hogy nem gyógyul be rendesen és ebből lesz a fekély meg egyéb érdekességek. Diabdokim csak 2 hét múlva lesz, már beszéltem vele, mondta, hogy megnéz akkor, addig kenjen a bőrdoki által felírt szteroidos krémmel (jó, mi?) és zsíros krémmel.
Nekem lassan gyógyulnak a sebeim, de ez már kb 15 éve így van. Néha gyorsan, de átlagban lassabban, mint másnak.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Nekem a lábam rendben van, viszont a kezem nagyon száraz. Általában a jobb kezemen a mutatóujjamnál szokott úgy kiszáradni, hogy be is reped a bőr, de nem az ujjam végén, ami igénybe is van véve, hanem oldalt, az első és második perc között. Egy idő után ahogy kiszáradt, magától be is gyógyul, de addig még fogni is nehéz vele.
Nem rég viszont rátaláltam egy kimondottan cukorbetegek számára készült lábkrémre és azzal kenegettem a kezemet, és nagyon jók a tapasztalataim. Ez a SANA lábkrém. kb 5-600 Ft körül van az ára.

Üdv: Kata
 

szolnok

Új tag
Én nem vagyok diabos, de volt már ilyen gondom . Nagyon kellemetlen. Én ugy csináltam, hogy puhára áztattam lefaragtam a bőrt ameddig tudtam ,bekrémeztem és zokni rá. Lassan gyógyult addig sántikáltam. Máskor egy jó pedikürös rendbe hozza. szerintem ez tipus függő elsősorban és nem a diabtól van.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Én nem vagyok diabos, de volt már ilyen gondom . Nagyon kellemetlen. Én ugy csináltam, hogy puhára áztattam lefaragtam a bőrt ameddig tudtam ,bekrémeztem és zokni rá. Lassan gyógyult addig sántikáltam. Máskor egy jó pedikürös rendbe hozza. szerintem ez tipus függő elsősorban és nem a diabtól van.
Szolnok, köszi szépen, remélem én is, hogy ez nem a diabtól van. Pedikűröshöz el akarok menni, de nem nyílt sebbel a lábamon...

Kata: elmentem a gyógyszertárba, itt nem ismerték a Sana krémet, de próbálom még máshol is majd. A bőrdokimtól kaptam egy Lipobase Repair krémet, na ez is ilyesmi, állítólag a legzsírosabb krém a piacon, csak nem kifejezetten diablábra van, hanem egyéb problémákra is, talán azért nem ismert a diabosok körében. Nekem is szokott a kezemen (is) lenni ilyen berepedezés, főleg a fiam születése óta, mert sokat mosok kezet. De nekem nem használtak ezek a krémek, szteroidos krémmel kellett kenni. Na, ez sem annyira használt, de segített gyorsabban gyógyítani a sebeket. Csak az használ, ha keveset mosok kezet :???:

Tényleg, Kata, ezt a lábdokit megtaláltad? És tudsz jó pedikűröst?
 

Beatty

Új tag
A Sana lábkrém tényleg nagyon jó, "régóta" (kb. 1 éve) használom. Én a DM-ben szoktam venni, de a Tescoban is láttam már /ez nem reklám! :)/ Gyógyszertárban még nem kerestem.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Az InterSpar még nem szerepelt, én ott vettem. Láttam Dm-ben és Rossmanban én is. Mindenhol van, gyógyszertárban miért nincs? Érthetetlen.

Molli! Először én is a Lipobase krémet vettem (gyógyszertárban), mert 70%-os teljesen felszívódó zsírja van. Hát nekem azóta is porosodik a fürdőszoba polcán, ami nem jelenti azt, hogy másnak nem jó. Nekem egyáltalán nem szívta fel a bőröm, sem a kezem, sem a lábam. Az alsó lábszáramra kentem, mert az epilálástól pikkely szerűen hámlik a bőr (kell nekünk szőrmentesnek lenni! he-he), de csak egy ragacsos, trutymós réteg volt a bőrömön.

Ha jól emlékszem két féle SANA van, el kell olvasni melyiket ajánlják cukorbetegeknek. Az illata is enyhe kellemes, nem olyan mint egy gyógykencéé.

Én egyszer voltam pedikűrösnél, amikor megláttam a műszereit, azt hittem, hogy meg fog ölni. Tényleg félelmetes volt.

Kata
 

Sani

Új tag
Sziasztok!
Én egy előadáson hallottam egy doktornőtől, hogy a száraz lábra a legjobb módszer a télen fürdés után vastagon bekent vazelines borogatás .( persze reggelig ne szálljunk ki az ágyból)
A bőrkeményedés a szervezet természetes védekező módszere, mivel ahol van a keményedés, oda helyeződik a súlyunk, és azért keményedik be a bőr, hogy ezzel védje a idegeket, ereket, stb.
Azt mondta ez az általam nagyra tisztelt doktornő, hogy pedikűröshöz járni veszélyes. Ápoljuk magunk mindig vigyázva a sérülésekre. Ez a vazelines dolog rendbe hozhatja, persze gondolom nem véglegesen, de ha rendszeresen megcsinálja ezt a kúrát az ember és az elhalt hámszöveteket óvatosan és szakszerűen megpróbálja eltávolítani, akkor lehet kezelni.
 

Beno

Új tag
Nekem a Roaccuttan gyógyszertől száradtak ki az ajkaim, de nagyon. Beszélni sem nagyon tudtam. Akkor írták fel a Lypobase krémet, de nekem csak rosszabb lett tőle. Aztán a doki kevertetett gyógyszertárban kenőcsöt (70 Ft volt akkor), na, az használt 2 alkalom után. Sajnos a nevét nem tudom, meg a tartalmát sem, mert nagyon régen volt már.
 

szolnok

Új tag
Sani!
Csak a barbár pedikűrös a veszélyes , de az mindenkire nem csak a diabos paciensekre!
Amugy meg tök jó ha rendbe teszik a lábad kb havonta. A SANA krém is jó, legalábbis nekem aki ugyan nem vagyok diabos, de nagyon száraz a bőröm és rendesen megszoktam a sarkammal kinlódni, csak mióta rendszeresen járok pedikűröshöz azóta néz ki normálisan a sarkam. Na persze én is izgultam először de mikor azt láttam, hogy fiatal és idős férfiak is járnak a pedikűrőshöz rászántam magam és nem bántam meg.
 

rgyörgy

Új tag
kmolli

Az lenne a kérdésem, hogy volt-e már valakinek olyan gondja, hoy kirepedezett a lábán (nekem a sarkamon kívűl) a bőr úgy, hogy sebes lett (mély repedésre gondolok), Ja, és eléggé fáj is. És volt valaki, akinek ez meggyógyult?
Üdvözlök mindenkit a fórumon-

Itt új vagyok. A 70. Taposom, négy éve vagyok kezelve, de már húsz éve is volt olyan rosszullétem, ami a cukorra vezethető vissza. A lábam miatt kellett dokihoz mennem először. Lábujjaim között egy kis repedés elfertőződött. A lábfejem teljesen elfeketedett és megdagadt. Ekkor derült ki a betegség. A lábfejem antibiotikummal rendbe hozták, de ekkor figyeltem fel, hogy mindkét lábszáram is állandóan sebes. Feleségem kezdte naponta kezelni, körömvirág krémmel. Aránylag gyorsan meggyógyult és azóta nem várom meg, hogy elterjedjen a seb. Ma már mondhatom, hogy a lábaim rendben vannak. A körömvirág krémet gyógynövényesnél lehet kapni. Mi csak a natúrt használjuk.<o></o>
Én is keresem problémáimra a megoldásokat, lylla pentoll, humulin és egyebek.<o></o>
rgyörgy<o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o><o></o>
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kedves rgyörgy!


Bár én 31 éves vagyok, de már lassan 20 éve cukros és nekem volt a lábamon, azaz a sarkamon ilyen repedés, ami nem a cukorbetegség szövődménye volt (tehát nem vérkeringési probléma volt, hanem annyira száraz lett egy nyáron a sarkam, hogy sebes lett a repedés és naaagyon fájt), nekem elmúlt és én is körömvirágkrémmel múlasztottam el :D Ez tényleg nagyon klassz gyógynövény.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Én havonta megyek gyógymasszőrhöz, ő talpreflexológiával (talpmasszázs) kezd, és körömvirág krémet használ. Én is csak jót tudok róla mondani, kellemes az illata, és valóban puhít. Mivel a körömvirág gyógynövény, ennek köszönhető a gyógyhatása.
 

gretta

Új tag
én is régóta keresek egy jó krémet a sarkamra de eddig még nem találtam meg az igazán hatékonyat. - hát a körömvirágot még nem próbáltam, de mostmár kifogom....Nem tudom miért képzeli egy cukorbeteg ember, ha valami baja van akkor az biztos a cukor miatt van. én is hajlamos vagyok rá olykor :))
 

rgyörgy

Új tag
Az esély sajnos nem kevés, hogy a cukor miatt vannak a láb problémáink.
Számítógép asztal is ki tudja dörzsölni a lábam, és mivel nem fáj, csak akkor veszem észre, mikor már sebes. Még jó, hogy van a körömvirág krém és az rendbe hozza.
 

gretta

Új tag
Az esély sajnos nem kevés, hogy a cukor miatt vannak a láb problémáink.
Számítógép asztal is ki tudja dörzsölni a lábam, és mivel nem fáj, csak akkor veszem észre, mikor már sebes. Még jó, hogy van a körömvirág krém és az rendbe hozza.


de mióta vagy már cukros? létezik, hogy nem veszed észre már csak ha sebes? ez már egyfajta szövődmény lehet? Milyenek voltak az eddigi HgA1C-id?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ez a Sana lábkrém, már volt róla szó. A leírásban említi a cukorbetegséget. Én nagyon jónak találom, mert könnyen felszívódik, de ha már sebes berepedezés van, akkor valóban egy gyógykrém, vagy receptre felírható kence kell.
 

Csatolások

  • Sana.jpg
    Sana.jpg
    12.3 KB · Olvasás: 4

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az esély sajnos nem kevés, hogy a cukor miatt vannak a láb problémáink.
Számítógép asztal is ki tudja dörzsölni a lábam, és mivel nem fáj, csak akkor veszem észre, mikor már sebes. Még jó, hogy van a körömvirág krém és az rendbe hozza.

György, a számítógép asztal hogy tudja kidörzsölni a lábad? A combnál? És tulajdonképpen nem is érzed a horzsolást, csak amikor már látod?
Ezek nem jó jelek! Érdemes lenne egy komolyabb kivizsgálást kérned, hogy megállapítsák, nincs-e érzés vesztésed a perifériákon (végtagok).
Szó volt róla, hogy nincs diabetológusod, nem tudom a pestiek javasoltak-e neked diab dokit. Ha nem, akkor a házi orvosodtól tudsz beutalót kérni a neurológiára, ott végzik az ilyen vizsgálatokat. Vagy kérhetsz beutalót egy komolyabb vizsgálatra is, ez az EMG (elektromiográfia). Ez az izom válaszát méri az idegek és az izom között. Ha károsodtak a perifériás idegek, akkor az ingerület nem jut el a megfelelő izmokba. Miután nálad több éve, évtizede kezeletlen volt a diab, így fontos lenne ennek utána járnod, hogy nincs-e neurológiai eltérés.
 
Oldal tetejére