trombózis után

Zsu77

Új tag
Trómbózison túl jutva érsebész szakorvos javasolta az ún. szorító harsinya hordását férjemnek.Felvéve tényleg érződött a jótékony hatása,ám ami zavaró,hogy lecsúszik.Emiatt gyűrődik,bevág és legalább annyira egészségtelenül szorít,mint egy rosszul felcsavart pólya.Mit lehet tenni?A harisnya hordása tényleg indokolt lenne,de attól tartunk,így több kárt okoz,mint hasznot.
És még annyit,hogy ami történt,azt is trombózisnak hívják?Mert egy ér,közel a bőrhöz mind inkább kidudorodott,majd elpattant,Kifele vérzett és sokáig tartó,erős szorításra sem állt el,egészen a varrásig erősen kellett szorítani.Ez is trombózis?
 

DiabFórum

Új tag
Trómbózison túl jutva érsebész szakorvos javasolta az ún. szorító harsinya hordását férjemnek.Felvéve tényleg érződött a jótékony hatása,ám ami zavaró,hogy lecsúszik.Emiatt gyűrődik,bevág és legalább annyira egészségtelenül szorít,mint egy rosszul felcsavart pólya.Mit lehet tenni?A harisnya hordása tényleg indokolt lenne,de attól tartunk,így több kárt okoz,mint hasznot.
És még annyit,hogy ami történt,azt is trombózisnak hívják?Mert egy ér,közel a bőrhöz mind inkább kidudorodott,majd elpattant,Kifele vérzett és sokáig tartó,erős szorításra sem állt el,egészen a varrásig erősen kellett szorítani.Ez is trombózis?

Sajnos a trombózis utókezelése az elmondottak miatt erősen problematikus. A harisnyák választéka elég széles, ezért célszerű a drágábbakkal próbálkozni. Erősen rugalmas pólya viselése és a pólya 2-3 hetenkénti cserélése újra, szintén sokat segíthet.
A második kérdés: valószínűleg a műtét kapcsán megzavarták a vérkeringés útját, ezért dudorodott ki és pattant meg az ér. Ez tehát nagy valószínűséggel nem trombózis volt.
Dr. Fövényi
 

JMária

Új tag
Kedves ZSU77!
Véletlenül kerültem erre az oldalra és vettem észre a leveledet. Nincs nagy gyakorlatom az internetezésben, nem szoktam regisztrálni sem. Most mégis megtettem... 4 hónappal ezelőtt mélyvénás trombózisom volt. A kórházból való hazabocsátáskor a további teendők, jótanácsok stb. megbeszélése nélkül engedtek el. Azt mondták, hogy a lényeg a zárójelentésben le van írva, a további kezelés pedig a háziorvos feladata. Hát én magamra maradtam, nem is részletezem, hogy miért. A lényeg: a kórházban a gyógytornász kompressziós gyógyharisnya (70 Denes) viselését javasolta. Belgyógyászom ragaszkodott a fáslihoz, vagy a gumiharisnyához (6 hónapig!!!!). Érsebészhez még nem jutottam el, a háziorvosom nem tartja szükségesnek, mint ahogyan mást sem.
Szóval, a felsorolt lehetőségeket mindet kipróbáltam. A gumiharisnya szerintem hordhatatlan. Nagyon kényelmetlen, gyűrődik, bevág és nagyon meleg. A kompressziós gyógyharisnya enyhébb kivitelben ugyanaz. A fáslit pár nap alatt meg lehet tanulni helyesen használni. Fontos a fásli szélessége is. Én combfix harisnyát húzok rá, és nem csúszik le. Szerintem meg lehet szokni. Már több, mint 4 hónapja használok fáslit és számolom a napokat a 6 hónap leteltéig. Sok türelmet és mielőbbi javulást kívánok. JMária
 

Zsu77

Új tag
Köszönöm Mária!
Akkor had kérdezzek tovább...:)A fáslit meddig tekered fel?A férjemnek sajnos az egyik lábán combtőig muszáj,a másiknál hord fáslit,mert ott elég a lábszárára is.De amelyiknél combtőig kellene a szorítás,nos arra írtak fel neki ilyen hiper-szuper nem lecsúszós harisnyát...Ami lecsúszik és bevág és meleg és...szerintünk többet ront,mint amit használ,nagyon,nagyon durván bevág,pedig méretre készítették.Szakács és ebben állni 10 órát...hát lehetetlen...A szakápoló szerint meg ne próbáljuk csak a lábszárat tekerni azon a lábon,mert a comb erei olyan mértékben lesznek tele vérrel,hogy simán még ott is kifekélyesedhetne...amit onnan kikezelni a lábszárfekélynél kb.1000x lehetetlenebb...Úgyhogy most se fásli,se harisnya...Csak a másik lábszárán.Ez itt a 22-es csapdája...
Hát menj csak el érsebészetre.Nem kell beutaló oda!!!Menj el és mutasd meg.Mi már tervezzük a visszérműtétet,kedvező szelekre várunk,de remélem nem kell sokáig odázni...
Köszi a jókívánságot!
Zsuzsa
 

JMária

Új tag
mélyvénás trombózis

Kedves Zsuzsa!
Nekem csak a jobb lábamon kell viselni fáslit, de ott combtőig. Eleinte nekem is folyton lecsúszott és nagyon kényelmetlen volt. Mint már írtam, kipróbáltam mindent, de a legkevésbé kényelmetlen a fásli maradt, az is a legegyszerűbb kivitelben. Az én technikám: térdig keskenyebb fáslival, felette pedig szélesebbel tekerek.(A szélesség kb. tekert lábrész átmérője.) Fontos az is, hogy szép simára legyen feltekerve. A bokánál kell e legszorosabbra, fenntebb fokozatosan lazább lehet. Azért túl szoros és túl laza se legyen, felállva érezni, hogy mikor pont jó. Én már azt hiszem profi vagyok, de néha nekem sem sikerül elsőre. A nap folyamán legalább egyszer (délben) le szoktam cserélni.
Nálunk sajnos beutaló kell az érsebészhez, magánrendelése pedig nincs. Az időpontra 1,5 hónapot kell várni. A háziorvosom felhívta és megbeszélték a további teendőket.
Gyógyszert szed a férjed? Nekem a legynagyobb problémát a Syncumár diéta okozza. Be tudom tartani, de a sok szénhidráttól csak hízok.
Üdv. Mária
 

Zsu77

Új tag
Mária!Nagyon érdekes amit írtál a fáslizásról,feltétlen megemlítem a férjemnek.Szerintem nagyon jó ötlet és a semminél mindenképp több.A fáslit te honnan szerzed be?Félévente mi kapjuk azt a széles vastag barnát,de az adag épp hogy elég.A gyógyszertárban itt nálunk meg csak azt a gyenge -szerintem egyszerhasználatos- fehér vackot kapni.
Nem szed gyógyszert a férjem,illetve dehogyisnem,ezt a detralexet-na,ha jól emlékszem,késő van már...Bár most egy ideje nem szedi,majd emlékeztetem...:)
Mi az a syncumár diéta?
 

csabi4

Új tag
Ha érdekel benneteket egy olyan modszer ami természetes anyagok segitségével nagymértékben javulást hoz akkor keressetek meg :)
a háziórrvosunk megdöbbent amikor meglátta a 10 éve kezelés alat lévő beteg lábát -aki véletlenül szakács és szintén 10-12 órát áll grilsűtő mellett
az én modszeremet 2 honapja használja ...
 

borka

Őstag
Kedves Csabi4.

Nagyon örülünk ,hogy a fórumon van egy új agilis tagunk,és szivélyesen üdvözlünk.
A többi tpikon nagyon értékeljük/em/ az aktivitásodat,szuper dolgokat írsz ,és teszel fel.
Nagyon megköszönnénk,ha a fekély és trombózis ügyben itt és nyiltan megírnád a tapasztalatodat ill. tudásodat megosztanád a többiekkel is.
Persze csak akkor ha ez nem valami nagy titok /üzleti/.
A profil oldaladon is szívessen vennénk a bemutatkozásodat,ha nem titok.
Hozzáaszólásaidból azt szűrtem le,hogy valami közöd lehet az egészségügyhöz.:rolleyes:

Üdvözlettel, a kíváncsi-fáncsi Borka;)
 

borka

Őstag
Szia Zsu. Nagyon örülök ,hogy a férjednek ennyire rendbe jött a lába.
Amint néhányan írták most nagyon kell vigyázni,és a lehető legjobb állapotot megtartani. Biztos,hogy kényelmetlen a fásli használata egész nap,és szenvedés,de egyenlőre nincs rá jobb módszer.Sajnos meg kell tanulni vele élni mint nekünk az insulinnnal.Ez mostmár nem betegség hanem állapot.
 

JMária

Új tag
Mária!Nagyon érdekes amit írtál a fáslizásról,feltétlen megemlítem a férjemnek.Szerintem nagyon jó ötlet és a semminél mindenképp több.A fáslit te honnan szerzed be?Félévente mi kapjuk azt a széles vastag barnát,de az adag épp hogy elég.A gyógyszertárban itt nálunk meg csak azt a gyenge -szerintem egyszerhasználatos- fehér vackot kapni.
Nem szed gyógyszert a férjem,illetve dehogyisnem,ezt a detralexet-na,ha jól emlékszem,késő van már...Bár most egy ideje nem szedi,majd emlékeztetem...:)
Mi az a syncumár diéta?

Kedves Zsuzsa!
Én nem ismerem a barna színű fáslit, igaz kipróbáltam egy elég drága, nagyon merev, vastag, talán barna színű, kapoccsal rögzíthetőt. Borzasztó volt. Hát én azt az ócska fehér színű, több méretben kaphatót használom. Valóban nem sok alkalomra hasznáható (kb. 6-10). Én nem szoktam kapni semmilyet, persze az érsebész biztosan kiírná. 1 pár 400-500 Ft körül van. Szerintem próbáljátok ki. Először gyengének tűnik, de hidd el, jól tart. Én Detralex-et és Syncumár nevű vérhígító gyógyszert szedek és ehhez kapcsolódik a diétám. Mivel a véralvadáshoz K vitamin szükséges, a vérhígítás miatt óvakodni kell a K vitamin tartalmú tápláléktól. Amiben nincs és számomra ehető : burgonya, tészta, tej, sajt, kenyér, hús. Természetesen, mértékkel fogyasztható más is, de a gyógyszer adagját nagyban befolyásolhata. Én pedig szeretnék minél kevesebbet szedni,szeretném, ha egyszer abba is hagyhatnám. ! hetente kell vérvételre mennem, ma is voltam. Sajnos a gyógyszeradagot növelni kell (napi 3 szemre), mert nem elég híg a vérem. A lábamat Lioton géllel kenem.
Mikor volt a férjednek a trombózisa? Semmilyen vérhígítót nem kell szednie?
Vérvételre sem jár?
Szia. Mária
 

Zsu77

Új tag
Kedves Zsuzsa!
Én nem ismerem a barna színű fáslit, igaz kipróbáltam egy elég drága, nagyon merev, vastag, talán barna színű, kapoccsal rögzíthetőt. Borzasztó volt. Hát én azt az ócska fehér színű, több méretben kaphatót használom. Valóban nem sok alkalomra hasznáható (kb. 6-10). Én nem szoktam kapni semmilyet, persze az érsebész biztosan kiírná. 1 pár 400-500 Ft körül van. Szerintem próbáljátok ki. Először gyengének tűnik, de hidd el, jól tart. Én Detralex-et és Syncumár nevű vérhígító gyógyszert szedek és ehhez kapcsolódik a diétám. Mivel a véralvadáshoz K vitamin szükséges, a vérhígítás miatt óvakodni kell a K vitamin tartalmú tápláléktól. Amiben nincs és számomra ehető : burgonya, tészta, tej, sajt, kenyér, hús. Természetesen, mértékkel fogyasztható más is, de a gyógyszer adagját nagyban befolyásolhata. Én pedig szeretnék minél kevesebbet szedni,szeretném, ha egyszer abba is hagyhatnám. ! hetente kell vérvételre mennem, ma is voltam. Sajnos a gyógyszeradagot növelni kell (napi 3 szemre), mert nem elég híg a vérem. A lábamat Lioton géllel kenem.
Mikor volt a férjednek a trombózisa? Semmilyen vérhígítót nem kell szednie?
Vérvételre sem jár?
Szia. Mária

Hát hogy őszinte legyek,én már utána olvastam,hogy mi az,amit trombózisnak hívnak.No most.Hogy az ő papírjára miért került rá,azt nem tudom,vagy nem mondták.Az egész ott folytatódott (hát mert ugye a visszér volt a kezdet),hogy egy nap az egyik ere annyira kivékonyodott,már hogy így kidudorodott,hogy kispriccelt neki.Pont fürdésnél,de egy kis szorítás után,ahogy a nagy könyv is elvárja,abba is hagyta...Ez úgy a térde fölött volt valamennyire.Én persze rögtön: "orvoshoz mész!"No ő meg rögtön:"minek?"Azt nem ment.Eltelt még 2 nap,mire a 3.napon vastag sugárban dőlni kezdett belőle a vér,majdnem elvérzett,csak hál'Isten jókor voltunk jó helyen...Így nem.De tényleg így nem.Azt mondta a mentős,hogy szorítsuk,pár perc és abbahagyja,meg ők is jönnek.No nem hagyta abba,meg ők sem siettek.Én meg őrjöngtem,hogy akkor most már vége,megözvegyülök,kész...No igen,nem mondtuk,hogy a "pár perc és abbahagyja"-n már túl vagyunk,ez most már a második...Szóval jól meglepődtek a mentősök,hogy dehogy lehetett a szorítást csak úgy levenni...Bevitték,összevarrták neki,meg hazaengedték,hogy érsebészet,meg pihenő van.Na másnap meg is jelentünk a rendelésen és ott kapott hepar-injekciót receptre,meg adja magának hasba.Hú,de leültem tőle.Fölajánlottam neki,hogy beadom szívesen,de nem engedte.Szóval ez volt az össz ellátmány.No meg szedni a detralexet,meg pihenni.Dehát volt doki,aki meg azt mondta,hogy erre nem is kellett volna az injekció.Hát én nem tudom.De azóta semmi,csak hogy fáslizza,meg harisnyázza.Mi nagyon szeretjük ezt a nagy barna fáslit,pont jó arra a vastag erős lábára.Ha eljutsz az érsebészetre,ott biztos adnak.Ez jár neked.Csinálhatsz olyat,hogy az általános sebészetre mész el.Ott sokszor dolgoznak egyben érsebészek is,talán neked is szerencséd lesz.De ha nem,akkor ott is tudnak tovább utalni téged a megfelelő dokihoz.Az általános sebészetre tutira nem kell beutaló.Ne hagyd magad!Az ereiddel ne akarjon belgyógyász foglalkozni,annak érdoki kell.Ez a diéta nagyon érdekes.Még nem hallottam róla,de valószínű,hogy akkor majd erről is kiokítanak!Mennyi mindenhol hasznos a dietetika!:)
 

Zsu77

Új tag
Ja igen.Nem jár vérvételre,meg semmi ilyesmi.A lioton mennyire vált be?Mert valakitől azt is hallottam,hogy az semmit nem jelent.Hát én nem osztom a nézetét,de a férjem sajnos igen.Most is ott pihen a hűtőben.Mi a véleményed?Szerintem igenis számít.Vagyis ilyenkor már minden számít,nem?Neked mikor volt a trombózisod?Mesélhetnél róla részletesebben,ha van kedved!:)
Hú nagyon megleptél a diétával...nagyon megfogta a gondolataim...:)
 

JMária

Új tag
Hát engem nagyon meglepett a férjed betegsége, hisz az én tüneteim teljesen mások. Igaz az orvostudományban nagyon járatlan vagyok. Az én esetem: gyerekkorom óta lábfájós vagyok, így nekem szinte fel sem tünt, hogy már jobban fáj, jobban dagad... A kislányom rosszul volt, vele mentem át az éppen nem rendelő, de szomszéd háziorvoshoz. A gyermekem pedig beárult az orvosnak, elmondta, hogy nagyon fáj a lábam. A doki beutalt ultrahangra. 1,5 hét múlva az UH eredménnyel visszamentem, melyen latinul rá volt írva , hogy "mélyvénás trombózis". Nekem a latin szöveg semmit sem mondott. Az orvos tájékoztatott, hogy "elzáródás"-om van, nekem ez sem mondott sokat. Megkérdeztem, hogy ez súlyos-e, ő pedig azt mondta, hogy nem tudja elküld érsebészetre, ha meglesz az eredmény menjek vissza. Ez történt március 30.-án, az érsebészetre május 20.-ra kaptam időpontot. Még mindig nem tudtam, hogy nagy a baj, de megkerestem egy kedves ismerősömet, aki elintézte, hogy másnap a kórházban fogadjon az érsebész. Amikor meglátta az UH eredményemet teljesen felháborodott, ugyanis a vizsgálatról sem lett volna kiengedniük, hisz életveszélyes állapotban voltam. A jobb alsó lábszáram vénájában egy vérrög teljesen elzárta a keringést. A rögről bármelyik pillanatban leválhatott volna egy kis darab, mely azonnal tüdőembóliát, sok esetben halált okozhat. Ennek ellenére én még hazautaztam, dolgoztam, a háziorvos továbbküldött stb. Szóval bekerültem a kórházba, ahol egy hétig teljes ágynyugalom várt. Egyáltalán nem kelhettem fel, még WC-re sem mehettem ki. A hasamba kaptam reggel és este injekciót, kaptam a syncumárt, detralexet és valamilyen kenőcsös borogatást. Természetesen teljes kivizsgálásban részesültem. Az ok valószínúleg az ülőmunka. (24 éve végzek ülőmunkát, nem is csoda.) Kevés mozgás-lelassul a vérkeringés-besűrűsödik a vér-vérrög képződik. Mivel a kezelés nem volt elég hatásos, még két hónapig nem dolgozhattam, majdnem végig feküdtem. Közben a kórházi kezelő orvosom felhívta a háziorvosomat (mert az nem ismerte fel a veszélyt) és jól összevesztek. Ezek után el lehet képzelni, hogy az itthoni fogadtatás milyen volt. Semmiféle tanácsot nem kaptam. Kénytelen voltam álandóan az internetet bújni. Kerestem is egy másik belgyógyászt (sajnos ő messze van), akit fel szoktam hívni, ha tanácstalan vagyok. Ezt a betegséget a belgyógyászoknak kell gyógyítani (én sem értem miért) és a végén az érsebésznek kellene tovább kisérni. Kellene még egy vérvizsgálatot is végeztetni (hematológián), ahová még szintén nem jutottam el, mert a háziorvos feleslegesnek tartja (az érsebész nem). Persze a vér protombin szintjét folyamatosan ellenőrizni kell. Eleinte két hetente, majd 4 hetente. Nekem sajnos elég rossz lett az eredményem most is (62%) ezért fel kellett emelni a syncumár adagját. Azt hiszem túl keveset mozgok. Nincs itthon a lányom, vele szoktunk nagyokat sétálni.
Na most azt hiszem túl sokat írtam. Bocsi. A Lioton nekem jól bevált, már több tubussal elhasználtam. A diétát pedig nagyon nehéz betartani, de betartom. Az a baj, hogy nem látom a végét, nem tudom, hogy meddig, talán örökre?!...lehet.
 

Zsu77

Új tag
Igen,teljesen igazad van.Pontosan így néz ki a trombózis,ahogyan leírtad!Vele nem ez történt,vagy valamit nem mondtak?Szóval nem tudom.Vagy csak trombózis miatt aggódott a doki...passz.
Sajnálom nagyon,hogy a háziorvosod azért haragszik,mert lebetegedtél.Nem gondolnám,hogy arra esküdt fel,hogy ha valamelyik páciensére megharagszik,akkor nyugodtan játszadozhat az életével...Amit nem tud,azt pótolja be-ideje,a fejmosás kijárt.Kemény időszakon vagy túl,ez biztos!
De akkor sem értem.Az az érsebész,aki foglalkozott veled,nos már az ő betege vagy,nála vagy,nehéz elfogadnom,hogy újabb beutalóra lenne szükséged hozzá...Hiszen innentől kezdve ez már krónikus.Na jó: ezt is tanulni fogom...:D
Képzeld!Mondtam a férjemnek,hogy előbb tekerje fel a fáslit és úgy fogassa meg harisnyával...tetszett neki az ötlet,ami persze nem garancia,hogy ki is próbálja,de talán egyszer lehet majd neki észt adni.Ezek a férfiak annyira felelőtlenek,nem?Mindenre csak legyintenek...:(
Viszont!Van itthon szobakerékpárunk,azt szokta tekerni.Szerintem az sokat számít.Mi a véleményed?A liotont mondtam neki,hogy neked bevált.Ez mondjuk reménytelen...Azt mondta,hogy bevált a szuri,meg a detralex,meg a syncumar.Na,mit mondjak neki?Azért győzködöm keményen,de vért izzadok.Mi tulajdonképpen csak a visszereknél tartunk,ismerve a te történeted,de azoknál: NAGYON!Ne tudd meg,hogy néz ki a lába...Tényleg.Neked is voltak gondolom már előtte jóval visszerek,nem? Vagy hogy volt ez nálad?Na és ha voltak,akkor doki nem szólt miattuk?"Minket" már többször is megszóltak,hogy fásli-harisnya-műtét-fogyjon le,pl.
 

JMária

Új tag
Hát tudod az érsebész nem igazán foglalkozott velem (bár nem akárki küldött hozzá), meglátta a leletemet és azonnal keresett nekem egy belgyógyászt, persze hozzá felkisért. Egyébként ő is őrjöngött a háziorvos felelőtlensége miatt. Az én lábamon nem látszottak visszerek. Most itt-ott egy kicsit, de nem is feltűnő. A szobakerékpárra és a futásra a maszek dokim azt mondta, hogy egy időre felejtsem el. Viszont olvastam róla, hogy ilyenkor jó. Kivárom a 6 hónap leteltét és én is elkezdem a szobakerékpározást, de azért előtte még beszélek az orvossal.
 

Zsu77

Új tag
Hát ez így viszont már elég érdekes.Olvastam,hogy akár hosszas ülés,mint repülőutak tudnak trombózist okozni...Nálunk a visszeres felállás van.Annyira az egyik lába tele van vastagon visszerekkel,a másik még nem is néz ki annyira borzalmasan a felszínén,viszont "beljebb" gázos lehet,mert ezen a lábán meg fekélyek lettek neki még tavaly ősszel.Most már az 5-ből csak egy van,de az is szépen feltöltődött már.Mi úgy voltunk,hogy először elmentünk az általános sebészetre,ahol két hétig betadinozták,majd átküldtek a kórházba,hogy odajárjunk kötszerekért.Na ott,amikor nagyon rossz állapotban voltak a sebek,akkor hívott a szakápoló dokit,hogy azért nézze meg ő is,és ő pont érsebész is volt egyben.Közölte,hogy műteni kell,de egy kicsit ahhoz még gyógyulnia kell,mert akkor túl rossz állapotban volt fekélyileg.Azóta is többször mondta a szakápoló,hogy jöjjünk a dokihoz időpontot kérni,szóval egyszerűen a kezei között voltunk ennyivel.Meg előtte is,amikor az történt,amiről már írtam,akkor is egyből képbe kerültünk.Mondhatni egyik doki versengett értünk a másikkal:Ő" jobban tudja és ő akar műteni."Aranyosak voltak nagyon.Persze volt olyan doki is,aki kifejezetten ajánlotta valamelyiket és végülis őt választottuk,már volt is kórházban egy napot,amikor is az aneszteziológus "kirugta" egy kis orrcsorgás miatt.Azóta sem volt alkalom rá.Hát mondjuk akkor nem bántuk,hogy nem vállalta,mert az előzetes vizsgálat alapján altathatónak ítélték->ez pesten volt,de előtte tizenakárhány évvel ezelőtt már volt herevisszér műtéte,akkor pl itt nálunk az előzetes vizsgálatot követően csak érzéstelenítésben vállalták.Szóval aggódtunk is a pesti eset miatt,ha érted.Most már tervben van megint,csak a megfelelő alkalomra várunk,hogy mindenképp műtétre megy és az viszont valószínű,hogy itt lesz a mi városunkban.Nagyon klassz érsebész van itt is.
Igazából most biztosan pihenésre van szükséged,azért mondhatta a doki,hogy ne.Szerintem nagyon jó,hogy kivárás után is egyeztetsz.Ezek nagyon komoly dolgok,és azért jó,hogy nem lett belőle életveszély.Anyukám férjének volt már többször is,hogy elzáródott rög miatt az ér valahol a fejében.Pontosabban kétszer.Hát gondolhatod: éppen megmentették őt...A legutóbbi eset most januárban volt.Még a helyi tévé is készített vele riportot.Hát...nehéz lehet nagyon.Remélem,hogy mi megúszhatjuk...:(
 
Én sem vagyok nagyon járatos ezekben a fórumozgatásban, csak rá bukkantam és van pár tényező, ami miatt nem az orvosommal beszélem meg/ kérdezem meg ezeket. Viszont tudtommal ahány ember, annyi betegség vagy annyiféle képen nyilvánul meg az.
Én tavaly áprilisban lettem mélyvénás trombózisos. Azt hallottam idősebbektől, hogy ezzel akár 3-4 hétig feküdni kell. Az igazság az, hogy én későn mentem el az orvoshoz, ahol közölték az UH során, hogy nagy szerencsém, hogy rá vettem magam, hiszen nem biztos hogy a másnapot megéltem volna, mert már a hasamnál volt fent. Összesen 10 napot feküdtem a kórházban utána haza engedtek. Szépen gyógyultam én is éreztem. Hordtam még után fél évig a kompressziós harisnyát , jó volt, bár látom ,nem csak nekem szorít... :S
A lényeg, hogy pár napja már folyamatosan zsibbad. Fura zsibbadást érzek. Nem az a "hangyás" bizsergető, hanem olyan mintha folyamatosan azt érezném, hogy hirtelen elönti a lábam, a vádlim a melegség, de közben fura érzés olyan zsibbadós. Amikor már nem nagyon lehet érezni a lábat, mikor nagyon-nagyon elzsibbad. Ilyenkor a combomtól a bokámig forró a lábam, a lábfejem és a talpam hideg, de nem fázik, inkább ég. Logikusan gondolva nem normális dolog trombózis után, de hogy mitől lehet, illetve mit lehet ellene tenni ? Csak nekem van ilyen tünetem?
Előre is köszönöm a válaszokat :)
 

borka

Őstag
Üdv. a fórumon.
Javaslom,hogy ezt az oldalt olvasgasd és vedd fel a kapcsolatot a "Füves emberrel" (diólevél tea)
http://gyorgytea.hu/

Írtam privát levelet is,nézd meg az /Értesítőim/ füllencset a bejelentkezésed mellet.
 
Oldal tetejére