Méhnyakrák - Ez komoly dolog

mézesmaci

Új tag
Sajnos ezt a betegséget én át éltem élem .
Teljesen váratlanul 7 évvel ezelőtt kellett vele szembesülnöm.
Diagnózis előre haladott rosszindulatú méhnyak rák.
Teljesen kikészültem ezt mondanom sem kell.
Műtét után sugár kezelés és bizony akkor a műtét előtt azt mondták sürgős mert az életemről van szó,és a műtét után sem voltak kecsegtetőek a szövettani eredményeim,elmondhatom köszönöm megvagyok élem az életem kisebb nagyobb bajokkal gondokkal de azt hiszem "AZ ÉLNI AKARÁS GYŐZÖTT" akkor .
Ha vkinek ne adj isten ilyen betegsége lenne csak azt én onkologus sebészemet ajánlanám neki az biztos,mert egy nagyon nagy tudásu elismert doki.
Vigyázzatok magatokra és járjatok szűrésekre.;)
Mert az élet szép:lol::lol::lol::lol:;)
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Egy kis háttéranyag a méhnyakrákról

Tegyünk együtt a méhnyakrák ellen!

Egy újabb alkalom, hogy jobban odafigyeljen önmagára és egészségére! A méhnyakrák világszerte 1,4 millió nőt érint, a 15–45 éves korosztályban a második leggyakoribb daganattípus. Az emlő- és a tüdőrák után a harmadik helyet foglalja el a rákos betegségek miatt bekövetkező halál okai között. A legtöbb halálesetet a fejlődő országokban okozza. Olvasd el a folytatást is!
 

tímeácska

Őstag
Te mikor voltál méhnyakrák szűrésen?

Nekem a szűrést is megcsinálták a szülés utáni 6. héten, a kontroll alkalmával.
 

somcsika

Aktív tag
Te mikor voltál méhnyakrák szűrésen?

Nekem a szűrést is megcsinálták a szülés utáni 6. héten, a kontroll alkalmával.


Húúúú, erről a témáról de sok mindent tudnék írni.
Én utoljára most májusban, előtte novemberben, előtte áprilisban, előtte októberben előtte februárban, előtte decemberben műtét, előtte 2 héttel derült ki, hogy baj van. előtte pedig 1 éve voltam szűrésen, és akkor még minden rendben volt. :mad:
 

tímeácska

Őstag
Húúúú, erről a témáról de sok mindent tudnék írni.
Én utoljára most májusban, előtte novemberben, előtte áprilisban, előtte októberben előtte februárban, előtte decemberben műtét, előtte 2 héttel derült ki, hogy baj van. előtte pedig 1 éve voltam szűrésen, és akkor még minden rendben volt. :mad:

Pedig írhatnál róla... Ha nem gond... Szerintem sokak sajnos fel sem fogják a szűrővizsgálatok jelentőségét!
 

somcsika

Aktív tag
Pedig írhatnál róla... Ha nem gond... Szerintem sokak sajnos fel sem fogják a szűrővizsgálatok jelentőségét!

Én rendszeresen, minden évben jártam méhnyakrák szűrésre, de egyik vizsgálattól a másikig még el sem telt egy év. A citológiai vizsgálat egyértelmű elétérést mutatott. Az eltérés tulajdonképpen nem volt jelentős P3-as ami akár egy gyulladásra is utalhatna a szervezetben, de én inkább az azonnali méhszájplasztikát választottam, ez egy leep-es műtét amit nálam altatásban és ambulánsan végeztek. Reggel megcsinálták és este már otthon aludhattam.
Várhattam volna a műtéttel még 3 hónapig, és addig szedhettem volna gyógyszert, de én nem akartam 3 hónapig rettegésben élni, hogy vajon ha letelik az idő mi lesz.
Az orvosom felhívtam és elmondtam az aggályaimat, ő megértette és már következő hét hétfőn műtött is.
A gyanú és a jelentéktelennek tűnő citológiai eredmény megalapozott volt. A rák előszobájában voltam. Ez ugyis hívják, hogy egy a rák megelőző állapot. A szövettan egyértelműen elváltozást mutatott. De még időben sikerült tőle megszabadulnom, így semmilyen utókezelésre nem volt szükségem. Az orvosom szerint elég lenne évente mennem hozzá, de félévente elmegyek, így én is nyugodtabb vagyok.
 

christina

Őstag
Én rendszeresen, minden évben jártam méhnyakrák szűrésre, de egyik vizsgálattól a másikig még el sem telt egy év. A citológiai vizsgálat egyértelmű elétérést mutatott. Az eltérés tulajdonképpen nem volt jelentős P3-as ami akár egy gyulladásra is utalhatna a szervezetben, de én inkább az azonnali méhszájplasztikát választottam, ez egy leep-es műtét amit nálam altatásban és ambulánsan végeztek. Reggel megcsinálták és este már otthon aludhattam.
Várhattam volna a műtéttel még 3 hónapig, és addig szedhettem volna gyógyszert, de én nem akartam 3 hónapig rettegésben élni, hogy vajon ha letelik az idő mi lesz.
Az orvosom felhívtam és elmondtam az aggályaimat, ő megértette és már következő hét hétfőn műtött is.
A gyanú és a jelentéktelennek tűnő citológiai eredmény megalapozott volt. A rák előszobájában voltam. Ez ugyis hívják, hogy egy a rák megelőző állapot. A szövettan egyértelműen elváltozást mutatott. De még időben sikerült tőle megszabadulnom, így semmilyen utókezelésre nem volt szükségem. Az orvosom szerint elég lenne évente mennem hozzá, de félévente elmegyek, így én is nyugodtabb vagyok.

Nagyon jól döntöttél! És a fél éves kontroll vizsgálatokkal egyetértek!:cool:
Örülök, hogy idejében sikerült beavatkozni.

Bevallom én hülyét kapok attól, mikor a páciens az orvos kérdésére:
-"Mikor volt az utolsó rákszűrés?"
ez a páciens válasza: -"5 éve"!!!!:o
Hallatlan, hogy ennyire nem figyelnek magukra az emberek!:mad:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Bevallom én hülyét kapok attól, mikor a páciens az orvos kérdésére:
-"Mikor volt az utolsó rákszűrés?"
ez a páciens válasza: -"5 éve"!!!!:o
Akkor tőlem hülyét kapnál. Én már ugye a koromnál fogva az ANTSZ-től kapom a "behívómat" időponttal, helyszínnel megjelölve (mammográfiára is!).
Az időpont persze munkaidőre esik, ami nagy kaland, levonatom az időmet, mert én vagyok a tét, tehát elmegyek.
Aztán a megjelölt helyen az ajtón a tábla, hogy ezért, meg ezért a vizsgálat szünetel, leginkább nem volt doki, nem tudni miért. Ez méhnyakrák-szűrésen kétszer fordult elő, semmi további tájékoztató. A második alkalomnál, gondoltam majd szabadidőmben bemegyek a nőgyőgyhoz, és elvégeztetem. Megnézte a koromat, és kérdezte, hogy van-e gyanúm a bajra. Mivel nem volt, közölte, hogy én már kapok az ANTSZ-től időpontot, akkor kéne menni. Nem folytatom...., begurultam rendesen. ill folytatom: épp hogy nem mondta ki nyíltan, hogy nem végzi el, menjek inkább a magánrendelésére.:mad:


A mammográfiánál legutóbb ugyanígy jártam, ajtóra kiírva: technikai okok miatt.....:mad: Itt legalább volt telefonszám megadva, amit felhívva közölték, hogy a tájékoztatón rossz számot adtak meg, hívjam a .....-t. Hívom a másik számot, és hát új időpontot sajna nem tudnak adni, mivel a technikai okok azt takarja, hogy elfogyott a film, és amíg a kórház nem fizeti ki az előző film árát, addig nem rendelhetnek újat. :rolleyes::o Tehát bizonytalan, hogy mikor, de telefonáljak mindig, hogy mikor..., meg hátha....(persze mammográf minden nap 13 óráig van, nekem munkaidő).
Na itt besokalltam. Én sohasem gondolom, hogy valami magasabb démoni erők összeesküdnének ellenem, de ez a 3 alkalom sok volt.

Szóval behívó parancs munkaidőben, vizsgálat nuku. :( Na tele lett a sapkám. Utolsó méhnyakrák-szűrés nem tudom mikor volt, talán tényleg 5 éve, a kötelező egészségpénztári felülvizsgálaton, mammográfia 3 éve az első behívókor (akkor minden oké volt, mármint az időponttal de vizsgálattal is.) :)

Akár azt is mondhatnám, hogy Hallatlan, hogy ennyire nem figyelnek a betegekre (inkább páciens) az orvosok!:mad:
 

somcsika

Aktív tag
Én magánrendelésre járok, és minden egyes alkalommal kifizetem a 5 ropit, és elmegyek érte oda-vissza kb. 80 km-t.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én magánrendelésre járok, és minden egyes alkalommal kifizetem a 5 ropit, és elmegyek érte oda-vissza kb. 80 km-t.
Szomorú, hogy sokszor csak ez a megoldás. :(:(:(

De láthatjuk itt a fórumon, hogy sok társunk hasonlóképpen jár a cukorbeteg (nem) gondozással. Nem is tudom, mihez kezdenék, ha az nekem nem lenne maga a tökély. :)
 

somcsika

Aktív tag
Nagyon jól döntöttél! És a fél éves kontroll vizsgálatokkal egyetértek!:cool:
Örülök, hogy idejében sikerült beavatkozni.

Bevallom én hülyét kapok attól, mikor a páciens az orvos kérdésére:
-"Mikor volt az utolsó rákszűrés?"
ez a páciens válasza: -"5 éve"!!!!:o
Hallatlan, hogy ennyire nem figyelnek magukra az emberek!:mad:
Ez csak szerintem alkati kérdés.
Van akinek 5 év alatt sem alakul ki semmi. engem pl. az 5 év elvitt volna. :mad:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Egyik barátnőm nővére 2 hónappal a "negatív" lelet után halt meg méhnyakrákban. Már menthetetlen volt az előrehaladott állapot miatt. Gondolom ez így nagyon ritka eset, hogy félrediagnosztizálnak, de tény, hogy ez az egy megtörtént. :(
 

christina

Őstag
Akkor tőlem hülyét kapnál. Én már ugye a koromnál fogva az ANTSZ-től kapom a "behívómat" időponttal, helyszínnel megjelölve (mammográfiára is!).
Az időpont persze munkaidőre esik, ami nagy kaland, levonatom az időmet, mert én vagyok a tét, tehát elmegyek.
Aztán a megjelölt helyen az ajtón a tábla, hogy ezért, meg ezért a vizsgálat szünetel, leginkább nem volt doki, nem tudni miért. Ez méhnyakrák-szűrésen kétszer fordult elő, semmi további tájékoztató. A második alkalomnál, gondoltam majd szabadidőmben bemegyek a nőgyőgyhoz, és elvégeztetem. Megnézte a koromat, és kérdezte, hogy van-e gyanúm a bajra. Mivel nem volt, közölte, hogy én már kapok az ANTSZ-től időpontot, akkor kéne menni. Nem folytatom...., begurultam rendesen. ill folytatom: épp hogy nem mondta ki nyíltan, hogy nem végzi el, menjek inkább a magánrendelésére.:mad:


A mammográfiánál legutóbb ugyanígy jártam, ajtóra kiírva: technikai okok miatt.....:mad: Itt legalább volt telefonszám megadva, amit felhívva közölték, hogy a tájékoztatón rossz számot adtak meg, hívjam a .....-t. Hívom a másik számot, és hát új időpontot sajna nem tudnak adni, mivel a technikai okok azt takarja, hogy elfogyott a film, és amíg a kórház nem fizeti ki az előző film árát, addig nem rendelhetnek újat. :rolleyes::o Tehát bizonytalan, hogy mikor, de telefonáljak mindig, hogy mikor..., meg hátha....(persze mammográf minden nap 13 óráig van, nekem munkaidő).
Na itt besokalltam. Én sohasem gondolom, hogy valami magasabb démoni erők összeesküdnének ellenem, de ez a 3 alkalom sok volt.

Szóval behívó parancs munkaidőben, vizsgálat nuku. :( Na tele lett a sapkám. Utolsó méhnyakrák-szűrés nem tudom mikor volt, talán tényleg 5 éve, a kötelező egészségpénztári felülvizsgálaton, mammográfia 3 éve az első behívókor (akkor minden oké volt, mármint az időponttal de vizsgálattal is.) :)

Akár azt is mondhatnám, hogy Hallatlan, hogy ennyire nem figyelnek a betegekre (inkább páciens) az orvosok!:mad:

Persze Teki ebben igazad van amit írsz, de sajnos ez minden területre érvényes az egészségügyben. Lsd. a másik hsz.-odban a diabetológiai rendelések helyzetét. De ezzel együtt azt gondolom, hogy a rákszűrésnek is utána lehetne- és kellene!!!- menned és menedzselni magad, ahogy a diab. területén mindent megteszel.;)
Tedd a szívedre a kezedet. Te nem így gondolod? :)
 

somcsika

Aktív tag
Én ezzel kapcsolatban mindig azt modnom magamnak, hogy vannak olyan egészségügyi problémák amik ellen nem tudok tenni, pl. ott vannak a daganatos betegségek amelyek már csak akkor mutatják meg a jelenlétüket amikor már sok esetben késő.
Van egy lehetőség, - ez esetben - hogy meg lehessen előzni a bajt.
Soha nem bocsájtanám meg magamnak és azt hiszem a családom sem nekem ha néhány év múlva kiderülne, hogy saját felelőtlenségem miatt alakult ki egy ilyen betegség, ami egy szürő vizsgálattal megelőzhető lett volna.

Részemről ez ugyanabba a ketegóriába esik, amikor azt látom kismamáknál, hogy dohányoznak terhesség közben. Hogyan várják el, hogy az a baba, amelyik nikotinban van tartósítva 9 hónapon keresztül, hogy egészséges lesz.
A baj ugyis jön magától, nem kell mellé kihívni a sorsot.
Én soha nem dohányoztam, nem drogoztam, nem ittam kávét, terhes vitamint szedtem, próbáltam vigyázni magamra tőlem telhető módon. És a baj mégis megvolt. Más meg látom, hogy folyamatos önpusztító életet él és mégis egészséges gyermeket szül.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Persze Teki ebben igazad van amit írsz, de sajnos ez minden területre érvényes az egészségügyben. Lsd. a másik hsz.-odban a diabetológiai rendelések helyzetét. De ezzel együtt azt gondolom, hogy a rákszűrésnek is utána lehetne- és kellene!!!- menned és menedzselni magad, ahogy a diab. területén mindent megteszel.;)
Tedd a szívedre a kezedet. Te nem így gondolod? :)
De bizony, ehhez nem is fér kétség. Nekem kéne utána járnom a dolgoknak, hiszen láthatjuk, hogy nem minden területen mennek flottul a dolgok.
És az a doki, vagy rendelés, ahol hoppon maradtam, már az nap este nem is emlékezett, hogy én ottjártam (vagy hogy jártam), míg ha baj van, akkor az csak engem érint.

Tehát nincs mivel védekeznem, mert a kálvária, amit leírtam, az nem mentség, csak mellébeszélés, még akkor is ha megtörtént. Tovább kell lépni, főként lépni kell. És nekem kell lépni. És ígérem, lépni fogok. :)
 

christina

Őstag
De bizony, ehhez nem is fér kétség. Nekem kéne utána járnom a dolgoknak, hiszen láthatjuk, hogy nem minden területen mennek flottul a dolgok.
És az a doki, vagy rendelés, ahol hoppon maradtam, már az nap este nem is emlékezett, hogy én ottjártam (vagy hogy jártam), míg ha baj van, akkor az csak engem érint.

Tehát nincs mivel védekeznem, mert a kálvária, amit leírtam, az nem mentség, csak mellébeszélés, még akkor is ha megtörtént. Tovább kell lépni, főként lépni kell. És nekem kell lépni. És ígérem, lépni fogok. :)

Ez a beszéd! :hurra::cool:
 

Bia00

Új tag
Én is mindig eljárok a szűrésekre, bár én jártam már úgy is, hogy időpontot pár nappal korábbra kaptam, minthogy letelt volna az egy év az előző vizsgálat óta, és mondták, hogy mivel évente csak egy rákszűrést támogat a tb, jöjjek vissza a jövő héten, vagy ki kell fizetnem a vizsgálatot.. persze mindig ott a magánrendelésre járás lehetősége, de azért nem tartom elfogadhatónak, hogy ezt így kezelik az állítólagos ingyenes egészségügyi ellátás keretein belül..

A családban nálunk is volt már rákbeteg, a nagynéném, aki esküvő után, még a 70es években nehezen esett teherbe, szedett egy csomó hormont, vagy nem is tudom pontosan, hogy mit, végül ikrei születtek, de az egyik baba vízfejűségben szenvedett és csak 1-2 évet élt. Aztán pár évvel később kiderült, hogy rákos. Kezelések, műtétek, aztán most már szerencsére évek óta egészséges.

De a példa azért ott van előttem, hogy tényleg bárkivel megtörténhet, és egyet tehetünk, hogy rendszeresen szűrjük magunkat!
 
Nem tudtok valami tanáccsal ellátni. Nálunk a családban most először fordul elő a betegség, nővéremnél diagnosztizálták. Igyekszünk mindent megtenni, hogy meggyógyuljon, szerencsére még nem előrehaladott a dolog, de nem tudjuk, hogy pontosan mit is kéne tenni. Az addig rendben van, hogy az orvos felírja a gyógyszereket, de ilyenkor a táplálkozásra is oda kéne figyelni alaposabban, gondolom... Ebben tudtok valami tanáccsal szolgálni?
 

tímeácska

Őstag
Nem tudtok valami tanáccsal ellátni. Nálunk a családban most először fordul elő a betegség, nővéremnél diagnosztizálták. Igyekszünk mindent megtenni, hogy meggyógyuljon, szerencsére még nem előrehaladott a dolog, de nem tudjuk, hogy pontosan mit is kéne tenni. Az addig rendben van, hogy az orvos felírja a gyógyszereket, de ilyenkor a táplálkozásra is oda kéne figyelni alaposabban, gondolom... Ebben tudtok valami tanáccsal szolgálni?

Ha pontosítanád egy kicsit a konkrét betegséget és a kezelést, az sokat segítene! :cool:
 
Oldal tetejére