Lábápolás

pusimelu

Őstag
Most megint nagyon fáj a lábam volt pár nap fájdalom nélkül,de már fájdalomcsillapítón gondolkozom.Nem gondolkozom inkább beveszem.
 

Zsu77

Új tag
Szerintem a kórházban majd pezzegesd,hátha ott mindjárt tova is küldenek,így nem az értékes plusz idődből megy el a vizsgálat rá!
 

Magdika

Új tag
Szárad bőr

Sziasztok!
Én egy előadáson hallottam egy doktornőtől, hogy a száraz lábra a legjobb módszer a télen fürdés után vastagon bekent vazelines borogatás .( persze reggelig ne szálljunk ki az ágyból)
A bőrkeményedés a szervezet természetes védekező módszere, mivel ahol van a keményedés, oda helyeződik a súlyunk, és azért keményedik be a bőr, hogy ezzel védje a idegeket, ereket, stb.
Azt mondta ez az általam nagyra tisztelt doktornő, hogy pedikűröshöz járni veszélyes. Ápoljuk magunk mindig vigyázva a sérülésekre. Ez a vazelines dolog rendbe hozhatja, persze gondolom nem véglegesen, de ha rendszeresen megcsinálja ezt a kúrát az ember és az elhalt hámszöveteket óvatosan és szakszerűen megpróbálja eltávolítani, akkor lehet kezelni.

Kedves betegtársaim!

Bocsika a megszólításért, tudom sokan azt mondjátok nem vagytok betegek, pedig hát mégis. Én nem szoktam ezt tagadni. Erről ennyit.
Ha megengeditek az én bőrápolásaim tapasztalatait megosztom veletek. Régóta küszködöm a száraz bőr problémával, hisz 48 éve diabos vagyok és összesen 54 éve élek.....
Néhány évtizede használom a kakaóvajat, mint napozó krémet, szépen lehet vele barnulni még az érzékeny fehér bőrűeknek is, mint amilyen én is vagyok. Nyáron nagyon szép az egyébként száraz bőröm ettől, így aztán próbáltam télen is használni. Kockázata nincs, és nem kerül több ezer forintba. Ezen kívűl alkalmanként egy kevés oliva olajat öntök a fürdő vizembe ami ritka, mert nem sokszor van időm a kádba ülni.
Felváltva kakaó vaj és valamilyen egyszerű hidratáló krém és az olivás fürdő a több évtizede tartó száraz bőröm is rendbe tartja. Természetesen a Vastag sarok bőrt eltávolitom, de figyíelem! csak habkővel, nem mással! A köröm vágás is rendszeres és óvatos, ennek elenére gyakran van néhány éve körömágy gyulladásom. Eddig még mindig rendbe hoztam, ami nem egyszerű dolog, hisz minden kisebb és nagyobb sérülésem nehezebben gyógyul.
Ha van ezzel kapcsolatban tanácsotok szivesen veném én is.
Minden jót magdika
 

blaci

Őstag
Írtad a legfontosabb a vc. megfelelő szinten tartása , mi sz a vc.????

Vc = vércukor szint


Szia madleine51!
Igen, ahogy DG már írta, a "vc." a vércukor, itt a fórumon is sokan használják így, csupán egy rövidítés…;):D

A neuropátiás fájdalom nagyon jellegzetes, nálam az állandó, igaz enyhe zsibbadás, égő, szurkáló, tűszúrásszerű fájdalom és a nagymértékű túlérzékenység voltak a tünetek. Nem az a klasszikus "fáj a lábam vagy kezem" érzés. A tünetek nálam éjszaka nagymértékben fokozódtak, akkor volt a legrosszabb, néha szinte elviselhetetlen volt, aludni sem tudtam tőle. Napközben mikor sokat mozogtam, tornáztam, jelentősen javult a helyzet akkor elég elviselhető volt. Ha ezek nincsenek akkor lehet hogy mégsem ez a probléma, azért biztosat csak orvos mondhat erről (is). Ha a gyanú felmerült a párod esetében, akkor szerintem mindenképpen érdemes lenne továbblépni és egy neurológiai szakrendelésen megvizsgáltatni, megmutatni. Így kizárható lenne esetleg a neuropátia (megelőzve a felesleges idegeskedést is emiatt), vagy ha esetleg mégis az, akkor jobb minél előbb elkezdeni a kezelést. Nagyon sokat lehet javítani a korán felfedezett neuropátián, tapasztalatból mondom. Ez az állításom a retinopátiára is igaz, azt is megtapasztaltam már… Valóban nagyon fontos, főleg a további romlás elkerülése miatt a vércukorszint rendben tartása, hosszú távon. Én nagyon jól elvagyok vele, igazából csak néha érzem, pl. tartós időjárás változáskor, évszakváltáskor vagy hosszabb távú mozgáshiány esetén, ilyenkor elő-elő jönnek a tünetek, de csak jóval kisebb mértékben mint a kezdetekkor, mondjuk egy 10-es skálán 2-es, 3-as. Ez is érdekes mert ezek az időjárás változások pl. a cukromat viszont egyáltalán nem befolyásolják. Remélem tudtam kicsit segíteni.
Üdv.,
Laci
 

blaci

Őstag
...
Felváltva kakaó vaj és valamilyen egyszerű hidratáló krém és az olivás fürdő a több évtizede tartó száraz bőröm is rendbe tartja.
...


Kedves Magdika!
Ez tényleg jó, köszönöm!
:dr_24::dr_24: és még egyszer :dr_24:


Sziasztok!
Régóta használom már a kezemre az egyszerű "mezei" Nivea hidratáló krémet (a kék dobozos) mivel a körömágyamnál sokszor felszakadozik a bőr és egyébként is nagyon száraz, főleg így télen. Erre nagyon jó a Nivea krém.
A lábamra viszont eddig nem igazán találtam olyat ami bevált volna.
Az a krém, amit cukorbetegeknek ajánlanak lábápolásra az nekem nagyon nem volt jó, mivel használat után nagymértékben fokozta a neuropátiás tüneteket a lábamon, főleg az égő, szurkáló fájdalmat. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem jó! Egy próbát biztosan megér…
Mivel a talpamon is eléggé száraz volt a bőr és a sarkaimon is berepedezett néha, gondoltam egyet és - lesz ami lesz alapon - bekentem a Niveával. Először nagyon keveset csak úgy próba képen, óvatosan bemasszírozgatva a bőrbe. Semmilyen irritációt nem tapasztaltam egyszer sem a használat után vagy annak következménye képen soha nem jelentkezett semmiféle neuropátiás tünet ill. annak fokozódása!
Mióta használom a Niveát a lábamon, azóta a talpamon a bőr egyáltalán nem száraz, selymes tapintású és puha lett, szóval szuper jó!
Üdv.,
Laci …aki, miért nem próbáltam ki már hamarabb…?!:o:D
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek, hogy nem tudjátok-e véletlenül, pontosan milyen vizsgálatok vannak a láb neuropátiás elváltozásainak a diagnosztizálására? És hol lehet ezeket csináltatni?
Volt régen egyszer a diabdokimnál valami doppleres készülék, de már rég nincs, csak a sima hangvilla, de szeretnék egy ennél jóval mélyebbre ható vizsgálatot is csináltatni.
Köszi!
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek, hogy nem tudjátok-e véletlenül, pontosan milyen vizsgálatok vannak a láb neuropátiás elváltozásainak a diagnosztizálására? És hol lehet ezeket csináltatni?
Volt régen egyszer a diabdokimnál valami doppleres készülék, de már rég nincs, csak a sima hangvilla, de szeretnék egy ennél jóval mélyebbre ható vizsgálatot is csináltatni.
Köszi!

Szia Molli,
Nyíltak tavaly neuropátia centrumok, gondolom, ott egy hangvillánál többmindennel nézik...
http://diabetesonline.hu/szovodmenyek/neuropatia/2112-ket-uj-regionalis-neuropatia-centrum-nyilt-budapesten
 

lizzi

Őstag
A test minden részére( majdnem:) )próbáljátok ki a Sanatopic krémet ,nekem nagyon bevállt ,ekcémára ,száraz bőrre,baba fenekére.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szia Molli,
Nyíltak tavaly neuropátia centrumok, gondolom, ott egy hangvillánál többmindennel nézik...
http://diabetesonline.hu/szovodmeny...egionalis-neuropatia-centrum-nyilt-budapesten
Nagyon szépen köszönöm!!! Felhívom őket, hogy hogyan vizsgálnak, mert ma beszéltem a diabdokimmal erről és azt mondta, hogy ez a hangvillás van első körben (ahogy láttam a cikkben a képen is ezzel vizsgálnak) és ez mérvadó, sőt, olyannyira mérvadó,hogy csak akkor mennek tovább a vizsgálattal, ha ez pozitív eredményt adna. De ettől függetlenül nagyon érdekelne ez a centrum és köszönöm még egyszer!

Lizzi,neked is köszönöm a krém tanácsot, mindenképpen beszerzek egyet!
 

Magdika

Új tag
Nagyon szépen köszönöm!!! Felhívom őket, hogy hogyan vizsgálnak, mert ma beszéltem a diabdokimmal erről és azt mondta, hogy ez a hangvillás van első körben (ahogy láttam a cikkben a képen is ezzel vizsgálnak) és ez mérvadó, sőt, olyannyira mérvadó,hogy csak akkor mennek tovább a vizsgálattal, ha ez pozitív eredményt adna. De ettől függetlenül nagyon érdekelne ez a centrum és köszönöm még egyszer!

Lizzi,neked is köszönöm a krém tanácsot, mindenképpen beszerzek egyet!

Kedves fiatalok!
Nagyon ritkán tévedek ide hozzátok, és ha megengeditek válaszolnék néhány kérdésre.
A neuropátiás vizsgálat Hajdú-Bihar Megyében a szakorvos egyeztet egy időpontot a legközelebbi ideg klinikával és ott a megadott időben egy számítógépes rendszerrel vizsgálnak meg. A végtagokra csatolnak kis kütyüket és elindítják a vizsgálatot. Ma már fájdalom mentes, ez régen nem volt az. ENG vizsgálatnak hívják. Csak diabos, vagy ideg szakorvos kérhet ilyen jellegű vizsgálatot, mert elég költséges. Ezért van az, hogy csak a hangvilla után végeznek ilyet. Én még diab centrumban nem jártam nem is tudom holl van de a klinikán már többször. Ennek a szövődménynek egyetlen gyógyszere ami lassithatja a folyamat előre haladását a Thiogamma nagy adagban, ha már a szövődmény előrehalladott akkor infúzióba, de arra is fel kell hívni a figyelmeteket, hogy egy ilyen infúziós kúra 80 ezer ft kb, ezért kevés kórházi osztály vállalja be.

A lábápolással kapcsolatban, már régebben is írtam nektek, hogy a vastag bőrt, csak habkővel szabad eltávolítani és utánna a fürdővizbe egy kis oliva olajat önteni. Előtte tisztálkodási zuhany, de csak olyan tusfürdővel ami nem szárit, én a davot használom, aztán csak leitatni a vizet, nem törölközni erősen. Alkalmankant ez nagyon jól ápol. A másik lehetőség vastagon bekenni a száraz bőrt, főleg a kéz és láb kakaóvajjal. Ezt sem kell naponta, csak alkalmanként. 50 éve vagyok cukorbeteg, de a lábaim és a kezeim rika kivétellel mindig ápoltnak látszik, aminek ez az ára. Minden este pedig egyszerű hidratáló krém. Az oliva egyébként a köröm ágyaknak is nagyon jó, és a berepedt sarokra is ajánlom.
Segíthetnék nektek többet is ha lenne időm, és nem lenne ilyen nehéz bejutni hozzátok. Gondolom nem ki vagyok tiltva, vagy ha igen akkor irjatok egy E-mailt a címemre és nem írok többet.
Jó egészséget kívánok mindenkinek Magdika
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Kedves fiatalok!
Nagyon ritkán tévedek ide hozzátok, és ha megengeditek válaszolnék néhány kérdésre.
A neuropátiás vizsgálat Hajdú-Bihar Megyében a szakorvos egyeztet egy időpontot a legközelebbi ideg klinikával és ott a megadott időben egy számítógépes rendszerrel vizsgálnak meg. A végtagokra csatolnak kis kütyüket és elindítják a vizsgálatot. Ma már fájdalom mentes, ez régen nem volt az. ENG vizsgálatnak hívják. Csak diabos, vagy ideg szakorvos kérhet ilyen jellegű vizsgálatot, mert elég költséges. Ezért van az, hogy csak a hangvilla után végeznek ilyet. Én még diab centrumban nem jártam nem is tudom holl van de a klinikán már többször. Ennek a szövődménynek egyetlen gyógyszere ami lassithatja a folyamat előre haladását a Thiogamma nagy adagban, ha már a szövődmény előrehalladott akkor infúzióba, de arra is fel kell hívni a figyelmeteket, hogy egy ilyen infúziós kúra 80 ezer ft kb, ezért kevés kórházi osztály vállalja be.

A lábápolással kapcsolatban, már régebben is írtam nektek, hogy a vastag bőrt, csak habkővel szabad eltávolítani és utánna a fürdővizbe egy kis oliva olajat önteni. Előtte tisztálkodási zuhany, de csak olyan tusfürdővel ami nem szárit, én a davot használom, aztán csak leitatni a vizet, nem törölközni erősen. Alkalmankant ez nagyon jól ápol. A másik lehetőség vastagon bekenni a száraz bőrt, főleg a kéz és láb kakaóvajjal. Ezt sem kell naponta, csak alkalmanként. 50 éve vagyok cukorbeteg, de a lábaim és a kezeim rika kivétellel mindig ápoltnak látszik, aminek ez az ára. Minden este pedig egyszerű hidratáló krém. Az oliva egyébként a köröm ágyaknak is nagyon jó, és a berepedt sarokra is ajánlom.
Segíthetnék nektek többet is ha lenne időm, és nem lenne ilyen nehéz bejutni hozzátok. Gondolom nem ki vagyok tiltva, vagy ha igen akkor irjatok egy E-mailt a címemre és nem írok többet.
Jó egészséget kívánok mindenkinek Magdika
Nagyon szépen köszönjük a segítséget, az olíva olaj nagyon jó ötlet, meg a használati útmutató is, köszönjük! Remélem, máskor is tudsz még írni.

Ez egy számítógépes rendszer, amibe bejelentkezel, ennek lehetnek problémái vagy éppen lehet túlterhelt, amikor nehéz belépni például. Nekünk, moderátoroknak sem esik valami jól, ha azt gondolod, hogy csak úgy ok nélkül, értesítés nélkül ki vagy tiltva (miért lennél?).
 

umbra08

Aktív tag
Segítenétek nekem?
Sajnos Tökmagnak megint nagyon durva körömágy gyulladása van. Már a cukorbetegsége elején kijött, azaz 3 hónapos korában. Most 2 éves, de sajnos gyakorlatilag mondhatom, hogy mindig be van gyulladva azóta a 2 nagylába ujja, csak hol kevésbé, alig észrevehetően, hol meg nagyon durván, mint most. Sajnos Kicsimnek mondhatni egész életében eddig gyulladt volt.
Amikor neki kezdődött, nekem is be volt gyulladva, életemben először, de az olyan iszonyatos volt, cipőt nem tudtam húzni, megszenvedtem. Akkor most ő? Annyira sajnálom, mit tegyek?????
Hova vigyem? Hogyan kezeljem? Mi tehetek érte, hogy meggyógyuljon?
(Gondolom a mostanában lévő nagyon rossz cukroktól lehet.)

Köszi előre is a segítségeket!
 
Volt régen egyszer a diabdokimnál valami doppleres készülék, de már rég nincs, csak a sima hangvilla, de szeretnék egy ennél jóval mélyebbre ható vizsgálatot is csináltatni.
Köszi!
Kedves Molli!
Több oka is lehet a lábfájdalomnak. Érszűkületet vizsgálják dopplerrel érsebészeti szakrendelésen. A neuropátiás "érzést" BLaci pontosan leírta. Neurológián is hangvillát használnak első időszakban.Ott adnak szakorvosi javaslatot Thiogammára.
Misinek még javasolták a Gabagammát is ami bevált, enyhítette a tüneteket.
Gyógyszertárba lehet kapni kiegészítő vizsgálathoz tapaszt, ami pár perc után a gyanús helyeken elszineződil. Sajnos nem jut eszembe a neve, és nem is olcsó.
A legjóbb gyógymód a mozgás, séta, torna.
Üdv Mesüge
 
Kedves Molli!
Bocs, a csotritkulás, az izületigyulladás, és a porckopás kimaradt. Reumetológus. De mitvárhatsz egy szurikátától.
Üdv Mesüge
 

lizzi

Őstag
umbra!
nem tudom csak gondolom ,hogy Tökmagnak be van nőve a körme,csak mert én is ezzel küzdök már azt sem tudom mióta...és csak és kizárólag az segít ,hogy ha kivágom a benőtt részeket! tudom ,mindenki azt mondja ,hogy nem szabad ,de ez csak így oldható meg és aki nem érezte azt a fájdalmat az nem tudja miről beszél.... előtte jól áztasd ki neki és aztán amennyire engedi vágd be felülről és aztán fogd meg a kezeddel vagy egy csipesszel és húzd óvatosan lefele,befele tartva, így jön ki legjobban!de amíg gyulladt, ha van otthon kenegesd levendulaolajjal!
és amikor látod,hogy kezd pirosodni akkor újra kivágod,ennyit tudsz tenni csak sajnos...
ha elviszed valahová akkor majd le akarják neki venni a körmét vagy műteni akarják ,de ha visszanő a köröm akkor ugyanilyen lesz ,tehát értelme nem sok van:(
 

umbra08

Aktív tag
umbra!
nem tudom csak gondolom ,hogy Tökmagnak be van nőve a körme,csak mert én is ezzel küzdök már azt sem tudom mióta...és csak és kizárólag az segít ,hogy ha kivágom a benőtt részeket! tudom ,mindenki azt mondja ,hogy nem szabad ,de ez csak így oldható meg és aki nem érezte azt a fájdalmat az nem tudja miről beszél.... előtte jól áztasd ki neki és aztán amennyire engedi vágd be felülről és aztán fogd meg a kezeddel vagy egy csipesszel és húzd óvatosan lefele,befele tartva, így jön ki legjobban!de amíg gyulladt, ha van otthon kenegesd levendulaolajjal!
és amikor látod,hogy kezd pirosodni akkor újra kivágod,ennyit tudsz tenni csak sajnos...
ha elviszed valahová akkor majd le akarják neki venni a körmét vagy műteni akarják ,de ha visszanő a köröm akkor ugyanilyen lesz ,tehát értelme nem sok van:(

Értem, köszi a segítséget Lizzi!
Úgy csinálom, ahogy mondod!
 

somcsika

Aktív tag
Umbra,
A benőtt körmöt egy kis lézeres beavatkozással ki tudják úgy vágni, pontosabban csinálnak a körömnek egy vályatot ahol utánna benövés nélkül tud nőni. Ezt tudtommal egyszer kell megcsinálni, mert utánna a gyerek lábujjával együtt nő ez a vályat is. Egy kicsit drasztikusnak hangzik, de max 1 hét kellemetlenség az egész, mire begyúgyul, de tutti. Több ismerősömnek is csináltak már ilyet és azóta minden rendben van velük.
Lacusomnak is visszaforduló körme van a nagylába ujjain, de hálistennek, ha fürdés után vágom neki, akkor szépen a visszakanyarodó részt ha alányulok ki lehet fordítani és egyszerűen levágni, éppen az este volt nálunk is az "operáció".
 

lizzi

Őstag
Szeretnék érdeklődni hogy van-e itt valakinek csontkinövés a sarkán? és ha igen mit ajánlottak rá vagy mit használ ilyen esetben?
köszi mindenkinek!
 
Oldal tetejére