Reggeli utáni magas cukrok

borka

Őstag
Most már nagyon vágyom a macikávéra, én már nem is emlékszem az ízére, de a doboza az azonnal beugrott. Jó lesz nosztalgiázni.

Én kisiskolás koromban egy nénihez mentem iskola után, ott tanultam, és akkor mentem haza, amikor a szüleim is hazaértek. Na ott a néninél ittam mindig cikóriából készült koffeinmentes kávét. Imádtam, nagyon finom volt, de azt valami semleges dobozból vette ki, és ha jól emlékszem, tabletta formája volt, és kávéfőzőbe tette. A szűrőt nem töltötte ki, de átfőzés után szinte beleduzzadt.
Hátha vannak itt idősebbek, akik erre emlékeznek, és leírják mi volt az.

http://www.terebess.hu/tiszaorveny/zoldseg/cikoria.html
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Gondoltam, bejelentkezem, mert változás állt be a reggeli magas cukrokat tekintve (reggeli utániak...). Szóval 2 hónapja hagytam abba a szoptatást, mostanra visszaállt normálisra a ciklusom is, teljesen elment a tejem is végre és meglepődve tapasztaltam, hogy nagyjából rend lett a cukraimban is. Eltűnt a reggeli utáni iszonyú cukoremelkedés és a deles durva hipó konszolidálódott, azért kell ennem 11 körül, de elég egy pohár cukros tea pl. A reggeli utáni magas cukrok szinte teljesen eltűntek, csak akkor emelkedik meg, ha 7 fölötti cukorral reggelizem. De akkor is csak 8-9-ig, pedig mostmár visszatettem a reggelimbe a tejeskávét (tudjátok, már a macikávét sem tudtam meginni, pedig vízzel csináltam, de kb 1gr cukor van a macikávéban), tehát 1.5 deci tejet iszom a reggelihez. 3 napja elfogyott az édesítőszer és tettem pici cukrot bele és semmit sem csinált a cukrommal, szóval ez a reggeli cukorérzékenységem (tejcukorra is) elmúlt.

Lényeg a lényeg, jól sejtettük itt többekkel, hormonális oka volt a reggeli utáni emelkedésemnek, méghozzá egyértelmű oka: a szoptatás és előtte a terhesség. Hállelúja!
 

dg

Őstag
Gondoltam, bejelentkezem, mert változás állt be a reggeli magas cukrokat tekintve (reggeli utániak...). Szóval 2 hónapja hagytam abba a szoptatást, mostanra visszaállt normálisra a ciklusom is, teljesen elment a tejem is végre és meglepődve tapasztaltam, hogy nagyjából rend lett a cukraimban is. Eltűnt a reggeli utáni iszonyú cukoremelkedés és a deles durva hipó konszolidálódott, azért kell ennem 11 körül, de elég egy pohár cukros tea pl. A reggeli utáni magas cukrok szinte teljesen eltűntek, csak akkor emelkedik meg, ha 7 fölötti cukorral reggelizem. De akkor is csak 8-9-ig, pedig mostmár visszatettem a reggelimbe a tejeskávét (tudjátok, már a macikávét sem tudtam meginni, pedig vízzel csináltam, de kb 1gr cukor van a macikávéban), tehát 1.5 deci tejet iszom a reggelihez. 3 napja elfogyott az édesítőszer és tettem pici cukrot bele és semmit sem csinált a cukrommal, szóval ez a reggeli cukorérzékenységem (tejcukorra is) elmúlt.

Lényeg a lényeg, jól sejtettük itt többekkel, hormonális oka volt a reggeli utáni emelkedésemnek, méghozzá egyértelmű oka: a szoptatás és előtte a terhesség. Hállelúja!


Örömmel olvasom! S tanulságos is, sok kismama, leendő anyuka hasznára lehet.
Nálunk most az a helyzet, hogy az ovi megkezdéséig voltak jók a reggeli cukik, most emelkedettebbek a reggelit követő értékek, s bizony nem tudom semmi másra sem fogni, mint hogy a lányom izgalomban van ovodába készülődéskor (a kellemes felpörgésre, élményvárásra gondolok). Ráadásul volt, hogy beteg is volt, úgyhogy azt gondolom, az amúgy is legnehezebben uralható (nálunk legalább is) reggeli utáni értékekben mutatkoznak meg ezek a tényezők.
 

ildiko40

Új tag
Én 43éves vagyok és 2 tipusú cukorbeteg. Voltam diabetológusnál mert 18.5 volt néhaány napja.1 hónap mulva kaptam időpontot de ma már 20.1 volt amikor mértem.Nem vagyok inzulinos! Mit tegyek??? Nem vagyok járatos nagyon ebben a témában. Kell aggódnom???köszi a segítséget:)) ildiko40
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én 43éves vagyok és 2 tipusú cukorbeteg. Voltam diabetológusnál mert 18.5 volt néhaány napja.1 hónap mulva kaptam időpontot de ma már 20.1 volt amikor mértem.Nem vagyok inzulinos! Mit tegyek??? Nem vagyok járatos nagyon ebben a témában. Kell aggódnom???köszi a segítséget:)) ildiko40
Igenis meg nem is, már ami az aggódást illeti.

Nagy valószínűséggel neked már szükséged van inzulinra a tabletta mellett, persze ezt nem tudod megoldani, ha a doktor csak 1 hónappal későbbre adott időpontot.

Ha van lehetőséged (akár háziorvosi beutalóval), akkor keress egy másik diabetológust, aki átnézi a naplódat, és felelősséggel dönt a továbbiakról.

Addig pedig próbáld csökkenteni a CH-t, hogy ne terheld a szervezetedet a magas cukorral.
 

tímeácska

Őstag
Igenis meg nem is, már ami az aggódást illeti.

Nagy valószínűséggel neked már szükséged van inzulinra a tabletta mellett, persze ezt nem tudod megoldani, ha a doktor csak 1 hónappal későbbre adott időpontot.

Ha van lehetőséged (akár háziorvosi beutalóval), akkor keress egy másik diabetológust, aki átnézi a naplódat, és felelősséggel dönt a továbbiakról.

Addig pedig próbáld csökkenteni a CH-t, hogy ne terheld a szervezetedet a magas cukorral.

Addig is, amíg másik orvost nem kerítesz, esetleg az eddigi dokihoz vissza nem mész, javasolnám a vizelet-aceton vizsgálatát! Gyógyszertárban is lehet venni ilyen vizelet-reagens tesztcsíkot, pl. ezen a néven is fut ilyen célra alkalmas stix: "Vizelet tesztcsík CYBOW 5 100 db/doboz , 1300 Ft körül kapható, és alkalmas a vizelet fehérje, PH, cukor, ketontest és vér kimutatására. Nem drága (relatíve nem drága...) és a 100 db jó ideig elég...
Ha aceton/keton/ kimutatható a vizeletben, akkor már nem ajánlott kivárni az 1 hónapot a következő kontrollig! Akár ügyeletre is el lehet menni (ha esetleg hétvégén jelenne meg a keton a vizeletben...), ugyanis, az aceton-vizelés a sürgősségi ellátást indokolja!
Szorítok Neked, hogy minden rendben legyen! Kérlek, jelentkezz, ha voltál orvosnál! Kíváncsi vagyok (én is, meg sokan itt még a fórumon...;))!
 

ildiko40

Új tag
Köszönöm!

Köszönöm Timeácska !!!! :D meg próbálom mindenképp a vizelet tesztcsíkot.Diétázom erősen, például kenyeret egyáltalán nem eszem csak naponta 2 db. zsömlét.tésztát sem eszem csak krumplit főve. sülteket nem eszem, tényleg csak zöldséget és nagyon kevés csirke mellet párolva.mégis 16-20 között van a cukrom. reggel éh gy. 13.5-14.4 körül van. na nem panaszkodom:D csak nagyon ismeretlen ez a téma. de ezen az oldalon sokat megtudtam és ezt köszönöm. neked kifejezetten hálás vagyok amiért tanácsot adtál és a jókívánságot is.Legyen szép napod!!!!
 

tímeácska

Őstag
Köszönöm Timeácska !!!! :D meg próbálom mindenképp a vizelet tesztcsíkot.Diétázom erősen, például kenyeret egyáltalán nem eszem csak naponta 2 db. zsömlét.tésztát sem eszem csak krumplit főve. sülteket nem eszem, tényleg csak zöldséget és nagyon kevés csirke mellet párolva.mégis 16-20 között van a cukrom. reggel éh gy. 13.5-14.4 körül van. na nem panaszkodom:D csak nagyon ismeretlen ez a téma. de ezen az oldalon sokat megtudtam és ezt köszönöm. neked kifejezetten hálás vagyok amiért tanácsot adtál és a jókívánságot is.Legyen szép napod!!!!

Ajjaj... Nekem nem nagyon tetszenek ezek az éhgyomros 13-14 mmol/l körüli értékek, meg a napközben mért 16-20-as cukraid... Ha tudsz, még a napokban menjél el orvoshoz! Itt most már elsősorban nem az "alapos, megbízható diabetológus" orvos találása a lényeg, hanem a sürgős ellátás... Erre pl. (egyelőre) teljesen elegendő mondjuk egy bel. sürgősségi ellátó osztály, vagy belgyógyászat is, ha nincs külön diabetológia osztály Nálatok! Aztán, ha az akut problémát (magas cukrok) sikerült megoldani (pl. inzulin bevezetése), na akkor el lehet kezdeni keríteni egy megbízható, segítőkész diab dokit. De addig is a legsürgősebb a cukik rendezése mielőbb, nehogy komolyabb baj legyen (diabeteses ketoacidozis -DKA-, kóma...)!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszönöm Timeácska !!!! :D meg próbálom mindenképp a vizelet tesztcsíkot.Diétázom erősen, például kenyeret egyáltalán nem eszem csak naponta 2 db. zsömlét.tésztát sem eszem csak krumplit főve. sülteket nem eszem, tényleg csak zöldséget és nagyon kevés csirke mellet párolva.mégis 16-20 között van a cukrom. reggel éh gy. 13.5-14.4 körül van. na nem panaszkodom:D csak nagyon ismeretlen ez a téma. de ezen az oldalon sokat megtudtam és ezt köszönöm. neked kifejezetten hálás vagyok amiért tanácsot adtál és a jókívánságot is.Legyen szép napod!!!!

Hát ez tényleg eléggé figyelemfelkeltő. Ettől kevesebbet enni már tényleg nem célszeű, mert kell az engergia a szervezetnek, azonban inzulin híján pont a szénhidrátok nem épülnek be, és túlsúlyba kerül a fehérje és zsír. (Eltolódik az arány). Így még a gyógyszer is hatástalan, hiszen annak az a feladata, hogy az inzulint (akár a szervezet által termelt, akár kívülről bejuttatott) bejuttassa a sejtekbe.

Fogytál is? Mert akkor "éhezik" a szervezeted. Tényleg azonnal orvoshoz kell menni.
 

ildiko40

Új tag
Sziasztok mindenki:)Hát nem nagyon fogyok mindössze fél kg. Egyedűl nevelem 2 gyermekem albérletbe és sajnos nem adottak a lehetőségek semmilyen fogyáshoz segítő dolgokhoz, de tényleg keveset eszem és abszolút diétázom. Nem értem miért nem használ? almaecetet iszom minden evés előtt mert azt olvastam az segít.Edzeni sajnos nem birok mert nagyon hamar szúr a melkasom, de sétálok gyakran.74 kg. vagyok és ez nagyon sok!nekem legalábbis.Ha tud valaki valami nagyon olcsó ötletet nagyon megköszönném. :)))
 

ildiko40

Új tag
Az igazság az, hogy nem vagyok különösen rosszúl ezekkel az értékekkel, csak nagyon nagyon fáradt és és állandóan álmos.A fejfájásom már 28 éve tart ezzel már eggyütt élek.Nagyon sokat voltam már orvosnál de sajnos csak szóban tudok igazán hálás lenni(ha értitek mire gondolok?) és hát ezt nem nagyon értékelik sok helyen, ami szomorú de tény!Régen elfogadtam, hogy így nem igazán foglalkoznak velem. De nem bántom a dokikat, mert mi lenne velünk nélkülük? hiszem hogy van kivétel is:)
 

tímeácska

Őstag
Az igazság az, hogy nem vagyok különösen rosszúl ezekkel az értékekkel, csak nagyon nagyon fáradt és és állandóan álmos.A fejfájásom már 28 éve tart ezzel már eggyütt élek.

Sajnos, ez a fáradtság és álmosság lehet a magas cukroktól! Nem "úgy" van rosszul az ember a magas cukiktól, mint egy gyomorrontástól! Hanem pontosan az általad említett tünetek a jellemzők... Plusz a kínzó (vagy feltűnő) szomjúság érzet, és a sokat pisilés... Ez jelentheti azt is, hogy akár éjjel is fel kel az ember inni-pisilni, holott, eddig nem volt rá ez jellemző. Vigyázat! A mostani meleg időjárás becsapós lehet! Most pontosan a melegre rá tudja fogni az ember az emelkedett folyadék fogyasztását, és ebből kifolyólag a gyakoribb illemhely látogatást is...
Ilyankor viszont elengedhetetlen nem szem előtt tartani a magas vércukrokat! Ildikó, a Te esetedben valóban magasak az értékek, folyadék fogyasztás többlet ide vagy oda!



Nagyon sokat voltam már orvosnál de sajnos csak szóban tudok igazán hálás lenni(ha értitek mire gondolok?) és hát ezt nem nagyon értékelik sok helyen, ami szomorú de tény!Régen elfogadtam, hogy így nem igazán foglalkoznak velem. De nem bántom a dokikat, mert mi lenne velünk nélkülük? hiszem hogy van kivétel is:)

Értem mire gondolsz...;)Viszont, nem értek Veled egyet, ne haragudj! Itt most a Te egészségedről van szó!!! Mint írtad, egyedül neveled 2 kisgyermekedet, albérletben! Nos, akkor Ő miattuk tessék elmenni orvoshoz, és kivizsgáltatni Magadat! És ez a kivizsgáltatás NEM A PÉNZEN múlik! Ha ilyen helyre jártál eddig, ahol "csak" plusz pénzért (...) törődnek az emberrel, akkor ÉPPEN IDEJE!!! másik helyet, másik orvost keríteni! De SÜRGŐSEN!!! És, a hálapénz jelenleg kis hazánkban tiltott dolog... Az az orvos, aki ennek ellenére sem foglalkozik egy ilyen súlyos betegséggel, elmehet a sunyiba! De a Te egészséged ennél gondolom jóval többet ér Neked, ugye?!
Nos, akkor mi a teendő még a héten, kedves Ildikó?! ;):cool:
 

borka

Őstag
Szia Ildikó !

Jó lenne,ha meg írnád,hogy melyik régióban laksz,mert hátha tudna valai normálisabb orvost ajánlani.
Ahogy Tímeácska is írta a gyermekeidnek tartozol azzal,hogy vigyázol az egészségedre.
Nem szabad beletörődni a majd-ba.
 

poe

Őstag
Az igazság az, hogy nem vagyok különösen rosszúl ezekkel az értékekkel, csak nagyon nagyon fáradt és és állandóan álmos.
Szia Ildikó!

Ahhoz hogy nagyon rosszul legyél hosszú idő kell... Azonban a diab alattomos. Most "elvagy" ezekkel az értékekkel, elviseled. De pár év múltán emmiatt előjöhetnek a szövődmények, amik nagyon komolyak is lehetnek (vakság, dialízis, amputáció stb). ÉS most egyáltalán nem ijesztgetni akarlak, sajnos ezekkel számolnunk kell. Ezért kell mindent megtennünk, hogy csökkentsük a szövődmények kialakulásának az esélyét, azzal hogy normoglikémiás tartományban tartjuk a vércukorszintünket.
Szóval ne törődj bele, érd el, hogy a doki vegyen komolyan és átalakíítsa a kezelésedet Ha a jelenlegi nem hajlandó rá, akkor egy másik...
Ja, és ilyen vc értékekkel eszedbe se jusson sportolni, csak ront a helyzeten...
 
Oldal tetejére