Receptek

rgyörgy

Új tag
Korpás kenyér
Hozzávalók: 1 kg teljes kiölésű búzaliszt, 25 dkg fehér liszt, 1 dkg élesztő, 2 dkg olaj, 2 dkg só, 8 dl víz.
A kétféle lisztet átszitáljuk, nagyobb méretű tálban jól összekeverjük, a közepébe mélyedést alakítunk ki, és beleöntjük a vízzel előzőleg jól összekevert friss élesztőt. Folyékony tésztát
Kavarunk a vizes élesztőből és a lisztből, majd kevés lisztet hintünk rá azért, hogy a kelés közben ne képződjék kéreg. Ezután konyharuhával letakarjuk, és langyos helyen, 2 órán át kelesztjük Ha jól megkelt a kovász, azonnal folytatjuk a tésztakészítést. A kimért langyos vízben feloldjuk a sót, és állandó keverés közben ráöntjük a lisztre, ezután kezdjük el a dagasztást, és addig folytatjuk, míg a tészta szép sima nem lesz. Cipót formálunk belőle, 45 percig kelesztjük, majd a tepsi méretétől függően egy vagy két darabban megsütjük. A tepsit
Olajjal vagy vajjal kikenjük és belisztezzük. Ezután a tésztát 15-20 percig ismét pihentetjük.
Előmelegített sütőben, közepes tűzön /180 fokon/ kb. 1-1,5 óráig sütjük. Szép fényes lesz a kenyér, ha a felületét, amíg meleg, sós vízzel megkenjük.
Ha elkészült és kihűlt!!:mrgreen: Jóétvágyat:D:D
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

Csatolások

  • Kenyér.jpg
    Kenyér.jpg
    1.7 MB · Olvasás: 18

tímeácska

Őstag
Amit tegnap kaptunk kis csomagocskát, volt benne egy recept füzetecske. Ma megcsináltuk belőle (vagyis, Máté csinálta, én csak a kukta voltam... :)) a kókuszgolyót (zabpelyhes). Nagyon finom, és egészséges!
Ahogy nézegettem a többi benne levő receptet, nagyon jó dolgok vannak benne! Na, de rgyörgyék epres tortája a csúúúúúcs! ;-):-D

Tegnap ki vitte a csokis muffint? Szeretném annak is elkérni a receptjét! Köszike!
-KonyhatündérTímeácska:-D-
 

rgyörgy

Új tag
Köszönjük rgyörgyék!;-)

A finom epres süti receptjét is várom/várjuk! ;-)
Ajjajjaj
Az egyik balkezemmel elrontottam valamit. Feltöltöttem az epres receptet képpel együtt, de hogy hová?, nem találom.
Újra kell feltenni, kérek tanácsot, hová tegyem? Még azt is elrontottam, lemaradt a kenyér receptnél, hogy ez Évike receptje, nem az enyém.
 

tímeácska

Őstag
Ajjajjaj
Az egyik balkezemmel elrontottam valamit. Feltöltöttem az epres receptet képpel együtt, de hogy hová?, nem találom.
Újra kell feltenni, kérek tanácsot, hová tegyem? Még azt is elrontottam, lemaradt a kenyér receptnél, hogy ez Évike receptje, nem az enyém.

Hát, teheted ide is, és van egy olyan topic is, hogy "Kipróbált édesség receptek", oda is fel lehet rakni... (Egyébként megnéztem, nem oda sikerült feltenned...)

Ha lemaradt a kenyér receptnél, hogy Évike receptje, akkor esetleg én módosíthatok Neked rajta, és beillesztem, hogy az Ő receptje... ?
 

tímeácska

Őstag
Hát, teheted ide is, és van egy olyan topic is, hogy "Kipróbált édesség receptek", oda is fel lehet rakni... (Egyébként megnéztem, nem oda sikerült feltenned...)

Ha lemaradt a kenyér receptnél, hogy Évike receptje, akkor esetleg én módosíthatok Neked rajta, és beillesztem, hogy az Ő receptje... ?

Hoppá... Nem tudok módosítani... Eddig (mint moderátor) minden hsz alatt volt egy olyan feliratom, hogy módosít... Most nincs, csak a saját üzeneteimnél... Nem érteni...:confused:
 

rgyörgy

Új tag
Tegnap ki vitte a csokis muffint? Szeretném annak is elkérni a receptjét! Köszike!
-KonyhatündérTímeácska:-D-
A muffin receptjét Mrobitól kell kérni. Az ő kedves feleségének a remekműve.
Elmentettünk belőle egy keveset, amit tízóraira megettem. Azt mondják, ezután nagyon sokáig nyalogattam a számat.:D:D
 

Mrobi

Új tag
Sziasztok! Írom a Csokis-diós maffin receptet.
12 darabhoz
25 dkg liszt fele finom-, fele teljeskiörlésű liszt
4 dkg keserű kakaópor
csipet só
2 kis kanál sütöpor
fél kiskanál szódabikarbóna
1 tojás
8 dkg rama sütőmargarin
3 dl tej
1 tábla diétás étcsokoládé apróravágva
10 dkg dió darabosra aprítva
vanilia aroma és
folyékony édesítő izlés szerint
A liszt, kakaó, só sütöpor, szodabikarbóna, csoki, dió, öszzekeverjük.
Tojást édesítövel aromával és a puha margarinnal összekeverjük, fokozatosan beledolgozzuk a lisztkeveréket, kevergetés közben a tej hozzáadásával lazítjuk.
180 fokos előmelegített sütőben 20 percig sütjük.
Jó étvágyat hozzá!:);)
A miénk egy árnyalattal lelhetett volna édesebb. :( (De volt aki inzulin helyett használta, mert levitte a cukrát.;):confused::D Azért ez általánosságban erre nem használható:p:p)
 

tímeácska

Őstag
Jaj, a neveletlen formámat... :)
Majdnem elfelejtettem megköszönni a receptet... Annyira meglepődtem ezen a "voltakiinzulinhelyetthasználtamertlevitteacukrát" sztorin... :lol: :lol: :lol:
Szóval, köszönöm szépen! :-D
 

Mrobi

Új tag
Kata megkért,(neki most nem jó a net) hogy tegyem a kért kenyér receptet.

Lizzi féle burgonyáskenyér

250 gr finomliszt,250 gr rétesliszt,220 gr héjában főtt,áttört burgonya,1,5 kis mérőkanál só.1,5 kis mérőkanál cukor,70 gr margarin olvasztva,100 ml víz,150 ml tej,1 kk őrölt kömény,1/2 zacskónyi élesztő.
Alapprogramon sütjük,közepes barnítással.

Kefíres -lenmagos kenyér
300 gr finomliszt,300 gr graham liszt,1,5 kis mérőkanál só,1,5 kis mérőkanál cukor,3 ek olívaolaj,280 ml kefír,150 ml tej,1/2 zacskónyi élesztő,1-2 ek lenmag.
Alapprogramon sütjük.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi Robi a segítséget. Holnap jön az olivás kenyér receptje, fejből nem merem leírni.
 

tímeácska

Őstag
Mindjárt el is készül Lizzi burgonyás kenyere... Isteni illata van... ;-) Ha megkóstoltam, jelzem, milyen lett! ;-) (Én mint Fő-Fő Kóstoló...;-))
 

tímeácska

Őstag
A diabos találkozó topichoz írtam, de ide is beírom, hogy Lizzi burgonyás kenyere elkészült... Isteni finom, ezt ki kell próbálnia Mindenkinek!!! De tényleg!
Lizzi, és minden sütő/főző! Ha van még hasonló jó receptetek (akár süti, leves, főétel vagy ünnepi kaja) kérlek, ne tartsátok magatokban, és tegyétek közkinccsé az ilyen finomságokat!!! Köszi!;-) Vétek nem megosztani másokkal az ilyen recepteket! ;-)
Holnap este következik Mrobiék muffinja... ;-)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
olivás kenyér

Olivás kenyér


  • 2 csom. 100 g-os oliva bogyó (magozott, de mindegy, hogy zöld, vagy fekete)
  • az oliva levéből 210-220 ml (ez van víz helyett)
  • egy fakanálnyi margarin + fél dl olaj (ha van oliva)
  • só (ebből csak nagyon kevés kell, mert az olivás lé sós)
  • 250 g fehér liszt (a legjobb a félfogós, de nem feltétel)
  • 150 g teljes kiőrlésű liszt (ez itt szabadon választott, én 50-50 g-onként különbözőket keverek össze)
  • 1 csom. szárított élesztő (7 g-osból az egész)
  • egy marék lenmag, vagy szezámmag, (ebből a pihentés végén a sütés előtt a tetejére is lehet szórni)
Alapprogramon 2-es pirítási fokozaton megsütni
 

napocska

Őstag
Sziasztok!
Nekem is van egy jó kis kenyér receptem. Kell hozzá:
fél élesztő, amit egy kis joghurttal, pici cukorral felfuttatok
60 dkg liszt vegyesen (tönköly, teljes kiőrlésű búza, rozs, fehér és félfehér kenyérliszt,ami van otthon)
3 mokkáskanál só
pici olaj
pici ecet
magok vegyesen (lenmag, szezámmag, napraforgómag)
néha egy kis búzakorpát is keverek hozzá
és teszek bele egy kevés sikért és tejsavóport, ami szerintem ki is maradhat
Vizet adok a hozzávalókhoz, és robotgéppel jól megdagasztom.
Hagyom megkelni szép púposra, aztán gyúródeszkán átgyúrom, megformázom, a tetejét bevagdosom, és jénai tálba teszem, amit sütőpapírral kibélelek. Ráteszem a tetejét, és ott még egyszer megkelesztem.
Ezután begyújtom a sütőt, beleteszem a jénait csukva, és 50 percig sütöm 200-220 fokon. Gondolom a gőztől, ami sütés közben bent marad a tálban, nagyon szép, laza kenyér lesz belőle.
Jó sütögetést!
Kriszta
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nekem tegnap sikerült vennem tönköly korpát, először sütöttem vele, és nagyon szép lett a kenyér. Tönköly lisztet is használok, ahogy Napocska. Én még rakok a cuccok közé egy csipet aszkorbin savat (C-vitamin), ezt gyógyszertárban veszem. Nem szívesen adják, de egy kolléganőm szomjédja patikus, és ad. Az aszkorbin savtól szép levegős lesz a kenyér, és tartósítóként is működik, nem lehet a kenyér ízén érezni.
 

lizzi

Őstag
örülök,hogy ízlik a kenyerem vagyis a receptem szerint készült kenyér:)
még csak most 1 órája van netem és rengeteg dolgot be kell pótolnom ,de megígérem ,hogy írok még recepteket,ha jók lesztek:):)
 
Oldal tetejére