tesztcsík 100%-os áron

mariann52

Új tag
Állitólag egy rendelet megváltoztatásánaK következtében, mert naponta 3xgyógyszert és 1x inzulint kell beadnom NEM VAGYOK cUKORBETEG!!!!!!!!
Az orvos nem irhat fel támogatással egy uj rendelet szerint teszcsikot amit eddig 1 dobozt 3 hóra kaptam, s nem irhat fel dobozdijra inzulint sem. Emiatt havonta 335o.- teszcsik, 55oo Ft 3 ampulla inzulin( ez is téritéses dij már ) a többi gyógyszert ugymint koleszterin, magas vérnyomás, stb. nem is számolom. Érthetetlen miért kellene betegebbnek lennem, hogy ne érezzem azt, hogy kirekesztett vagyok, s anyagilag jóval nagyobb terhet rónak emiatt rám.
 

misamaci

Aktív tag
Állitólag egy rendelet megváltoztatásánaK következtében, mert naponta 3xgyógyszert és 1x inzulint kell beadnom NEM VAGYOK cUKORBETEG!!!!!!!!
Az orvos nem irhat fel támogatással egy uj rendelet szerint teszcsikot amit eddig 1 dobozt 3 hóra kaptam, s nem irhat fel dobozdijra inzulint sem. Emiatt havonta 335o.- teszcsik, 55oo Ft 3 ampulla inzulin( ez is téritéses dij már ) a többi gyógyszert ugymint koleszterin, magas vérnyomás, stb. nem is számolom. Érthetetlen miért kellene betegebbnek lennem, hogy ne érezzem azt, hogy kirekesztett vagyok, s anyagilag jóval nagyobb terhet rónak emiatt rám.

Szia Mariann!
Megnéztem az OEP honlapon a most érvényes gyógyszertörzset .... hááát.
Az inzulinnal kapcsolatban úgy nézem, hogy félreinformáltak ... ugyanúgy felírható 100% támogatással, csak a felírás jogcíme változott meg (Normatív helyett Eu kiemelt-re kell írni, ha jól értelmezem a táblázatot).
A gyógyszertár sajnos a hibásan kitöltött vényt nem fogadhatja el (illetve, hogy nálad is, csak a normatív támogatásra járó 55% támogatással adhatja ki az inzulint) .... de szerintem azért tisztességesebb lett volna, ha azt mondják, hogy kérj egy új receptet az érvényes jogcímmel, mint hogy kifizettetik veled.
Az még előfordulhat, hogy a változtatás előtt írattad ki a receptet és azért volt rajta - az akkor még érvényes, de most már hibás - jogcím .... de akkor is inkább szóltak volna ....

A csíkot is mindjárt megnézem, mert a felírási jogcímek ott is változtak (3x-i és 4x-i inzulinadásnál biztosan), de újra meg kell néznem a táblázatot.

(Akit érdekel, az OEP honlapon a szakmai oldalak szekcióban vannak fent az érvényes táblázatok ... én is onnan szedem le)
 

misamaci

Aktív tag
Megnéztem a csíkot is.
Itt is több minden megváltozott:
augusztus 16-tól kizárólag a háziorvos írhatja fel, szakorvosi javaslat alapján!

A felírási jogcímek részben itt is változtak:
3 hónap kihordási időre felírható:
napi 2x-i inzulinadásnál, normatív jogcímen, 2 doboz (100 db)
napi 3x-i inzulinadásnál, EÜ.emelt jogcímen, 6 doboz (300 db)
napi 4x-i v több inzulinadásnál, EÜ.kiemelt jogcímen, 9 doboz (450 db)
írható fel, vényenként havi bontásban

Szóval az eddigi 1 (normatív) kategóriát itt is megbontották ... a támogatási összegek mindhárom esetben azonosak.

(Ha jóban vagy a szakorvosoddal, akkor a lehetőség adott ... ugye ne részletezzem :D)
 
Megnéztem a csíkot is.
Itt is több minden megváltozott:
augusztus 16-tól kizárólag a háziorvos írhatja fel, szakorvosi javaslat alapján!

A felírási jogcímek részben itt is változtak:
3 hónap kihordási időre felírható:
napi 2x-i inzulinadásnál, normatív jogcímen, 2 doboz (100 db)
napi 3x-i inzulinadásnál, EÜ.emelt jogcímen, 6 doboz (300 db)
napi 4x-i v több inzulinadásnál, EÜ.kiemelt jogcímen, 9 doboz (450 db)
írható fel, vényenként havi bontásban

Szóval az eddigi 1 (normatív) kategóriát itt is megbontották ... a támogatási összegek mindhárom esetben azonosak.

(Ha jóban vagy a szakorvosoddal, akkor a lehetőség adott ... ugye ne részletezzem :D)

misamacit azzal egészítem ki, hogy a 2, 6 vagy 9 doboz tesztcsík három hónapra szól. Ezután a szakorvos írásos javallata alapján mehetek a háziorvoshoz is a receptekért. Az írásos javallat egy évre szól, de a laborvizsgálatra továbbra is a szakorvos küldhet. A Hba1c ellenőrzés leggyakrabban 93 naponta lehet, tehát többször látnak az orvosok :D
 

flegmateo

Új tag
Nem hiszem el!

Kőkemény!
<hr style="" http:="" drinfo.hu="" forum="" images="" smilies="" icon_cool.gif="" border="0" alt="" title="Cool" smilieid="23" class="inlineimg">Új egészségügyi rendeletek:

SE segédeszközök!

A diabetológián már nem írhatnak fel tesztcsíkot, most már csak a háziorvosnak van erre jogosultsága...
Ha Pesten dolgozol oda jársz gondozóba, attól még vidékre kell leutaznod tesztcsíkot felíratni!!!
Ez még a kisebbik gond, mert a háziorvost megoldottam lett Pesten az is,
elmentem felíratni a tesztcsíkot, amiből 1 hónapra kapok 3-om dobozzal!!!
Mindig vennem kell még mellé, mert nekem nem elég a 3-om doboz medtronic pumpám van napi 4-5-ször mérek minimum.
Erre nézek mikor azt mondja a háziorvosom, hogy csak két dobozzal írhat fel mert ez az új jogszabály!!!
Ki találta EZT KI????!!!!!!
Ki volt az az okos az egészségügynél??? Biztos nincs diabetese......
Azt modta az orvosom járjak utána milyen tesztcsíkot érdemes használni.
Jelenleg D-cont personal activ tesztet használok, tud valaki esetleg valamit ajánlani?
Mert vény nélkül 3000 Ft.- 1 doboz az meg nem olcsó szerintem
Még meg kérdezték tőlem, hogy a pumpa nem méri a cukrot????:grin: De mondom igen, csak 2-3 napig jó és az 9000 Ft.-
Senki nincs képben ezzel kapcsolatban.......:sad:
 

borka

Őstag
Kőkemény!

<HR class=inlineimg title=Cool smilieid="23" alt="" border="0" icon_cool.gif="" smilies="" images="" forum="" drinfo.hu="" http:="">Új egészségügyi rendeletek:

SE segédeszközök!

A diabetológián már nem írhatnak fel tesztcsíkot, most már csak a háziorvosnak van erre jogosultsága...
Ha Pesten dolgozol oda jársz gondozóba, attól még vidékre kell leutaznod tesztcsíkot felíratni!!!
Ez még a kisebbik gond, mert a háziorvost megoldottam lett Pesten az is,
elmentem felíratni a tesztcsíkot, amiből 1 hónapra kapok 3-om dobozzal!!!
Mindig vennem kell még mellé, mert nekem nem elég a 3-om doboz medtronic pumpám van napi 4-5-ször mérek minimum.
Erre nézek mikor azt mondja a háziorvosom, hogy csak két dobozzal írhat fel mert ez az új jogszabály!!!
Ki találta EZT KI????!!!!!!
Ki volt az az okos az egészségügynél??? Biztos nincs diabetese......
Azt modta az orvosom járjak utána milyen tesztcsíkot érdemes használni.
Jelenleg D-cont personal activ tesztet használok, tud valaki esetleg valamit ajánlani?
Mert vény nélkül 3000 Ft.- 1 doboz az meg nem olcsó szerintem
Még meg kérdezték tőlem, hogy a pumpa nem méri a cukrot????:grin: De mondom igen, csak 2-3 napig jó és az 9000 Ft.-
Senki nincs képben ezzel kapcsolatban.......:sad:

Pumpával kezelt betegek részére 9 doboz tesztcsík jár és a recepten a "kiemelt támogatás" kockát kell beikszelni a dokinak. Mivel a pumpával folyamatosan adagolsz nem pedig 3 x adsz be insulint.:rolleyes:
 

Yndiheni

Új tag
Segítséget szeretnék kérni, mert a háziorvosom nem hajlandó felírni nekem a
kezelésemhez szükséges havi 3 doboz vércukormérő csíkot ( 23 éve vagyok 1. típusú cukorbeteg, napi 4x-i inzulinkezeléssel ). Ő arra hivatkozik, hogy
ehhez is, mint az inzulinhoz és a tűhöz szakorvosi javaslat szükséges augusztus
óta. A diabetológusom viszont nem ír szakorvosi javaslatot a csíkra ( az
inzulinra kaptam ), mert szerinte erre nincs szükség, a háziorvosnak kötelessége
lenne felírni a csíkot, mivel jogszabályilag annak jár ez, aki napi 4x-i
inzulinkezelésre szorul ( én is így tudom ). Idáig nem is volt probléma ezzel,
viszont most október közepén még mindig nem kaptam meg a havi receptemet, és a
helyzet állása szerint nem is fogom. Kérem ha valakinek van információja ezzel
kapcsolatban, segítsen nekem!
Előre is köszönöm!
 

misamaci

Aktív tag
Segítséget szeretnék kérni, mert a háziorvosom nem hajlandó felírni nekem a
kezelésemhez szükséges havi 3 doboz vércukormérő csíkot ( 23 éve vagyok 1. típusú cukorbeteg, napi 4x-i inzulinkezeléssel ). Ő arra hivatkozik, hogy
ehhez is, mint az inzulinhoz és a tűhöz szakorvosi javaslat szükséges augusztus
óta. A diabetológusom viszont nem ír szakorvosi javaslatot a csíkra ( az
inzulinra kaptam ), mert szerinte erre nincs szükség, a háziorvosnak kötelessége
lenne felírni a csíkot, mivel jogszabályilag annak jár ez, aki napi 4x-i
inzulinkezelésre szorul ( én is így tudom ). Idáig nem is volt probléma ezzel,
viszont most október közepén még mindig nem kaptam meg a havi receptemet, és a
helyzet állása szerint nem is fogom. Kérem ha valakinek van információja ezzel
kapcsolatban, segítsen nekem!
Előre is köszönöm!

Szia!
Kicsit mereven értelmezi a háziorvosod a rendeletet. Az OEP által kiadott, hovatalos GYSE törzsben a következő rendelkezés van a tesztcsíkokra:

<meta http-equiv="CONTENT-TYPE" content="text/html; charset=utf-8"> <title></title> <meta name="GENERATOR" content="OpenOffice.org 2.4 (Linux)"> <style> <!-- BODY,DIV,TABLE,THEAD,TBODY,TFOOT,TR,TH,TD,P { font-family:"Arial CE"; font-size:x-small } --> </style> <table rules="NONE" cellspacing="0" cols="8" frame="VOID" border="0"> <colgroup><col width="489"><col width="33"><col width="71"><col width="50"><col width="68"><col width="58"><col width="68"><col width="53"></colgroup> <tbody> <tr> <td height="20" width="489" align="LEFT">Tesztcsíkok</td> <td width="33" align="LEFT">
</td> <td sdnum="1038;0;# ##0" width="71" align="LEFT">
</td> <td width="50" align="CENTER">
</td> <td sdnum="1038;0;# ##0" width="68" align="LEFT">
</td> <td width="58" align="CENTER">
</td> <td width="68" align="CENTER">
</td> <td width="53" align="CENTER">
</td> </tr> <tr> <td colspan="8" height="17" valign="TOP" align="JUSTIFY">Indikáció: Inzulinkezelésre szoruló diabetes mellitus. Napi négyszeri vagy annál többszöri inzulinadás esetén.</td> </tr> <tr> <td colspan="8" height="35" valign="TOP" align="JUSTIFY">Felírási jogosultság: Kizárólag a beteg háziorvosa, az inzulinkezelésre vonatkozó szakorvosi javaslat bemutatásával. A szakorvosi javaslat maximális érvényességi időtartama: 1 év.</td> </tr> </tbody> </table>
Szóval ha a szakorvosi javaslaton szerepel, hogy napi 4x-i inzulinadás, akkor az elégnek kell hogy legyen. Ez a jelenleg érvényes legújabb OEP törzsből való idézet, tehát nyugodtan told a háziorvos orra alá. (Ettől függetlenül a szakorvos nyugodtan adhatna ajánlást a csíkra is, 1 sort leírni nem akkora feladat ... szerintem)
Fontos! A felírási jogcím 08.16-tól megváltozott, 4x-i inzulinadáshoz a csíkot (is) "EÜ. Kiemelt" jogcímen kell felírni.

A GYSE törzsállományt itt találod (excel táblázat): http://www.oep.hu/pls/portal/url/ITEM/741A82E84493C46EE040A8C0CB320C20
A rád vonatkozó rész az "EU kiemelt" lapon a 32. sortól kezdődik.

Remélem ez segít! Sok szerencsét!
Misi
 

christina

Őstag
Ez ma bennem is felmerült, hogy kell-e a csíkra javaslat.
Ma voltunk diab. kontrollon és az ambuláns lapon szereplő szakorvosi javaslat csak az inzulint javasolja. (nekünk tű nem kell, mert pumpánk van.)
A régi lapokon se volt a csík, de hát a mai kesze-kuszaságba ez nem jelent semmit. :-(
 

Yndiheni

Új tag
Köszönöm Misamaci :)
Sajnos a háziorvosom olyan betonfejű, hogy hihetetlen :( De a diab doki sem hajlandó jottányit sem engedni a saját igazából :( És én meg itt állok csík nélkül csak azért, emrt az egészségügy olyan amilyen...
Van papírom az inzulinadagolás módjáról, diétáról, tehát szakorvosi javaslatom van. De a háziorvos ahhoz a fajtához ragaszkodik, amilyenre az inzulint írják már egy ideje.
 

misamaci

Aktív tag
Köszönöm Misamaci :)
Sajnos a háziorvosom olyan betonfejű, hogy hihetetlen :( De a diab doki sem hajlandó jottányit sem engedni a saját igazából :( És én meg itt állok csík nélkül csak azért, emrt az egészségügy olyan amilyen...
Van papírom az inzulinadagolás módjáról, diétáról, tehát szakorvosi javaslatom van. De a háziorvos ahhoz a fajtához ragaszkodik, amilyenre az inzulint írják már egy ideje.

Szívesen!
Betonfej ellen még egy kis légkalapács. :p Az OEP által kiadott hivatalos tájékoztató a 08.19.-i jogszabályváltozásról (pdf): http://www.oep.hu/pls/portal/url/ITEM/70E043BD7D56A1ECE040A8C0CB3264C7

6. oldal közepe:
" .. Inzulinterápia segédeszközei
Az inzulinterápia egyszer használatos eszközeit (fecskendők, fecskendőtűk,
tesztcsíkok) a jövőben a beteg háziorvosa rendelheti, a gyógyszeres
inzulinterápiára vonatkozó szakorvosi javaslat alapján, amelynek érvényességi
időtartama 1 év. A különböző tűk és fecskendők felírhatóságára vonatkozó
szabályok egységesednek annak érdekében, hogy a különböző típusú
eszközökből a betegek – igényeik szerint – ugyanolyan terápiás értékű
„csomagokat” állíthassanak össze.
..."

Szóval az én olvasatomba még a tűre sem kellene külön javaslat, elegendő az inzulinkezelésre (gyakoriság, mennyiség stb. ) vonatkozó szakorvosi javaslat.

hajrá!
Misi
 

tímeácska

Őstag
Szia Yndiheni!
Mindenképpen kell, hogy adjon szakorvosi javaslatot a diabetológusod! Ez nem csak a 08.16.-i rendelet módosítás óta van így! Eddig is a háziorvosod (elvileg...) a szakorvos javaslata alapján írhatta (volna) fel... Ugyan így az inzulint is, bár, ez "fajtájától" függött, de ez a szabály vonatkozott a tűkre, fruktózra, stb.-re is!... Viszont analóg készítményt (hivatalosan) csak diab. szakorvos írhatott fel (mint pl.: NovoRapid).
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Megint elképedek a betonfejek és az érthetetlenek háborúzásain, közben a beteg teljes áron kénytelen megvenni a csíkot, meg miegyebet, amíg ők el nem döntik, hogy kinek van igaza.
A jogszabályokat egyébként hivatalból megkapja minden orvos, házi és szakorvos is, nem is kellene az orruk alá dugni.
Lehet, hogy nem jogszabályt kellene odavinni, hanem az ajánlott légkalapácsot, de én a projektet megtámogatnám még szögbelövővel is. Asszisztálni pedig az OEP-et hívnám.

Már le sem merem írni, hogy nekem elő volt készítve a csíkra is és az inzulinra is a két külön papíron kinyomtatott, aláírt, lepecsételt szakorvosi javaslat. (Tűre nekem sem kell a pumpa miatt)
 

tímeácska

Őstag
(Tűre nekem sem kell a pumpa miatt)

Pedig, mennyire hasznos tud lenni egy olyan papír, ha ne adj Isten valami történne a pumpával... Én azt javaslom, és ezt is tettem Máté esetében, hogy írattam arra is javaslatot, de az, hogy esetlegesen nem íratom ki havonta azt az × db mennyiséget, az már az én dolgom! Nem?! De ha kell, rendelkezésemre tudják bocsájtani a receptet, amin a tűk felírása szerepel!
 

misamaci

Aktív tag
Közben én is felhúztam magam egy kicsit a témán és a következő levelet küldtem az OEP-hez, az honlapjukon található "Írjon nekünk" rovat segítségével:

"Több, inzulinnal kezelt cukorbeteg nevében kérdezem:

Az inzulinkezelés segédeszközeinek ( eh. fecskendő eh. fecskendőtű, tesztcsík) felírhatóságával kapcsolatosan mi az egységes szabályozás. kell-e minden segédeszközre külön-külön szakorvosi ajánlást kérni, vagy elegendő ha a szakorvos az inzulinkezelésre vonatkozó ajánlást állítja ki.

Kérdésem háttere:
A GYSE rendelhetőségre vonatkozó rendelet változása (08.16) után több esetben előfordult már, hogy a háziorvosok ragaszkodnak ahhoz, hogy minden segédeszközhöz külön-külön kapjanak szakorvosi ajánlást, ennek hiányában a támogatott eszközöket nem írják fel. Ugyanakkor egyes szakorvosok nem adnak külön ajánlásokat, arra hivatkozva, hogy mind a rendeletváltozásról szóló tájékoztatóban, mind a hivatalos GYSE törzsben a " ... az inzulinkezelésre vonatkozó szakorvosi javaslat bemutatásával.." kitétel szerepel a felírási jogosultságnál, és ez szerintük azt jelenti, hogy nem kell ajánlást adni a segédeszközökre, elegendő az inzulinkezelésre vonatkozó ajánlás.

Kérem, küldjenek részünkre és orvosaink egyértelmű állásfoglalást ezzel kapcsolatban.

Jelen levelemet elküldésével egyidejűleg, az Önök válaszát megérkezése után, teljes terjedelmében a DrInfo fórum (htp://drinfo.hu/forum) vonatkozó topicjában megjelentetem, mivel sok tanácstalan betegtársunkat érintő kérdésről van szó. ..."


A választ - ha kapok - természetesen ide is be fogom másolni.

Misi
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Közben én is felhúztam magam egy kicsit a témán és a következő levelet küldtem az OEP-hez, az honlapjukon található "Írjon nekünk" rovat segítségével:

A választ - ha kapok - természetesen ide is be fogom másolni.

Misi
Mondtam én, hogy megtartunk!!!;););)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata!
Hogy te milyen szuper helyre jársz! :)
(ez lenne a normális!)
Valóban szuper, csak ne kéne a kontroll előtt naplót rajzolnom, de ennyi belefér.
Tessék engem sajnálni :sad:, de nagyon, mert ma estig meg kell rajzolnom, holnap átmásolni excel táblába. A nyomtatásért nem kell sajnálni, nem akarlak benneteket túlterhelni.:twisted: Holnap pedig rendelek a doktornál.:rolleyes:
 
Oldal tetejére