Párom nem tartja a diétát? Lehet ebből nagy baj!?

Lovász Lilla témája a 'Általános kérdések, hozzászólások' fórumban , 2020 Április 17.

1. Lovász Lilla

Lovász Lilla Új tag

Üdv!
    Új vagyok az oldalon, nem tudom van-e még élet itt.

Párom 2018 márciustól - novemberig fogyott 20kg-ot. Nagyon sok folyadékot ivott, sokat járt mosdóba.
    Egy rokon mondta, hogy talán cukorbaj.
    Még az nap, amikor haza értünk családi ebédről, 2oraval éves után nem bírta a gép meg érni a cukrát. Azt hiszem azt írta ki HII, tehát 33,3mmol felett volt. Nekem kiirta, hogy 5,2 tehát jól működött.
    Másnap reggel 33,0volt éhgyomorra.
    Azóta inzulint szúr (novor rapid és tresiba) éjszakai 34 egység, nappal 6-9 egység körül.

A cukra reggel és éjszaka 12-17 körül mozog.
    Napközben 5-16 között.
    Nem tartja a diétát. Nem meri becsületesen a cukrát. Magas a koleszterinje és vérnyomása is (143-155korul mozog)
    Van egy 2 éves fiunk, és örülnék ha láthatná felnőni.
    De így szerintem nem fogja megélni a 5 éves korát sem.
    Mert vannak napok amikor egésznap alacsony a cukra. Többször hipozik, görcsölnek a karjai, lábai. Szúr a mellkasa, nagyon fáj a feje és izzad. Olyankor 4 alá esik az érték.

HbgA1c 13%os, 122ml
    Ez volt októberben, ma volt újra vérvételen.
    Mire számítsak? Bele halhat? Féltem őt.. Nagyon!
    És dohányzik is.. 30 éves.

Köszönettel Lilla! 24N

2. krisz_2011

krisz_2011 Aktív tag

Kedves Lilla! Valahogy bírd rá a párodat, hogy tartsa be a diétát, ill. mozogjon. Ha nem tartja be, ilyen magas HbA1c-nél elő fognak jönni a szövődmények. Gondolom megvakulni, dialízisre járni, (ha nem lesz érszűkület a lábában) azért ő sem szeretne. A cukra sem ingadozna annyira, ha diétázna, ill. a 4 körüli értékek sem okoznának ilyen drasztikus tüneteket, ha a szervezete nem a 18-as meg még több cukrokhoz lenne szokva (ami meg tönkreteszi a kisereket az agyban, vesében, lábban, meg ahol van). Meghalni majd utána fog, sok-sok kínlódást követően. Bocsánat, hogy ilyen keményen fogalmazok. Felnőtt ember, felelősséggel tartozik a családjáért is, próbálja ezt megérteni és szépen fokozatosan megfelelő táplálkozásra áttérni. Drukkolok, hogy sikerüljön meggyőzni!!!

Lovász Lilla kedveli ezt.
  3. Lovász Lilla

Lovász Lilla Új tag

4. Lovász Lilla

Lovász Lilla Új tag

Sajnos nem hallgat rám.
    Azt mondja elege van a betegségéből, akkor se jó a cukra, ha oda figyel (ez kb 2 nap, annyi idő alatt nem fog javulni persze).
    Ezeket mondtam neki én is, de nem nagyon foglalkozik vele. :(

5. Lovász Lilla

Lovász Lilla Új tag

Nagyon makacs. :(

6. Kesia

Kesia Új tag

Kedves Lilla. Sikerült pozitív változást elérni párodnál?

Lovász Lilla és krisz_2011 kedveli ezt.
  7. Lovász Lilla

Lovász Lilla Új tag

Sajnos a helyzet változatlan, még úgyis hogy hullani kezdtek a fogai mert elhal a fogágya

Megosztás