Lábszárfekély

Zsu77

Új tag
Szia Nofre!Ideírom,mert bosszantó a probléma,de nem idevaló,viszont nem találtam neki helyet,mert a méhcsípéstől az egyéb banális sérülésig bármi kihozhatja,tehát talán egy fórum névnek lenne csak jó.A lábszárfekély rendkívül kegyetlen dolog,nem is gyógyítható,bár állítólag igen és meg is előzhető,mostanság ezt hallani,de én erről nem tudok semmi konkrétat.Most olvastam,hogy van egy krém "Fibrolan Salbe",ami állítólag az egyetlen,ami helyrehozhatja.Hol lehet azt beszerezni?Mi csak Lyofoam kötszert kaptunk,de azóta az egy darab fekélyből lett 4 és egyre csak nőnek.Mi kell ahhoz,hogy ne legyen orbáncos egy fiatalember lába,no és az mi is pontosan?Miért nézik meg hetente a sebészeten és nem mondanak semmit,csak azt,hogy folytassuk?Ők nem látják,hogy nem segít?Ha egy orvosi szempár ránéz,az kezelésnek számít?Nem csinálnak vele semmit.Ez normális így?Mi harcolunk alsó-felső szinten,de ez itt nagyon makacs.Ez a krém állítólag jó,de hol lehet hozzájutni és tényleg nem segít semmi?Előre is köszi,már nagyon el vagyok keseredve...:cry:
 

PindurBocs

Új tag
Szia Zsu!

Rég nem jártam már a fórumon és most megrémítettek a soraid. Mi van Veletek? Minden rendben van a Pindurral? Lassan a 8- hónapban vagytok!
Mi ez a fekély dolog? Mitől jött elő?

Az a krém, amit írtál emlékeztett egy régi kenőcsre ZinkSalbe névre hallgatott és ugyancsak a sebgyógyulást segítette. Valahol a Mester utcában volt egy nagy gyógynövény, gyógykozmetikai termékeket forgalmazó bolt és ott be lehetett szerezni. Amúgy a cink bevitel segít a sebgyógyulásban. A régi cinkes inzulinokat, ha sebre pöttyintette az ember hatékonyan segítették a gyógyulást!

Ezen kívül Bioptron lámpa!

De mitől van???

Aggodom!!
 

PindurBocs

Új tag
Meg esetleg a Culevit krém! Apukámnak azt ajánlotta egy bőrgyógyász. Neki is autoimmun anygacsere betegség alapján jött elő a bőrproblémája.
 

Zsu77

Új tag
Még az is érdekelne,hogy mit lehet azzal a szörnyű,szúró fájdalommal kezdeni,mert lassan egy hónapja mindennapos a cataflam,de egy gyomorfekély már igazán nem hiányzik ezekhez!!!:mrgreen:Borzasztó dühös vagyok...nem mintha ez a fekélyt érdekelné...
 

PindurBocs

Új tag
Igen, ne haragudj elnéztem Zsusznak hittelek! BOcsánat!

Hát és milyenek a cukraid? mert az az igazság, hogy azon nagyon sok múlik. Ha nem jók a vegetatív idegrendszert is egrecírozza és attól a gyomor nagyon kikészül: székrekedés vagy épp az ellenkezője:(
 

borka

Őstag
Szia Nofre!Ideírom,mert bosszantó a probléma,de nem idevaló,viszont nem találtam neki helyet,mert a méhcsípéstől az egyéb banális sérülésig bármi kihozhatja,tehát talán egy fórum névnek lenne csak jó.A lábszárfekély rendkívül kegyetlen dolog,nem is gyógyítható,bár állítólag igen és meg is előzhető,mostanság ezt hallani,de én erről nem tudok semmi konkrétat.Most olvastam,hogy van egy krém "Fibrolan Salbe",ami állítólag az egyetlen,ami helyrehozhatja.Hol lehet azt beszerezni?Mi csak Lyofoam kötszert kaptunk,de azóta az egy darab fekélyből lett 4 és egyre csak nőnek.Mi kell ahhoz,hogy ne legyen orbáncos egy fiatalember lába,no és az mi is pontosan?Miért nézik meg hetente a sebészeten és nem mondanak semmit,csak azt,hogy folytassuk?Ők nem látják,hogy nem segít?Ha egy orvosi szempár ránéz,az kezelésnek számít?Nem csinálnak vele semmit.Ez normális így?Mi harcolunk alsó-felső szinten,de ez itt nagyon makacs.Ez a krém állítólag jó,de hol lehet hozzájutni és tényleg nem segít semmi?Előre is köszi,már nagyon el vagyok keseredve...:cry:

Kedves Zsuzsi.Remélem ,hogy emlékszel ránk, a skanzenből.
Bp.- van egy OXIVIT nevú Diabetesz láb szakrendelés. CÍMÜK. Bp.III. Szépvölgyi út 39. Tel: 06-1-346 0460. Beutaló szükséges , majd pedig telefonos időpont egyeztetés. A beutalót a házi doki is és a diad orvosod is megirhatja . Azzal beszéld meg akivel úgyérzed,hogy a kapcsolatod bizalmasabb. Jelenleg én is járok hozzájuk ,mert kisebb fokú érszűkületem van. Nagyon sok mindet gyógyítanak , többek között a fekélyt is. Igazolt dibosoknak a kezelés ingyenes, utiköltség vissza igényelhető. Légysi próbáld meg.
 

Zsu77

Új tag
Igen, ne haragudj elnéztem Zsusznak hittelek! BOcsánat!

Hát és milyenek a cukraid? mert az az igazság, hogy azon nagyon sok múlik. Ha nem jók a vegetatív idegrendszert is egrecírozza és attól a gyomor nagyon kikészül: székrekedés vagy épp az ellenkezője:(

Hát most ezért nem fogok haragudni,az tuti...:Damúgy is tök ari volt...:D

Nem az én lábamon vannak...mindegy egyébként,hogy mi az ok,persze tudom-tudom mellette az alapproblémát is kezelni kell,de ez jelen esetben visszér.Pólyán kívül azzal most nem sokat tehetünk.Műtét kell majd valamikor rá,dehát hogy mikor...:roll:
Olvastam,hogy jó a cink...:rolleyes:...hát elrohantam cinkért.50mg-os tablettákat szerváltam be szuper helyről...:rolleyes:,állítólag lóadag és heti egy elég.Nem tudom,hogy így van-e,ha valaki ért hozzá,jó lenne az info ezügyben is!;)
 

Zsu77

Új tag
Kedves Zsuzsi.Remélem ,hogy emlékszel ránk, a skanzenből.
Bp.- van egy OXIVIT nevú Diabetesz láb szakrendelés. CÍMÜK. Bp.III. Szépvölgyi út 39. Tel: 06-1-346 0460. Beutaló szükséges , majd pedig telefonos időpont egyeztetés. A beutalót a házi doki is és a diad orvosod is megirhatja . Azzal beszéld meg akivel úgyérzed,hogy a kapcsolatod bizalmasabb. Jelenleg én is járok hozzájuk ,mert kisebb fokú érszűkületem van. Nagyon sok mindet gyógyítanak , többek között a fekélyt is. Igazolt dibosoknak a kezelés ingyenes, utiköltség vissza igényelhető. Légysi próbáld meg.

Nagyon kedvesek vagytok...látom mindenki rak engem valahova,ahol nem én vagyok...:D,de ez nem baj.Nem voltam skanzenben!:DJelen esetben nem diab áll a háttérben.Nehezen találunk segítséget,mert itt csak legyintenek a sebészek,hogy "á,visszér" és már nem is törik magukat.Pedig Erzsébeten,ahol a sebészek hasonló mentalitással elrontották már egyszer egy korábbi fekélyét,a bőrgyógyász helyrerakta,mert addig törte a fejét,amíg megtalálta a megoldást.(lehet,hogy a sebészek nem is értenek a fekélyhez?!?)Ez pedig a curiosa cseppek voltak,mert hogy lukas volt miatta a lábszára,majdnem sípcsontig.Most csak lyofoam kötszert kap,az meg nem csinál semmit,a fekély éli világát.Most szerdán megy megint kontrollra,hogy minek,már nem tudom,de rábíztam,hogy csapjon az asztalra és kérjen olyan kezelést,ami segít is,mert ez nem az!Hozzáteszem,hogy az érsebész közölte,hogy hozzá ne menjünk fekéllyel,mert ő azzal nem foglalkozik...Mi van?!?
 

PindurBocs

Új tag
Nagyon sajnálom, hogy ennyire rossz a helyzet, de ne adjátok fel! mindenképpen jó lenne valami fényterápia. Vannak olyan helyek, ahol lézerrel is gyógyítanak sebeket! Biztos van valami megoldás! Az orvosok mit mondtak: mi az oka, hogy nem javul?
 

Zsu77

Új tag
Nem mondtak semmit és minél többet olvasok róla,annál jobban el vagyok keseredve,mert akár nagyon-nagyon nagy bajba is kerülhetünk.Ilyenek,hogy az egész testre kiterjedő súlyos fertőzés,meg ha eléri a seb az eret,akkor erős vérzés-na ez nagyon hiányzik munkaközben,hogy rátörjön.Nagyon el vagyok keseredve...:cry:És azt is olvastam,hogy ki kéne vizsgálni,meg ilyenek,mi lesz,ha baja lesz,akkor majd azt a statisztikát gyarapítjuk,akikkel a nem törődömség végzett?Nekem már szörnyű rémképeim vannak.Asszem ma nem alszok...:cry:
 

PindurBocs

Új tag
Akkor talán meg kéne próbálnotok az alternatív gyógymódokat, de legalábbis elmenni egy magánrendelőbe: ott akárhogyis de szabott árak vannak és kötelező foglalkozni a beteggel. Persze sok pénz, de kinek kell a pénz, ha nincs egészség.
Mindenképpen próbálj meg pozitívan gondolkodni, ha most Te vagy a támasz a beteg embernek akkor az is sokat segíthet neki, ha rajtad látja, hogy Te nem látod reménytelennek.

Mitől jött ki ez a fekély? Egy apró seb vagy kiszáradás?

Hol jártatok már, milyen orvosoknál?
 

borka

Őstag
Nagyon kedvesek vagytok...látom mindenki rak engem valahova,ahol nem én vagyok...:D,de ez nem baj.Nem voltam skanzenben!:DJelen esetben nem diab áll a háttérben.Nehezen találunk segítséget,mert itt csak legyintenek a sebészek,hogy "á,visszér" és már nem is törik magukat.Pedig Erzsébeten,ahol a sebészek hasonló mentalitással elrontották már egyszer egy korábbi fekélyét,a bőrgyógyász helyrerakta,mert addig törte a fejét,amíg megtalálta a megoldást.(lehet,hogy a sebészek nem is értenek a fekélyhez?!?)Ez pedig a curiosa cseppek voltak,mert hogy lukas volt miatta a lábszára,majdnem sípcsontig.Most csak lyofoam kötszert kap,az meg nem csinál semmit,a fekély éli világát.Most szerdán megy megint kontrollra,hogy minek,már nem tudom,de rábíztam,hogy csapjon az asztalra és kérjen olyan kezelést,ami segít is,mert ez nem az!Hozzáteszem,hogy az érsebész közölte,hogy hozzá ne menjünk fekéllyel,mert ő azzal nem foglalkozik...Mi van?!?
Kedves Zsu. Nem azt irtam ,hogy a diab -tól lett a fekély, hanem azt, hogy ez az orvos tím, diabosokat beutaló ellenében gyógyít, ingyenesen. légyszi olvasd el mégegyszer türelmesen. Lézerrel gyógyítják a lábszár fekélyt.
Egy telefont megér, hogy tisztábban láss. Különben a fényteápia amit többen is irtak jó hatással van a fekélyre. Nemkell drága kütyüket beszerezni, lényeg a FÉNY.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nagyon kedvesek vagytok...látom mindenki rak engem valahova,ahol nem én vagyok...:D,de ez nem baj.Nem voltam skanzenben!:D

Jajj, Növényke, hát téged nem locsoltak meg rendesen?????
hát már hogy a fenébe ne lettél volna a Skanzenben te egyhajtásúka! A Roche rendezvényén, amikor miattad lekéstük az első buszt, kiborítottuk a taxist, mint a tele bilit, aztán körbe közlekedtük magunkat tömegileg fél Pesten, mire egy újabb taxist magunkává téve eljutottunk a Skanzenbe. Tudod, ottan kaptál hamikát, iszókát, banánt, turbó rudit, meg miegymástot. Aztán téged is elvittünk a Pilis hegyoldalba mászni, inkább húzni magunk után, mert bírtad magad alaposan lemaradni. De ha még most aztat izélod, hogy te ottan nem jártál vala, akkor hoci vissza a repi pólót, amit a busz eltérítés előtt kaptál. Ja, és velem jöttél haza buszval.

No, Növényke, dereng, hogy jöttünk mán haza együtt nagyfaluból vidékre?

Tudtam, hogy téged figyelni kell, és nem szabad szélnek ereszteni egyedül, mert Pest helyett Zalaegerszegre mened magad, de hogy ahol már jártál, az is kiesik......?!?

Borka, ne higyj Növénynek, ott volt, csak azóta új hajtásai vannak, meg át is lett ültetve.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Zsu77, vagyis Növényke!
Amit én a fényről tudok, mind a Bioptron, mind a lézer, mind-mind hatásos, és ami fontos, kíméletes. Azok az alternatív kezelési módok, amit a modern orvostudomány is elismer és alkalmaz, az már nem lehet "kismiska". Ezen túlmenően én még javasolnám a fekete nadálytő krémet, és teát borogatásnak. Csakhogy a fekélyt én nem láttam, nem tudhatom a seb mennyire nyílt, vagy felületi, ezért nem tudhatom, hogy a javasolt krém hogyan befolyásolja a sebet, vagy egyáltalán alkalmazható-e.

Azt, hogy egy érsebész azt mondja, hogy a fekély nem az ő "asztala", ehhez nem tudok érdemben szólni, de lehet, hogy nem csak la akar rázni benneteket.

Én biztos vagyok benne, hogy itt a fórumon aki tanácsot, vagy tippet ad, azt jó szívvel és segítőszándékkal teszi. Sőt, akinek a tanácsa személyes tapasztalatból ered, azzal érdemes lenne komolyabban foglalkozni.

Én egy kis higgadtságra kérnélek, nem biztos, hogy az asztalra csapás a megoldás, attól a fekély nem fog eltűnni. Én ígérem, hogy egy kicsit megpróbálom a témát körüljárni. Elképzelésem már van is, hogy hol kezdjem.
 

pusimelu

Őstag
Zsu! A fekélyeknek több fajtája van.Kialakulhat vénás és artériás érszűkületből vagy visszérből is.Akinek van a legfontossabb hogy a vércukra normális tartományban legyen mert nehezen gyógyulnak a sebek magasabb vércukorszintnél.
Amikor bőrgyógyász mellett dolgoztam mi ezeket a termékeket alkalmaztuk fekélyeknél de így látatlanban ne merem azt mondani hogy ezt használd mert nem vagyok orvos.A fekélyt mindig hyperol oldattal fertőtlenítettük.(hydrogén peroxid)3% volt.
Utána a hyperoltól kicsit habzik de nem kell megilyedni mert akkor dolgozik.Ezt minden fekélynél alkalmaztuk.
Utána a fekélybe bele egy aluminium tartalmú bevonatos kötszer tettünk.Nedvszívó és gyulladáscsökkentő.(Vényköteles úgy tudom.)A fekély köré pedig kenőcsöt tettünk ami szintén gyulladáscsökkentő és sebgyógyító.Naponta kétszer kötöztük ha mind a két lábon volt akkor kesztyűcsere volt ami előtt elkezdtem a másik lábat és a lebontást sem kezdtem el amig az egyikkkel nem végeztem.
Fekély gyógyítására belsőleg még adtunk antibiotikumot meg olyan gyógyszereket amik az alsó végtag keringését javították.
Mindenképpp kérd ki orvos véleményét én csak az elmúlt 6 év tapasztálatát írtam le.Amit még alkalmaztunk az a Kaltocarb nevű kötszer de nem mindenkinek vált be.(Még forglalomban lehet kapni úgy tudom de vényköteles.)A kenőcs meg a kötszerek nevét elküldöm privátba ha kell,mert nem akarom ide kiírni.Viszont a lézernek is van sebgyógyító hatása a mostani munkahelyemen egy elflexelt ujj és egy fekély is szépen meggyógyult.Melinda
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Papucska, köszi az infot Növény nevében. Délután találkozom vele, és ezt az infodat kinyomtatom és odaadom neki.
 
Oldal tetejére