Terhességi cukorbetegség

Sziasztok Fórumozók! Nem vagyok 1-es típusú cukorbeteg, de az orvosom figyelmeztetett, hogy figyeljek oda, és mérjem rendszeresen a cukrom. Milyen időközönként kell vagy érdemes? Tudnátok ajánlani vércukormérőt? Mik a szempontok a kiválasztásnál?
 
Ne aggódj! Nem tudom hanyadik hétben vagy, de a 28. hét környékén lesz egy terheléses vércukorvizsgálat. Ha ott rossz eredmény születik, az orvosod úgyis intézkedik. Nekem volt hasonló problémám. Én nem figyeltem oda korábban, és csak a terhelésesen jött elő. Szóval neked azt javaslom, hogy mérd meg, de tényleg nem kell rendszeresen. Viszont sosem baj, ha van otthon vércukormérőd. Főleg, ha megnyugtat.
 
Szerencsére problémamentesen zajlott le a terhességem, de az egyik barátnőmnél sajnos kialakult a GDM. Érdemes a nőgyógyászoddal konzultálni, mert a rizikócsoportba eső terhesek esetében már a 16-20. hét között indokolt a szűrővizsgálat. Üdv, Judit
 

V_Kinga

Új tag
Sziasztok! Én is becsatlakoznék a témába, mert elkezdett aggasztani a dolog. Még nem voltam terhelésesen, de azért már most vennék inkább otthonra mérőt, mert sajnos volt a családban cukorbetegség, és jobb biztosra menni. Van valami tippetek, hogy melyiket érdemes? Köszi előre is a válaszokat! Kinga
 
Szia Kinga! Én Accu Cheket vettem még a terhességem alatt önellenőrzésre. Mivel jók voltak az értékeim, csak havi 1-2szer használtam, szerintem nem is kell többször, ha 7 alatt maradnak az értékeid. Viszont, ha ezt túllépik a mérési adatok, azonnal orvoshoz kell fordulni, a diétát meg szigorúan betartani, tehát a napi 200g szénhidrátnál többet nem nagyon lehet többet elfogyasztani. Üdv,Judit
 

V_Kinga

Új tag
Szia Kinga! Én Accu Cheket vettem még a terhességem alatt önellenőrzésre. Mivel jók voltak az értékeim, csak havi 1-2szer használtam, szerintem nem is kell többször, ha 7 alatt maradnak az értékeid. Viszont, ha ezt túllépik a mérési adatok, azonnal orvoshoz kell fordulni, a diétát meg szigorúan betartani, tehát a napi 200g szénhidrátnál többet nem nagyon lehet többet elfogyasztani. Üdv,Judit
Szia Judit! Nagyon köszi a válaszod! Megnéztem az Accu Chek honlapját, és az pl elég megnyugtató, hogy mindegyik készülékük megfelel az új ISO szabványnak. Babával meg nyilván nem kockáztatok.

Meg most egy csomó cikket olvastam terhes diéta témakörben, és régebben ugye hallottam azt a mondást, hogy a terhes kismama 2 helyett eszik, de igazából csak 300 kalória körüli a baba igénye, ezért ennél többet nem is szabadna elfogyasztani, ami mondjuk 3 banán... szóval, most próbálom a tuti, kalóriaszegény, de tápláló recepteket is begyűjteni. Van valakinek ilyen a tarsolyában? :) Köszi! Kinga
 

Nicky90

Új tag
Sziasztok, én 26 hetes terhes vagyok, sajnos szintén érintett a terhességi cukorbetegséggel. Nemrég tudtam meg...
Viszont találtam egy nagyon klasz dolgot, amivel úgy érzem, hogy ha egyedül indulok útnak valamerre, nem kell attól tartanom, hogy ha rosszul leszek, és esetleg nem tudom elmondani mi bajom, félrekezelnek vagy túl későn kezelnek és a babának valami baja lesz. Mit gondoltok erről? Én rendeltem egy ilyen karkötőt, ráírattam, hogy terhes vgayok ill. cukorbeteg. Nagyon sok jót olvastam róla, meg a Facebook oldaluk is elég jó. Pár nap és megjön a kakrötő, már nagyon várom :)
 

V_Kinga

Új tag
Sziasztok, én 26 hetes terhes vagyok, sajnos szintén érintett a terhességi cukorbetegséggel. Nemrég tudtam meg...
Viszont találtam egy nagyon klasz dolgot, amivel úgy érzem, hogy ha egyedül indulok útnak valamerre, nem kell attól tartanom, hogy ha rosszul leszek, és esetleg nem tudom elmondani mi bajom, félrekezelnek vagy túl későn kezelnek és a babának valami baja lesz. Mit gondoltok erről? Én rendeltem egy ilyen karkötőt, ráírattam, hogy terhes vgayok ill. cukorbeteg. Nagyon sok jót olvastam róla, meg a Facebook oldaluk is elég jó. Pár nap és megjön a kakrötő, már nagyon várom :)

Szia Nicky! Aw, nagyon sajnálom, hogy így alakult :(( Diétás étrendhez vannak recepteid? Szivesen küldök oldalakat, ha szükséged lenne rá! Nagyon hasznos megoldásnak tűnik ez a karkötő! Van esetleg képed róla, vagy a Facebook oldalt be tudod linkelni? Megérkezett már? :)
Üdv, Kinga
 

Nicky90

Új tag
Szia Nicky! Aw, nagyon sajnálom, hogy így alakult :(( Diétás étrendhez vannak recepteid? Szivesen küldök oldalakat, ha szükséged lenne rá! Nagyon hasznos megoldásnak tűnik ez a karkötő! Van esetleg képed róla, vagy a Facebook oldalt be tudod linkelni? Megérkezett már? :)
Üdv, Kinga

Szia,

köszi kedves tőled :) Igen, már megérkezett, és imádom :D , itt a weboldaluk: https://proid.hu
Persze Facebook oldalt is tudok neked linkelni: https://www.facebook.com/ProID.hu/
Nagyon nem bántam meg! A párom sokkal szívesebben enged el mostmár egyedül bárhová is, meg hát én is jobban biztonságban érzem magam, és a babát, nekem ez volt mindennél fontosabb. Recepteket már nézegettem, csak egy valamivel vagyok nagy gondba....iszonyatosan kívánom az édeset, és még nem tudom, hogyan fogjam vissza magam, persze a hízásom is jól megindult ennek örömére.....
 

V_Kinga

Új tag
Szia,

köszi kedves tőled :) Igen, már megérkezett, és imádom :D , itt a weboldaluk: https://proid.hu
Persze Facebook oldalt is tudok neked linkelni: https://www.facebook.com/ProID.hu/
Nagyon nem bántam meg! A párom sokkal szívesebben enged el mostmár egyedül bárhová is, meg hát én is jobban biztonságban érzem magam, és a babát, nekem ez volt mindennél fontosabb. Recepteket már nézegettem, csak egy valamivel vagyok nagy gondba....iszonyatosan kívánom az édeset, és még nem tudom, hogyan fogjam vissza magam, persze a hízásom is jól megindult ennek örömére.....

Szia Nicky!
Azta, ez elég jó kis cuccnak tűnik! Tökjó, hogy különböző színekben lehet választani belőle, esztétikus meg hasznos is. Én is megosztom az ismerőseimmel a tudást :)
Érthető, hogy kívánod az édeset, ez teljesen természetes :) próbálj magas kakaótartalmú étcsokoládékat keresni, étcsokiból meg kakaóporból (pl. Canderel!) lehet cukormenteset is kapni, illetve ha otthon készítesz sütit, cukor helyett használj eritritolt, mert szénhidrátmentes édesítő,ezért nem is befolyásolja az inzulintermelést. Így tudsz azért egészségesen nassolni, és nem megy fel a cukrod! Ja és a fehérlisztet helyettesítsd inkább zabliszttel, zabpehellyel.
 

edush

Új tag
Sziasztok Fórumozók! Nem vagyok 1-es típusú cukorbeteg, de az orvosom figyelmeztetett, hogy figyeljek oda, és mérjem rendszeresen a cukrom. Milyen időközönként kell vagy érdemes? Tudnátok ajánlani vércukormérőt? Mik a szempontok a kiválasztásnál?

Kedves Gabriella!

Úgy látom, hogy az egyik legfőbb kérdésedre nem kaptál választ. Bár azóta, lehet, be is szerezted a vércukormérőd. Legalábbis remélem, mert már szerintem abban a periódusban járhatsz, amelyben fontos a vércukormérés.
De ha még választottál, akkor én nyugodt szívvel az Accu-Chek Active-ot tudom ajánlani. Én azt használom jelenleg, és abszolút megbízhatóan mér. A kiválasztási szempontokra rátérve, engem két dolog győzött meg: a vércukormérő mellé adnak ujjbegyszúrót. Ez persze szintén nem nagy érdem, hiszem szinte mindegyik jobb mérőhöz adnak. Viszont a Softclix nagyon kíméletesen szúr. Nem kell kódolni!!! Ez korábban iszonyat nagy macera volt azoknál a készülékeknél, amiket kódolni kellett. Ugyan nem kapilláris, de talán arra neked nincs is szükséged, bár az is nagyon kényelmes tud lenni. Az esetleges használathoz azonban talán felesleges. És remélhetőleg nem alakul nálad cukorbetegség, hanem az elmúlik a terhességgel. Szóval visszatérve az Accu-Chek Active mérőre. Nagyon gyorsan mér. Jelzi, ha túl sok vagy túl kevés a minta. Én imádom. Te is fogod, ha még nem választottál másikat.
Elnézést, hogy ilyen későn válaszolok, csak éppen én is fórumoztam a témában, és gondoltam segítek, ha még szükség van rá.

edush
 
Kedves Gabriella!

Úgy látom, hogy az egyik legfőbb kérdésedre nem kaptál választ. Bár azóta, lehet, be is szerezted a vércukormérőd. Legalábbis remélem, mert már szerintem abban a periódusban járhatsz, amelyben fontos a vércukormérés.
De ha még választottál, akkor én nyugodt szívvel az Accu-Chek Active-ot tudom ajánlani. Én azt használom jelenleg, és abszolút megbízhatóan mér. A kiválasztási szempontokra rátérve, engem két dolog győzött meg: a vércukormérő mellé adnak ujjbegyszúrót. Ez persze szintén nem nagy érdem, hiszem szinte mindegyik jobb mérőhöz adnak. Viszont a Softclix nagyon kíméletesen szúr. Nem kell kódolni!!! Ez korábban iszonyat nagy macera volt azoknál a készülékeknél, amiket kódolni kellett. Ugyan nem kapilláris, de talán arra neked nincs is szükséged, bár az is nagyon kényelmes tud lenni. Az esetleges használathoz azonban talán felesleges. És remélhetőleg nem alakul nálad cukorbetegség, hanem az elmúlik a terhességgel. Szóval visszatérve az Accu-Chek Active mérőre. Nagyon gyorsan mér. Jelzi, ha túl sok vagy túl kevés a minta. Én imádom. Te is fogod, ha még nem választottál másikat.
Elnézést, hogy ilyen későn válaszolok, csak éppen én is fórumoztam a témában, és gondoltam segítek, ha még szükség van rá.

edush


Kedves edush!

Köszönöm a segítséget. Azóta persze, hogy választottam vércukormérőt. Végül nem Accu-Chek Active lett, hanem Accu-Chek Perfoma. Pont a kapilláris elv volt a döntő érv. Ez a felszívós technika nagyon-nagyon szuper. Tudom, hogy kicsit drágább, de egyáltalán nem bántam meg. Amúgy minden rendben a vércukrommal, szerencsére. Lassan érkezik is a trónörökös. :))

Üdv: Gabi
 

Krisztina81

Új tag
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék.
30 hetes kismama vagyok. 28.héten csináltak egy terheléses cukorvizsgálat ott, aminek az eredménye 8,1 lett. (határérték 7,9)
A dokim szerint nem kell vele foglalkoznom de figyeljek oda az étkezésre. Viszont a védőnők erősödtek, hogy igenis menjek el a Diabetológiára és ott megmondják majd hogyan tovább.
Elmentem... Ott kaptam egy Mary vércukormérők amivel minden nap kell mérnem a cukrom.
És itt kezdődik igazán a történet, mert feltünt hogy 2hét után ha nem eszem szénhidrátot és betartok mindent amit mondanak, akkor 7-8 körüli a cukrom evés után, viszont ha picit bűnözök (több gyümölcsöt eszem, vagy 1-2db kekszet megeszem) akkor meg normál a cukrom:5-6 körüli evés után.
Ezt megemlítettem egy b. Nőmnek, aki ápolóként dolgozik és adott kölcsönbe egy Accu-Chek vércukormérőt hogy azzal mérjem meg a cukrom,mert szerinte a mérő amit adtak nem jó.
Megtettem ... A különbség megdöbbentett, hogy a Mary mennyivel fölémér. (mellékelt képen látható) Ezt megemlítettem a diabetológusnak, akinek az volt a válasza ne kísérleteztek, hanem tartsam be az előírtakat, mert inzulinra fognak beutalni.
Kérdésem:
Járt már valaki így hozzám hasonlóan?
Tényleg ennyire eltérőenmérnek a vércukormérők?
Lehet nem is kellene ennyire szigorúan diétáznom, mert nem is vagyok cukros? (1kg-ot fogytam a 2 hetes diéta alatt. 200g/nap szénhidrát a megengedett a doki szerint)
Köszönöm a segítséget. CollageMaker_20181216_100505509.jpg
 

krisz_2011

Aktív tag
Kedves Krisztina!
Igen, a cukormérők között lehetnek különbségek, ezt a Fórumon a vércukormérőkről szóló csoportban is vissza tudod olvasni. Az értékek akkor összehasonlíthatók, ha ugyanakkor, lehetőleg ugyanabból a szúrásból méred. A Méry gépeire többen panaszkodtak (bár volt, akinek bejött), a One Touch Select Plus, ill. Accu-check készülékeket sokan szeretik. Mindemellett a diabetológusnak teljesen igaza van abban, hogy tartsd be az előírásokat. A terhelésesen mért 8,1 tényleg sok. Egyél 5-6x egy nap, egyszerre nem túl sokat. Válassz alacsony glikémiás indexű ételeket. Diétázz úgy, ahogyan tanácsolták.
 

Krisztina81

Új tag
Szia!
A mérés ugyanabból a szúrásból volt mérve, így lett ez az eredmény.
Azóta már kicserélték a mérőt és most már a valós értékeket kapom meg,amik hál' Isten mindegyik normális érték, ennek ellenére természetesen a diétát tartom.
Köszönöm a válaszod.
 
Oldal tetejére