Tej a reggeli kávémba?

Frank

Új tag
Sziasztok,

Új vagyok itt. Végigolvasva néhány cikket, azt írják, hogy a reggel a kávéhozi fogyasztott tej sokkal jobban emeli a vércukor szintet, mint a délutáni.
Tudtok valami olyan "tejpótló" terméket ajánlani, ami nem emeli? Úgy hallottam, hogy az áruházakban kapható laktózmentes tej sem laktózmentes, hanem egy olyan enzim is van adagolva hozzá, ami a laktóz feldolgozását segíti (!)

Köszönöm
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok,

Új vagyok itt. Végigolvasva néhány cikket, azt írják, hogy a reggel a kávéhozi fogyasztott tej sokkal jobban emeli a vércukor szintet, mint a délutáni.
Tudtok valami olyan "tejpótló" terméket ajánlani, ami nem emeli? Úgy hallottam, hogy az áruházakban kapható laktózmentes tej sem laktózmentes, hanem egy olyan enzim is van adagolva hozzá, ami a laktóz feldolgozását segíti (!)

Köszönöm
Szia! A laktózmentes tej azt jelenti, hogy egy hozzáadott enzim (laktáz) lebontja azt a laktózt, amelyet az arra érzékenyek szervezete nem tud. A vércukrot azért emeli a tej, mert a benne található szénhidrát nagyon gyorsan szívódik fel, hirtelen emeli meg a VC-t, tehát magas a glikémiás indexe.
Amivel próbálkozhatsz helyette, az a mandulatej, ill. kókusztej, ezekben alacsony a CH tartalom és a GI-jük is.
 

borka

Őstag
Sziasztok,

Új vagyok itt. Végigolvasva néhány cikket, azt írják, hogy a reggel a kávéhozi fogyasztott tej sokkal jobban emeli a vércukor szintet, mint a délutáni.
Tudtok valami olyan "tejpótló" terméket ajánlani, ami nem emeli? Úgy hallottam, hogy az áruházakban kapható laktózmentes tej sem laktózmentes, hanem egy olyan enzim is van adagolva hozzá, ami a laktóz feldolgozását segíti (!)

Köszönöm
Annyival egészíteném ki Krisz válaszát, hogy a tejszín is megfelelő volna a reggeli kávéba, mivel zsíros és az lassítja a felszívódást. Természetesen a cukormentes.
 
Oldal tetejére