tesztcsík 100%-os áron

szolnok

Új tag
<table rules="none" width="598" border="0" cellspacing="0" cols="8" frame="void" height="91"> <colgroup><col width="489"><col width="33"><col width="71"><col width="50"><col width="68"><col width="58"><col width="68"><col width="53"></colgroup> <tbody> <tr> <td width="489" align="left" height="20">
</td> <td width="33" align="left">
</td> <td sdnum="1038;0;# ##0" width="71" align="left">
</td> <td width="50" align="center">
</td> <td sdnum="1038;0;# ##0" width="68" align="left">
</td> <td width="58" align="center">
</td> <td width="68" align="center">
</td> <td width="53" align="center">
</td> </tr> <tr> <td colspan="8" valign="top" align="justify" height="17">Indikáció: Inzulinkezelésre szoruló diabetes mellitus. Napi négyszeri vagy annál többszöri inzulinadás esetén.</td> </tr> <tr> <td colspan="8" valign="top" align="justify" height="35">Felírási jogosultság: Kizárólag a beteg háziorvosa, az inzulinkezelésre vonatkozó szakorvosi javaslat bemutatásával. A sszakorvosi javaslat maximális érvényességi időtartama: 1 év.

Ezek alapján és ez az oep listáról való idézet, nem kell külön a csíkokra javaslat, hisz az inzulinnál már megadták, hogy hányszor szúrsz naponta a többi logikus. Vagy az orvosnak nem?

Katának igaza van a támogatás mértéke mindenkinek egyforma, csak a felírható mennyiség nem.
Viszont hálás lennék, ha valaki megtudná nekem magyarázni , hogy az egyik gyógyszertárban mért pontosan annyi az ára egy tesztcsiknak receptre mint az OEP táblázatban, /556 Ft / és máshol miért 750 vagy pl most nekem azt mondták 1000 Ft receptre. Ez ugyebár nem szabad áras termék? Vagy hülye vagyok, mert már lassan ezt is elhiszem.




</td> </tr> </tbody> </table>
 

misamaci

Aktív tag
Viszont hálás lennék, ha valaki megtudná nekem magyarázni , hogy az egyik gyógyszertárban mért pontosan annyi az ára egy tesztcsiknak receptre mint az OEP táblázatban, /556 Ft / és máshol miért 750 vagy pl most nekem azt mondták 1000 Ft receptre. Ez ugyebár nem szabad áras termék? Vagy hülye vagyok, mert már lassan ezt is elhiszem.

Egyszerű. Az egyik gyógyszertárban többet akarnak keresni rajta(d), mint a másikban.

A törvényben (2006. évi XCVIII. törvény) ugyanis eltérően rendelkeznek a gyógyszerárak és a segédeszközárak nyilvánosságra hozataláról, a közlemények tartalmáról.

  • Gyógyszernél a közlemény része bruttó fogyasztói ár (magyarán kötelező ezen az áron adni).
  • Segédeszköznél viszont nem a fogyasztói árat nevezi meg a tv, hanem a nettó támogatást (magyarán akármennyiért is adja, ennyi támogatást kap a forgalmazó)
A törvényszöveg az árak nyilvánosságra hozatalával kapcsolatos részletei (kiemelések tőlem)

Gyógyszernél:
24§ ... (6) A (4) bekezdés szerinti közlemény tartalmazza a gyógyszer nyilvántartási számát, megnevezését, kiszerelését, termelői árát, bruttó fogyasztói árát, a támogatás mértékét és összegét, a támogatással csökkentett fogyasztói árát (térítési díj), valamint a társadalombiztosítási támogatással történő finanszírozás kezdő napját.

Segédeszköznél:
33§ ... (4) A (3) bekezdés szerinti közlemény tartalmazza a rendelésre jogosultak körét, a gyógyászati segédeszközök megnevezését, ISO kódját, kiszerelését, a közfinanszírozás alapjául elfogadott nettó árát, a támogatás mértékét és nettó összegét, kihordási idejét és az arra felírható és kiszolgáltatható maximális mennyiségét, az egyes eszközökre vonatkozó konkrét rendelhetőségi feltételeket, javallatot (indikáció) és a rendelésükre vonatkozó egyéb orvos szakmai előírásokat, a társadalombiztosítási támogatással történő finanszírozás kezdőnapját, valamint a közgyógyellátás keretében történő rendelhetőséget, a kölcsönzési díjat és az ahhoz nyújtott támogatás mértékét és összegét.
 

Yndiheni

Új tag
Sziasztok!

Kaptam választ az EBF-től a vércukormérő csík problémámra, egy jó hosszú levél formájában. Ennek értelmében a szakorvosnak KELL felírnia szakorvosi javaslatot a csíkra is és a tűre is, ami alapján a házidokinak kell felírni mindent.
Csak hogy továbbra se legyen olyan egyszerű a helyzetem: a csíkra kapok ilyen papírt, de a tűre nem... :confused::(
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!

Kaptam választ az EBF-től a vércukormérő csík problémámra, egy jó hosszú levél formájában. Ennek értelmében a szakorvosnak KELL felírnia szakorvosi javaslatot a csíkra is és a tűre is, ami alapján a házidokinak kell felírni mindent.
Csak hogy továbbra se legyen olyan egyszerű a helyzetem: a csíkra kapok ilyen papírt, de a tűre nem... :confused::(

Szia! A fentiek, azaz az EBF válasza szerint a tűre is KELL(lene) kapnod külön szakorvosi javaslatot! Nem értem! Akkor hogyhogy csak a csíkra kapsz?! :shock: Talán a szakorvosod vacilál már megint?! :shock: Remélem, végre már rendeződnek soraid, én szorítok! ;-)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Kaptam választ az EBF-től a vércukormérő csík problémámra, egy jó hosszú levél formájában. Ennek értelmében a szakorvosnak KELL felírnia szakorvosi javaslatot a csíkra is és a tűre is, ami alapján a házidokinak kell felírni mindent.
Csak hogy továbbra se legyen olyan egyszerű a helyzetem: a csíkra kapok ilyen papírt, de a tűre nem... :confused::(
Hát nem irigyellek. Mit lehet még tenni? Bizonyára vitted betonfejnek a tájékoztatót.
A háziorvosod meg ragaszkodik a szakorvosi ajánláshoz? Tűt hátha kiír anélkül is.
Ha minden kötél szakad, akkor mi az ország minden csücsökéből összedobjuk az ellátmányodat.
 

Yndiheni

Új tag
Aranyosak vagytok, de van ám még itt a kincsesben jópár tű ;) Bemásolom a levelet, amit kaptam, aztán majd magyarázom a problémát.

Tisztelt én úrhölgy!

<O:p> </O:p>
Az Egészségbiztosítási Felügyeletnek megküldött levelét köszönettel megkaptuk, az abban foglaltakra az alábbiakról tájékoztatjuk:<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
A Felügyelet elsősorban az egészségbiztosítás keretében nyújtott egészségügyi szolgáltatások hozzáférhetőségének és minőségének ellenőrzésével, az egészségügyi ellátások igénybevételével összefüggő konkrét biztosítotti panaszok kivizsgálásával, gyógyszerpiaci garanciák érvényesítésével kapcsolatos feladatokat lát el. Az Egészségbiztosítási Felügyelet védi a biztosítottak jogait, nyilvántartja az egészségügyi intézmények munkájával, a gyógyítás minőségével kapcsolatos adatokat.<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
Tájékoztatjuk, hogy az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (továbbiakban: OEP) a társadalombiztosítás által támogatott gyógyászati segédeszközöket, a honlapján -www.oep.hu- és az Egészségügyi Közlönyben, közleményben teszi közzé a hatályos jogszabályoknak megfelelően. Az OEP közlemény tartalmazza többek között a rendelésre jogosultak körét, a közfinanszírozás alapjául elfogadott nettó árát, a támogatás mértékét és nettó összegét, kihordási idejét és az arra felírható és kiszolgáltatható maximális mennyiségét, javallatot (indikáció), egyéb orvos szakmai előírásokat.<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
A fentieknek megfelelően tájékoztatom, hogy az OEP 2009. októberre és a már közzé tett novemberre vonatkozó közleménye szerint a tesztcsík (04 24 12 06 ISO kóddal rendelkező tesztcsík) és egyszer használatos fecskendők (04 19 09 ISO-kóddal rendelkező egyszer használatos fecskendő) tekintetében felírási jogosultsága kizárólag a beteg háziorvosának van az inzulinkezelésre vonatkozó szakorvosi javaslat bemutatásával, amely javaslat maximális érvényességi időtartama 1 év lehet. Azaz mind a két fent jelzett gyógyászati segédeszköz vonatkozásában szakorvosi javaslatot kell kitölteni -ehhez minta, valamint további bővebb tájékoztatás szintén az OEP honlapján a http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/SZAKMA/OEPHUSZAK_EUSZOLG/GYSE/H%C3%8DREK%20%C3%89S%20%C3%81LTAL%C3%81NOS%20INFORM%C3%81CI%C3%93K/09%2008%2014%20GYSE-SZAKORVOSI%20JAVASLAT.PDF link alatt található-, amely alapján a háziorvos felírhatja a szóban forgó gyógyászati segédeszközt.<O:p></O:p>
Hangsúlyozzuk, hogy az orvosnak a gyógyászati segédeszköz rendelésekor tájékoztatnia kell a beteget többek között a társadalombiztosítási támogatás mértékéről, összegéről és a beteg által fizetendő összegről, az azonos funkcionális csoportba tartozó olcsóbb gyógyászati segédeszközről, a térítési díjak közötti különbségekről is a biztonságos és gazdaságos gyógyszer- és gyógyászatisegédeszköz-ellátás, valamint a gyógyszerforgalmazás általános szabályairól szóló 2006. évi XCVIII. törvény rendelkezéseinek megfelelően. <O:p></O:p>
Továbbá az OEP által készített tájékoztatókat, kiadványokat az egészségügyi szolgáltatók és a gyógyászati segédeszköz tb támogatással való rendelésére jogosult orvosok a betegek megfelelő tájékoztatása érdekében a betegforgalom számára nyitva álló helyiségeikben közzé teszik.<O:p></O:p>
Felhívjuk továbbá szíves figyelmét, hogy a területileg illetékes egészségbiztosítási pénztár jogosult a vele szerződött az orvosok, gyógyszer- és gyógyászatisegédeszköz-rendelési magatartását vizsgálni, ellenőrizni és jogszabály-, illetve szerződésszegés esetén a külön jogszabályban foglaltak szerint eljárni. Következésképpen javasoljuk, hogy a későbbiekben amennyiben gyógyászatisegédeszközzel kapcsolatos panasza merül fel, forduljon a lakóhelye szerinti területileg illetékes regionális egészségbiztosítási pénztárhoz.<O:p></O:p>
Tájékoztatjuk, hogy az Alkotmánybíróság 60/1992. (XI. 17.) AB határozata értelmében a jogalkotásról szóló 1987. évi XI. törvény garanciális szabályainak mellőzésével hozott minisztériumi és egyéb központi állami szervektől származó, jogi iránymutatást tartalmazó leiratok, körlevelek, útmutatók, iránymutatások, állásfoglalások és egyéb informális jogértelmezések kiadása és az ezekkel való irányítás gyakorlata alkotmányellenes, a fentiek ezért csupán tájékoztató jellegűek. <O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
Remélem, hogy tájékoztatásunkkal segítségére lehettünk. Amennyiben a fenti tájékoztatással vagy más egészségügyi ellátás igénybevételével kapcsolatban további kérdése illetve panasza merülne fel, forduljon hozzánk bizalommal. <O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
<O:p> </O:p>
<O:p> </O:p>
Budapest, 2009. október 21.<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
Tisztelettel:<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
Egészségbiztosítási Felügyelet-ügyfélszolgálat<O:p></O:p>
<O:p> </O:p>
 

Yndiheni

Új tag
Na most ügyintéző kicsit összekeverte a kérdezett csíkot és pen tűt, mert válaszában csíkot és egyszerhasználatos fecsit említ ( utoljára 22 éve használtam ilyet... ). Én mivel a diab dokim nem ír fel nekem egyszerhasználatos fecsit, viszont a pen tűre nem volt ilyen vélemény, így ő erre továbbra sem tartja szükségesnek a szakorvosi javaslatot. Házidokker meg ugye már kifejtette, hogy mikor hajlandó velem szóba állni... :(
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Na most ügyintéző kicsit összekeverte a kérdezett csíkot és pen tűt, mert válaszában csíkot és egyszerhasználatos fecsit említ ( utoljára 22 éve használtam ilyet... ). Én mivel a diab dokim nem ír fel nekem egyszerhasználatos fecsit, viszont a pen tűre nem volt ilyen vélemény, így ő erre továbbra sem tartja szükségesnek a szakorvosi javaslatot. Házidokker meg ugye már kifejtette, hogy mikor hajlandó velem szóba állni... :(
Az mindenképpen jó hír, hogy kaptál választ. Valóban a levélben egyszer használatos fecsit említ, viszont a honlap elérhetőségét is belinkelte. A tájékoztató és szabályzat egyértelmű, talán csak a betonfej orvosok számára nem.
Azonban ha továbbra sem kapod meg a megfelelő szakorvosi javaslatot, még akkor is van lehetőséged hivatalosan (tovább)lépni, ez is kiderül a tájékoztatóból.
Semmi esetre sem szabad feladnod, tovább kell "harcolnod" a magad igazáért. Nekem úgy tűnik, ha a doktorok szivatni akarnak, akkor nem emiatt a levél miatt fognak, azt megteszik enélkül is, mint ahogy megtették eddig is.
Ha a doktorok egy kicsit magukba néznek, és félreteszik a fene nagy büszkeségüket, akkor a tájékoztatóból azt is láthatják, ha nem tartják be a szabályzatban lévőket, akkor szankciókat alkalmazhatnak velük szemben. Annak pedig mindenképpen ők lesznek a veszteseik.

Ha a kincstári készletedből mégis kifogynál, tényleg csak szólnod kell, és máris több havi ellátmányt visz neked a galamb(posta).

A MEP-ekről (megyei egészs. bizt. pénzt.) nekem valahol van elmentve egy lista címmel telefonszámmal, ha megtalálom, felrakom.
 

Yndiheni

Új tag
Semmi esetre sem szabad feladnod, tovább kell "harcolnod" a magad igazáért. Nekem úgy tűnik, ha a doktorok szivatni akarnak, akkor nem emiatt a levél miatt fognak, azt megteszik enélkül is, mint ahogy megtették eddig is.
Ha a doktorok egy kicsit magukba néznek, és félreteszik a fene nagy büszkeségüket, akkor a tájékoztatóból azt is láthatják, ha nem tartják be a szabályzatban lévőket, akkor szankciókat alkalmazhatnak velük szemben. Annak pedig mindenképpen ők lesznek a veszteseik.

Sajnos a vesztes első körben én vagyok, mert két hónapja szenvedek vele, hogy megkaptaj végre azt, ami jár. Szívesen kihagynám az életemből, de hát ez nem kívánsgműsor. Ahogy az sem, hogy kinek mit kellene felírni :( És én mint beteg nem szívatni akarom ezzel az orvost :(

Tegnap este megnéztem ,van még bő 100 tűm :p Szóval nagyon nem tolnak ki velem. És azért fogok én mág papírt kapni a tűhöz is ;)

Köszi a linket, sajna nem lehet má letölteni a file-t :(
 
I. tipusú cukorbetegség 3 doboz tesztcsíkkal?

Kedves Sorstársak!

1 hónapja vagyok 1. tipusú cukorbeteg. 3 doboz tesztcsíkot engednek 1 hónapra, ami nem elég. Mivel még össze-vissza ugrál a cukor, és nem tartunk ott hogy beállt, 4-szer szúrok, előtte négyszer, evés után, 1,5 órával is mérni kell, tehát ez 8 alkalom, sőt! amikor van egy-két hipo egy nap, akkor felugrik a mérés máris 10-re. Ezek akik az íróasztalnál ülnek erre nem gondolnak?

Kérdésem : ki hogy oldja meg? A lányom és én magunk vagyunk, egy keresetből élünk, nincs gyerektartás, az apa munkanélküli, apukám most halt meg, édesanyám maradt, ő kisnyugdíjas.

Egy doboz : 3300 forint úgy tudom. Kérjek számlát? és nyújtsam be az oeb-nek? hogy ez van, amit kiszámoltak tesztcsíkot az nem elég?

Mi a megoldás? Tudnátok segíteni ?

Köszönettel:

Moncsi
 
Kedves Sorstársak!

1 hónapja vagyok 1. tipusú cukorbeteg. 3 doboz tesztcsíkot engednek 1 hónapra, ami nem elég. Mivel még össze-vissza ugrál a cukor, és nem tartunk ott hogy beállt, 4-szer szúrok, előtte négyszer, evés után, 1,5 órával is mérni kell, tehát ez 8 alkalom, sőt! amikor van egy-két hipo egy nap, akkor felugrik a mérés máris 10-re. Ezek akik az íróasztalnál ülnek erre nem gondolnak?

Kérdésem : ki hogy oldja meg? A lányom és én magunk vagyunk, egy keresetből élünk, nincs gyerektartás, az apa munkanélküli, apukám most halt meg, édesanyám maradt, ő kisnyugdíjas.

Egy doboz : 3300 forint úgy tudom. Kérjek számlát? és nyújtsam be az oeb-nek? hogy ez van, amit kiszámoltak tesztcsíkot az nem elég?

Mi a megoldás? Tudnátok segíteni ?

Köszönettel:

Moncsi

kedves Moncsi!

Én pumpás vagyok és napi 8-10 alkalommal mérek. Nekem is 3 dobozt adnak receptre. Sajnos csak azt a lehetőséget ismerem, hogy a másik 3 dobozt megveszem teljes áron. Nem érdemes számlát kérni, mert az OEP jogszabály alapján tériti a 3 dobozt, többet nem is tehet. Talán előbb-utóbb a döntéshozók is kiszámolják a mi problémánk alapján az indokolt mennyiséget.
A vércukormérő fórumon vannak ötletek az olcsóbb készülék és tesztcsik használatára.
 
Kedves Moncsi!

Én is most kezdtem ezt a cukros életet. Én úgy oldom meg, hogy havonta felíratok a háziorvossal 3 dobozzal, aztán 3 havonta megyek a diabetológushoz, ő mindig megkérdezi, írjon-e fel valamit. ott is kérek 3 dobozzal. Így havi 4 doboz jut, ami napi 6-7 méréshez elég.
Mostmár nekem is elég ennyi mérés, már érzem magamon, ha baj van.

Remélem, te is hamar belejösz. Sok szerencsét
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Moncsi!

Én is most kezdtem ezt a cukros életet. Én úgy oldom meg, hogy havonta felíratok a háziorvossal 3 dobozzal, aztán 3 havonta megyek a diabetológushoz, ő mindig megkérdezi, írjon-e fel valamit. ott is kérek 3 dobozzal. Így havi 4 doboz jut, ami napi 6-7 méréshez elég.
Mostmár nekem is elég ennyi mérés, már érzem magamon, ha baj van.

Remélem, te is hamar belejösz. Sok szerencsét
Marcsi, ebből lehet galiba. Az OEP-nél rendszeresen ellenőrzik TAJ szám alapján a jogosultságot és a felírható mennyiséget. Szúrópróbaszerűen is ellenőriznek, de a rendszer egyszer csak kidobja az ISO kód és a TAJ számod alapján, hogy többet váltottál ki, mint amire jogosult vagy.
Valamelyik orvos, vagy mindkettő felelősségre vonható, és meg is büntethetik. Téged nem büntetnek meg, mert te felhasználó vagy, azonban a doki a jogszabály és határozat betartója, így ő felelősségre vonható. Bizonyos szempontból te is felelősségre vonható vagy, ill. lennél, hiszen ha szabályosan írod alá a receptet, akkor ott az is igazolod, hogy az elmúlt 1, ill. 3 hónapban nem váltottál ki az engedélyezett mennyiségen felüli csíkot.

Nálad "elment" egymás mellett a diab doki és a házi orvos, és ezért lehetséges, hogy kiírja mindkettő. Valószínű egyik sem tud a másikról, hogy kiírja a csíkot, különben büntetés terhe mellett nem tenné.

(Nálunk a házi orvosnál van egy dokument, ami a diab doki aláírásával van igazolva, hogy a csíkot a diab doki jogosult kiírni, így én ha térden állva könyörögnék a házi dokinak, nem írná ki a csíkot.
A múltkor a diabon beszélgettem a lányokkal és mesélték, hogy az OEP emberei egyszer csak megjelentek, és név alapján kértek kartonokat, és ellenőriztek, bögyölőztek, szőröztek, és találtak olyat, hogy egy betegnél az inzulin hamarabb lett kiírva, mint mielőtt az elfogyhatott volna. És lett is belőle büntetés. A felíró dokit büntették meg. Már azt is szigorúan nézik, hogy ha a csík 25-én lett kiírva, akkor a következőt csak 26-ától lehet kiíratni. Régebben csak a hónapot nézték, így mindegy volt, hogy hányadikán írattuk ki a csíkot.)
 
Na, megint kiderült, hogy vannak hiányosságaim.
Azért elmondanám, hogy én ezekről a dolgokról semmit sem tudok. Tök nyugodtan mérek és szúrok, egyszer csak jön az OEP.
BRRRR!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Na, megint kiderült, hogy vannak hiányosságaim.
Azért elmondanám, hogy én ezekről a dolgokról semmit sem tudok. Tök nyugodtan mérek és szúrok, egyszer csak jön az OEP.
BRRRR!
Hát igen, ez azért necces egy kicsit, mert a betegnek, vagyis a gyógyszer (jelen esetben csík) felhasználónak nem kell a jogszabályokkal tisztában lenni, ennek megfelelően nem is vonható felelősségre.
Ez az orvos felelőssége, a tájékoztatás és a szabály betartása is. Ő már nem mondhatja, hogy "nem tudta", mert a jogszabály ismerete nem mentesít a felelősségre vonás alól. Mindkét doki a saját praxisában betartotta jogszabályt, de nem tájékozódott a másik doki felől, és az OEP erre ugrik, hogy őt ez nem érdekli. Őt az érdekli, hogy egy TAJ számra az engedélyezett mennyiségen felüli gyógyszer (csík) lett kiírva.

Na nem kötözködni akarok, meg felelősséget rád/rátok húzni, de gondolom, ha jóban vagy mindkét dokiddal, akkor kínos lenne, ha egy ártatlan cucc miatt bajba kerülnének.
 

eremit

Új tag
Persze, hogy nem elég a 3 doboz! De így is örüljünk neki, hogy jár 3, mert bizony lehetne a helyzet sajnos sokkal rosszabb is!

Én egyébként úgy tudtam, hogy a diab doki, miután kiadta az 1 évre szóló szakorvosi javaslatot, nem is írja fel a csíkot, hanem azt kizárólag a háziorvos teszi meg.

Logikus, hogy az orvosok félrevezetése az OEP-nél könnyen kiderülhet. Simán el tudom képzelni, hogy emberek az OEP-nél arra vannak ráállítva, hogy keressék ezeket a helyzeteket - kell a büntetés, kell a pénz...
 
Oldal tetejére