TB támogatás

ferta

Új tag
Sziasztok!
Aránylag újak vagyonk a cukorbetegségben. Lányunkról 2005 szeptemberében derült ki, hogy cukorbeteg. Idén múlt 11 éves.

Budapesten lakunk.

Előszőr napi 2 alkalommal Mixtard 30 izulint kapott, majd idén szeptemberben 2x M30 1xActrapid. Decemberben állunk át 5x-i inzulinra.
A cukorbetegségre rájött az idén októberben megállapított lisztérzékenység.

Az új TB rendszer bevezetéseként a háziorvosunk kapott egy levelet, mely szerint a Mixtard 30 inzulint a továbbiakban nem fogják nekünk támogatni, helyette a HUMULIN inzulint javasolják.

Aztán érkezett egy értesítés, mely szerint a hamarosan megérkező, új, chip alapú közgyógy-kártyát hamarosan küldik. Az ezzel igénybevehető támogatás havi 6.000 Ft. (Lisztérzékenység még nem lett bejelentve nekik.)

Én arról érdeklődnék, hogy más is kapott ilyen értesítést?
Mi a különbség a Mixtard30 és a Humulin30 között?
Mi ez a 6.000 Ft. Ebből kell majd az inzulint és a csíkokat is megvenni? Egyáltalán hogyan működik ez az egész?

Nem értem a támogatási rendszert.
Mi a különbség a közgyógyra felírt és az EÜ receptre felírt gyógyszerek között?
Általános receptre fel lehet írni tesztcsíkot? Ha igen ez csak a D-contra igaz, vagy más Accuchek, DS-1 csíkokra is igaz?
Egyáltalán milyen támogatás jár az inzulinon, a jelenleg havi két doboz tesztcsíkon, emelt családi pótlékon kívül?

Remélem ez nem túl sok kérdés, de nincs összhang a diabéteszes orvosunk, háziorvosunk, gyógyszerészünk válaszai között, rendesen megzavartak minket.

Kösönöm előre is a segítséget.

ferta
 
Szia!

Én még nem kaptam meg az új közgyógyot, de úgy tudom, van egy fix összeg a tartós betegséghez használt dolgokra, és ezenfelül jár valamennyi keret más gyógyszerekre, pl megfázás esetére.
Az inzulinnak jelenleg nincs köze a közgyógyhoz, mert EÜ-re kapjátok. Ez teljesen más. Nem függ a közgyógytól.
A Mixtardhoz nem tudok hozászólni :(
Nektek 5x-i inzulin mellett havi 3 doboz tesztcsík jár!!! De csak a szakorvos írhat fel ennyit!
A tesztcsík egyébként felírható általános vényre is. Így is jóval olcsóbb!
Más tesztcsíkok esetén azt hiszem a legolcsóbb tesztcsík 85%-ának árával támogatnak. (Ennek azért nézz utána)

Én így tudom.
 

szolnok

Új tag
Az OEp oldaláról kigyűjtöttem a jelenleg még érvényes tesztcsik adatokat, remélem nem rontottam el.

Indikáció : inzulin kezelésre szoruló diabetes mellitus
Felírási jogosultság : diabetológiai szakrendelés szakorvosa, a szakorvos javaslatára háziorvos
Megjegyzés : *napi kétszeri inzulinozás esetén 2 doboz, napi háromszori inzulinozás esetén 6 doboz, intenzifikált, regisztráltan napi minimum négyszeri inzulinozás esetén 9 doboz rendelhetõ 3 hóra
Tesztcsíkok forgalomban lévõ vércukorszintmérõkhöz:
C-Test 50 db/doboz Ár:2850, tám:2423,fizetsz:427Ft, Közgyreadható
Sensotron 50 db/doboz Ár:2850, tám:2423,fizetsz:427Ft "
Solatron 50 db/doboz Ár:2850, " "
Accutrend Sensor Glucose 50 db/dobozÁr:5495, tám:2493 fiz:3072, Kgyre nemadható
Check Mate Plus 50 db/doboz Ár:5120 tám: 2423, fiz:2697 Kgyre,nem adh.
Ascensia Elite 50 db/doboz (régi név: Elite)Ár:6193,tám:2423,fizet:3770 Ft,Kgyre.nem asd.
Ascenia Glucodisc 50 db/doboz (régi név: Esprit) Ár:3200,tám:2423,fizetsz:777 Ft, Kgyre nen ad.
AccuChek Active Glucose 50 db/doboz (régi név: Glucotrend Glucose Plus) :ÁR:3850,tám:2423, fizet:1427Ft, Kgyre nemad.
One Touch II. 50 db/doboz:ÁR:4823, tám:2423,fizet:2400Ft, Kgyre nem.
Personal GlucosTest 50db/doboz.Ár:2893,tám:2211, fizet:682Ft, Kgyre nem ad.
Acuhcek glucose 50 db/doboz Ár:3950,tám:2423, fizet:1527Ft,Kgyre nem ad.
BM-Test 1-44 RF 50 db/doboz Ár: " " " "
Glucotime 50 db/doboz Ár:2850, tám:2423 fizet:427 Ft, Kögyre igen
Omnitest Sensor 50 db/doboz Ár:3900, tám:2423 fizet.1477 Ft, Kgyre nem ad.
Personal Aktív Test 50 db/dobozÁr:2850, tám:2423, fizet:427 Ft Kgyre igen
Abbott MediSense Optium 50 db/doboz Ár:5700, tám:2423, fizet:3277Ft, Kgyre nem ad.
Tesztcsíkok már nem forgalomban lévõ vércukormérõkhöz
D-Test 50 db/doboz
Supreme 50 db/doboz
 

szolnok

Új tag
Ferta:

Az előzőekben elküldtem a tesztcsíkokról a kigyűjtött adataimat, szeretném hozzá tenni, hogy nem csak diabetológus írhatja fel őket, hanem a házi orvos is és eü rendelet alapján látod mennyi támogatás jár rá. Közgyógyra nem adhatók, csak az a néhány amihez oda írtam. Az eü rendelet alapján felírt, és közgyógy közt az a különbség, hogy a közgyra ingyen adják a gyógyszreket ezután is. / bár nem sokat /

Az inzulin napi 4 vagy többszöri szúrás esetén mindenkinek ingyenes /elvben, mert ezután már dobozdijjat is kell fizetnünk /
Egyébként néhány spec inzulin pl. Lantus és még egy pár kivételével a házi orvos is felírhat inzulint szakorvosi javaslat alapján, csak ugy mint teszt csikot és pen tűt is.

Hogy miért írták neked azt, hogy a Mixtardo30-t neked ezután nem támogatják, el nem tudom képzelni mer szerintem ilyen nincs.!
Nem irnak XY nak azért, hogy neki ezt a gyógyszert tovább nem támogatják, ilyen nincs.
A mixtard30 két inzulinból van összekeverve, egy gyors és egy hosszúhatású inzulinból. Az Ahtrapid közepes mintegy 4-6 órán át tartó hatású inzulin. Esetleg azt tudom elképzelni , hogy mivel az ahtrapid közepes hatású ezért javasolják mellé a Humulnt, bár az is kevert inzulin és van 20/80, 30/70, 40/60, keverési arányú van M jelzésű ez gondolom a mix, és van N jelzésű, nem írtad milyet kaptál.?

A másik amire gondolni tudok , hogy a Humulin olcsóbb és az orvos spórolni akar esetleg nagyon szorgalmasan teljesíteni akarja az Eü miniszter esztelen rendelkezéseit????? Bár az csakjanuártól él . Kérdezz rá nyugodtan ne lgy szívbajos.!
 

zsuzsa7cat

Új tag
Tényleg igaz, hogy januártól csak a területileg illetékes szakrendelésre lehet járni????
Ma voltam pajzsmirigy szakrendelésen egy olyan orvosnál, ahová már 12 éve járok, és ő mondta, hogy januártól lehet, hogy nem járhatok már hozzá, mert nem a II. kerületben lakom.

Ez lehetséges????
 

szolnok

Új tag
Ha valóban úgy lesz, ahogyan írod, akkorszerintem és remélem is, hogy ki tör a " paraszt- lázadás" mert megfosztanak minket a szabad orvos választástól, mi is több mint 5 éve járunk nem a területileg illetékes balfékhez, hanem a magunk választotta orvoshoz és kórházba, kontroll vizsgálatokra. :evil: [/quote]
 

bioszaky

Új tag
Kifizetem a 600 Ft-ot és ollé.
Méghogy felvigye a vérnyomásomat vmi kókler!? (annyi felkészületlen belgyógyász van, hogy...)
 

ferta

Új tag
Pár napig valamiért nem tudtam megnyitni a fórumot, de most már itt vagyok.

közben beszéltünk az orvossal, TB ügyintézővel is.

A 6.000 Ft, nem havonta, hanem évente jár. Ez az inzulinon és a csíkon felül van, ezzel az összeggel az egyéb gyógyszereket támogatják, amit esetleges más betegség, pl.: mandulagyulladás esetén írnak fel neki, ebből a pénzből meg lehet venni.

A Mixtard, meg a Humulin támogatásra meg az volt a válasz, hogy elnézést kérnek, semmi ilyesmiről szó sincs, csak a számítógép hibája miatt írtak ilyet.

A csíkoknak utánna néztünk, igen, három csík fog járni, ha az 5x-i inzulinra az átállás megtörtént.

Köszönöm a válaszokat, most már kicsit világosabb a dolog.

Üdvözlettel F. Tamás
 
Eribaby írta:
Én úgy tudom, hogy háziorvos szakorvosi javaslatra sem írhat fel havi 3 dobozt...
csak 1et, vagy 2-t,- azt nem tudom.
Nekem havi 3 dobozzal a háziorvos szokott felírni, a (pumpa miatt) külön OEP engedélyes plusz 3 dobozt általában a szakorvos, de volt már, hogy a háziorvos is szó nélkül felírta.
 

szolnok

Új tag
Nem értem hogyvan ez?
Illetve hogy lesz? érti valamelyikőtök?
Az orvos csak a legolcsóbb gyógyszert írhatja fel, mert megbüntetik.
Ha én ragaszkodom az évek óta szedett bevált de nem a legolcsóbb kategóriába tartozó gyógyszerhez nekem azt írásba kell adnom? és akkor engem illetve ezeket a gyógyszereket nem támogatja a TB? Elvagyok képedve akkor most a beállított /pl vérnyomásos szív stb /betegeket kezdik ujra állitgatni uristen ez tragédia, ha igy lesz. A férjem vérnyomását pl majd 15 évi cirkusz után végre 5 évvel ezelőtt belőtte egy kardiológus 4 féle gyógyszerrel azóta a 230/120 ról teljesen a normál sávban van.Ezek a gyógyszerek nem az olcsókból valók de azóta bizonságban érzi magát és én is. Érti valaki ezt??????????
 

bioszaky

Új tag
Pedig egyszerű. A minisztériumokban van néhány szakember, de nem sok. A politikusok (lassan a minisztériumi főosztályvezetők is azok) pedig nem szakik. Ahogy készül egy anyag és halad a vezetői fórumokon felfelé, egyre több "okosság" kerül bele, amit a képviselői egyéni indítványokkal még "jobbá" sikerül tenni. Na, erre rászabadul ez a potyautas ország, és ezért tovább módosítják a jogszabályt, míg olyan nem lesz, mint az adókedvezmények rendszere vagy a TB.
Sajnos a mai vezetőkel (színfüggetlenül, bár Molnár Lajos elvei jók!) teljesen reménytelen rendbeszedni azt az országot, ahol sikk adót csalni és nem kihasználni másokat élhetetlenség. Egyéni felelősség csak másoknál van. Az orvosok úgy tesznek, mintha felelősségteljesen dolgoznának, mi meg úgy teszünk, mintha ezért jól megfizetnénk őket. - a régi viccet átfordítva
Én abban reménykedek, hogy egyszer véletlenül jól állítják össze a jogszabályokat és nem módosítgatják havonta. Bár az egyéni felelősségvállalás nélkül ez is kevés.
 
szolnok írta:
Nem értem hogyvan ez?
Illetve hogy lesz? érti valamelyikőtök?
Az orvos csak a legolcsóbb gyógyszert írhatja fel, mert megbüntetik.
Ha én ragaszkodom az évek óta szedett bevált de nem a legolcsóbb kategóriába tartozó gyógyszerhez nekem azt írásba kell adnom? és akkor engem illetve ezeket a gyógyszereket nem támogatja a TB? Elvagyok képedve akkor most a beállított /pl vérnyomásos szív stb /betegeket kezdik ujra állitgatni uristen ez tragédia, ha igy lesz. A férjem vérnyomását pl majd 15 évi cirkusz után végre 5 évvel ezelőtt belőtte egy kardiológus 4 féle gyógyszerrel azóta a 230/120 ról teljesen a normál sávban van.Ezek a gyógyszerek nem az olcsókból valók de azóta bizonságban érzi magát és én is. Érti valaki ezt??????????
Szerintem ez tipikus esete annak, hogy a drágább gyógyszert kell felírni.
Azt viszont nem tudom, hogy erre elég indok-e az elmúlt évek kórtörténete, vagy ismét el kell végezni a beállítgatást :( Talán ez valamennyire az orvos "bátorságától" is függ.
 
Oldal tetejére