Reggeli utáni magas cukrok

Zsu77

Új tag
Növényke! Ugye láttad a Macskafogót? (Mármint a rajzfilmet...)
Idézem:
"Safranek: Jelentés a keresett személyről, uram. Cincinatus több száz éve halott, történelmi alak, akit miután visszavonult a közéletből, az eke mellől hívtak vissza a szenátusba. Mint az közismert.
Mr. Tájfel: Közismert? Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb.
Safranek: Jaj, ne... a jelenést szórul szóra a Tudományos Cso... íaaajj!"
:mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Szóval akkor hogy is van ez... :rolleyes::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ne aggódj,nekem is csak azért ismerős,mert gyerekkoromban ez volt az,amit nem szerettem!(most már ízlik,de most meg ugye...nem tartozik a fogyasztandó dolgaim közé)
A tejbegrízt pedig kifejezetten utáltam kakaóporral,de ha csak cuki és fahéj volt rajta,akkor jöhetett,de akkor is csak kevés belőle,vagyis inkább úgy mondanám,hogy nagyon szerettem a tejbegrízes fahéjas cukrot...:mrgreen:
Egyébiránt pedig...
bocsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!:D;)
Mr.Tejföl?!?:shock:
 

blaci

Őstag
Ne aggódj,nekem is csak azért ismerős,mert gyerekkoromban ez volt az,amit nem szerettem!(most már ízlik,de most meg ugye...nem tartozik a fogyasztandó dolgaim közé)
A tejbegrízt pedig kifejezetten utáltam kakaóporral,de ha csak cuki és fahéj volt rajta,akkor jöhetett,de akkor is csak kevés belőle,vagyis inkább úgy mondanám,hogy nagyon szerettem a tejbegrízes fahéjas cukrot...:mrgreen:
Egyébiránt pedig...
bocsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!:D;)
Mr.Tejföl?!?:shock:

Meg van bocsájtva...;):D (Egyébként csak viccőtem ám...):rolleyes:
Mondjuk ezek szerint a Lúdas Matyit is ismered! Azt már nem merted megkockáztatni...

"Mr.Tejföl?!?"
Lesz, ne félj, jó hogy mondod már éppen kezdtem feledni...;):D
Úgy látom mégsem ismered a fentnevezett mesét, ill. a tanulságot.
:mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Nem tapasztaltam ilyesmit. Egy kávéskanállal keverünk a tejbe, lehet 1-2 gramm összesen.
Igenigen, kb 1-2gr lehet egy kanálka macikávében a cukor (cukor és maláta). Egyáltalán nem édes... Én vízzel iszom és teszek bele egy picike kávétejszínt, így igen CH szegény a bögre macikávém.

Laci, ez az idézet nagyon jóóóóóó :D Fejből nyomod?
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Én meg annyiszor kerestem gyerekeknek adható kávét, de sehol se volt a polcon. Most viszont remek aromájú koffeinmentes kávéra leletem. Mondjuk a gyerkőcöknek még nem készítettem.
A koffeinmentes kávéról sok olyat olvastam, hogy a túl sokszori pörköléssel veszíti el a koffeintartalmát, ami ugye a rákkeltő hatását erősíti, tehát nem túl egészséges. Amit itt írtak mások is, a sima cikóriakávé való a gyerekeknek, ilyet nagyon sok helyen árulnak és sokféle is van belőle, abban nincs maláta sem (az tök olyan, mint a sima instant kávé).
 

dg

Őstag
A koffeinmentes kávéról sok olyat olvastam, hogy a túl sokszori pörköléssel veszíti el a koffeintartalmát, ami ugye a rákkeltő hatását erősíti, tehát nem túl egészséges. Amit itt írtak mások is, a sima cikóriakávé való a gyerekeknek, ilyet nagyon sok helyen árulnak és sokféle is van belőle, abban nincs maláta sem (az tök olyan, mint a sima instant kávé).


Akkor még jó, hogy eddig nem adtam nekik. Ezután már nem is fogok. Mondjatok már egy üzletet, ahol a macit árulják! Én sosem látom.
 

Zsu77

Új tag
Meg van bocsájtva...;):D (Egyébként csak viccőtem ám...):rolleyes:
Mondjuk ezek szerint a Lúdas Matyit is ismered! Azt már nem merted megkockáztatni...

"Mr.Tejföl?!?"
Lesz, ne félj, jó hogy mondod már éppen kezdtem feledni...;):D
Úgy látom mégsem ismered a fentnevezett mesét, ill. a tanulságot.
:mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

De!Csak mondjuk én leszek a Lúdas Matyinka!:D

De azé jó,hogy csak viccőltél,mert már egészen meg is ijedettem!:D
 

Zsu77

Új tag
Igenigen, kb 1-2gr lehet egy kanálka macikávében a cukor (cukor és maláta). Egyáltalán nem édes... Én vízzel iszom és teszek bele egy picike kávétejszínt, így igen CH szegény a bögre macikávém.

Laci, ez az idézet nagyon jóóóóóó :D Fejből nyomod?

Vízzel?!No,hát lehet,nem mondok le róla mégsem.És milyen úgy?Nem túl vízízű?
 

Zsu77

Új tag
A koffeinmentes kávéról sok olyat olvastam, hogy a túl sokszori pörköléssel veszíti el a koffeintartalmát, ami ugye a rákkeltő hatását erősíti, tehát nem túl egészséges. Amit itt írtak mások is, a sima cikóriakávé való a gyerekeknek, ilyet nagyon sok helyen árulnak és sokféle is van belőle, abban nincs maláta sem (az tök olyan, mint a sima instant kávé).

Igen,én is úgy hallottam,hogy a koffeinmentes,az nem igazán gyerekek számára való!De a macikávé nagyon klasz!:D
 

Zsu77

Új tag
Köszi, Zsu! Végre megoldódott egy nagy rejtély, ami azóta él bennem, mióta Molli először leírta a maci kávét. :D
Mert valahányszor gyerekkávét kerestem, mindig a cukrozott 3 in 1 kávékba botlottam. Brrr...

Nem csak brrr...,hanem pénzhúzás szülőtől: "ó,legyél olyan,mint apa!"Bleee...Macikakávé!Na az igen!;):)
 

blaci

Őstag
Laci, ez az idézet nagyon jóóóóóó :D Fejből nyomod?

:oops::oops::oops::roll::roll::roll:;):D:D:D
Köszönöm Molli, kedves vagyol! Igen, a "közismert"-ről rögtön beugrott a jelenet a rajzfilmből, de azért így szóról-szóra nem tudtam volna idézni...

...mert ugye klasszikusokat idézni is csak pontosan, szépen...;):D
Üdv.,
Laci
 

blaci

Őstag
De!Csak mondjuk én leszek a Lúdas Matyinka!:D

De azé jó,hogy csak viccőltél,mert már egészen meg is ijedettem!:D

Na, és mit akarsz nékem háromszor visszaadni?!:rolleyes::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Ugye erre gondoltál te is...

Azért ijedezni nem kellett volna, nem vagyok én olyan...meg különben sem szoktam túmenni a finomság határán...amint ez köztudott!:rolleyes::mrgreen:
Üdv.,
Laci ...aki ráijesztett Növénykére...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Ui.: Használati utasítás: Ha az üzenetemben látod a kedvenc smile-m, szóval ezt itt ni: :mrgreen:
...akkor nem kell komolyan venni, megijedni meg pláne nem...
...ha viszont nincs ott, így:
...na, akkor komoly vagyok mint egy vakbélműtét...
:mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen: :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
kíváncsi vagyok milyen íze van, biztos finom, engem tejbegrízzel tömtek gyerekkoromba kakaóporral jól megszórva. Na, arra határozottan emlékszem...jó is volt az.:rolleyes::mrgreen:
Üdv.,
Laci
Akkor te szerintem a gyerekkorodra nosztalgiázol a kakaós-tejfölös palacsinta töltelékkel.
Ez így, csak most jutott eszembe, hogy én mindjárt egyezkedtem veled, hogy nekem fahéjas-tejfölöset tőccsél. Ugyanis nekem a gyerekkori kedvencem a fahéjas tejbegríz volt.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem csak brrr...,hanem pénzhúzás szülőtől: "ó,legyél olyan,mint apa!"Bleee...Macikakávé!Na az igen!;):)
Most már nagyon vágyom a macikávéra, én már nem is emlékszem az ízére, de a doboza az azonnal beugrott. Jó lesz nosztalgiázni.

Én kisiskolás koromban egy nénihez mentem iskola után, ott tanultam, és akkor mentem haza, amikor a szüleim is hazaértek. Na ott a néninél ittam mindig cikóriából készült koffeinmentes kávét. Imádtam, nagyon finom volt, de azt valami semleges dobozból vette ki, és ha jól emlékszem, tabletta formája volt, és kávéfőzőbe tette. A szűrőt nem töltötte ki, de átfőzés után szinte beleduzzadt.
Hátha vannak itt idősebbek, akik erre emlékeznek, és leírják mi volt az.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Most már nagyon vágyom a macikávéra, én már nem is emlékszem az ízére, de a doboza az azonnal beugrott. Jó lesz nosztalgiázni.

Én kisiskolás koromban egy nénihez mentem iskola után, ott tanultam, és akkor mentem haza, amikor a szüleim is hazaértek. Na ott a néninél ittam mindig cikóriából készült koffeinmentes kávét. Imádtam, nagyon finom volt, de azt valami semleges dobozból vette ki, és ha jól emlékszem, tabletta formája volt, és kávéfőzőbe tette. A szűrőt nem töltötte ki, de átfőzés után szinte beleduzzadt.
Hátha vannak itt idősebbek, akik erre emlékeznek, és leírják mi volt az.
Ma már van sima instant cikória kávé, dettó olyan, mint a nescafé...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ma már van sima instant cikória kávé, dettó olyan, mint a nescafé...
Ezek azok, amit Napocska is említett? Olyanokat én is láttam a DM-ben, de soha nem gondoltam, hogy meg kéne próbálni.

Közben eszembe jutott, hogy én a malátától azért tartottam, mert tudom, hogy a barnának nevezett, de nem barna kenyeret azzal színezik, és tapasztalatom is az, hogy megdobja a cukimat a mindenféle színezék. Ugyanilyen színezék a karamell. Ezek ugye az ártalmatlan színezékek közé tartoznak, csak nekünk kell vigyázni a cuki miatt.

(És akkor már lassan vissza is kanyarodtunk a topik címéhez)
 
Oldal tetejére